I Kerstbingo in De 'Paddestoel' Kerstdisco voor jeugd Concert voor toren Oude Kerk Actueel nieuws verzorgd door het Eerste paal geslagen van kleinschalig nieuwbouwproject SS OOOO WADDINXVEEN WADDINXVEEN ^FwaddinxvegHB MOERKAPELLE WADDINXVEEN j WADDINXVEEN 'an Vliet Wad> Foto: PR Door Ruud Groot jimkoster.nl In Wijk- en Speeltuinvereniging 'De Padde stoel' wordt op zaterdag 19 december een kerstdisco voor de jeugd gehouden. De jeugd- disco wordt ondersteund door DJ School Gouda. DJ Maarten zal ook deze keer achter de draaitafels de leukste (kerst) muziek verzorgen. De disco is voor jongeren van 9 tot en met 15 jaar. Aanvang is 19.30 tot 22.00 uur. De entree is 1.50 euro, inclusief consumptie en een leuke verloting. 'De Paddestoel' bevindt zich aan de Lijsterbes straat 18. Voor meer informatie: www.wsv-de- paddestoel.nl. De ‘Paddestoel' houdt op vrijdag 18 december een kerstbingo. Op deze avond, waarbij de zaal in kerstsfeer is omgetoverd, worden 10 ronden gespeeld waarmee verschillende prijzen kun nen worden gewonnen. Ook is er een super- ronde en een loterij. Als extra zal er een gratis ronde gespeeld worden waarmee u een jaar lang bingo (10 ronden bingoboekje) kunt win nen. De bingo er voor iedereen vanaf 10 jaar. Aan vang is 20.00 uur (de zaal is open vanaf 19.30 uur). De Paddenstoel is gevestigd aan de Lijsterbes straat 18. Voor informatie: www.wsv-depad- destoel.nl. nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen maart de politieke partijen gezamenlijk een avond met vrouwelijke kandidaten organiseren en dat de gemeenteraad ieder jaar subsidie wil geven voor het organiseren van een schrijversavond. Afgelo pen november was de bibliotheek "uitverkocht”. Het zou jammer zijn als met het verdwijnen van de Vrouwenraad ook deze succesvolle activiteiten niet meer georganiseerd zouden worden." Op 7 februari 1987 werd de Vrouwenraad opge richt. De eerste bestuursleden waren Maria Wien- tjens-van der Velden (WD) Lottie van den Berg- Bouwman (PvdA), Wil Waterreus-de Vries (CDA) en Bep Vermeij (PvdA). In de afgelopen decennia vormde de Vrouwenraad een platform voor diver se vrouwenorganisaties in Waddinxveen, was zij gesprekspartner van de gemeente over allerhande slagen gaf wethouder Wiebrand Dijksterhuis tij dens een receptie in restaurant Akkeroord aan, dat hij ingenomen is met de doortastende en vasthou dende wijze waarop aannemingsbedrijf De Lan gen en Van den Berg tijdens de voorbereiding was opgetreden. “Samen met architectenbureau Het Venster uit Moordrecht wordt hier een mooi kleinschalig plan met royale eengezinswoningen gerealiseerd”, aldus de wethouder. Thomas van den Berg, directeur van het betreffende aanne mingsbedrijf, dankt de gemeente Waddinxveen voor de plezierige en vruchtbare samenwerking zaken die vrouwen aangaan, vertegenwoordigde zij de Waddinxveense vrouwen in verschillende commissies en werkgroepen en organiseerde zij vele activiteiten. „Denk bijvoorbeeld aan de viering van Internatio nale Vrouwendag op 8 maart. Voor de komst van de Vrouwenraad, organiseerden de rooie vrouwen een feest rond 8 maart. Met de oprichting van de Vrouwenraad werd het breder gevierd, organi seerden alle vrouwenorganisatie het samen. Daar naast organiseerden we workshops en cursussen (bijvoorbeeld de Politieke Opstap, speciaal gericht op de gemeentepolitiek). Rond de gemeenteraads verkiezingen was er altijd een debat met vrouwe lijke kandidaten. Dat zullen we allemaal nog gaan missen." om dit project mogelijk te maken. “Het heiwerk zal in december geheel worden afgerond en begin 2010 zal de bouw voortvarend worden aangepakt, met als doel de woningen eind 2010 aan de kopers op te leveren”, zegt Van den Berg. Er zijn nog en kele woningen beschikbaar en De Pater makelaar dij, die de verkoop van dit bouwplan in handen heeft, spreekt het vertrouwen uit dat deze laatste woningen binnen afzienbare tijd zullen worden verkocht. De aspirant kopers kunnen tijdens de bouw nog meepraten over de afwerking van de woningen. I Bob de Bouwer helpt wethouder De Monumentcommissie van de Hervormde Gemeente in Moerkapelle houdt op dinsdag 22 december om 20.00 uur een Kerstconcert en samenzangavond in de Oude Dorpskerk aan de Dorpsstraat in Moerkapelle. Het Mannenensemble 'The Martin Mans For mation' treedt op onder leiding van dirigent Martin Mans. Verder werkt de bekende pianist Jan Vayne mee en Martin Mans zal het orgel bespelen. Ds. M.B. van den Akker verzorgt de opening en de sluiting. De toegang is vrij; wel zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden. De opbrengst wordt besteed aan het noodzakelijke jaarlijkse onderhoudswerk aan de monumentale toren in Moerkapelle zodat dit bouwwerk uit 1662 er als een pronkstuk bij kan blijven staan. De torens zijn eigendom van de plaatselijke burgerlijke gemeente. Daar de overheidssubsi dies steeds schaarser worden, is het voor de Moerkapelse hervormde gemeente (PKN) steeds moeilijker om optimaal onderhoud te kunnen blijven uitvoeren. Het onderhoud aan de toren is veelomvattend. Het betreft het uurwerk met de verlichting, het slagwerk, de luidklokken, het timpaan (wapen schild aan de voorzijde op de toren). Voor dit onderhoud wordt jaarlijks ongeveer 7.500 euro begroot. Wilt u ook mee helpen? Uw gift of donatie is van harte welkom op de speciaal hiervoor geo pende rekening, 3750.94.938. t.n.v. ‘Monu mentcommissie Moerkapelle'. Meer informatie: dhr. Ed Broer (edbroer@het- net.nl of tel.06-51786663). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I in Woensdag 16 december 2009 I Vrouwenraad opgeheven a bijna 23 jaar valt het doek voor de ^^k Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. ^kfl De reden voor de opheffing van de I Vrouwenraad is een teruglopende be langstelling voor de activiteiten, het moeilijk kun nen vinden van bestuursleden, het verminderen van het aantal aangesloten organisaties en het be sluit van de gemeenteraad om met ingang van 2010 geen subsidie meer toe te kennen. „Twee ac tiviteiten trokken ook de laatste j aren nog veel be langstelling," aldus voorzitter Brigitte Leferink. „De schrijversavond die we in samenwerking met de bibliotheek de Wereldwinkel en een boekhan del ieder najaar organiseren en het debat rond de gemeenteraadsverkiezingen. Ik hoop dat rond 8 Wethouder Wiebrand Dijksterhuis kreeg onverwacht hulp van Bob de Bouwer. orige week donderdag is een start ge- ^k U maakt met de bouw van het kleinschali- ^k^ff ge wooncomplex aan de Mercuriusweg. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis kreeg bij het officieel slaan van de eerste paal, on- verwachte assistentie van Bob de Bouwer. On- danks het slechte weer was er veel belangstelling van een aantal nieuwe bewoners, familie en ande re belangstellenden. Nadat de eerste paal was ge- ff f

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13