Verhuisbericht Check dagelijks uw mail! Woonpartners Aanbod huurwoningen Heeft u nog vragen? s Waddinxveen Zevenhuizen-Moerkapelle Woonbon verhuist naar www.woningnet.nl Overzicht verhuurde woningen De nieuwe huisvestingsverordening Waddinxveen Wat gaat er veranderen: Geen aanbod huurwoningen in Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle Aandachtspunten: Reageer altijd direct op een voorlopige woningaanbieding! Ook als u de woning niet wilt. Zo kunnen we de woning sneller aan u of een ander verhuren. Midden-Holland Inkomensgrenzen voor huurtoeslag per 1 januari 2009 Woonpartners is u graag van dienst! De Reactielijn 0900 - 11 22 369 (€0,50p/m) Om te reageren op het woningaanbod. De Resultatenlijn 0900 - 11 22 368 (€0,50 p/m) Waar u na de sluitingsdatum kunt horen op welke plaats u bent geëindigd. Algemene informatie Bel Woonpartners Midden-Holland. d- Vanaf februari 2010 verandert het adverteren van woningen in deze krant. U kunt dan niet meer alleen via de woonbon op woningen reageren, maar ook via Digizine. Woonpartners Midden-Holland blijft nog wel enige tijd via deze krant adverteren. Heeft u geen internet? Dan kunt u bij uw corporatie het aanbod bekijken. Onze medewerkers zijn u graag van dienst. - Iedereen die binding heeft met Waddinx veen of een van de regiogemeenten (Bergam bacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Zevenhuizen-Moerkapelle) mag reageren op het woningaanbod van Waddinxveen. In deze krant zullen geen woningen aange boden worden. De leegkomende woningen zullen op woensdag 6 januari 2010 in deze krant en op Woningnet (www.woningnet. nl) verschijnen. Het woningaanbod kunt u ook ontvangen via Digizine, dit is de nieuwe digitale woonkrant die u automatisch via e-mail kunt ontvangen. U kunt zich hiervoor aanmelden op www.woningnet.nl Per 1 januari 2010 treedt de nieuwe huis vestingsverordening van Waddinxveen in werking. Op de website van de gemeente Waddinx veen kunt u meer informatie vinden over de nieuwe huisvestingsverordening, die u tevens kunt downloaden. Via de hiernagenoemde link komt u rechtstreeks op de juiste pagina: http://www.waddinxveen.nl/index.phpPsima ction=content&mediumid=l&pagid=402&st ukid=32927 In verband met technische aanpassingen deze krant geen verantwoording. In de eerste krant van 2010 wordt de verantwoording weer getoond. In deze krant vindt u iedere 14 dagen het actuele aanbod van huurwoningen in Waddinxveen, Zeven huizen en Moerkapelle. U kunt alleen reageren als u ingeschreven staat als woningzoekende. Hoe dit in zijn werk gaat kunt u lezen op deze pagina. U heeft binding indien u aan minimaal één van de volgende drie bindingseisen voldoet: - Ingezetene: iedereen die minimaal 2 jaar onafgebroken ingezetene is van Waddinx veen of regio (ingeschreven in het bevol kingsregister van de gemeente). - Maatschappelijke binding: iedereen die in de afgelopen 10 jaar minimaal 6 jaar aan sluitend in Waddinxveen of regio gewoond heeft. - Economische binding: iedereen die een vast contract van minimaal één jaar heeft voor minimaal 18 uur bij een bedrijf gevestigd in Waddinxveen of regio (uitzend- en detache- ringbureaus uitgesloten). - Categorie herstarter vervalt. Bij de beëindi ging van een relatie wordt degene die niet in de woning achter kan blijven direct starter (zie aanvullende tekst onder alinea aan dachtspunten). - Alle voorrangsregels vervallen. Hier komt één voorrangsregel-voor in de plaats: Woningzoekenden met een inkomen onder de doelgroepgrens voor meerpersoonshuis- houdens (tot 65 jaar 29.125 en vanaf 65 jaar 27.575) krijgen voorrang indien zij rea geren op woningen met een rekenhuur onder de kwaliteitskortingsgrens 357,37). - Woningzoekenden met economische binding met Waddinxveen kunnen indien er sprake is van grote reisafstand (woonach tig in een woonplaats waarvan de postcode begint met 13, 16 t/m 18, 38, 43 t/m 45 of Gedurende de eerste vier weken genieten woning- zoekenden met een lokale binding aan Waddinxveen voorrang op Waddinxveense woningen. Woning zoekenden uit Zevenhuizen-Moerkapelle hebben de eerste vier weken voorrang op woningen uitZeven- huizen-Moerkapelle. De eerste kandidaat krijgt een aanbieding van de ver huurder en de gelegenheid de woning te bezichtigen. Blijkt bij controle van de gegevens zoals verklaard op de woonbon, e.e.a. niet te kloppen, dan wordt de aanbieding ingetrokken. Voordat u de woning betrekt dient u in het bezit te zijn van een huisvestingsvergunning. Voor woningen in de gemeente Waddinxveen is deze verkrijgbaar bij Woonpartners Midden-Holland in Waddinxveen en bedragen de leges €5.3,30. Voor huurwoningen in Ze venhuizen-Moerkapelle is de huisvestingsvergunning verkrijgbaar bij Woonpartners Midden-Holland te Zevenhuizen, tegen betaling van 42,60 legeskosten. Urgentie, voorrang bij noodsituaties - Een beschikbare woning kan worden toegekend aan een woningzoekende die door omstandigheden dringend woonruimte nodig heeft. Voor woningen uit Waddinxveen kan de urgentie worden aangevraagd bij Woonpartners Midden-Holland. Een urgentie voor woningen uit Zevenhuizen-Moerkapelle kan worden aangevraagd bij de betreffende gemeente. Voor het aan- 54 t/m 99) urgentie aanvragen voor een woonruimte in Waddinxveen. - Het is voor bestaande koopwoningen niet meer nodig om een huisvestingsver gunning aan te vragen. Het aanvragen van een huisvestingsvergunning is nog wel verplicht voor nieuw gebouwde koop woningen onder de koopprijsgrens 211.000,-) en sociale huurwoningen (met een huurprijs onder 647,43). - De bezettingsnormen veranderen als volgt: een woning met 5 of meer kamers wordt alleen passend geacht voor huis houdens vanaf 5 personen. Een woning met 4 kamers of minder wordt niet passend geacht voor huishoudens van 6 personen of meer. - Woningzoekenden die urgentie toegewe zen hebben gekregen mogen eenmaal een woning weigeren. Bij de tweede weigering vervalt de urgentie. - Bij complexen met labeling 55+ en 65+ worden per complex maximaal 50% van de leegkomende woningen per jaar toegewezen aan woningzoekenden met urgentie. - Doorschuiven binnen hetzelfde complex naar een vergelijkbare woning met een gelijk aantal kamers of vloeroppervlak is toegestaan onder de volgende voorwaar den: woning wonende doorstromer (een woningzoekende die over zelfstandige woonruimte beschikt en deze achterlaat voor verhuur of verkoop). Bij de volgordebe- paling worden de voorrangsregels uit de thans geldende huisvestingsverordeningen toegepast. De verordeningen liggen ter inzage op de gemeentehuizen van Waddinx veen, Zevenhuizen-Moerkapelle. Regio Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Wat moet u doen? Ga naar www.woningnet.nl en meld u aan voor Digizine. Dat is. de nieuwe digitale woonkrant die u vanaf dat moment automatisch via e-mail ontvangt. Dat gebeurt steeds zodra er nieuwe woningen in verhuur komen. LJ kunt via Digizine direct op het actuele aanbod reageren. - Indien u momenteel als herstarter in geschreven staat kunt u zelf uw categorie woningzoekende op www.woningnet.nl wijzigen naar starter. Let op: mocht u een woningaanbieding krijgen dan moet u wel aantonen (via een convenant of bevesti ging beëindiging relatie) dat u inderdaad na relatiebreuk starter bent geworden. - Had u geen binding met Waddinxveen, maar met de nieuwe huisvestingsveror dening wel, dan kunt u dit wijzigen op www.woningnet.nl In 2010 gaat Woonpartners Midden-Hol land experimenteren met loting (van jongerenwoningen) en het optiemodel. Meer informatie hierover volgt in de loop van 2010. - de woning gaat vrijkomen, en is nog niet geadverteerd; - het huishouden heeft minimaal één jaar op het bestaande adres ingeschreven gestaan in het GBA van de gemeente Waddinxveen; - de passendheidscriteria in het kader van scheefheidbestrijding en een evenwich tige rechtvaardige verdeling van woon ruimte zijn van toepassing; - de door verhuring vrijgekomen wo ning dient door middel van publicatie beschikbaar te worden gesteld; - het maken van wooncarrière wordt uitgesloten. vragen van een urgentie worden u behandelingskosten in rekening gebracht. Woonpartners Midden-Holland Coenecoop 6, 2741 PG Waddinxveen Tel.: (0182) 64 64 64 Fax: (0182) 64 64 74 Internet: www.woonpartners-mh.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.00 uur. Informatie Waddinxveen: Woonpartners Midden-Holland, Coenecoop 6, 2741 PG Waddinxveen, telefoon (0182) 64 64 64, maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle: Woonpartners Midden-Holland, zie boven, of Dorps straat 154, 2761 AJ Zevenhuizen, telefoon (0180) 63 34 02, internet: www.woonpartners-mh.nl maandag t/m vrijdag 09.00 -12.30 uur Op bovengenoemde adressen is een informatiebro chure verkrijgbaar met de uitgebreide spelregels 1 persoon €20.975 19.800 2 of meer personen €28.475 27.075 Zevenhuizen-Moerkapelle: Woonpartners Midden-Holland, zie boven, of Dorpsstraat 154, 2761 AJ Zevenhuizen Tel.: (0180) 63 34 02 Internet: www.woonpartners-mh.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 uur. s o De spelregels Op het woningaanbod kunnen alleen woningzoe kenden reageren die tenminste 2 jaar ingezetenen zijn van en/of een economische of maatschappelijke binding-hebben met de regio Midden-Holland. In de advertentie staan de voorwaarden genoemd waaraan u in ieder geval dient te voldoen: lees deze voorwaarden goed en reageer niet op woningen indien u niet aan deze voorwaarden voldoet. U mag op maximaal twee woningen per woonkrant reageren. Niet juist of onvolledig ingevulde woonbonnen of woonbonnen die na de sluitingsdatum worden ont vangen, worden niet in behandeling genomen. Het heeft geen zin andere stukken (bijvoorbeeld over de woonsituatie) mee te zenden, omdat deze geen enkele invloed hebben op de toewijzing en niet in behandeling worden genomen. Grootte huishouden Maximum inkomen bij een leeftijd tot 65 jaar Maximum inkomen bij een leeftijd vanaf 65 jaar Wie krijgt de woning? De woning wordt in principe toegewezen aan de oudste starter (een woningzoekende die geen zelfstandige woning achterlaat), of aan de langst in de huidige Onjuiste vermelding Aan een eventueel onjuiste vermelding in de woon krant kunnen geen rechten worden ontleend. De regels voor de toewijzing van woonruimte zijn vastgelegd in de thans geldende huisvestingsverordeningen van de gemeenten Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 12