Oud en nieuwparty Op heterdaad I lekker mee met PWAW D I glas Kerstconcert Gratis ritje Een nieuw plafond in 1 dag! Toename'Areaa I sierteelt Start bouw Rijnlandstraat Expo Kunst Kring PLflMECÖ: /fFL m I p ■I I handglas dubbelglas spiegels Bewust eten WADDINXVEEN WADDINVEEN WADDINXVEEN D REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Meester en directeur Henk van der Bas laat de leerlingen het kookboek zien. Foto: PR i D e politie heeft op maandag drie 15-jari- ge jongens uit Reeuwijk, Moerkapelle- Zevenhuizen aangehouden omdat zij brood en snoep uit de winkel hadden onderdagavond 31 december gaat het dak er af van de studio, als het Long Hard Ride team, met speciale gasten een live oudejaarsuitzending maakt van lende agenten gesurveilleerd bij de supermarkt. Zij zagen hoe de jongens de etenswaren in hun zak stopten zonder deze af te rekenen. De jongens werden buiten de winkel gefouilleerd en aange houden. De jongen uit Zevenhuizen bleek op het bureau harddrugs bij zich te hebben. Bij deze ver dachte thuis werd ook illegaal vuurwerk aange troffen. De twee eerste verdachten worden naar bureau Halt verwezen en tegen de laatste verdach te wordt een proces-verbaal opgemaakt. Alle recepten zijn verzameld en verwerkt tot een waar receptenboek met de smaakmakende titel ‘Kook lekker mee met de PWAW’. geen vierkante ogen, maar een streling voor je oren, dan moetje dit gaan horen. Door een uit zending van de plaatselijke kerken in de loop van avond op de kabel, en later weer ingeschakeld, via 103.4 Fm. Snoeihard via 105.8 Fm in de ether en op de gehe le aardbol www.rtw.nl. Gezellig meehappen, je Nieuwjaars wensen op de radio overbrengen, het RTW vuurwerk, 3 rotjes en een gillende keuken meid, aanschouwen, of zo maar eens wat anders op oudejaarsavond, kom dan mee feesten in de studio aan de Tollenslaan. De presentatie is in handen van Gerard Verschoor, The bluesman, en Voor alle informatie, longhardride@rtw.nl. Mail en kan ook direct live naar studio@rtw.nl. RTW FM op 105.8 Fm in de ether, op 103.4 Fm op de kabel of via internet www.rtw.nl. Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl Verantwoorde voeding en bewust eten is ook in het onderwijs een hot item. Tijdens de voorberei dingen en de daadwerkelijke bereiding van het eten speelde bewustwording van voeding voor leerlingen van de PWAW een grote rol. De Prins Willem Alexanderschool locatie Wingerd is trots dat de leerlingen hier zo actief en met veel enthousiasme aan hebben meegewerkt. De Waddinxveense Kunst Kring organiseert in samenwerking met de gemeente dit jaar voor de 21e keer een kunstexpositie in de raadzaal van het Gemeentehuis. De expositie is te be zichtigen van 22 december 2009 t/m 4 januari 2010. Dinsdag 22 december verzorgt wethou der D. Gerts de officiële opening. Voor de ex positie van dit jaar zijn ongeveer dertig deelne mers met elk één of meerdere kunstwerken. De variatie hierin is groot. Er zijn zowel schil derwerken als beeldhouwwerken te zien. Er worden ook een aantal werken geëxposeerd door vier bewoners van De Bruggen. Zij schil deren onder leiding van de heer Co Gerts. De expositie is te bezichtigen tijdens de opening stijden van het Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag 08.30-12.30 uur. Donderdag 17.00- 21.00 uur. Op buslijn 175 van Connexxion heeft maandag ochtend een vrolijke kerstman cadeautjes uit gedeeld aan inwoners van Waddinxveen en Zevenhuizen. Naast flyers en snoepgoed bood de kerstman reizigers als kerstcadeau een gratis terugreis aan. Gewoon, omdat buslijn 175 reizi gers weer zonder overstap naar Rotterdam Alexander brengt en ook nog eens met een ho gere ritfrequentie. Lijn 175 rijdt na twee jaar niet meer volgens een omleiding. Dat betekent dat onder meer de inwoners van Waddinxveen en Zevenhuizen vanaf nu weer zonder over stap naar Rotterdam Alexander kunnen reizen, waarbij het aantal ritten ook nog eens is ver dubbeld. Lijn 175 rijdt meestal elk half uur. Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. Pl A I O M O S Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl 1 21.00 tot 01.00 uur. Tussen de oliebollen en allerlei hapjes door, wordt er terug geblikt op een zeer muzikaal jaar. Met opnames van vele bands en gasten die het afgelopen jaar de studio op z’n kop hebben gezet. Van gedichten tot trommels en van blues tot nederpop, enz. Een blik vooruit met Bluesman Henk over het RTW benefit Blues festi val 17 april in Hotel/café de Unie; De aankomen de optredens 2010 van weer vele ‘blues’ bands. Tussen de gesprekken met onze gasten door zeer gevarieerde muziek, wat doorgaans niet in de re guliere uitzending gedraaid wordt. Kortom een waardige afsluiting van 2009. Wil jij dit jaar eens RIJNWOUDE Christelijk regiokoor ‘Adoramus’ uit Hazers- woude en Christelijk regio mannenkoor ‘Sola Fide’ uit Schoonhoven geven gezamenlijk een kerstconcert op vrijdag 18 december in de Her vormde kerk van Hazerswoude-dorp. De ko ren staan onder leiding van Peter Burger en Arie van der Vlist. Er wordt een gevarieerd kerstprogramma uit gevoerd met onder andere delen uit het Kersto ratorium ‘Een Nieuw Begin’ van Johan Brede- wout afgewisseld met samenzang van bekende kerstliederen. Verdere medewerking aan dit concert wordt verleend door Bert Roest op het orgel en Elsemarieke den Hartogh op dwars fluit. Peter Burger en Arie van der Vlist zullen afwisselend op de piano spelen. De avond be gint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.15 uur. Toegangsprijs 10 euro voor volwas senen en gratis voor kinderen tot en met 14 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar op de avond zelf bij de ingang van de kerk of te bestellen via de koorleden of via email: a.demoed@hemet.nl t De komende decennia zal steeds meer primaire productie verdwijnen uit de vier greenports in de Randstad. Daarentegen zal het areaal sier teelt in de regio Boskoop toenemen. Die con clusie trekt Grontmij in een quick-scan van de dynamiek van de greenports. Grontmij stelde het rapport op in opdracht van de ministeries van VROM en LNV. Doel is de toekomstige ruimtebehoefte in de Randstad in kaart te bren gen. Dit wordt meegenomen in de Structuurvi- sie Randstad 2040 van het kabinet. Grontmij verwacht met name krimp van het productie- areaal van groenten en bollen. Daarentegen zal het areaal pot- en containerplanten in Boskoop en Westland-Oostland juist stijgen. De verwachting is dat binnen de boomkweke rij verdere schaalvergroting zal plaatsvinden. Een toename van het totale teeltareaal in de omgeving van Boskoop ligt volgens het rap port echter niet voor de hand. Volgens Gront mij vindt productie van boomteeltproducten steeds vaker in andere gebieden plaats, met na me in het buitenland. Het areaal in de regio Boskoop wordt steeds meer gebruikt voor afteelt van producten. Daarnaast wordt meer ruimte gebruikt voor handels- en exportfuncties, aldus Grontmij. Door toename van pot- en containerteelt in Greenport Boskoop zal het areaal per saldo ge lijk blijven of licht afnemen. e Prins Willem Alexanderschool locatie Wingerd werd vrijdagmiddag 11 de- cember getrakteerd op een eigen kook- boek met eigen recepten. De eer om het eerste exemplaar in ontvangst te nemen ging naar meester en directeur Henk van der Bas. Het kookboek is het resultaat van alle kook-, bak en fotografieactiviteiten tijdens de kinderboeken week afgelopen oktober. Met het thema ‘Aan ta fel’ zijn alle klassen aan de slag gegaan. De keuze- categorieën waren ontbijt, tussendoortje (voor tij dens de pauze)een traktatie of een lunchgerecht. Woonpartners Midden-Holland is gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het appartementencomplex aan de Rijnlandstraat in Waddinxveen. In totaal wor den hier 13 appartementen voor senioren gere aliseerd. Deze week is de aannemer, Bouwon derneming Bolton BV, begonnen met het hei werk. De 87 palen worden volgens een grond- verdringend systeem trillingsarm in de onder grond geboord. Dit systeem is bewust gekozen om zoveel mo gelijk rekening te houden met de kwetsbare omgeving en geeft zo weinig mogelijk geluids overlast. Vanaf 23 december tot en met 3 janu ari 2010 liggen de werkzaamheden stil, zodat de omwonenden in de periode rondom kerst en oud- en nieuw geen overlast van de werk zaamheden hebben. René Mascini, directeur- bestuurder van Woonpartners Midden-Holland licht toe: "We zijn blij dat we nu daadwerkelijk met dit project gestart zijn. Het is een project, waarvoor nu al veel belangstelling bestaat, met name onder senioren.” De appartementen zijn ontwikkeld door SP Ar chitecten. Het gaat om vier verschillende wo ningtypen. De appartementen hebben drie- of vier kamers en zijn beschikbaar in de vrije huursector. Binnen de voorwaarden van de ge meente, heeft de architect voor de locatie een plan gemaakt dat aansluit op de bestaande bouwhoogte en de rooilijnen van de omliggen de bebouwing. De woningen worden uitge voerd in baksteen, in combinatie met andere duurzame materialen. In het gebouw wordt een stallingsgarage voor de bewoners gereali seerd. Het volledige ontwerp houdt rekening met een gevarieerd beeld. Door twee en drie bouwla gen toe te passen, sluiten de woningen aan bij de omliggende buurt. Binnen het complex is gezocht naar schaalverkleining, alsof het ge bouw is opgebouwd uit kleinere onderdelen. Daarin is de architect geslaagd door het trap penhuis centraal te plaatsen en door veel glas te gebruiken. Door de kopwoningen langs de Jan Dorrekenskade los te maken van het totale vo lume, ontstaat een afwisselend geheel. Bij de bouw van de appartementen worden ge glazuurde bakstenen gebruikt, in verschillende kleuren. De gekleurde bakstenen komen niet op de hele gevel, maar worden in een rand langs het raam aangebracht. Zo wordt duidelijk wat de reikwijdte van een appartement is. Dit levert volgens de architect ‘een gevarieerde ho rizontaal en verticaal beeld’ op. De verschillen de dakvormen geven het geheel een speels ka rakter en verwijzen naar de vele kapvormen in de nabije omgeving. gestolen. Al enige tijd klaagt de leiding van de su permarkt over overlast van jongeren die in de schoolpauze naar de winkel komen en producten meenemen zonder af te rekeneh. Op maandag werd er daarom extra door onopval- ÉRTS GLASZETTER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1-7 Woensdag 16 december 2009 j.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17