Waddinxveen Actueel Kerstactie voor Zimbabwe Triangel stap dichterbij Verkeersmaatjes voor een veilige straat Opening Bieb Heeft u nieuws? Joyce schittert in Artis I f I I 5b*' dr Met de fel gekleurde verkeersmaat- jes moet de Burgemeester Troost- straat een stuk veiliger worden voor spelende kinderen. De realisatie van de nieuwe woon wijk Triangel is een stap verder. Het voorlopig ontwerp stedenbouwkun dig plan wordt op 21 december ge presenteerd. mail naar weekbladvoorwaddinxveen @rngnieuwsbladen.nl 50+ Bingo ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN Eindejaarsbijeenkomst VNO-NCW WADDINXVEEN wandeltocht Gewestelijk Senioren Orkest Kerstconcert De Gouwestem WADDINXVEEN WADDINXVEEN keersmaatjes op straat en bakenen het speelgebied daarmee af. De verkeersmaatjes worden aan het einde van de middag/'s avonds weer in de tuin ge zet. De 15-jarige kunstrijdster Joyce den Hollan der opent zaterdag de ijsbaan in Artis. Foto: Martin Sharott. Aanstaande vrijdagmiddag wordt in 't Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552 een 50+ bingo gespeeld. Er worden negen rondes gespeeld. De middag wordt afgesloten met een loterij. De bingomiddag begint om 14.00 uur. In verband met de feestdagen is de vestiging Zevenhuizen-Moerkapelle gesloten op donder dagavond 24 december en zaterdag 26 decem ber en op donderdagavond 31 december. De bibliobus rijdt niet op woensdag 30 december. Met ingang van zaterdag 2 januari gelden weer de reguliere openingstijden. Met een korte kür opent kunstrijdster Joyce den Hollander aanstaande zaterdag de mobiele ijsbaan in Artis Amsterdam. Eerder deze maand wist de 15-jarige Waddinxveense bij de ISU-wedstrijd om de Merano Cup in Italië nog het brons in de wacht te slepen in de categorie Junioren Dames. Zij liet zowel bij de korte als de vrije kür goede dubbele axels en drievoudi ge sprongen zien en behaalde in totaal 104.42 punt, een nieuw persoonlijk record. Voor het eerst in de geschiedenis van Artis zal het die renpark worden uitgebreid met een heuse ijs baan, die zeven dagen per week is geopend. Op maandag 14 december organiseert VNO- NCW RijnGouwe een eindejaarsbijeenkomst. De voorzitter blikt terug op het afgelopen jaar en geeft een toelichting op de behaalde resulta ten. De bijeenkomst begint om 17.00 uur en wordt gehouden bij ROGAM Gouda, Grote Esch 50 in Moordrecht. De heer Hans van Ruiten, di- recteur-eigenaar zal met een korte presentatie iets vertellen over ROGAM. Tevens is er gele genheid om kennis te maken met de nieuwe secretaris van RijnGouda, mevrouw Mea Hisk- es-Willemse. n de Burgemeester Trooststraat staan sinds I afgelopen week her en der verkeersmaatjes. I Het idee kwam van bewoonster Saskia Kla- I renbeek die het plan voor zes verkeersmaat jes indiende bij het Wijkplatform Zuid en Oost. Het verkeersmaatje is eenfel groen gekleurde plas tic pop van tachtig centimeter hoog met een vlag van een meter. Afgelopen woensdag heeft Saskia Klarenbeek de verkeersmaatjes uitgedeeld aan buurtbewoners. Met de aanschaf van deze felge kleurde plastic poppen verwacht het Wijkplatform dat de Burgemeester Troost straat een stuk veili ger wordt voor spelende kinderen. De Burgemeester Trooststraat is een kinderrijke buurt waar het prettig wonen is. De smalle straat houdt echter auto’s niet tegen om er (te)hard doorheen te rijden. Ook rijdt er veel vrachtverkeer door de straat, die geen besef lijken te hebben dat het gewoon een woonwijk is waar veel kinderen op straat spelen. Door aan beide kanten van de weg verkeersmaatjes te plaatsen wordt het ver keer uit beide richtingen geattendeerd op spelende kinderen. Bovendien is het voor de kinderen ook Op maandag 14 december aanstaande organi seert het seniorenwerk van de Stichting Vonk, een wandeltocht van ruim 6 kilometer voor se nioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto of per fiets naar de ingang van het 'Gouwebos'. Daarvandaan loopt u naar ‘De Rooie Hoek’ in Boskoop. De koffiestop vindt halverwege de tocht plaats. Kosten voor deel name bedragen K 3,- inclusief 1 kopje koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (max. 1,-). De volgende korte wandeltocht is gepland op 11 januari. Voor meer informatie kunt u bellen met het kantoor van Stichting Vonk in het Anne Frank- centrum, telefoon (0182) - 63 19 32. Op zaterdagmiddag 12 december organiseert de Culturele Commissie van Stichting Vonk weer een middag in het Anne Frank-Centrum. Deze middag komt het bekende Gewestelijk Senioren Orkest. Ieder jaar rond deze tijd verzorgen zij een schit terend optreden met als thema natuurlijk kerst. Voor meer informatie kunt u bellen met stichting Vonk, telefoon (0182) - 63 19 32. De zaal gaat om 13.30 uur open en om 14.00 uur kunt u van dit geweldige orkest gaan genieten. Toegang: 4,25 (inclusief één kopje koffie/thee). en te adviseren. Iedere klas organiseert een activi teit die geld oplevert voor de schooltjes. De Ker- stactie is de start want ook in de tweede helft van het schooljaar blijven de leerlingen actief om te zorgen dat de schooltjes financieel gesteund wor den. De leerlingen van de afdeling Havo-Vwo on derbouw doen mee aan een sponsoractie voor een internaat in Chennai(Madras) in India. Straatkinde ren worden hier opgeleid in houtbewerking en meubelmaken zodat zij in hun eigen bestaan kun nen voorzien. De Havo-Vwo-leerlingen gaan op 18 december te gen elkaar hockeyen waarbij ze per gemaakt doel punt door familie en vrienden worden gespon sord. Het gaat om het aantal doelpunten per klas. Na de kerstvakantie maken de organisatoren be kend met hoeveel geld zij hun project kunnen on dersteunen. te Waddinxveen en Bouwfonds Ontwikkeling B.V. heeft geleid tot een plan met meer ruimtelij ke kwaliteit en betere financiële randvoorwaarden. Bovendien wordt met deze voorovereenkomst voldaan aan de Europese regelgeving. Ook sluit de herziening beter aan op de huidige marktsituatie. Het woningbouwprogramma is flexibeler waar door bovendien de doorstroming van de woning markt wordt bevorderd. In deze voorovereenkomst staan ook gezamenlij ke spelregels voor de ontwikkeling van de locatie Triangel. Kern hiervan is dat de gemeente en Bouwfonds een Gemeenschappelijke Exploitatie Maatschappij (GEM) gaan oprichten, waar zij elk voor 50 in deelnemen. Deze GEM neemt de voorbereiding en uitvoering van het bouwrijp ma ken van Triangel, de aanleg van de hoofdplan structuur en de gefaseerde realisatie van de deel- plannen onder haar hoede. Om dit mogelijk te maken wordt het stedenbouw kundig schetsplan door bureau B+B verder uitge werkt onder verantwoordelijkheid van de ge meente en Bouwfonds. In januari 2010 zal het ste denbouwkundig plan ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. duidelijk waar wel en waar niet gespeeld mag worden. Zes bewoners uit de straat hebben een verkeersmaatje ontvangen. Zodra er op straat wordt gespeeld zetten de kinderen/ouders de ver- Op vrijdag 18 december is het traditionele Kerstconcert van “De Gouwestem” in de Ont- moetingskerk. Aan het concert in Waddinx veen zal instrumentaal worden meegewerkt door de bekende trompettisten Atjan en Edith Post, de pianist/organist Wim de Penning en de fluitiste Lydia van Mourik. Bijzonder is de medewerking van de jonge trommelaar Mat- thijs van Schooten. ‘The Martin Mans Forma tion', het mannenensemble van “De Gouwe stem” zal eveneens een aantal liederen ten ge hore brengen. Kortom, een nieuw en geva rieerd programma met prachtige advents- en kerstmuziek, dat zal worden afgewisseld door samenzang. In verband met de grote belang stelling wordt geadviseerd om de toegangs kaarten in de voorverkoop aan te schaffen. Toegangskaarten a 10,00 zijn te koop bij Kantoorboekhandel Sonneveld, Kon. Wilhel- minaplein 5 (0182) 613061, A. de Rooij, Akker- winde 43 (0182) 612100. Het concert aan de Groensvoorde 3 begint om 20.00 uur, deuren open om 19.30 uur. et het ondertekenen van de Voor- HW fl overeenkomst Akkoord Uitgangs- B punten Samenwerkingsovereen- I komst hebben de gemeente Wad dinxveen en Bouwfonds Ontwikkeling B.V. een stevige basis gelegd voor een financieel gezond en kwalitatief hoogwaardig plan voor de nieuwe woonwijk Triangel. Nu wordt gewerkt aan de ju ridische uitwerking van deze overeenkomst in een Samenwerkingsovereenkomst (SOK). Dat proces verloopt voorspoedig en verwacht wordt dat de SOK begin 2010 kan worden gesloten. Ook op andere terreinen wordt goede voortgang geboekt. Zo wordt het concept van het voorlopig ontwerp stedenbouwkundig plan op 21 december aan de themapanels gepresenteerd worden. De herziening van de afspraken tussen de gemeen- e leerlingen van het Coenecoop Colle- ge gaan in het kader van het Kerstactie zich inzetten voor leeftijdgenootjes in landen waar welvaart nog geen ge meengoed is. Op de locatie Waddinxveen gaan de leerlingen van de afdeling Mavo geld inzamelen voor de Stichting OOG. Deze stichting heeft tot doel hulp te bieden aan drie scholen in Brunapeg, Zimbabwe. De scholen kampen met grote proble men; zo is er een tekort aan goede studieboeken en handleidingen voor de leerkrachten. Ook is er onvoldoende geld voor het betalen van schoolgeld en schoolkleding (uniformen en sportkleding) voor weeskinderen. Elektriciteit is er niet en vaak geen water. Eén van de oud-medewerkers van het Coenecoop College is jaarlijks enkele maanden in Brunapeg om de docenten daar te ondersteunen Met de verkeersmaatjes moet de Burgemeester Trooststraat veiliger worden voor spelende kinde ren. Foto: PR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -j Woensdag 9 december 2009 I StOW.' SLOW!

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13