I I Petteplas volgend jaar grondig aangepakt Overlast zuidplas neemt af r Herziening plannen zuidplashof Waddinxveen Actueel I Sportnota I voor Gerts hoofdpijndossier WADDINXVEEN Kerstzangavond Samen zingen Vernieuwde 30+ disco wijkactiviteiten Paddestoel Kerstverkoop WADDINXVEEN WADDINXVEEN Kerstconcert WADDINXVEEN O, KL ffF De Petteplas moet aantrekkelijker worden voor recreatie. Foto: Cicero opiniërend aan de raad voorleggen. De raadscommissie toonde zich allerminst te vreden. Gerts gaf toe, dat er al veel gegevens Door Frans Bos De langverwachte sportnota begint voor wet houder Dorenda Gerts een hoofdpijndossier te worden. De nota, die volgens sommige raads leden aan het begin van deze raadsperiode - dat is bijna vier jaar geleden - was beloofd, laat toch weer op zich wachten. De gemeenteraad heeft vorige maand in een motie gevraagd die t nu In het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente Moerkapelle organiseert op vrijdag 18 december een kerstzangavond. Aan de zang avond werken mee het Chr.Gemengd koor Sursum Corda o.l.v. Leo Blankere, het Chr.Gemengd koor Asaf o.l.v. Rien van der Werft, het Ouderenkoor de Avondster o.l.v. Jenny Konings-Hertog, het Jongerenkoor Net- hanja en Jeugdkoor Asarela o.l.v. Rien van der Werft. Tevens zal een muziekgroep o.l.v. Maarten van der Spek en Hannah van der Spek-Hoogendoom hun medewerking verle nen. De zangavond begint om 19.30 uur. Hersteld Hervormde Gemeente Waddinxveen organiseert op 19 december een Samen zingen- avond aan de Staringlaan 10. Net zoals vorig jaar belooft het weer een gezegende avond te worden. Het thema deze keer is 'Een licht, zo groot, zo schoon'. De zangavond begint om 19.45 uur, deuren open om 19.00 uur. Toe gang is gratis en tijdens de pauze staat er voor u een kopje koffie/thee klaar. Aan de uitgang is er een collecte die bestemd zal zijn voor het bouwfonds. Stichting Wijkwerk de Zuidplas organiseert op zaterdag 12 december een vernieuwde 30+ dis co. Gezellige muziek uit de jaren 70 en 80 zul len de revue passeren, waarbij tevens een hapje en een drankje genuttigd kunnen worden. De disco begint om 21.30 uur en duurt tot 01.00 uur in gebouw het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552. Entree 2,50 euro. Wijk- en Speeltuinvereniging 'De Paddestoel' organiseert aanstaande donderdag, 10 decem ber een dartavond. Op deze wekelijkse activi teit is iedereen vanaf 14 jaar welkom om een spelletje darts mee te spelen. Aanvang 14-16 jaar 20.00 - 21.30 uur. Volwassenen 20.00 - 23.00 uur. Vervolgens is vrijdag 11 december wederom de maandelijks kaartavond. Er wor den 4 ronden gespeeld volgens het Rotterdams systeem. Aanvang 20.00 - 23.00 uur. Voor meer informatie tel: 0182 618 689. Op dinsdag 15 december staat de Paddestoel in het teken van de creativiteit met het maken van 3D kaar ten. Tijdens deze wekelijkse activiteit zijn 2 en thousiaste medewerksters van de vereniging aanwezig om de kinderen te helpen bij het ma ken van mooie 3D kaarten. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 18.30 - 20.00 uur.Op woensdag middag 16 december wordt een jeugdinstuif vóór kinderen van 6 tot 11 jaar georganiseerd. Deze activiteit is elke 3e woensdagmiddag van de maand. Op deze middag gaan we o.a.: film kijken, spelletjes doen, sjoelwedstrijden houden en bij mooi weer is er een buitenactiviteit. De zaal gaat open om 13.30 uur en we starten van 14.00 tot 15.30 uur. Alle activiteiten worden gehouden aan de Lijsterbesstraat 18. Meer in formatie: www.wsv-depaddestoel.nl. Op zaterdag 12 december, is Stichting De Gou- webloem aanwezig op de Passage in Waddinx veen voor de verkoop Van kerstartikelen en kerststukjes. De verkooptijden zijn van 10.00 tot 15.00 uur. De Gouwebloem is een stichting die zich inzet voor de chronische zieken en ge handicapten in Waddinxveen. De netto op brengst komt geheel ten goede aan het eigen werk Triangel. De bedoeling is namelijk dat, naast enke le grondoppervlakten rondom het winkelcentrum, ook het voormalige pand van de Dick Bruna school verkocht wordt. De schoolfunctie zal hier bij vervallen. „In de toekomst zullen er extra lokalen nodig zijn,” legde Lont zijn keuze uit. „Daarom is er voor gekozen dit geld niet in de VAR te stoppen, maar voor scholenbouw te reserveren. Een logi sche en consistente keuze,” aldus de wethouder. Peters opteerde echter voor het versterken van de VAR. „Op basis van de economische crisis lijkt het mij een goed idee de plannen op dit punt te her overwegen,” stelde de fractievoorzitter van Weer baar Waddinxveen. Lont zegde toe voor de gemeenteraad van 16 de cember opnieuw naar de plannen te kijken. Daar zal dan opnieuw over de uitbreiding van het win kelcentrum gesproken worden. De wethouder gaf zijn tegenstanders overigens nog wel mee te besef fen dat er landelijk gezien sprake is van financieel zwaar weer, maar dat de kosten voor de scholen bouw in Triangel uiteindelijk toch gemaakt moe ten worden. „Als je die winst nu niet reserveert, komen die kosten later alsnog.” teem ondervindt hinder van verzakkingen van de oevers, de bereikbaarheid van de watergangen is slecht en de uitvoering van het onderhoudswerk is versnipperd. Om de waterhuishouding te verbeteren moet een fiks aantal maatregelen worden genomen. Zo moeten onder meer natuurvriendelijke oevers worden aanleggen en moeten er onderzoeken ko men naar bronnen van verontreiniging en naar het opslaan van regenwater. De uitvoering van het plan gaat tot 2015 1,6 mil joen euro kosten en voor de periode van 2010 tot 2020 ruim 2,4 miljoen. Voor Waddinxveen zijn de kosten daarvan tot 2020 bijna negen ton. nig ruimte voor waterberging, vooral ten oosten van de Zuidplas en enkele polders in Boskoop. De samenstellers concluderen dat vele watergan gen binnen de bebouwde kom een matige of zelfs slechte waterkwaliteit hebben. Ze zijn ondiep, er is veel bladval en zwerfvuil en in Waddinxveen- Noord en in Boskoop komt diffuse verontreiniging voor door bestrijdingsmiddelen van landbouw en sierteelt. Ook komt er op diverse plaatsen bij re genval riooloverstort voor. Het oppervlaktewater in de polder Bloemendaal, die een natuurfunctie heeft, is van onvoldoende kwaliteit. Verder is er behoefte aan meer ligplaatsen in de Gouwe. Beheer en onderhoud van het watersys- steld door een extern bureau, is volgens de te verbeteren. De gesprekken tussen jongeren, ou ders en bewoners, georganiseerd in buurthuis Zuidhonk en het gemeentehuis, wierpen inmid dels hun vruchten af, zo bleek uit de woorden van Cremers. De laatste weken nemen de proble men af. Dit gebeurt weliswaar met pieken en da len, maar er is vooruitgang zichtbaar,” aldus luid de Cremers’ positieve mededeling. „Incidenteel doen zich nog weleens problemen voor, maar de hevigheid is minder dan voorheen.” Aankomende maandag organiseert de gemeente een laatste bijeenkomst. In Zuidhonk geldt ‘De Grote Finale’ als afsluiting van de serie bijeenkom sten. Gesproken zal worden over het voorkomen van nieuwe problemen in de toekomst én het vasthouden van de ingezette verbetering. e incidenten met overlastgevende jon- geren in de Waddinxveense wijk Zuid- _^^B plas nemen af. Burgemeester Bert Cre- mere meldde dit afgelopen woensdag aan de commissieleden, s Aanstaande maandag, 14 december, heeft de gemeente een laatste informa tiebijeenkomst voor bewoners en jongeren ge pland. In de voorbije maanden ergerden steeds meer be woners zich in de Waddinxveense wijk Zuidplas aan jongeren die rondhingen in de wijk. Alcohol misbruik, geluidsoverlast en vernielingen zorgden ervoor dat bewoners zich bij de gemeente meld den. Die pakte de problemen afgelopen zomer op en startte een traject om de leefbaarheid in de wijk e Petteplas krijgt volgend jaar een gron- dige opknapbeurt. De oevers worden ^^B aangepakt, beschoeiingen worden ver- Bi^^^ beterd en bronnen van verontreiniging worden verwijderd. Dat moet ertoe leiden, dat de waterkwaliteit verbetert en dat de plas aantrekke lijker wordt voor vissers en andere recreanten. Wethouder Dirk Lont zei dat bij de eerste bespre king van het waterplan. Stephan Peters (WeWa) vroeg of er in het water plan een prioriteitenplan was en of het 'allemaal niet wat sneller kon’. Hij constateerde, dat er in Waddinxveen onder meer veel te weinig ruimte is voor waterberging. Lont meende dat in het plan, dat nu ter visie ligt en in februari aan de raad wordt voorgelegd, voldoende snelheid zit. “In 2013 gaat het hoogheemraadschap Rijnland het baggeren en onderhoud van beschoeiingen van de gemeente ovememen. Dat is de afspraak”. Liefst had hij gezien dat ook de Zuiveringsplas snel een flinke opknapbeurt zou krijgen, maar deze is niet vóór 2015 aan de beurt. Het waterplan is een gezamenlijk plan van de ge meenten Waddinxveen en Boskoop en de hoog heemraadschappen Rijnland en Schieland/Krim- penerwaard om de waterhuishouding te verbete ren. Met het plan worden in het watersysteem knelpunten aangepakt en kansen op verbetering benut. Aanleiding zijn de nieuwe ontwikkelingen in het landelijke en Europees waterbeleid, die door gemeenten moeten worden geïmplementeerd. In de waterhuishouding in beide gemeenten is nog heel wat te verbeteren. Enkele kaden voldoen niet aan de veiligheidsnormen, hoewel nog geen direct gevaar is voor overstromingen. Ook is er te wei- Het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica sluit op maandag 14 december het koor- en zangjaar 2009 af met een kort Kerstconcert. Ook dit concert zal onder leiding staan van diri gent Herman Kofflard en aan de vleugel bege leid worden door pianist Jos Vlietstra. Het con cert begint om 20.15 uur en zal ongeveer een uur duren. Entree is gratis. Het concert wordt gehouden in verenigingsgebouw “De Hoge Noot” aan de Johan Willem Frisoweg la te Waddinxveen. Door Richard Avontuur s bm M ethouder Lont gaat opnieuw kijken BB U naar de plannen over de uitbreiding Bb BB van winkelcentrum Zuidplashof. BB W Tijdens de commissie Middelen en Bestuur zette Stephan Peters (Weerbaar Waddinx veen) vraagtekens bij de bestemming van de winst die is geboekt bij de verkoop van het betrokken gebied aan projectontwikkelaar Legenda Vastgoed Ontwikkeling. Lont reserveert dat geld in zijn plannen voor scholenbouw in de nieuwe wijk Triangel. Peters, die bijval kreeg van onder andere D66 en de PvdA, vroeg zich af of dit geld niet in de vrije algemene reserve (VAR) van de gemeente kon worden weggezet. Met deze VAR kan de ge meente financiële tegenvallers opvangen. Alle lof was er vanuit de partijen voor de onder- handelingen die wethouder Lont heeft gevoerd met de projectontwikkelaar. Toch bleven er vraagtekens over de winstbestem- ming. Wethouder Lont schreef in zijn plan dit geld, in totaal bijna 3975.000,- van de 1,4 miljoen euro die wordt verdiend, te reserveren voor de nieuw te bouwen school in de toekomstige wijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -| Woensdag 9 december 2009 I J. neeit vonge maanu in een moue gevraaga nota half januari voor te leggen. Gerts zegt meer tijd nodig te hebben. Dat schoot Kees de Jong (PCW) in het verkeer de keelgat: “Dat is acht weken na de laatste raadsvergadering. Waarom zei u toen, dat de nota er zou komen en nu ineens niet meer. Wat is er in die paar dagen gebeurd? Boven dien ligt er voor de sport een taakstellende be zuiniging van een ton. Sportverenigingen moe ten weten waar ze aan toe zijn. Als we priori teiten moeten stellen, is dit er wel één.” Het concept van de sportnota, die nu ineens sporttarievennota heet (Gerts: “Het gaat gro tendeels over de tarieven, dus.die is opge- siciu uuur een extern uurcau, is voigciib ue wethouder van onvoldoende kwaliteit. Zij wil een serie onderdelen van het concept uitge- diept zien. Zo wil zij onder meer een nauw- keurige inventarisatie van de bezettingsgraad van alle sportaccommodaties, een inventaris van de ambtelijke inzet en van het ambtelijk beheer, een onderzoek naar lopende pachto- vereenkomsten en juridische mogelijkheden van gewijzigde (lees: hogere) tarieven. Verder wil ze de verschillende 'denkrichtingen’ eerst zijn verzameld en Hans van Stel (PvdA) wees nog eens op het rapport van onderzoeksbureau Oranjewoud van enkele jaren geleden. “Klopt”, zei "Gerts. “Dat zijn allemaal bouwstenen. Maar nu moet alles nog op elkaar worden afge stemd”. De commissie accepteerde morrend, dat raad en college gaan zoeken naar een geschikt da tum voor een opiniërend overleg, een zogehe ten themaraad. W- -■

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11