Koninklijke onderscheiding voor Daan Koelewijn D Boskoop betaalt voor behoud coenecoop Beauty brainstorm Ouder worden Beroving ★Rijnplein Icetvent Openingstijden I Lieftink T 1= Eindelijk actie! Gevels Serres Vouwwanden «s GOUDA/REGIO M WADDINXVEEN/BOSKOOP Ramen Deuren Schuifpuien WADDINXVEEN/BOSKOOP BOSKOOP Koelewijnbokaal 91 tl ■M M MMH HMM MH SCHÜCO ramenfabriek li.Wll.Wuur: vrij schaatsen M Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl Hand schoenen aan Koelewijn is maandag 7 december benoemd tot Lid van de Orde van Oranje Nassau. De Waddinxveense burgemeester H.P.L. Cremers reikte de de Boskoopse vestiging te houden. Zo zouden Mavo-leerlingen in de toekomst de hele oplei ding in Boskoop kunnen volgen. De school heeft momenteel 1450 leerlingen waaronder veel examenklassen. De prognose voor 2016 is een aantal van 1250 leerlingen. De Boskoopse fracties zijn bereid aan dit red dingsplan mee te werken, al werden wel veel detailvragen gesteld wat betreft de voorwaar den en klonk er een waarschuwend woord uit de mond van A. van Nimwegen (CU-SGP): "Wij willen best meewerken om het Coene- coop College te behouden, maar niet tot elke prijs.” W. Wegerif van GroenLinks heeft moei te met het sluiten van de afdeling VMBO-tech- niek. "Dit is een lastige keuze, we zullen toch in de toekomst ook vakmensen nodig hebben. Daar is deze opleiding voor.” (cb) echtgenote. "Eigenlijk verdient zij de onderschei ding, want zij gaf mij altijd de ruimte om dit werk te doen.” 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen 19.00 21.00 uur: Stube partij Grant Thornton GGZ Midden-Holland in januari 2010 de cur sus ‘Op zoek naar zin’. Voor deze cursus zijn nog plaatsen beschikbaar. De cursus biedt een verkenningstocht naar de len van het eigen levensverhaal: puzzelstukjes die men later in elkaar legt als een mozaïek. Deelnemers gaan op verschillende manieren op zoek naar stukjes van deze legpuzzel. De deelnemers leren zo ook nieuwe mensen kennen; de cursus helpt om anders tegen het leven aan te kijken en de toekomst positiever tegemoet te zien. De cursus start op donderdag 28 januari 2010 en wordt ’s middags gegeven in het gebouw van GGZ Midden-Holland, Thijs- selaan 45 te Gouda. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Preventie van GGZ Midden-Holland, 0182-563656 (ma t/m do) preventie@ggzmiddenholland.nl zaferdajf Udecember 10.00 -1300 uur: vrij schaatsen 13.30 17.00 uur: vrij schaatsen dlnidag is december 0900 -15.30 uur: schoptschaatsen 15.30 -17.30 uur: vrij schaatsen 18.30 -19,30 uw- schaatscursus 3 (les 1) 18.00 - 2000 uur: Stube partij GM Groep 19.30 -21.00 uur: vrij schaatsen maandag 14 december 0900 15.30 uur: schoolschaatsen 16.30 -17.30 uur: vrij schaatsen 1900 21.00 uur: vrij schaatsen «Mwnsefo/ 16 december 09.00 -13.00 uur: schoolschaatsen 13 30 -17.30 uur: vrij schaatsen post. Naast het schrijven van filatelistische arti kelen in tal van andere landelijke en regionale bladen, verzorgde hij ook tentoonstellingscata logi en plaatste hij artikelen op www.postzegel- blog.nl Koelewijn was lid van de Nederlandse Academie voor Filatelie (de Nederlandse elite onder de postzegelverzamelaars) In die functie hield hij voordrachten en nog onlangs coördi neerde hij de inzendingen van de Academie voor Postex. Verder was hij actief in het organi seren van workshops. Daarbij leerde hij begin ners hoe een verzameling of een tentoonstel- lingscollectie opgezet kan worden. Na het opspelden van de onderscheiding bedankte Koelewijn niet alleen de koningin, maar ook zijn De politie heeft op woensdag 2 november rond 06.00 uur drie verdachten van 18, 24 en 26 jaar uit Boskoop en Waddinxveen aangehouden op verdenking van het plegen van een beroving in Bodegraven. Een 24-jarige man uit Amersfoort werd op woensdag 11 november in Bodegra ven bedreigd met een vuurwapen en moest geld afstaan aan de drie mannen. Na onder zoek van de politie werden de drie mannen aangehouden. Zij zijn ingesloten, in verzeke ring gesteld en worden vrijdag 4 december voorgeleid aan de rechter-commissaris. BOSKOOP/WADDINXVEEN Koninklijke onderscheiding uit in De Stek in Bo skoop, het gebouw dat onderdak biedt aan de Af deling Boskoop van de Nederlandsche Vereeni- ging van Postzegelverzamelaars. Koelewijn kreeg de onderscheiding vanwege zijn grote verdienste voor de NVPV en zijn vele vrijwilligersactiviteiten. Koelewijn (76), die al geruimte tijd in Waddinx veen woont, is vooral in Boskoop goed bekend. Hij was van 1959 tot 1989 werkzaam in het onder wijs. Zo was hij in Benthuizen en Boskoop onder wijzer; later werd hij directeur/hoofdonderwijzer op de Zijdeschool en weer later was hij directeur van de Ichtusschool. Van 1972 tot 1974 zat hij in Boskoopse gemeenteraad. Al op zijn school pro mootte hij op de keuzemiddag het verzamelen van postzegels. Burgemeester Cremers roemde de vitaliteit van de postzegelclub en hij vond het bijzonder dat hij op het grondgebied van zijn buurgemeente een on derscheiding mocht uitreiken, omdat Koelewijn destijds Boskoop als woonplaats verruilde voor Waddinxveen. Cremers memoreerde dat Koele wijn voor de Afdeling Boskoop van de Nederland sche Vereeniging van Postzegelverzamelaars veel heeft betekend. Vanaf 1993 was hij penningmees ter en algemeen adjunct. Hij hielp bij de organisa tie van (jubileumtentoonstellingen en hij schreef vorig jaar voor het 75-jarig jubileum "De postbode belt altijd tweemaal aan”. In het 88 bladzijden tel lende jubileumboek beschreef hij op een bijzonde re en aansprekende manier de geschiedenis van de postbezorging in Boskoop. Ook landelijk was Daan Koelewijn zeer actief. Hij was vanaf 1999 redacteur en auteur van het kwartaalbad De Posthoorn, tegenwoordig is dat een katern in het maandblad Filatelie. De door hem geschreven artikelen kenmerken zich door enthousiasme en humor. In een begrijpelijke stijl beschreef hij wat het verzamelen van post zegels inhoudt en hoe je een verzameling kunt opzetten. Vanaf 2004 verzorgde Koelewijn de artikelenreeks "Buitengewone Post”. Daarin be sprak hij elke maand een bijzondere vorm van Burgemeester Cremers speldt Koelewijn de versierselen op die horen bij de Orde van Oranje Nas sau (foto sjb) donderdag 17 december 09-00 WAO uur: sctoplschaatsen 16.30-17.30 uur: vrij schaatsen 15.00 -16.00 uur: ‘Het Idee’ Carnaval on fee 18.30-19.30 uur: schaatscursus 9 (les 1) 19 00-2100 uur: geen vrij schaatsen 19.00-21.00 uur: Finale curling ATC JA AA FJAA iwM Beautyinstituut Liesbeth Kroes, gevestigd aan het Noordeinde gemeente Waddinxveen, heeft voor tien ervaren collega's uit de wijde regio een informatieve bijeenkomst georganiseerd. Daar werd uitvoerig gesproken over nieuwe trends op het gebied van omgaan met klanten, service, huidverbetering en anti-ageing met de nieuwste apparatuur. Klanten ontvangen voor 2010 een nieuwe kalender met daarin kortin gen voor divetse behandelingen. In 2010 wordt er ook gewerkt met een stempelkaart en defini tieve ontharing met behulp van laserlicht. onder al te veel morren lijkt de Bo- skoopse gemeenteraad akkoord te gaan met een forse bijdrage om het Coene- ■■I coop College de helpende hand te bie den. Door een complex van oorzaken is de school in financiële moeilijkheden gekomen, men heeft een beroep gedaan op het Ministerie van onderwijs en de gemeenten Waddinxveen en Boskoop. De beide colleges willen het Coe- necoop College overeind houden met een fi nanciële injectie van 1,9 miljoen euro. Daarvan komt 1,5 miljoen van Waddinxveen en 4 ton van Boskoop. Boskoop betaalt in de periode tot en met 2016 een bijdrage van 60.372 euro voor het instandhouden van de locatie Boskoop en 161.000 euro voor het verbeteren van deze huisvesting. De noodlokalen zijn niet meer no- Na het verkrijgen van de Koninklijke onderschei ding wachtte Daan Koelewijn nog een verrassing. Cor Oppelaar, voorzitter van de landelijke Neder landsche Vereeniging van Postzegel Verzamelaars, maakte de instelling van een nieuwe jaarlijkse prijs bekend: de Daan Koelewijn wisselbokaal. Die jaar lijkse wisselbeker gaat naar een jonge postzegel verzamelaar die een aparte verzameling heeft op gezet of die op een tentoonstelling iets bijzonders presteert. dig en worden verwijderd. Dit zal het aanzien van de school al een stuk verbeteren. Dat Boskoop extra moet bijdragen om de vesti ging aan de Kievitstraat open te houden komt doordat deze qua afstand van de hoofdvestiging net buiten de norm valt voor een rijksbijdrage. Boskoop is bereid te betalen om de vestiging open te houden. Dit in elk geval tot 2016. Dan komt mogelijk ook het moment om weer eens naar eventuele nieuwbouwplannen te kij ken. Om kosten te sparen wordt in Waddinxveen een deel van het gebouw afgestoten, zijn er mensen ontslagen en gaat de afdeling VMBO- techniek grotendeels weg. Gezien het aantal leerlingen loont het niet de dure lokalen en ma chines aan te houden. Verder wordt er aan ge werkt om de leerlingen uit Boskoop langer op k wifdag 11 december 09.00 -15-30 uur: schoolschaatsen 15.30 - 17.30 uur: vrij schaatsen 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen WEEKBLAD V(X)R WADDINXVEEN I ia Woensdag 9 december 2009 J.'y

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19