emeente Nieuws week COMMISSIES BOUWZAKEN MILIEUZAKEN VERKEERSZAKEN WERK IN UITVOERING VERGUNNINGENLOKET SPREEKRECHT BURGERS BEZWAAR - a RubriekGemeentenieuws uit Waddinxveen DE COMMISSIE SAMENLEVING VERGADERT OP DONDERDAG 3 DECEMBER, AANVANG 20:00 UUR. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN. MAATWERKVOORSCHRIFTEN. BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN GERESERVEERDE GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS BAGGERWERKZAAMHEDEN BLOEMENDAALSEWEG. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -7 'i brug (19-11-2009). Foto: RNG Nieuwsbladen Gemeentezorg voor alle levende have. Info op: www.waddinxveen.nl. kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. Op de agenda: - Voorbereiding raadsvergadering (voorstellen), - Binnenklimaat huisvesting Primair Onderwijs, - Sportexploitatie De Sniep, -Jaarverslag leeiplicht over het schooljaar. 2008- 2009 voor kennisgeving aannemen, - Vaststellen Verordening Wmo-raad, Waddinx veen 2010, - Wijziging Verordening Voorzieningen en maat schappelijke ondersteuning, - Instemmen met Verordening inrichting, anti-dis- criminatie voorzieningen gemeente Waddinx veen, - Scenariokeuze Coenecoop College, - Varianten met betrekking tot de toekomst van het zwembad in Waddinxveen, Voorbereiding raadsvergadering (ingekomen stukken), - Brief van de Provincie Zuid-Holland aan het da gelijks bestuur van het Openbaar Lichaam voor Voortgezet Onderwijs in Waddinxveen en Bo skoop met als onderwerp ‘‘Goedkeuring onthou den begroting 2009”, - Informatie-uitwisseling (opiniërend), - Stand van zaken Coenecoop College, - Stand van zaken Sporttarievennota. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tij dens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer informatie kunt u vinden op www.waddinxveen.nl. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090211 Henegouwerweg 113, 2741JZ, het plaatsen van een zwembad (17-11-2009); 20090213 Fottunalaan nabij nummer 12, 2741 SW, het plaatsen van een voetgangers brug (19-11-2009); 20090215 Werumeus Buninglaan nabij nummer blijven. Het Besluit landbouw maakt het mogelijk om deze geluidvoorschriften om te zetten in maat- werkvoorschriften en vervangen de geluidvoor schriften in het Besluit. Daarmee blijven de geluid- normstellingen uit de oude vergunningen van kracht. Omdat dit voor de inrichtinghouder en de directe omgeving belangrijk is, wordt van deze be voegdheid gebruik gemaakt en worden maatwerk- voorschriften opgelegd aan: B&W zijn van plan de volgende maatwerkvoorschriften op te leggen: - Pensionstal “De Gouwe”, Henegouwerweg la, - LoonbedrijfVan Leeuwen B.V., Middelburgse- weg 14 b, - Hoveniersbedrijf R.A. v.d. Lee, Noordeinde 10, - HJ. Rijkenhuizen B.V., Noordeinde 80. De ontwerpbesluiten tot het opleggen van maat werkvoorschriften kunt u vanaf 26 november 2009 tot en met 6 januari 2010 inzien bij de Publieksba lie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een af spraak maken (tel. 624624). U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontweipbesluit gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen indienen, per adres Milieu dienst Midden-Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden- Holland (tel. 545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ont werpbesluit, kunnen later beroep instellen tegen een definitief besluit. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden- Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven, gel den algemene regels die zijn vastgelegd in Alge mene Maatregelen van Bestuur (AMvB). Een mi lieuvergunning is dan niet nodig. In bepaalde ge vallen is het nodig ter bescherming van het milieu aanvullende maatwerkvoorschriftenop te leggen naast de voorschriften uit de van toepassing zijn de AMvB. In het Besluit landbouw, dat eind 2006 in werking is getreden, is geregeld dat de geluidvoorschriften van de oude vergunningen van de hierna genoem de inrichtingen nog drie jaar van kracht zouden gen met telefoonnummer 624833. Als u (uitge breid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers De volgende aanvragen om afgifte van een sloop vergunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090212 Fottunalaan nabij nummer 12,2741 SW, het slopen van een voetgangers brug (19-11-2009); 20090214 Werumeus Buninglaan nabij nummer 46, 2741 ZN, het slopen van een voet gangersbrug (19-11-2009); 20090216 Wingerd nabij nummer 137,2742 SG, het slopen van een voetgangersbrug (19- 11-2009); 20090218 Da Costaweg nabij nummer 13,2741 BJ, het slopen van een voetgangersbrug (19-11-2009). De gegevens van deze aanvragen kunt u op af spraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of 624835. Besloten is een bestaand parkeervak nabij de wo ning Wilgenhorst 42 aan te duiden als een gereser veerde gehandicaptenparkeerplaats met onder- bord (kenteken). Tegen bovenstaand besluit kunt u bezwaar aante kenen (zie BEZWAAR). Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u een voorlopige voorzie ning aanvragen bij de Rechtbank ’s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, tel. 070- 3813815). Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. In week 49 van 2009 start A. Bunnik BV in samen werking met Hoogheemraadschap van Rijnland met het baggeren van de watergang nabij de'Bloe- mendaalseweg. De baggerwerkzaamheden duren ongeveer drie weken. Om de veiligheid van weggebruikers en werkne mers te waarborgen worden de werkzaamheden door middel van borden aangegeven. Met het ma ken van een opstellocatie wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de verkeersveiligheid en de veiligheid van de werknemers. Er gelden snel heidsbeperkingen en verkeersstremmingen daar waar de werkzaamheden vanaf de openbare weg plaatsvinden. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele- 46, 2741 ZN, het plaatsen van een voet- foonnummer 624832, voor alle overige vergunnin- gangersbrug (19-11-2009); 20090217 Wingerd nabij nummer 137, 2742 SG, het plaatsen van een voetgangersbrug (19-11-2009); 20090219 Da Costaweg nabij nummer 13,2741 BJ, het plaatsen van een voetgangers- Een vorm van inspraak is de mogelijkheid voor burgers om gebruik te maken van het "spreek recht" tijdens de openbare vergaderingen van de raad en de commissies. Aan het spreekrecht zijn regels verbonden. Spreekrecht tijdens commissievergaderingen: Be zoekers van een openbare commissievergadering krijgen de gelegenheid het woord te voeren. Het geven van uw mening tijdens een commissiever gadering betekent niet dat u ook met de commis sieleden in discussie kunt gaan. Aan dit zogenaam de spreekrecht zijn verder de volgende spelregels verbonden.: De voorzitter bepaalt in overleg met de commissieleden wanneer tijdens de vergade ring inspraak kan plaatsvinden; De gestelde vraag of de mening die u geeft, hoeft niet persé over één of meerdere agendapunten te gaan maar moet wél betrekking hebben op het werkterrein van de be treffende raadscommissie; U krijgt maximaal 5 mi nuten spreektijd. De voorzitter kan deze tijd inkor ten als blijkt dat vanwege tijdgebrek de behande ling van andere agendapunten van een commissie vergadering in gevaar dreigt te komen; Direct na uw inspraak krijgen de commissieleden de gele genheid om vragen aan u te stellen. Er zijn onder werpen waarover niet ingesproken kan worden: Een besluit waartegen bezwaar open staat of heeft gestaan; Benoemingen, keuzes, voordrachten of aanbevelingen van personen; Een gedraging waar over een klacht kan of kon worden ingediend. Spreekrecht tijdens raadsvergaderingen: Niet alle voorstellen worden eerst in een vergadering van een raadscommissie besproken voordat de ge meenteraad er een besluit over neemt. Er zijn on derwerpen waarover niet de gemeenteraad maar bijvoorbeeld het college besluiten neemt. De be langrijkste agendapunten worden in de gemeente- rubriek opgenomen en staan op onze website. Ook wordt er vaak aandacht aan besteed in plaat selijke en regionale dag- en weekbladen. Natuur lijk kunt u ook üw mening over deze voorstellen laten horen. Het spreekrecht voor burgers tijdens de gemeenteraadsvergaderingen is natuurlijk niet voor niets ingevoerd.Regels met betrekking tot het spreekrecht staan uitgebreider omschreven op de website www.waddinxveen.nl. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor ge noemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B&W (tenzij in de pu blicatie een andere procedure is vermeld). Infor matie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Woensdag 2 december 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7