Ontwikkeling Essengaarde Noordeinde geopend Extra blauw op straat II Kerstnacht volkskerstzang Marathonbingo Oliebollen Kinderschmink Viering Klaverjas Parking Hoogvliet weer bereikbaar i I Het boomkwekerijmuseum is op dinsdagmiddag 29 december, woensdagmiddag 30 december, donderdagmiddag 31 decem ber van 13.30 tot 16.30 en op zaterdag 2 januari 2010 van 10.00 uur tot 16.00: extra geopend. Bij museumbezoek: het eerste kopje koffie/ thee gratis! Extra openingstijden tentoonstelling ‘Gekleurd en gekronkeld’ (Wintertakken in vorm en kleur) Reijerskoop 54 2771 BR Boskoop Telefoon 0172-217756 info@boomkwekerijmuseum.nl www.boomkwekerijmuseum.nl Reizende bendes WADDINXVEEN BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP I Herverdeling WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP BOSKOOP REGIO WADDINXVEEN M ■HOKMI Door Fred Spoor Door Marianka Peters M „Het zijn veelal impulsovervallen, die amateurisch en wat knullig worden uitgevoerd. Maar dat maakt de overval niet minder ernstig natuurlijk." Vanaf volgende week zal een overvallenteam, be staande uit tien rechercheurs en een aantal politie agenten, zichtbaar zijn in de winkelgebieden in on ze regio. „Dan gaat het vooral rond de openings en sluitingstijden van de winkels. We geven de boeven geen schijn van kans meer om toe te slaan." De politie gaat ook jacht maken op de zogenaam de Reizende Bendes, die vooral toeslag in plaatsen dichtbij de snelweg. Uiteraard gaat de Patseraan- pak en straatterreur onverminderd door. „Diege nen die denken zich straatterreur en intimidatie te kunnen veroorloven, hebben een groot probleem. We gaan deze aanpak intensiveren, want dit ge drag moet stoppen!" In 't Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 in Waddinx- veen, wordt 27 februari een marathonbingo ge houden van 14.00 tot 23.15 uur. Een enkel- boekje kost 030.00 en een dubbel boekje 040.00. De inschrijving start in januari op de bingoavond of telefonisch, tel. 0182-640527. Het Convent van Voorgangers van nagenoeg alle christelijke kerken en geloofsgemeenschappen van Boskoop organiseert zondag 3 januari 2010 vóór de elfde keer een Oecumenische Nieuw jaarsviering. Deze inmiddels traditionele viering is uitgegroeid tot een maatschappelijk-cultureel eve nement. Aan de komende viering levert het Bo- skoopse Pop-Inn koor een bijdrage. Ook speelt een Boskoops dwarsfluit ensemble onder leiding van Ria Bruin. Het thema is dit keer: "Jij bent mijn getuige” en ds. Bart Visser van de Christelijke Ge reformeerde Kerk houdt de overdenking. De aan vang is 16.30 uur. Fanatieke klaverjassers opgelet. Autoclub De Gouwe Rijders houdt op oudejaarsdag voor de dertiende keer een zeven ronden koppelklaver- jastoemooi in Eetcafe Zinne, Nesse 20 vanaf 10.00 uur. De kosten zijn 23 euro per koppel. Het aantal deelnemers is beperkt door ruimte dus vol is vol. Opgeven kan tot en met 30 december bij A.A.Boer, tel. 06-23671549 ofbij Eetcafe Zinne tel. 0182-632880. Jongerenkoor ‘Vox Jubilans’ en Kinderkoor ‘De Zangvogels’ houden 23 december een Volks- kerkzang. Deze avond vindt plaats in de Brug- kerk in Waddinxveen en begint om 20:00 uur. Het thema is ‘Zingend naar kerst’. Het belooft een muzikale kerstavond te worden. Vaak je kinderen aan het schminken maar er nooit voor 'geleerd'? In Villa Kabaal start don derdag 14 januari een nieuwe basiscursus kin- derschminken. De cursus bestaat uit vijf avonden van twee uur. Tijdens deze avonden leert men de basis kennis over schminkmaterialen en oefent men uitgebreid de meest gevraagde schminkfiguren. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Loca tie: Villa Kabaal, Biezen 76a/b Boskoop. Belangstellenden kunnen contact opnemen via Hélène van der Lecq, tel. 0172-212030 of info@villakabaal.nl www.villakabaal.nl i De extra politieagenten kunnen worden ingezet dankzij een herverdeling van de teams. Het district Hollands Midden telt nu zeventien teams. Voor de zomer 2010 moet dit aantal gereduceerd zijn tot twaalf teams. Van Musscher heeft er goede hoop op dat dit gaat lukken..,, Dankzij een forse subsidie van het Rijk loopt er nu een pilot in de Duin- en Bollenstreek, waarbij agenten niet meer zelf aan giftes en rapporten hoeven te verwerken. Door een slimmere samenwerking met het backoffice kunnen zij veel meer tijd op straat doorbrengen. Het ziet er naar uit dat dit erg succesvol is, zodat deze werkwijze in heel ons land kan worden inge voerd." Net voor het aanbreken van het nieuwe jaar verkoopt Vox Jubilans uit Waddinxveen olie bollen en appelflappen. De kosten: 8 oliebollen voor 0 5,- en 5 appelflappen voor 0 3,-. De verkoop is donderdag 31 december van 9.00 tot 12.00 uur bij de Vox-kraam op het Kon. Wilhelminaplein in Waddinxveen. Tele fonisch bestellen kan via Matjolijn Geluk (tel. 0182-632583) of per e-mail lmjgeluk@hetnet.nl. Kou, sneeuw, sfeer, lichtjes. De hervormde kerk De Morgenster viert donderdag 24 de cember kerstnacht om 21.30 uur in de kerk aan Sterrenlaan 1.- Na een kopje warme chocolademelk worden bekende kerstliederen gezongen onder begelei ding van organist Rob Konijn. Het koor Meno rah uit Gouda luistert de dienst op met hun koorgezang. Maar het zingen vult niet heel de dienst. Dominee de Jong houdt ook een medi tatie met als thema 'Moetje eens kijken'. i 1 e overlast voor bewoners en het door- 3»’ gaand verkeer zou zo'n drie maanden jEr in beslag nemen. Het werden er ruim negen! Maar nu ligt het Noordeinde er weer keurig bij. Nieuwe bushaltes, betere verlich ting, goede belijning, meer parkeerplaatsen voor bewoners en bezoekers, kortom de snelle verbin ding tussen Waddinxveen en Boskoop, de N455, voldoet aan alle wensen. Het werd gevierd met een cadeautje van de provin cie. Alle bewoners kregen een banketstaaf met een toepasselijk gedicht erbij. Maar daarmee is nog niet iedereen tevreden. Met name de twee bedrijven die aan het Noordeinde zijn gevestigd: Lindhout Keu kens en Hubo Huurman. Eigenaar Jaap Huurman: “In de voorbereiding leek alles goed geregeld, het plan zou in drie fasen worden uitgevoerd. Nauwelijks begonnen werd de planning omgegooid, fase twee kwam het eerst aan de beurt en de werkzaamheden Het plan van de Essengaarde, met rechts de verandawoningen en links het appartementengebouw. Beeld: PR Sinds vorige week is het Torenpad richting de parkeergarage van Hoogvliet supermarkt weer geopend voor personenautoverkeer. Zo vlak voor de feestdagen is dat een positieve ontwik keling voor het winkelcentrum van Boskoop. In de afgelopen tijd wist de consument niet al tijd waar hij of zij aan toe was. Het centrum was door allerlei werkzaamheden lastig te be reiken. In verband met de vorst en de kerstva kantie zijn alle werkzaamheden aan het Toren pad nu stop gezet. Pas volgend jaar gaan deze verder, maar ook dan zal dankzij een wegomlegging het winkel centrum goed bereikbaar blijven. Op de dag voor kerst, 23 december, worden bezoekers van Hoogvliet ontvangen met een kerstontbijt. De winkel is deze dag geopend van 7.00 tot en met 18.00 uur. vooral op winkels. Ten opzichte van 2008 is dit aantal met 55 procent gestegen. En dit gaan we stoppen," vertelt Paul van Musscher, de kersverse districtschef Gouwe IJssel tijdens eén kennisma- kingsgeprek. Waren voorheen banken, juweliers en tankstations doelwit van overvallers, de laatste tijd hebben overvallers het vooral gemunt op dro gisterijen, supermarkten, kleding- en sportzaken. werden met een maand verlengd. Voor ons een forse strop, omdat de top van onze omzet zoals gebruike lijk in het voorjaar ligt. Precies de periode waarin we moeilijk bereikbaar waren. Samen met buurman Lindhout hebben we het initiatief genomen om bor den over onze bereikbaarheid te plaatsen aan begin en einde van de weg. Uiteindelijk kregen we daar toestemming voor van de projectleider. Maar daar mee was het leed natuurlijk niet geleden”. Huurman vervolgt: “Toen eenmaal bleek dat de werkzaamheden ruim tweemaal zo lang gingen duren hebben Lindhout en ik tijdens een hoorzit ting onze klachten kenbaar gemaakt. Dat had suc ces, want de hoorcommissie verklaarde deze klachten gegrond op basis van gemaakte beleids fouten. Dat opende de mogelijkheid voor beiden tot het indienen van een schadeclaim. In een ge sprek met burgemeester Cremers gaf deze zijn volle medewerking door een ondersteunende brief aan het provinciebestuur te verzenden. Het zal nog wel de nodige tijd in beslag nemen maar we hebben goede hoop op een positieve uitkomst”. et is roerig in de regio. „We zien dat geweld, vernielingen en woninginbra- 'V.; ken aanzienlijk minder worden in ons district. Daarnaast merken we een on rustbarende stijging van het aantal overvallen, e gemeente heeft uit 43 inte- jfc keningen projectontwikke- laar Synchroon BV gekozen om het project Essengaarde te ontwikkelen. Omwonenden hebben inmiddels de voorlopige schetsen van de geplande bebouwing ontvangen. Ge zien vanaf de Groensvoorde worden er negen verandawoningen gebouwd. Aan de kant van het Waddepad verrijst een appartementgebouw met totaal zestien appartementen. In het plan wordt de aanwezige begroeiing zoveel mogelijk gehandhaafd. Dat was ook een belang rijke reden voor de gemeente om voor Synchroon te kiezen. De projectontwik kelaar gaat het plan nu verder uitwer ken, in overleg met de gemeente. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Dinsdag 22 december 2009 I J j SSS«» v.:

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13