Alle vensters beloond Aldus Olieman r J Toekomst Greenport Onvoltooid Colofon workshop Mozaïek Uitzendingen RTW HALVE PRIJS Onze, ALLE dameskleding I Overtocht 23, 2411 BS, Bodegraven 0172 - 65 08 71 WADDINXVEEN WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN 1 VERVOLG VAN VOORPAGINA wsx-stAö- REGIO Koninklijk onderscheiden Foto: Riekelt Bezemer Burgemeester Fijen temidden van de decorandi. Q ERKEND Senioren/Mode Binnen- builen zon n ering Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Bezoek ook onze website www.menfintcrieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. hij vele jaren actief als bestuurslid en penning meester van een tweetal molenverenigingen. Ook zijn inspanning als vrijwillig molenaar in de gemeente verdient alle waardering. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen k Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 I De kerkdienst van de Immanuelkerk wordt op zondag 20 december op RTW radio uitgezonden. Het programma duurt van 9.00 tot 12.00 uur. Na de dienst zijn er verhalen te beluisteren van Hans Geel uit zijn boekje 'Pelgrimstekens'. Donderdagavond 24 december wordt de kerst- nachtdienst om 21.30 uur uitgezonden. Op 25 december wordt de dienst van 10.00 uur uitge zonden. Dit programma start eveneens van 09.00 tot 12.00 uur. K- WINDOW FASHIONS Het seniorenwerk Waddinxveen van de Stich ting Vonk houdt een workshop Mozaïek Met deze techniek maakt u een bijzonder en uniek spiegeltje. De workshop vindt plaats op dins dag 26 januari en 2 februari 2010 en begint om 9.30 uur in het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Beide ochtenden eindigen rond 11.30 uur. De kosten voor de workshop bedragen 18,50 euro inclusief een kopje koffie of thee en alle materialen. U kunt zich aanmelden tot 16 januari bij het kantoor in het Anne Frank-Centrum of op tele foonnummer 0182-63 19 32. Mailen mag ook cursussen@stichtingvonk.nl. persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliieitsverb&uding vrijblijvende offerte p 12 december is ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle aan de heren W. Paul en J. Ottevanger een Koninklijke onderscheiding toegekend. Beiden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Fijen heeft hen in het Oudheidkun dig Museum aan de Tweemanspolder 15 in Ze venhuizen de Koninklijke onderscheiding uitge reikt. Vanaf de oprichting van de stichting zijn de heren Paul en Ottevanger als vrijwilliger actief bij de werkzaamheden van de stichting betrokken. De heer Paul is vanaf de oprichting van de stich ting in 1984 bestuurslid. Van 1984 tot 1991 was hij secretaris en van 1992 tot heden is hij redacteur van het Verleden Tijd schrift. Sinds 2000 is decorandus medewerker van de werkgroep Genealogie van de Stichting Oud Ze venhuizen-Moerkapelle. Als historicus levert hij ook een bijdrage aan de ad visering over de straatnaamgeving in de gemeen te. De heer Ottevanger levert gedurende een pe riode van 25 jaar een actieve bijdrage aan de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Daarnaast is optimaliseren. Voorzitter van de adviesgroep is prof. dr. Peter Nijkamp, hoogleraar ruimtelijke economie aan de VU. In de adviesgroep zitten ver der ir. Karei Noordzij (TLN), prof. dr. Hugo Priemus (emeritus hoogleraar TU Delft), prof. dr. Ruud Huime (WUR-LEI), en prof. dr. Gert de Roo (RUG). De ministeries van LNV en VROM vragen adviesgroep Nijkamp Tuinbouwcluster Gr eenport Nederland een advies uit te brengen over het Greenportcluster in 2040. De adviesgroep moet inzicht geven in de te verwachten autonome ontwikkeling en de gewenste ontwikkeling die uit gaat van optimalisatie van maatschappelijke baten en kosten. De adviesgroep zal in het advies ook in breng vanuit hoorzittingen met belanghebbenden uit bedrijfsleven (keten, toelevering en dienstverle ning) en overheden betrekken. De ministeries ho pen het advies eind februari 2010 in ontvangst te nemen. ren dus vier prijswinnaars. De minister van Onder wijs, de heer Plasterk is een groot voorstander om jeugd op jonge leeftijd in contact te brengen met kunst. In navolging hiervan heeft de WKK contact opgenoemen met basisscholen in Waddinxveen. Er zijn afspraken gemaakt dat bij elke expositie van de WKK leerlingen van een school deelnemen met eigen werkstukken. In de maand november hebben leerlingen van de Koningin Beatrixschool uit groep 3 t/m 7 meegedaan aan de expositie in de Openbare Bibliotheek. e leerlingen van de Koningin Beatrix- school hebben afgelopen maand mee- gedaan aan de expositie in de Openba- re Bibliotheek Het centrale thema van de expositie was de historische canon Willem van Oranje, Leven met water, de V.O.C. en Annie M.G.Schmidt. Leerlingen uit klas 3 t/m 7 hebben meegewerkt, in totaal zijn er 22 werkstukken geëxposeerd. De jury heeft besloten om alle 4 "vensters" uit de canon een prijs te geven. Er wa- Woensdag 16 december 2009 irecteur-generaal Anita Wouters van Landbouw, Natuur en Voedselkwali- teit (LNV) heeft de adviesgroep Nij- kamp gevraagd advies uit te brengen over de toekomst van Greenport Nederland. Het doel van het advies is om het overheidsbeleid - ge richt op behoud en versterking van de internatio nale concurrentiepositie van Greenport Nederland - te actualiseren. Hierbij moet deze economische sector zich tegelijkertijd duurzaam en maatschap pelijk verantwoord ontwikkelen. Hiermee geeft het ministerie van LNV invulling aan wat minister Cramer van VROM namens het kabinet in de brief Structuurvisie Randstad 2040 van 19 oktober heeft geschreven. Namelijk dat een breed opgezette onderzoek- en adviesgroep zal ad viseren over hoe Nederland de maatschappelijke en economische betekenis van de greenports kan k Marmoleum m 4 Laminaat Gordijnen W Horren en beetje gebogen staat de ne- gentigjarige vrouw op het door beukenhagen omzoomde be- ■M tonnen pad. Hier betreurt ze haar doden. Betreurt ze wat had kunnen zijn. Hier ligt de man met wie zij vijftig huwelijksjaren heeft geleefd en met wie ze zes kinderen kreeg. Hier ligt ook de man met wie ze had willen trouwen, maar niet mocht omdat hij van de ver keerde kerk was. Nooit heeft ze hem kunnen vergeten. Haar jongste zoon ligt hier - 2 jaar oud - en haar oudste zoon - zestig jaar ouder geworden. Haar doch ter, de derde in het gezin die het ge vecht tegen kanker niet kon winnen, is hier niet. Maar ook aan haar denkt ze. Haar vader ligt hier. Dit jaar moet ze be slissen of ze het grafrecht met twintig jaar zal verlengen. Het zal hoe dan ook de laatste keer zijn. Wie zal over twintig jaar nog zijn graf willen bezoeken? Zijn tweede vrouw ligt in hetzelfde graf. De ze vrouw is als een moeder voor haar geweest. Heel stellig is ze daarin. Toch treurt ze het meest om de moeder die ze nooit gekend heeft. En om het graf wat ze nooit heeft kunnen bezoeken. Wie derde klas begraven werd, werd niet ge registreerd. Haar vader heeft ze het nooit durven vragen. Over de doden praatte je niet. En was het niet erg on dankbaar richting haar tweede moeder? Dus deed ze er maar het zwijgen toe. Vele jaren geleden is het armenkerkhof geruimd. Wat haar overblijft zijn wat va ge aanduidingen van waar haar moeder ooit gelegen kan hebben. De moeder die haar op de wereld zette, haar voedde, haar liefhad. Straks zal ze hier zelf liggen, in één graf met de man van wie ze niet hield. Op een steenworp afstand van haar grote liefde. En vlak naast het betonnen pad waarop je een spoor van haar voetstap pen zou kunnen zien. Omdat het haar, de ene kant op bij haar oudste en de an dere kant op bij haar jongste zoon bracht. I L X -

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3