Wielrenner Erick Tol gaat ook de weg op Justin Sterk interim-trainer Floreant Zo. J I Spectaculaire winst Rowah herenjunioren J Sport kort Boskoper geldt als belofte bij de jeugd Basketballers nipt naar overwinning I I I l E2 Be Fair is kampioen Volleyballers uit koers Schaken Korfbal Bel 0182-638222 De Boskoopse wielrenner Erick Tol blijft voor de wielerbaan kiezen, maar zal zich wel meer op de weg gaan richten dan in 2009. Toen stond het wereldkampioenschap voor junioren in Moskou centraal. BOSKOOP WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Erick Tol: "Ik hou van banen met steile bochten' (Foto: PR) H ■fc. «H Sport zondag staat er een lastige uitwedstrijd voor de Boskopers op het programma. In Hoogmade is MMO dan de tegenstander. ustin Sterk is voorlopig trainer bij Floreant Zondag. De dertigjarige Sterk, speler in het tweede van Floreant zondag, neemt de honneurs waar omdat er afgelopen week afscheid werd genomen van Michael Blonk. Voor zitter van de zondagafdeling Ad Verkleij licht de keuze toe. „Vanuit de selectie kwam de bood schap dat ze niet meer samen wilden werken met de trainer. De homogeniteit was er niet meer. Voorlopig neemt Justin de trainingen over. Maar g pauze werd bereikt met een 12-12 gelijke stand. Na de rust pakten de Waddinxveners opnieuw een voor sprong en lieten EHC dit keer niet meer langszij ko men. Rowah scoorde makkelijk met snelle aanvallen, maar wist ook met knappe combinaties de verdedi ging van EHC te verschalken. Toen tien minuten voor tijd de winst zeker was gesteld, lieten de heren het publiek nog enkele spectaculaire doelpunten zien. Rowah won uiteindelijk met 27-21Diezelfde dag speelden ook de damesjunioren en dit team boekte een prima succes. Tegen het lastige ODIS uit de Lier wonnen de damesjunioren met 19-12. De heren- en damessenioren hadden afgelopen weekend een vrij weekend. wij blijven zoeken naar een nieuwe trainer." Sterk is in het verleden jeugdtrainer geweest bij WSE en bij RVC Rijswijk, het huidige Haaglandia. Of het trainerschap voor hem langer gaat duren dan en kele weken kan hij nog niet zeggen. „Zover kijk ik helemaal niet. Ik ga ervan uit dat Floreant een trainer gaat vinden. Ik vind voetballen in het twee de namelijk ook nog erg leuk.” Door het slechte weer hoefde Floreant overigens afgelopen zondag niet in actie te komen. De thuiswedstrijd tegen koploper Nieuwkoop werd afgelast. Komende Afgaande op de stand in de competitie was er een spannende strijd te verwachten tussen koploper Nesselande H4 en het eerste heren team van Flam Haarden Be Fair die op de vierde plaats staan. Flam Haarden was naar Zevenhuizen gereisd zonder Edwin Ardon maar met middenaanvaller Ernstjan van der Weijde van het tweede team. Geen excuus, wat Be Fair liet zien was zwak. Met 25-11 en 25-9 werden de sets moeiteloos door Nesselande gewonnen. In de derde set liet Be Fair bij vlagen zien waarom ze goed meedraaien in de competitie maar het was niet voldoende. De set ging verloren met 25- 20 en ook de vierde set (25-15) was het team niet in staat een vuist te maken. De winterstop biedt tijd om de zaken op orde te krijgen. De eerstvolgende wedstrijd is op 9 januari. land. „Alles is prima geregeld,” aldus Tol. „Ik mag meedoen aan de beloften - en clubcompetitie. De koersen hebben een gemiddelde lengte van 170 km. Eerst wil ik er een paar uitrijden voor ik aan de prijzen ga denken. Ik hou van glooiende par- coursen met brede wegen, maar ik ben ook niet slecht op vlakke wegen met veel wind.” De Omloop van Lek en IJssel (160 km) door de Krimpenerwaard en de Ronde van Waddinxveen 5 april 2010) staan hoog op zijn verlanglijstje. Op de baan hoopt Tol selecties af te dwingen voor het EK en voor de talentenzesdaagsen in binnen- en buitenland. Want hij wil zich ontwikkelen tot zes daagsenrenner. Met zijn Groningse koppelgenoot Wouter Haan gaat hij tijdens de wintermaanden op jacht naar succes. Bij de Moerkapelse schakers kon Arno Lui- nenburg de koppositie in Moerkapelle van Arian de Bruijne in een rechtstreeks duel ovememen. In theorie kon het, in de prak tijk niet. Arian hield het hoofd koel en beet flink van zich af. Met overmacht won hij de partij. Wie stopt hem nog? Gerard van Om meren en Bouwdewijn Weijermars speelden remise. Jesse van Elteren speelde tegen Wim Westerman een soort 'pionnenoffer' variant en won. Maarten Vroegindeweij en Tim van Breda speelde een lange partij met de beste kansen voor Maarten, die uiteindelijk won. Jojanneke Weijermars doet het goed de laat ste tijd en speelde tegen Ron droog een lan ge partij met winst in het eindspel. Wouter Vroegindeweij won van Andre Nieuwlaat en is op koers voor de bovenste zes. Frits v.d. Starre en Walter v.d. Berg speelde wel 5 par tijen waarbij er één als officieel werd be schouwd, met winst voor Frits. De overige partijen eindigden in remise. wedstrijden en behaalde hij vele overwinnin gen. Want in klimmen, tijdrijden en sprinten slaat de student sport en beweging geen slecht figuur. Toch waren er op de weg in 2009 ook goede resultaten. Want de stijlvolle renner werd vierde in de 142 km lange Duitse klassie ker Keulen-Schuld-Frechen en achtste in de sterkbezette, klassieke Omloop van Borsele. De Ronde van Waddinxveen sloot hij als zevende af. In 2010 wordt het anders want dan debuteert Erick Tol op de weg als belofte (18-22 jaar) en zijn de wedstrijden langer. Wielerploeg Midi Cen ter Ruiter Dakkapellen bood hem een contract voor de winter aan en daarna trekt hij het geel witte shirt aan van Wielervereniging Noord-Hol- aar in Rusland op de 333 m lange, over- dekte, houten wielerbaan, voldeed het 18-jarige talent aan de verwachtingen. Met een zevende plaats op het onder deel ploegachtervolging eri een zesde in de koppel- koers (met Barry Markus). „Tijdens de ploegach tervolging reden we een Nederlands record,” ver telt Tol vol trots. „Een hele fijne baan daar in Mos kou. Veel langer dan de overdekte pistes in Am sterdam, Alkmaar en Apeldoorn. Ik hou van ba nen met steile bochten en dat was in Moskou het geval. In Nederland rij ik het liefst in het Velodro me van Amsterdam.” De komende weken doet Erick als eerstejaarsbelofte mee aan het Neder lands Kampioenschap achter demymotoren en aan het keirinonderdeel voor sprinters. Bij keirin maken meerdere renners vaart achter een motor en gaan vervolgens voor de eindsprint waarbij ho ge snelheden worden bereikt. Ook neemt hij deel aan de koppelomniums te Alk maar en hoopt hij op deelname aan de talenten zesdaagsen in Apeldoorn (december) en Rotter dam (begin januari). De Boskoper maakt deel uit van de nationale baanselectie. Fysiotherapeut Erik Splint is een belangrijke steun voor hem. Valpartij en in wegwedstrijden deden zijn zelfvertrouwen geen goed. „Maar ik moet buiten de basis leggen voor de baanwedstrijden,” legt Tol uit. „Duurver- mogen is belangrijk. Dus de weg blijft nu en in de toekomst belangrijk” Vooral als nieuweling blonk hij ook uit in weg- Be Fair E2 heeft zaterdag in de wedstrijd te gen Esto E2 beslag gelegd op de najaarstitel. Beide teams stonden gelijk, maar Be Fair had twee doelpunten meer en had dus aan een gelijkspel genoeg. In een spanende wedstrijd nam Be Fair al snel een voorsprong en die werd vlot uitgebouwd. De ruststand was 6-0 en uiteindelijk werd de pot met 8-0 gewon nen. De periodetitel was binnen en het feest kon losbarsten. Het ging er vrijdagavond in sporthal de Duike laar spannend aan toe. Zowel Heren 1 en Da mes 1 konden van basketbalvereniging Flyers konden namelijk pas in de verlenging met 59- 57 en 52-46 de winst naar zich toetrekken. Jon gens Under 18 blijft winnen. Nu werd het Goudse Springers verslagen met 54-46. Jongens Under 14 1 beleefde tegen het bezoekende Oegstgeest een moeilijke avond, 17-114. Uit had Heren 1 nog met ruime cijfers verloren van BC Utrecht 1.Gezien de overwinningen van de laatste weken was het zelfvertrouwen binnen de ploeg echter behoorlijke toegeno men en daarmee het vertrouwen in een goede afloop van de wedstrijd tegen BC Utrecht. Die kwam er ook al was er een verlenging voor no dig: 59-57 overwinning. Dames 1 had tegen BS Leiden 2 moeite om op gang te komen. De ploegen hielden elkaar goed in evenwicht, maar Flyers beschikte over de langste adem: 52-46 winst. De korfballers van Korbis hebben de streek- derby tegen Gemini op hun sloffen gewon nen. Op voorhand mocht de wedstrijd Kor bis - Gemini geen enkel probleem zijn voor koploper Korbis. Gemini heeft al een aantal flinke nederlagen moeten slikken en kon slechts vijf spelers uit de vaste kern van Ge mini 1 opstellen. Korbis was daarentegen eindelijk weer compleet en heeft in de com petitie nog geen wedstrijd verloren. Traditiegetrouw startte Korbis bijzonder productief; in aanvallend opzicht kon Korbis de bal vrij eenvoudig van hand tot hand la ten gaan en reeg het de kansen aaneen. De ruststand van 10-1 sprak duidelijke taal en uiteindelijk zou het 19-7 worden, waarbij is aangetekend dat de tweede helft een stuk minder goed gespeeld werd. Korbis 2 wist in een wisselvallige wedstrijd tegen Merwede 3 met 17-9 te winnen. e herenjunioren A van Rowah hebben r thuis tegen EHC uit Leidschendam goe- de zaken gedaan. De herenjunioren spe- -l’Kvt a->' [en jjj hoogste klasse en treft daarin de beste handballers van Nederland. Voor Rowah is het voor het eerst dat een herengroep op dit hoge niveau acteert en dat zorgt dit jaar voor spectaculair handbal in Waddinxveen. Bij uitzondering speelde dit team in de avond en dat zorgde ervoor, dat de sporthal goed gevuld was met publiek. De eerste helft waren de bei de teams goed aan elkaar gewaagd. Rowah nam en kele keren een voorsprong van drie punten, maar de gasten uit Leidschendam kwamen steeds terug. De WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN -jp» Woensdag 9 december 2009 ZZy

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29