Kerstboom Raadhuisplein WD zegt vertrouwen in Brede school bij Plataan D i WD zegt vertrouwen in wethouder Oosterwijk op ingezonden I Cum Laude Geslaagd Excelsior 1 Schade i FflSI oftoerruEt Wij wensen al onze relaties prettige kerstdagen en een goed 2010 i 4 BOSKOOP bw. BOSKOOP D I BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP Geen vertrouwen BOSKOOP “B- -M- [ËH Foto tekst: Sjaak Blaazer De kerstboom die momenteel het Raadhuisplein ‘siert’. Door: Sjaak Blaazer in grote bezwaren en willen zeggenschap houden Door: Sjaak Blaazer Zaterdag 2 januari zijn we niet open. er geen weg terug. Draagvlak in de politiek was er wel (10 stemmen voor - 7 stemmen tegen), maar de reacties vanaf de publieke tribune en de argumenten van Leefbaar Snijdelwijk zetten grote vraagtekens bij dat draagvlak De WD bepleitte uitstel en stelde voor de plaats van de Brede School tot speerpunt van de verkiezingen te maken. College en de coalitiepar tijen pakten die handschoen niet op. Omdat inspre ken tijdens de raadsvergadering niet meer mogelijk is, had Leefbaar Snijdelwijk zich per brief tot de gemeen teraadsleden gericht. Leefbaar Snijdelwijkmaakte nog eens duidelijk waarom de locatie bij de Plataan onge schikt is, waarom er geen sprake zal zijn van een bre de school en dat de verkeersveiligheid een probleem zal worden. Het comité kreeg steun van GroenLinks, die ook nog eens wees op de aantasting van het Zwarte Pad. Harde kritiek uitte Thea de Langen van D66. “Dit wordt geen Brede school maar een hoge school. Dit is geen stap naar beter onderwijs in Bo skoop. Er wordt bij dit besluit om wat stenen op el- e discussie in de gemeenteraad over het tekort van De Plataan (periode 2007- 2008) is op een bijzondere manier geëindigd. Wethouder Corrie Ooster- Woensdag 30 december zijn we vanaf 15.00 uur gesloten. Donderdag 31 december vanaf 12.00 uur di e keuze om de Brede School naast De Plataan te bouwen is definitief Met het beschikbaar stellen van een voorberei- dingskrediet van een half miljoen euro is WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dinsdag 22 december 2009 kaar te stapelen niet aan de kinderen gedacht. U wil koste wat het kost de coalitie in het zadel houden. En waarom is Trifolium afgehaakt? Ik ben het eens met Dazler die onlangs in de GK stelde dat de Brede School bij de Plataan een historische vergissing zal zijn.” Met haar betoog oogstte zij applaus van de pu blieke tribune. Op ferme toon verdedigde Harry Slin ger (SGP/CU) de keuze bij de Plataan. Het kwam hem op een felle aanvaring met Dazler (WD) te staan. Dazler verweet Slinger selectief lezen van de stukken. Slinger verwees naar de democratische be sluitvorming die destijds in de raad was genomen. Harm-Jan Langelaar (CDA) noemde de plek een pri ma optie. Hij wees op negatieve kanten van de Putte- laan en op de huisvesting van de huidige scholen, die hierdoor bijna niet in staat zijn goed onderwijs te ge ven. Emst-Jan Straver (PvdA) wilde de knoop door hakken. Hij maakte wel duidelijk dat dit besluit ook bij de PvdA een lastig discussiepunt was geweest en dat zijn fractie verdeeld zou stemmen. Marcel Ceulen, woordvoerder van de WD uitte zijn ontevredenheid over het proces dat gevolgd was. Volgens Ceulen zijn andere opties nooit in beeld ge weest. Hij stelde het college en de coalitiepartijen een paar indringende vragen: "Waarom zet u door? Waarom probeert u geen breder draagvlak te krijgen? Hoe serieus neemt u de bezwaren van de scholen en Donderdag: het vergt natuurlijk behoorlijk wat planning: een vuilniszak ergens vandaan halen, een groepje"vrienden" -al dan niet met brom mers- mobiliseren, de gevonden vuilniszak la ten ontploffen, rotzooi hiervan laten liggen, wegrennen, argeloze omwonenden laten schrikken, een grote mond geven aan personen diezich afvragen waarom het nu op zo'n ma nier moet, en ga zo maar door... Vrijdag: nu heeft men ook nog moeten uitkijken voor de rondvliegendebrokstukken van een vuilnisbak aan de Koninginneweg. Naar verluid is nie mand daadwerkelijk getroffen, tenminste...als je er vanuit gaat dat een gebroken ruit van een winkelier geen treffen is... Deze nietsvermoe dende winkelier mag op zaterdagochtend de scherven opruimen, de politie te woord staan, verzekeringen bellen eri de moed bijeenrapen om alles weer op orde te krijgen... Begrijpelijk dat, wanneer evenementen - zoals in de on langs gesloten "Tunnel" - niet meer plaatsvin den je je als jongere gaat vervelen, maar waar om niet bij jezelf voor de deur? Beter nog: waarom ga je niet op zoek naar een leuk baan tje, maak je je huiswerk, verleen je hulp in of bij de talrijke verenigingen of stichtingen die Boskoop rijk is. Wees nuttig, niet nutteloos. Gerard van Haastert, Boskoop Boskoper Martijn Groenleer promoveerde donderdag 17 december Cum Laude tot Doctor aan de Universiteit Leiden. Dit op het proefschrift-'The Autonomy of Europe an Union Agencies’. De promotor Prof. Dr. Toonen onderstreepte dat Groenleer een volwassen werkstuk heeft afgeleverd van hoog wetenschappelijke niveau en wat een toegevoegde waarde heeft binnen de organi saties van Europese Unie. gen het overdragen van het vaststellen van de tarieven. Oosterwijk probeerde de kritiek te pareren door te melden wat er allemaal wel goed was gegaan. De Plataan wordt beter gebruikt dan was begroot. De opmerking dat beide partijen bepaalde afspraken niet nagekomen zouden zijn, schoot bij de WD in het verkeerde keelgat. Dazler stelde dat de wet houder, ook al was de officiële jaarrekening pas in oktober gereed, al eerder dit jaar op de hoogte was van het tekort. "Waarom de raad niet eerder geïnformeerd?” Prins vroeg openlijk of de wethou der al die tijd had zitten slapen. Omdat de discus sie dreigde te escaleren, greep de voorzitter van de raad in en stelde voor de punten waarop de raad het eens was aan te nemen en de rest te verdagen tot de vergadering van februari. In januari moet er dan duidelijkheid over de cijfers van 2009 en een meerjarenbegroting zijn. Ook moet de raad dan de beschikking hebben over een nieuwe concepto- vereenkomst met de Stichting MFV. De muzieknoten en zenuwen gierden in het rond bij Excelsior. Acht kandidaten van Har monie Excelsior slaagden deze maand voor hun praktijkdeel van het A, B of C diploma Ha- FaBra (Harmonie Fanfare Brassband). Daar mee hebben zij hun muziekdiploma in handen gekregen. Eerder dit jaar haalden al dertien kandidaten het theoriegedeelte. Vijf kandidaten besloten pas in 2010 praktijkexamen te doen. wijk zag zich geconfronteerd met een uiterst kriti sche raad. Die wilde weten waarom deze cijfers zo laat bekend zijn geworden. Toen de discussie ver- hardde tilde burgemeester Coos Rijsdijk het pro bleem over de jaarwisseling heen. Door deze ingreep vielen sommige fracties stil, van Leefbaar Snijdelwijk? Hoe wordt de verkeerspro blematiek opgelost?” Ceulen stelde voor het besluit uit te stellen en het onderwerp ‘Brede School' inzet van de verkiezingen te maken. Wethouder Han de Jager reageerde: 'Het is de vraag of je dit project een kans wil geven. En of je vertrou wen hebt in de realisatie. De genoemde problemen zijn allemaal oplosbaar. Dat Trifolium niet mee doet heeft te maken met de in Nederland sterk wijzigende positie van woningbouwcoöperaties. De Brede School moet worden gemaakt door de scholen. De gemeente faciliteert alleen in geld en grond, maar de scholen moeten de rest doen." Ceulen vond dat De Jager zich wel heel gemak kelijk van de problematiek afrnaakte. De raads leden van de coalitiepartijen verweet hij kada- verdiscipline. Dat laatste kon overigens niet ge zegd worderi van Te Wechel, die afwijkend van zijn fractie stemde. Dat bleek tijdens de hoofde lijke stemming, waarbij D66, GroenLinks, de WD en Te Wechel tegen stemden. Hoe de school er precies uit gaat zien is nog niet be kend. Er is nu 500.000 euro beschikbaar om de plannen definitief uit te werken. In de zomer van 2010 wordt dan de eerste paal geslagen en als alles meezit wordt de eerste Brede School in Boskoop medio 2012 in gebruik genomen. Bij de WD, die veel energie in het debat had ge- stokken, bleef grote onvrede. Dazler stelde dat de wethouder niet het vertrouwen wekt om de klus te kunnen klaren en Robbert Prins noemde de gang van zaken een wanvertoning. "De cijfers hebben we niet, de wethouder weet het niet en daarom hebben wij geen vertrouwen meer in de ze wethouder.” De raad ging akkoord met het wegwerken van het tekort van 60.000 euro en om vanaf2009 het BTW-bedrag van 15.000 euro over de huur niet meer bij het MFV in rekening te brengen. Ook wordt de bouwkundige staat via een zogenoemde 0-meting beoordeeld. Het gebouw kent nogal wat bouwkundige tekortkomingen en de Stichting MFV wil die problemen definitief opgelost zien. Dat De Plataan met een tekort kampt, is voor de raad geen geweldig probleem. Wel zetten diverse fracties kanttekeningen bij het te laat bekend wor den van de cijfers. Dazler, fractievoorzitter va de WD zette in het debat meteen de toon. Hij stelde dat de wet houder al tijden van het tekort wist en dat zij deze informatie had achtergehouden. Hij maak te zich zorgen over haar verhouding met de Stichting MFV en het feit dat er voor 2010 nog geen contract was. In een motie vroeg hij de wethouder om voor 1 maart 2010 met een con- ceptovereenkomst te komen. Ook wilde de WD een evaluatie van de exploitatie. Ophelde ring over de cijfers wilden ook Bak (SGP/CU) en Stellaart (PvdA). Bijna alle partijen waren te- k a jaren van afwezigheid is de kerst- I boom dit jaar weer terug op het ver- H nieuwde en vorige week besneeuwde I Raadhuisplein van Boskoop. Ook al oogt het geheel wat mager en lijkt de versiering een overblijfsel uit het artikel-12 tijdperk, er staat een boom. Of de gemeente hiermee een signaal heeft willen afgeven vanwege de discussie over het niet plaatsen van een kerstboom in de Haagse Hogeschool, is niet bekend. Wel liet de verant woordelijke wethouder Gert-Jan Schotanus weten erg blij te zijn met de terugkeer van de boom. Herman Brouwer’, fractievoorzitter van het CDA, had om de terugkeer gevraagd en nog voor het college antwoord had kunnen geven stond de kerstboom er al. CDA en WD willen het plein straks overigens weer gebruiken om te parkeren. Daar is wethouder Schotanus geen voorstander van. Hij ziet het Raadhuisplein als een open ver- blijfsgebied met veel groen. Langparkeren zoals in het verleden, wil hij niet meer. Volgens Schotanus is er naast en achter het gemeentehuis voldoende parkeerruimte. De slagboom die het Raadhuis plein afsluit gaat alleen bij trouwerijen en bijzon dere bijeenkomsten open. Zijde 135 - 2771 EV Boskoop Tel. 0172-21 70 40 -Fax 0172-21 64 58 E-mail info@fasebv.nl - www.fasebv.nl u/ooi uezc ingreep vieren sommige names sui, maar de WD oordeelde scherp. Robbert Prins stelde dat de WD-fractie geen vertrouwen meer had in de wethouder. Aangehouden werd het voorstel om de tarieven vanaf 2010 over te dragen i aan de Stichting MFV. Veel raadsfracties zien hier- in grote bezwaren en willen zeggenschap houden over gehanteerde tarieven. Een onderzoek naar i uitbreiding van het dienstenpakket met de exploi- tatie en het beheer van de gymzaal aan de Biezen en het sportpark Hoogeveenseweg, werd ook aan- gehouden. tö

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19