Eggerding Test Linschotenloop I j i Gutker en Kerssies succesvol bij Bosan Cup Hazerswoudse Boys verder met Korbis wint Be Fair wint Nederlaag Floreant (zo.) Waddinxveen wint in Bergambacht Rijnplein Ice Event Openingstijden A k -4 BERGAMBACHT/WADDINXVEEN WOERDEN/WADDINXVEEN BOSKOOP WADDINXVEEN ROTTERDAM/WADDINXVEEN HAZERSWOUDE BOSKOOP M Door Ton van Bemmel J- Sport het moment dat het kunstgrasveld is aangelegd. Dit biedt meteen zoveel extra mogelijkheden. Je bent momenteel als team gewoon in het nadeel ten op zichte van concurrenten die wel kunnen trainen en voetballen op kunstgras. Maar ik ben tevreden met het perspectief dat hier snel een einde aan komt”, al dus Eggerding, Voorzitter Nico Stolwijk en Boys-trainer André Eggerding tekenen het nieuwe contract. (Eigen foto) woensdag 23 december 10.00 -13.00 uur: vrij schaatsen 13.30 -18.00 uur: vrij schaatsen 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen 18.30 -19.30 uur: schaatscursus 3 (les 2) 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen 2e kerstdag zaterdag 26 december 12.00 -17.00 uur: vrij schaatsen maandag 21 december 10.00 -13.00 uur: vrij schaatsen 13.30 -18.00 uur: vrij schaatsen 19.00 21.00 uur: vrij schaatsen J grote opkomst op de trainingen is serieus naar de hal ve marathon gewerkt en zijn de verwachtingen hoog gespannen. Deze halve marathon van Linschoten geldt als de klassieker onder de halve marathon Door veel lopers uit de regio wordt deze loop ge bruikt om hun conditie te kunnen bepalen en kunnen inschrijven voor de marathon van Rotterdam. Blijkt na afloop dat het nog tegen zit dan kan er de ko mende weken nog flink worden gewerkt aan de con ditie. De laatste twee weken van 2009 wordt er nog rustig doorgetraind en op 16 januari start de voorbe reiding voor de marathon. Voor niet leden van AV’47 zal het weer mogelijk zijn om mee te doen aan de voorbereiding van de marathon in Rotterdam. Voor meer informatie; Jan van der Meij (0182- 640355). dinsdag 22 december 10.00 -13.00 uur: vrij schaatsen donderdag 21 december 10.00-13.00 uur: vrij schaatsen 13.30 -18.00 uur: vrij schaatsen 15.00 -16.00 uur: ‘Het Idee’ Christmas on Ice le kerstdag vrijdag 25 december gesloten Uit bij Bergambacht deed Waddinxveen met een 1-0 overwinning goede zaken. En dat terwijl voor af de opstelling moest worden aangepast omdat keeperJordy Groen te laat was gekomen. Zijn vervanger was A-junior Patrick van Leeuwen, al eerder een voortreffelijke stand-in gebleken. Het hobbelig veld in de Krimpenerwaard was niet be paald bevorderlijk voor vloeiend voetbal maar gaf veel strijd te zien. Het ging gelijk op. De grootste kans was voor de thuisclub toen de aanvoerder vrij mocht aanleggen maar naast schoot. In de rust moest Alfons Scheurwater het strijdto neel verlaten nadat hij halverwege het eerste be drijf hard in aanraking was gekomen met mede speler Nils Kuiper. Zijn vervanger was A-junior Wesley Tol. In de tweede helft was het voorna melijk Waddinxveen wat de klok sloeg. De blauwzwarte thuisclub probeerde via counters toe te slaan, maar stuitte steevast op het centrale duo Erik Hermans en Nils Kuiper. De meegereisde, blauwbekkende supporters moesten tot een kwar tier voor tijd wachten eer ze zich warm konden juichen. Twee honderd procents kansen van Richard de Jeu en Michael de Zwart waren al gemist voordat het uiteindelijk 0-1 werd. Het was Richard de Jeu die er dan toch zijn handtekening onder zette. De Zwart kon nog 0-2 maken, maar wederom faalde de spits. Bergambacht zou niets meer creëren. Trainer De Bruin bracht deze middag het totaal aan A-junioren op vier, toen Michael de Quant en Javier Goor respectievelijk Faber en De Zwart mochten aflossen. Twee minuten voor tijd kon een Beigambacht-speler er met een directe rode kaart af omdat hij Nils Kuiper vloerde. Het werd nog spannend toen de thuisclub een vrije trap kreeg op 20 meter van het doel van Van Leeu wen, maar de bal werd hard in de muur gescho ten. Volgende week speelt Waddinxveen de uit wedstrijd tegen Lekkerkerk In de thuiswedstrijd eindigde de confrontatie in 2-2. ijdens de internationale BOSAN cup wed strijden die afgelopen zaterdag 12 decem ber 2009 werden gehouden in Woerden hebben de Waddinxveense Lotte Jansen, Tessa Gutker en Rosalin Kerssies van DOS Alphen goed gepresteerd. In een sterk deelnemersveld turnden de dames alle drie een goede wedstrijd. Tessa Gutker (senior) heeft op het eerste divisie ni veau twee medailles in de wacht gesleept. Zij was weer terug op het eerste divisie niveau en hoe! Tessa won eerste prijzen op de brug en op de balk. Op de balk heeft ze zelfs de Bosan cup gewonnen voor het overall klassement over alle vijf wedstrij den van de hele dag. Rosalin Kerssies (pupil II) Hand schoenen uerplieW aterdag 19 december staat er testloop op het programma voor de marathonlopers van AV’47. Er wordt dan meegedaan aan MHH de halve marathon van Linschoten. De af gelopen maanden is er flink getraind door de lopers van AV’47 uit Boskoop voor de marathon van Rot terdam in 2010. Grote vraag blijft altijd: welk tempo kan ik op de marathon lopen en kan ik beginnen met de marathontraining. Om daar zelf antwoord op te kunnen geven wordt op zaterdag 19 december mee gedaan aan de testloop. De afgelopen weken werden de lopers en loopsters regelmatig op zaterdagmiddag in de regio gesignaleerd waar gezamenlijk de lange duurlopen werden gelopen. De Reeuwijkse plassen en Rottemeren werden lopend bezocht. Gelet op de Korbis 1 liet zaterdag in Hellevoetsluis geen punten liggen. Tegenstander ’t Capproen werd met grote cijfers verslagen. Korbis 2 had een moeilijkere wedstrijd en wist niet te winnen van Oranje-Wit. Vooraf was al duidelijk dat Korbis 1 deze zater dag geen moeite zou moeten hebben met te genstander ‘t Capproen. Korbis, dat door tus- senpersoon.nl wordt gesponsord, staat boven aan in de competitie, terwijl ‘t Capproen moet strijden om niet te degraderen. Korbis begon goed aan de wedstrijd, er werd zeer goed ver dedigd en de doelpunten vielen gemakkelijk. De rust werd dan ook ingegaan met een 11-1 voorsprong voor de Waddinxveners. Na rust ging de ploeg van coach Ron Dissel weer verder waar het gebleven was. Ondanks een kleine dip halverwege de tweede helft wist Korbis de doelpunten te verdubbelen en werd ’t Capproen uiteindelijk verslagen met 21-6. Korbis, dat vorige week ook al met grote cijfers van Gemini won, kan zich vol vertrouwen gaan opmaken voor de confrontatie met de di recte concurrenten voor het kampioenschap. turnde voor het eerst op het eerste divisieniveau en heeft gelijk drie medailles gewonnen, namelijk de eerste prijs voor balk, de tweede prijs op de vloer en derde prijs op de brug. Lotte Janssen (pupil I), ook uit Waddinxveen, viel helaas net buiten de prijzen, maar turnde ook een prima wedstrijd en ook voor het eerst op eerste di visie niveau. Lotte, Rosalin en Tessa hebben de af gelopen jaren bij TOOS Waddinxveen geturnd, maar turnen vanaf september dit jaar bij DOS Al phen. Bij DOS Alphen wordt op eredivisie en eer ste divisie niveau geturnd. Ondanks dat ze een di visie hoger zijn gaan turnen hebben ze tijdens de internationale BOSAN cup wedstrijden gelijk vele prijzen in de wacht gesleept. vrijdag 18 december: 09.00 -15.30 uur: schoolschaatsen 15.30 -17.30 uur: vrij schaatsen 9 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen zaterdag 19 december bedrijvendag 10.00 -13.00 uur: vrij schaatsen ijshockey clinic ism Polar Bears 13.30 -17.00 uur: vrij schaatsen zondag 20 december 10.30 -12.00 uur: schaatsen met een lichamelijke beperking 13.30-18.00 uur: vrij schaatsen 12.00 -17.00 uur: vrij schaatsen Be Fair heft in de derde klasse B voor een stun- tje gezorgd. De Waddinxveners versloegen het hoger geklasseerde Leonidas met 1-2. Trainer Mark Weel sprak achteraf van een ‘schitterend resultaat’. “Dit hebben we bereikt met hard werken, maar ook met goed voetbal. En daar ben ik enorm blij mee.” In de beginfase maakte Be Fair direct de be doelingen duidelijk. Het strafschopgebied van Leonidas werd ‘gereserveerd’ en dit ge bied was de locatie waar het spel zich de eer ste tien minuten voornamelijk afspeelde. Toch viel de openingstreffer nog niet. Dit gebeurde halverwege de eerste helft wel. Mo el Azzouti kon een corner van Johan Kok binnenkoppen. Deze voorsprong kon Be Fair vasthouden tot de rust. Leonidas liet na de onderbreking zien iets aan de achterstand te willen doen. De (kop)sterke spits Patrick Pot werd veelvuldig gezocht en dit leidde al na acht minuten tot de gelijkmaker. De Waddinxveners werden vervolgens terug gedrongen op eigen helft, maar het Rotterdam se overwicht leidde niet tot meer doelpunten. Af en toe kon Be Fair er zelfs gevaarlijk uitko men. Dit resulteerde in wat uiteindelijk de win nende treffer zou zijn. Invaller Bas van der Lugt kopte vanaf zestien meter op fraai wijze de bal in het doel. Leonidas werd in de slotfase niet meer gevaar lijk en Be Fair kon de voorsprong vasthouden. Met een derde nederlaag op rij in het vooruit zicht raakten enkele spelers van Leonidas de weg kwijt. Een van hen werd vanwege natrap pen van het veld gestuurd. Ook Be Fair eindig de met tien man. Jan Haasnoot kreeg zijn tweede gele kaart. Aanstaande zaterdag staat er opnieuw een be langrijk duel op het programma voor Be Fair. Zestienhoven komt dan thuis op bezoek om 15.00 uur. m azerswoudse Boys heeft het contract met hoofdtrainer André Eggerding met een jaar verlengd. Het contract met de 1 59-jarige trainer uit Leimuiden loopt nu door tot juli 2011. “We zijn zeer tevreden over de samenwerking tussen de trainer, selectie en de overige staf, aldus voorzitter Nico Stolwijk. “Ook de resultaten zijn goed. Na degradatie uit de derde klasse vorig jaar is de doelstelling dit seizoen om direct weer terug te keren naar de derde klasse. Ons vlaggenschip staat er momenteel goed voor, maar er is nog een lange weg te gaan. Daarbij komt dat door de vele afgelastingen - het ontbeert Hazerswoudse Boys nog aan kunstgras - ons stan daardteam momenteel 2-3 wedstrijden minder heeft gespeeld dan de directe concurrentie. Dat is een ver velende situatie, waar volgend jaar gelukkig een einde aan komt. De gemeenteraad heeft onlangs besloten dat bij alle vier de voetbalverenigingen in Rijnwoude een kunstgrasveld wordt aangelegd. Hazerswoudse Boys is het eerste aan de beurt”. Trainer André Eggerding heeft het in Hazerswoude bijzonder naar zijn zin. Alleen de beperkte trainingsfa- dliteiten zitten hem soms in de weg. “Ik kijk uit tiaar 30 december Blu-ray recorder utinnen? Doe mee met qVD curling- Kijk op de sitj. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN a q Woensdag 16 december 2009 Na enkele weken van gedwongen rust moch ten de voetballers van Floreant Zondag weer aantreden voor een competitiewedstrijd. In Hoogmade werd er met 4-1 van MMO verlo ren. De wedstrijd was de debuutwedstrijd van Justin Sterk als interim-trainer bij Floreant. Van een schokeffect was nog geen sprake volgens de trainer. "De eerste helft was van onze kant erg slecht.” In die helft moesten de Boskopers twee tegengoals incasseren. Ook in de tweede helft werd keeper Sjaak Wenteler tweemaal ge passeerd. Pas na de vierde tegentreffer kon Flo reant in de persoon van Mitch Hassing iets te rugdoen. Ondanks de 4-1 nederlaag had Sterk wel een positief punt gezien. “Er zijn vandaag wat jongens uit het tweede heel goed ingeval len. Die laten zien dat ze dicht tegen het niveau van het eerste aanzitten.” Komende zondag treedt Floreant, wanneer het weer geen roet in het eten gooit, aan tegen Soccer Boys. De Bleis- wijkers staan met vijf punten meer maar één plaatsje boven Floreant en verloren zondag met 0-8 van Bernardus. Sterk kijkt met vertrou wen naar het komende duel. “We moeten ze kunnen pakken. We hebben eigenlijk geen keus. Als je verliest, wordt het gat wel heel groot.” De uitwedstrijd van Floreant begint zondag om 14.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 43