WSE dames winnen Den Edel Sport biedt meer beleving Dymphie van Rooijen, springster van het jaar Winst Flyers D2 Off day dames 35 Heren 2 Flame Haarden Be Fair is winter kampioen Remises aan top schaken IS J 1+ ai F REGIO WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN REGIO 3» 2. ”1 B||st ’j - I V T tl B rF d ■m Sport Met deze futuristisch ogende racebike kun je virtueel fietstochten maken bij Den Edel Sport. Het lijkt alsof je echt buiten op een racefiets rijdt. Foto:PR scherp en kreeg het kleine kansjes. Maar weer was het RKDEO dat de stand gelijk trok door een ver af standschot die over de keepster heen ging. WSE werd onrustig en kwam niet meer aan combinatie voetbal toe. Veel passes kwamen niet aan. De mid denvelder van RKDEO profiteerde van een fout in de verdediging en faalde niet in de afronding alleen op de keepster. WSE had nog 20 minuten te spelen na de 2-3 achterstand. Pas nu leek het of de dames van WSE weer wakker waren en er kwam een on verwachte opstanding. De jarige Ezra van Zanten schoot op doel, maar de keepster liet de bal los. Ju dith Eitjes was er als de kippen bij om haar 3e doel punt te maken en tevens de belangrijke gelijkmaker. Daarna zorgde Bianca van den Hoek zelfs met een fraai afstandsschot voor de 4-3. Tot slot wist Suzan van Yperen alleen op de keepster afgaand de 5-3 te maken. De dames hebben vanaf nu 3 weken winter stop en startten 10 januari 2010 weer met de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe jaar. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN j Woensdag 16 december 2009 In de vijftiende ronde van de interne schaakcom- petitie vielen aan de top drie remises te noteren, zodat de top vijf onveranderd bleef. De ongesla gen koploper Arno Luinenburg speelde remise te gen de dit jaar eveneens ongeslagen Wim Hen- nink. Luinenburg kreeg tegen het einde van de avond belangrijke winstkansen. Hennink wist ech ter, mede geholpen door de tijdnood van zijn te genstander, orde op zaken te stellen, en de stand gelijk te trekken. Eduard Philipse, die het met de witte stukken moest opnemen tegen Teun van der Linden, stuurde verrassend aan op een Franse partij. Na een strijd met positionele middelen ein digde de partij in een puntendeling. Arjan Hen nink kreeg tegen de Caro Kann verdediging van Hans van Woudenberg een ruimtevoordeel. Van Woudenberg neutraliseerde de stelling, en hield de partij zonder grote problemen op remise. Marten Nitrauw speelde een sterke partij tegen de ervaren Piet de Kraker. Nitrauw kreeg een mooi materieel voordeel, dat hij langzaam maar zeker wist uit te bouwen tot een prachtige overwinning. De nummer twee van vorigjaar, Barthold Jansen, moest het opnemen tegen Jaap van Sandijk. Het werd een mooie partij waarin beide spelers elkaar lange tijd in evenwicht hielden. Uiteindelijk wist Jansen een eindspel te winnen waarin hij over de betere pionnenstructuur beschikte. Cees Assche- man won knap van de tactisch sterke Wim Mul der. Asscheman bereikte een toreneindspel met een pion meer, dat hij deskundig naar de winst wist te voeren. In de partij tussen Patrick Groe nendijk en Gerhard van Ginkel kwam er een aan genomen damegambiet op het bord. Groenen dijk, die gedurende de partij overwegend kwam te staan, besliste de partij door middel van een krach tig stukoffer. Peter de Louw en Chris de Kogel hielden elkaar in een Scandinavische partij in even wicht, zodat de partij in een remise eindigde. Ton van Nieukerke wist knap zijn partij tegen de altijd taaie Jan van der Bom te winnen, terwijl Jaap van der Heiden van de altijd gevaarlijke Ton Kuiper wist te winnen. Mark Baten had, in zijn partij tegen Henk van Eik, lange tijd uitzicht op de winst. Toen Baten op het punt stond de partij in zijn voordeel te beslissen, zette van Erk zijn tegenstander onverwacht mat. Wim van der Hoek begon zijn partij tegen Aat van der Spek sterk, en won in de Spaanse ruilva- riant een volle pion. Met behulp van zijn loper- paar wist van der Spek de kansen langzaam maar zeker te keren en won zijn partij. Nico Dannis lan ceerde, in zijn partij tegen Arie Versluis, vanuit de opening een gevaarlijke koningsaanval. Dannis voerde de aanval met verve, en zette zijn tegen stander uiteindelijk mat. Herman van Offeren bouwde in zijn partij tegen Jaap Smit een behoor lijk ruimtevoordeel op. Smit pareerde de dreigin gen en wist de partij in zijn voordeel te beslissen. In de partij tussen Jan Kraijesteijn en Gerard Torenbeek won Kraijesteijn,. Dames 2 van Flyers ondervond van het bezoeken de SBU 6 totaal geen tegenstand, 88-4. Heren Un der 22 won van Forwodians 1,57-42. Jongens Un der 16 won nipt van Cobra Nova 3. Meisjes Under 14 en het bezoekende Grasshoppers 4 gaven el kaar alle ruimte, 71-81. Heren 3 sloot in Den Haag de competitie winnend af door met 64-51 te win nen van The Jumpers 5. De dames van Cofely-Nesselande speelden zon dag laat in Weert tegen PND VC Weert en had den duidelijk last van een offday. Weert daarente gen moest winnen om steviger bij de top vier te blijven en haalde alles uit de kast en won via de setstanden 25-17,25-17 en 25-17 met 3-0 de wed strijd. Voor Cofely-Nesselande staat zaterdag we derom een zware wedstrijd op het programma. In Zevenhuizen spelen zaterdag om 19.30 uur tegen de huidige koploper Heutink/Pollux. Boven vlnr: Jan-Willem de Groot, Jaco de Groot, Felipe Roskam, Rian Baas, Dennis van Zelderen, Bas van Ingen en Carina den Hartogh. Onder vlnr: Wilco van Amerongen en Dymphie van Rooij- en. Foto: PR De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) heeft er nog nooit van gehoord, maar Heren 2 van Flam Haarden Be Fair is er niet minder trots op. Zij hebben zich de prestigieuze titel van Winterkampioen toegeëigend na een goe de wedstrijd tegen Servylo Hl, afgelopen zater dag, die met 3-0 gewonnen werd. Deze zege zorgde ervoor dat Be Fair nu met een gat van 4 punten aan kop gaat in hun klas se. De eerstvolgende wedstrijd van Be Fair is pas op 22 januari. Tot die datum is het al zeker dat ze voortdurend bovenaan zullen staan; als echte Winterkampioen. en Edel Sport staat garant voor vele uren sportplezier in het meest complete sportcen- Bg trum in Waddinxveen. Jong en oud kunnen bij Den Edel Sport profiteren van ruime sportfaciliteiten en mogelijkheden. Om de aandacht van de sporters vast te houden en om mensen nog meer te motiveren en stimuleren, heeft Den Edel Sport gekozen voor de Indoor Racefiets van Praxtour.. Met deze futuris tisch ogende racebike kun je virtueel fietstochten maken alsof je echt op een racefiets buiten rijdt en wordt een nieuwe dimensie toegevoegd aan binnensporten. Prach tige filmbeelden van de Mont Ventoux, de Alpe d’Huez of enkele Gorges, om er maar eens een paar te noemen, stimuleren de fietser om eens flink het uiterste uit zich zelf te halen. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Den Edel Sport Ó182-613659 of kijk op www.denedel.nl en www.praxtour.com mms»» e laatste wedstrijd voor de winterstop van de dames van WSE tegen RKDEO uit Nootdorp in de koude op het harde gras was met evenveel punten op de ranglijst was belangrijk om nog een plek te kunnen stijgen. WSE begon zeer scherp aan de wedstrijd en al binnen 5 minuten zette Judith Eitjes WSE op 1-0 door een mooie stiftbal in de hoek. Daarna werden de RKDEO-dames wakker. Ze combineerden goed en speelde fel, wat resulteerde in de 1-1. WSE leek lamgeslagen na deze gelijkmaker en speelde mat voetbal en ging nauwelijks duels aan. Ook werd er veel ruimte weggeven achterin. RKDEO wist des ondanks niet te profiteren van het in deze periode slappe WSE. Sterker nog, WSE verraste vriendin en vijand en kwam zelfs op slag van rust op 2-1. We derom werd een prachtig doelpunt door Judith Ei tjes aangetekend, deze keer een strak schot in de kruising. In de tweede helft begon WSE weer fgelopen zaterdag is Dymphie van Rooijen uit IJsselstein gekozen tot pols- stokverspringster van het jaar. Rian Jv wk Baas uit Oudewater werd verkozen tot het grootste talent van 2009. Namens het bestuur van de Polsstokbond Holland (PBH) reikte Pieter Hielema verder het Willem Brouwer Plateau uit aan Bas van Ingen (Zegveld). Hij sprong in 2009 het vaakst een persoonlijk record (12 x). Niels Koetsier uit Waddinxveen werd door het be stuur in het zonnetje gezet als blijk van waarde ring voor zijn grote inzet voor de gehandicapten sport. Daarnaast werden ook zijn opvallende pres taties genoemd in 2009, waaronder een nieuw per soonlijk record op het NK op thuisbasis Jaarsveld. De Klassementwinnaars kregen een met hun naam en klassementsafstand geborduurd leider- shirt uitgereikt. Bij de senioren ging deze prijs naar Jaco de Groot (Kamerik), bij de dames naar Dymphie van Rooijen (IJsselstein), bij de junioren naar Jan-Willem de Groot (Kamerik) en bij de jon gens naar Wilco van Amerongen (Benschop). De winnaars van de prijs "de Bert Hertog bokaal" kre gen hun prijs uitgereikt. Bij de senioren ging deze prijs naar Jaco de Groot, bij de dames naar Dymp hie van Rooijen, bij de junioren naar Jan-Willem de Groot en bij de jongens naar Dennis van Zelde ren (Lopik).

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 35