Schaken Kamerik komt bij Floreant Agon dames delen punten in spannend duel Moeizame winst voor polodames Tips? 1 ■■■Ki ■■■■■■■BH Korbis weet weer te winnen Basketbal Bel 0182-638222 WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP Heren 1 BOSKOOP BOSKOOP D WADDINXVEEN MOERKAPELLE WADDINXVEEN s Marieke van Zoest (rechts) voor Agon in de aanval. (Foto: Cicero) Sport de rasoptimisten hoop koesteren op een goede af loop. De speelsters lieten het hoofd niet hangen en knokten zich, onder meer met een ace en een snelle middenaanval, terug in de wedstrijd. Een redding van Annemieke Huising voorkwam een punt van de gasten en met 25-22 kreeg Agon loon naar werken. Met het 2-2 gelijke spel was coach Mario Prosperi tevreden: „De ploegen waren aan elkaar gewaagd en daardoor werd het super span nend. De speelsters hebben de opdrachten goed uitgevoerd, maar we hebben een jong team met pieken en dalen.” 11-24 (34-17) 9-22 (22-9) 11-22 (26-13) 11-18 (27-20) 9-17 (21-12) 10-15 (26-20) 10-12 (13-20) 10- 11 (14-20) 9-10 (15-28) 11- 10 (14-24) 10- 7 (12-24) 11- 3 (13-30) Afg 1-0 Afg Afg 3-2 0-2 wist de tegenstander verdedigend aan ban den te leggen, er werden in de tweede helft maar 3 doelpunten doorgelaten. Aanvallend vielen de doelpunten steeds makkelijker, waardoor de wedstrijd uiteindelijk eindigde in een 15-9 overwinning voor Korbis. Korbis 2 won met 14-10 van Kinderdijk 3; geen directe concurrent voor het kampioen schap. Agon was de verdediging kwetsbaar en met de wissels werd dat probleem niet opgelost. In de slotfase van de set kwamen de aanvalsters weer aan scoren toe. Na 24-25 ging Agon het beste met de wedstrijdspanning om en won met 28-26. Tot 17-17 in de derde set bood de thuisploeg te genstand, maar had vooral te weinig antwoord op de plaatsballen van Irene. Toen het erop aan kwam liet Agon het afweten en kreeg met 19-25 het lid op de neus. Traagheid in de verdediging kostte het team van coach Prosperi ook in de vier de set dure punten en bij 18-22 konden alleen nog Koploper Amo Luinenburg deed, in de der tiende ronde van de interne schaakcompeti- tie van WSV, goede zaken, door van de tac tisch sterke Wim Mulder te winnen. Met de ze overwinning pakte de ongeslagen Luinen burg zijn negende overwinning van het sei zoen, zodat hij zich steeds meer profileert als de te kloppen titelkandidaat. Ronald Dannis kwam bepaald niet dichterbij doordat hij in zijn partij tegen Henk Stam niet verder kwam dan een moeizame remise. Stam speelde in die partij erg sterk, en slaagde er in een dameloos middenspel te bereiken met een mooi positioneel voordeel. Hoewel Stam een stuk voor drie pionnen gaf, wist hij de winst niet definitief naar zich toe te trek ken. Clubkampioen Arjan Hennink pakte winst tegen Wim van der Hoek. ames 1 van Haegheborgh HZ Zian was zaterdag te gast in 'De Sniep'. De eerste ontmoeting eerder dit seizoen in Den Haag werd na een zware wedstrijd met 11-10 gewonnen door het Waddinxveen/Alphén- se SG De Gouwe-AZC. De thuis spelende dames waren vanaf het begin de betere ploeg, maar slaag den èf niét in dit in de score goed tot uitdrukking 3e klasse B 28-11-2009 PPSC - BSC '68 Berkel - WDS Be Fair - Zestienhoven Floreant - Schiebroek '94 CVC Reeuwijk - Leonidas Siveo '60 - Kamerik Stand in 3 B 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Heren 1 moest zaterdag in Leiden aantreden tegen De Zijl 3, een team waar tegen zelden een goede partij werd gespeeld. De Gouwe begon dit keer echter meteen goed en scherp, al was er wel wat geluk nodig. De al snel toegekende strafworp aan de Zijl 3 werd niet benut. De Gouwe kwam hier na op voorsprong via Jurre Geleijnse, die een bre ak simpel afrondde. In de tweede periode hadden de Heren van De Gouwe even een moment van zwakte waar De Zijl van kon profiteren, ze bogen hun achterstand om in een 2-1 voorsprong. De Gouwe werd hierdoor wakker geschud, kwam via Mike Slot weer gelijk en snel daarna via Alexander Schot weer op voorsprong. Daarna bleef de strijd redelijk gelijk opgaan. Uit eindelijk maakte Bas Pronk anderhalve minuut voor tijd een einde aan de wedstrijd door de 5-7 binnen te schieten. De Zijl trachtte nog wel de spanning weer even terug te brengen in de wed strijd, maar scoorde slechts 1 maal en zorgde er zo voor dat De Gouwe de drie punten mee terug naar huis kon brengen. Doelpunten: Myk Midden dorp 2, Jurre Geleijnse, Mike Slot, Alexander Schot, Patrick Witjes en Bas Pronk De Gouwe moet voor de winterstop thuis nog een wedstrijd inhalen tegen Alliance, wanneer is nog niet bekend. midvoors te beteugelen. Het resulteerde uiteinde- lijk in een 15-9 winst en een terechte overwinning, j maar die gezien het overwicht hoger uit had moe- ten vallen. Aankomend weekend staan er twee wedstrijden op het programma. Vrijdag 11 decem- ber, de uitgestelde uitwedstrijd tegen PSV om 20.30 u. in Eindhoven en op zaterdag 12 december thuis tegen de koploper van de B-poule, Branden- burg uit Bilthoven om 19.20 uur in 'De Sniep' in i Waddinxveen. e volleybalsters van Agon konden met het 2-2 gelijke spel tegen het bezoeken- de Irene 3 tevreden zijn. In het span- nende duel in sporthal De Plataan de den de beide ploegen in de middenmoot van de tweede klasse C weinig voor elkaar onder en dat resulteerde in de setstanden 23-25, 28-26, 12-25 en 25-22. Coach Mario Prosperi gaf in de eerste set de spel- verdeling in handen van Suzanne Streng. Zij moest de aanvalsters Suze Binken, Ellen van Bun- ningen, Annemieke Huising, Marieke van Zoest en Erica Binnendijk van bruikbare set-ups voor zien. In de verdediging liet de thuisploeg de nodi ge steken vallen en kwam nauwelijks aan een aan val toe. Middenaanvalster Ellen van Bunningen scoorde bij 7-12 fraai en was daarna, met Anne mieke Huising betrokken bij een succesvolle blok kering. Agon kreeg het ritme te pakken, liet het maken van fouten over aan de gasten uit Biltho ven en had bij 20-17 een royale voorsprong opge bouwd. Een aantal zwakke momenten zorgden er voor dat de gasten bij 23-24 weer op voorsprong stonden. Met een opslag via de netrand scoorden zij op een gelukkige manier het beslissende punt: 23-25. De Boskoopse dames begrepen dat zij uit een an der vaatje moesten tappen en deden dat in de tweede set dan ook. De harde aanval en de blok kering leverden punten op en bij 13-7 leek Agon op een ruime overwinning af te gaan. In de plaats ballen legde Irene duidelijk meer venijn dan de gastvouwen en bij 20-23 leek het setverlies een kwestie van tijd. Inmiddels waren Kim van Nes en Samanta van Tol in het veld gekomen om zich na drukkelijk bezig te houden met de aanval. Bij In Boskoop is zaterdag niet gevoetbald vanwe ge de hevige regenval die in de voorafgaande dagen de velden onbespeelbaar had gemaakt. De spelers van Floreant zaterdag vermaakten zich onderling met een partijtje in De Plataan. In de derde klasse B gingen elders wel enkele wedstrijden door. Verrassend was de 1-0 ne derlaag die WDS bij Berkel leed. Ook de 3-2 winst van CVC-Reeuwijk thuis tegen Leon idas valt in de categorie verrassingen. Siveo '60 slaagde er ook in zijn elfde wedstrijd van dit seizoen niet in om te winnen. In Zegveld was Kamerik te sterk: 0-2. Kamerik is ook de komende tegenstander van Floreant. Als de regen niet opnieuw spelbreker is, komen de Zegvelders aanstaande zaterdag naar Bo skoop. Het uitduel in de eerste wedstrijd van deze competitie werd in september door Floreant met 2-1 gewonnen. De basketballers van Flyers hadden iets te vieren. Winst was er voor dames 1, Heren 2, Heren Under 22, Jongens Under 14 2. Jon gens Under 16, Meisjes Under 14 en Jongens gemixt Under 10 moesten een nederlaag in casseren. Dames 1 blijft het goed doen. In Noordwijk werd zonder problemen met 37-66 gewon nen van MSV 2. Na een goede start in het begin van het eerste kwart, volgde een wat mindere periode, 11-9 voor MSV. In het tweede en derde kwart verdedigde Flyers goed en met snelle braks werden beide kwarten met ruim verschil gewonnen. Ver volgens was het vierde kwart nog maar een formaliteit. Mirjam Bakker was met 27 pun ten de absolute topscoorder. Leonidas PPSC WDS CVC Reeuwijk BSC '68 Berkel Be Fair Floreant Zestienhoven Kamerik 11Schiebroek '94 12. Siveo '60 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 2 december 2009 2. Na winst in de eerste ronde van de KNSB-be- kercompetitie, speelde Moerkapelle vrijdag 27 november de tweede ronde in deze com petitie. Tegen huidig kampioen HSG bleek er in dorpshuis Op Moer echter geen winst in te zitten. HSG vaardige voor de wedstrijd twee groot meesters (Friso Nijboer en Wouter Spoel man) en één internationaal meester (Robin van Kampen) af. Tegen respectievelijk Dick Bac, Hugo van Elteren en Wouter Vroegin- deweij wisten zij hun schaakkennis duidelijk in de praktijk te brengen, want minder dan twee uur kostte het hen om de punten op die borden te pakken. Alleen Gerard van Ommeren, die het op bord drie opnam te gen Henk Vledder, wist het iets langer vol’te houden. Hij leek in een redelijk eindspel te recht te zijn gekomen,'maar een klein voor deeltje voor zijn tegenstander betekende ook hier het einde van de partij. Zo kwam uitein delijk een 4-0 nederlaag voor Moerkapelle tot stand. De Waddinxveense korfballers mochten zater dag aantreden tegen Oranje-Zwart/de Hoekse uit Dordrecht. Een redelijk onbekende tegen stander voor Korbis, maar gezien de eerdere uitslagen in de poule was het duidelijk dat dit niet een van de concurrenten van Korbis voor het kampioenschap was. Korbis diende deze wedstrijd zonder al te veel moeite te winnen. Korbis begon goed aan de wedstrijd, maar werd al snel meegesleurd in het rommelige spel van de tegenstander. De ruststand was dan ook een 6-6 gelijk spel. Na rust wist de ploeg van Ron Dissel weer het eigen spel te her- pakken èn werd er rustiger gespeeld. Korbis j te brengen. Het initiatief werd duidelijk gepakt, maar de afwerking voor doel liet veel te wensen over en enkele goede kansen werden eenvoudig gemist. Om de midvoors het spelen lastig te maken speel de beide ploegen via een zone spel, mede daar- door was er in de eerste periode, in tegenstelling tot bij vorige duels tussen de twee ploegen, geen enkele uitsluiting te noteren. De tweede periode, die begon met een 3-2 voorsprong gaf een zelfde 1 wedstrijdbeeld met SG De Gouwe-AZC als de bo- i venliggende partij en gaf weinig kansen weg. Zian kon de achterstand beperken tot 6-4 na de tweede j periode. Aangezien SG De Gouwe-AZC verzuim- de de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken roken de Haagse dames hun kans. In de derde periode werd het 9-6 en in de laatste i periode konden de dames van de Waddinxveen/Alphense StartGemeenschap ein delijk definitief afstand nemen van de Haagse te genstander. Het in een pressing volhardende Zian werd geconfronteerd met drie doelpunten uit overtalsituaties, zonder dat ze erin slaagden de

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 27