Kwartje Meer grip op verbonden Partijen De Grote Finale Colofon Een nieuw plafond in 1 dag! Aldus Olieman I Henry ten zijthoff lijsttrekker PvdA ll i ll I 11 I I I PLAMECO I 1 j J WADDINXVEEN U WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 Vierde windturbine waddinxveen in gebruik Door Ruud Groot I er- Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. op de lijst worden ingenomen door Jan van der Loo en Richard Boehlé. Op de lijst zijn ook een aantal zgn. lijstduwers ge plaatst. Dit zijn PvdA-leden die bovengenoemde lijst van harte ondersteunen, maar niet beschik baar zijn voor een eventueel raadlidmaatschap. De lijstduwers zijn Bert de Rijke, Ton van den Berg, Bep Vermeij en Theus Twigt. Mocht blijken dat na de gemeenteraadsverkiezin gen op 3 maart 2010 de PvdA onderdeel gaat uit maken van het college, dan is voor een eventueel wethouderschap Matjan Stoffers gekozen tot wet- houderskandidaat. Informatie: website www.waddinxveen.pvda.nl. met de gemeenten Gouda en Moordrecht nog enkele windmolens plaatsen zodat ook het nieu we winkelcentrum en de kassen ruim kunnen worden voorzien van duurzame energie. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. ijdens een drukbezochte ledenvergade ring is Henry ten Zijthoff unaniem geko zen tot lijsttrekker van de PvdA Waddinx veen en voorzitter van de PvdA-fractie. Deze voordracht aan de PvdA-leden werd gedaan door de kandidaatstellingscommissie onder voor zitterschap van Aad van Holsteijn. Lotti van den Berg werd tot nummer 2 van de lijst gekozen, terwijl Hans van Stel en Hubert Poot re spectievelijk de 3e en 4 plaats op de lijst innemen. Op nummer 5 werd Celal Altuntas geplaatst, ter wijl de 6e plek wordt ingekomen door (oud-wet houder) Martin Kraaijestein. De nummers 7 en 8 Algemeen directeur Raedthuys Ton Beune (links), Staatssecretaris Jan Kees de Jager (midden) en wethouder Wiebrand Dijksterhuis stellen de windturbine in gebruik. Foto: Riekelt Bezemer W t Is net het kwartje van Kok, die Wad- dinxveense OZB. In 2007 kregen we te horen dat de OZB verhoogd moest worden om het zwembad te redden. En die werd verhoogd, ondanks de creatie ve tegenbegroting van de drie oppositiepar tijen. En nu - anno 2009 - moet het zwem bad alsnog gered worden. Mag ik dan nu mijn OZB-kwartje terug als ie toch niet ge bruikt wordt? Het wedstrijdbad mag dit keer blijven. Maar in 2007 kondigde B W nog aan dat zowel het wedstrijdbad als het doelgroepenbad ge renoveerd zouden worden vanuit het potje 'verhoogde OZB'. Ik heb het persbericht van toen er nog even bijgezocht, en 't staat er echt. Inmiddels is de website zwembadmoetblij- ven.nl weer nieuw leven ingeblazen, stro men de ingezonden brieven binnen op de redacties en is het wachten op de spandoe ken die in 2007 ook al ons dorp sierden. Vraagje aan mevrouw Van Went: heeft u op 16 december ook weer zo’n mooie zwemband voor onze huidige burgermees ter? 't Mag wel een maatje minder zijn dan de vorige hoor. Want hoewel afkomstig uit het Bourgondische zuiden heeft onze Bert niet echt de bijbehorende buik. De PvdA achterban zag er onlangs overi gens wel wat in om de OZB nog maar eens wat meer te verhogen om daarmee ook Vonk te redden. Dat bleek medio oktober tijdens een verkiezingsbijeenkomst van deze partij. 'Wat is Vonk u waard?’wilden ze de inwoners vragen. Maar goed dat dat niet is doorgegaan, want we weten nu inmiddels waar zo’n koppeling - iets verhogen om iets te redden - uiteindelijk toe leidt. Voor het tevens op de nominatie voor sloop staande buitenbad heb ik tenslotte nog een oplossing. Ik geef het toe, hij is wat voorspelbaar maar toch: we hebben nog zo’n lege soepkom aan de Dreef. Prachtige locatie voor een buitenbad! En hartstikke groot! De Jeugdadviesraad kan dat tenmin ste geen peuterbad noemen. Graaf een doorsteek naar de Gouwe en je kunt er te vens een jachthaven vestigen, de grote wens van het College. Ik heb er wel een kleine verhoging van de OZB voor over. U ook? Laat een steunbetuiging achter op www.kwartjevanolieman.nl en we gaan voor! Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.piameco.nl Het gaat duidelijk de goede kant op in de Zuid- plas. De afgelopen maanden is er veel aandacht besteed aan het verbeteren van de sfeer tussen bewoners en jongeren in de wijk Een belang rijke voorwaarde voor zo’n prettiger leefkli maat is minder overlast op straat. En die over last is afgenomen. De bijeenkomsten in het Zuidhonk en het ge meentehuis zijn goed bezocht. Tijdens die avonden is door diverse bewoners, jongeren en ouders de wens uitgesproken om op een geza menlijke bijeenkomst met elkaar het gesprek aan te gaan. De gemeente organiseert op maandag 14 de cember 2009 van 19:30 uur tot 21:30 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinx veen een bijeenkomst voor bewoners en jonge ren met hun ouders. „Op de bijeenkomst gaan we met elkaar in ge sprek over de manier waarop we overlast in het vervolg kunnen voorkomen en hoe we de verbetering die we hebben bereikt kunnen vasthouden. Een groot aantal bewoners, jonge ren en ouders heeft inmiddels een persoonlijke uitnodiging ontvangen voor de avond. Bewo ners, jongeren en ouders die geen uitnodiging hebben ontvangen maar wél willen komen zijn natuurlijk van harte welkom," aldus de ge meente. Zij kunnen zich aanmelden bij dhr. E.N. Smeerdijk via telefoonnummer 0182- 624.624 of per e-mail via aanmelding@wad- dinxveen.nl het gebrek aan inzicht in het - financiële - reilen en zeilen van die organisaties en die onvrede is te recht”, zei Cremers. "Want wat krijgen we er voor terug? De kennis daarover is beperkt, te be perkt. Onbekend maakt onbemind en er is bijna niks over bekend”.De gemeentelijke Rekenkamer commissie heeft de raadsbrede onvrede al eerder geconstateerd en dat in een rapport vastgelegd. Naar aanleiding daarvan is een nota opgesteld met diverse aanbevelingen. PCW’er Peter van den Berg, zelf als raadslid bestuurslid van een van die organisaties, had ook al tekortkomingen in de te- rugrapportage aan de gemeenteraad gesignaleerd en een eigen oplossing gezocht, die door de raad is overgenomen. En zijn fractiegenoot Kees Bax vroeg zich vertwijfeld af: “Ik weet niks over die Verbonden Partijen. Hoe kan ik dan als raadslid mijn taak goed doen, namelijk kaders stellen. Collegeleden worden wel door ambtenaren gead viseerd, maar raadsleden niet”. Hij pleitte tevens m Hm m addinxveen moet meer grip krijgen W IE W op de zogeheten Verbonden Partij- Wff V en. Dat zei burgemeester Bert Cre- mers tijdens een themabijeenkomst in het gemeentehuis. Daarom moet in zijn visie de gemeenteraad in een volgende raadsperiode be sluiten uitsluitend nog leden van het college in de diverse besturen van die partijen te benoemen. Een Verbonden Partij is een privaatrechtelijke of publiekrechtelijke organisatie, waarin de gemeente een bestuurlijk én een financieel belang heeft. Voorbeelden zijn het regionale gezondheidsdienst RDOG, het regionaal Streekarchief, de sociale werkvoorziening Promen, maar ook het Coene- coop College en vuilophaler Cyclus. Die organisa ties kosten Waddinxveen bij elkaar jaarlijks ten minste vier miljoen euro. Dat is nog buiten de kos ten van het Coenecoop College, die nu op de ge meente afkomen. “Er is bij de raad onvrede over e vierde windturbinemolen op indus- trieterrein Distriparkis maandagoffi- cieel in gebruik genomen. Met het symbolisch omzetten van een grote schakelaar door staatssecretaris van financiën Jan Kees de Jager, wethouder Wiebrand Dijksterhuis en algemeen directeur Raedthuys Ton Beune werd de vierde windmolen officieel in werking gezet. Voorafgaand aan deze handeling hadden de kin deren van de Eendragtschool uit Zevenhuizen een bord onthuld dat eveneens deel uitmaakte van de officiële ingebruikname. Zij waren uitver koren, omdat zij in het kader van de nieuwe ge meente Zuidplas een project hadden gekozen over molens van toen en van nu. “Door de vierde windmolen kunnen van de ruim 10.000 Waddinxveense huishoudens er al 8.600 gebruikmaken van deze duurzame groene ener gie”, aldus wethouder Dijksterhuis. “We hebben in Waddinxveen een ambitieuze doelstelling omtrent duurzame energie en we zijn trots op de windmolens langs de Al 2. Ook in het industrieterrein Gouwepark willen we samen voor het vastleggen van vaste overlegmoménten met de raad. Een van de aanbevelingen is meer ambtelijke steun voor die raadsleden/bestuurders. De gedachten van Cremers gaan in een andere richting: “Het college dient het voortouw te ne men. De Reeuwijkse Plassen is een vrij risicoloze organisatie. Bij het Coenecoop College, dat een fi nancieel probleem heeft en waarin raadsleden in de bestuur zitten, is dat te lang onduidelijkheid ge weest. De twee raadsleden zijn een onmogelijke positie gebracht. Ik geeft de gemeenteraad in over weging in de komende nieuwe raadsperiode alleen collegeleden in de besturen van Verbonden Partij en te benoemen en geen raadsleden meer”. Daartoe zijn in diverse besturen wel statutenwijzi gingen nodig en overleg met tal van andere ge meenten. Dat lijkt een zaak van lange adem. En Jan Beekman (CDA) vroeg zich af "Hoe kan de politiek invloed blijven uitoefenen op het beleid als er alleen collegeleden in die besturen zitten?" WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Woensdag 2 december 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3