Cola truck op Passage Uitstel besluit zwembad Aldus Olieman Verlies centrum beperkt D Opwarming Andere krant Heeft u nieuws? Colofon Actueel nieuws verzorgd door het 4- - ïi mail naar weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl J - WADDINXVEEN D WADDINXVEEN WADDINXVEEN il ‘J I I 1 - Jh 1 Door Ruud Groot Initiatiefnemers Henk de Bas en Jim Koster zijn al helemaal in de kerstsfeer. Foto: Riekelt Bezemer Richard Avontuur jimkoster.nl gordijnen gratis gemaakt! Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. e kerstsfeer in Waddinxveen was zater dag helemaal compleet, toen op de pas sage de grote Coca Cola kefsttruck kwam aangereden met de kerstman en bleek dat er een hoger bod was uitgebracht. Toen uiteindelijk de hoogste bieder zijn bod introk, wa ren wij de hoogste bieder en kregen we vrijdag te horen dat de kersttruck naar Waddinxveen zou komen. Het was zaterdag erg gezellig op de Passa ge temeer daar de winkeliers ook hadden gere geld, dat muziekvereniging Concordia er was en vrolijke kerstliedjes ten gehore bracht. Alle aanwe zigen zijn zaterdag in de juiste kerstsfeer gebracht. Laat nu de witte Kerst maar komen. Voor beide partijen is het ook een moment waar op zij hun gezamenlijk commitment wederom hebben uitgesproken om het Centrumplan te re aliseren. eigen atelier Redactie Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Tapijt DESSO bouquette van I 65,- VOOR 139,- p/m 400 cm breed b k vind het wel gezellig hoor dat dikke I pak sneeuw. Je hoort wel wat mensen mopperen maar ik vind het mooi pas- I sen bij al die kerstverlichting waarmee ik mijn huis behangen heb. Ik zit nu lekker zonder jas buiten met de terrasverwarming op vol vermogen te genieten van mijn licht gevende en bewegende kerststal. Net even het tuinpad sneeuwvrij proberen te maken met de bladblazer maar dat viel wel tegen. Van 't vootjaar toch eens vloerverwarming onder de tegels aanleggen. Energieverspilling? Slecht voor het klimaat? Pff, nou dat zal wel loslopen hoor. Je ziet toch zelf wel dat 't helemaal niet klopt dat verhaal over de opwarming van de aarde, 't Is in jaren niet zó koud geweest. We krijgen zelfs een witte kerst! Je moet niet alles gelo ven wat ze op tv zeggen joh. Bovendien, die klimaattop is mislukt dus de wereldleiders vinden het zelf ook niet zo belangrijk An ders hadden ze het wel midden in de Sahara en tijdens hartje zomer georganiseerd. Ze zijn bewust in december in Kopenhagen gaan zitten. En het is ze nog tegen gevallen dat ze niet met z'n allen ingesneeuwd raak ten. Die lui wisten allang welke uitkomst ze wilden hebben, dus mislukt kan je het niét eens noemen. En dan al die mensen, waaronder Maxima en Willem-Alexander, die met schepen rich ting de Poolkap varen om zich te vergapen aan de dooi. Denk je dat dat duurzame schepen waren. Ha! Echt niet! Waarom zou ik dan mijn terrasverwarmers uitzetten? Alsof die paar apparaten zoveel invloed hebben. Ik denk er zelfs over om een partytent neer te zetten zodat we met de kerst lekker buiten kunnen gourmetten. En dan eten we vlees van varkens uit me- gastallen. Inderdaad ja. Want als de opwar ming niet waar is, maakt dat van die CO2- uitstoot ook niks meer uit.. En ik ga voor taan ook weer met de auto naar het werk Je zult zien: binnenkort gaan al die weten schappers een nieuwe ijstijd voorspellen. Met dezelfde cijfers en gegevens. Witte kerst forever! Ik wens u fijne kerstdagen en een gezellig samenzijn. Vergeet u de jarige niet? Deze week ziet het Weekblad voor Waddinx veen er door omstandigheden anders dan an ders uit. Dit is eenmalig, vanaf 6 januari ont vangt u weer uw vertrouwde krant in de bus: sterk in Waddinxveens nieuws. e gemeente Waddinxveen en de ont wikkelaar van het nieuwe centrum, ASR Vastgoed Ontwikkeling, hebben nieuwe financiële afspraken gemaakt veense college aangeraden. Dit in tegenstelling tot de wens van de zwembadcommissie, die voor de toekomst ‘minimaal gelijkblijvende’ bezoekers aantallen verwacht en de raad verzocht in te stem men met variant vijf. Het plan om de discussie uit te stellen, wat vol gens Van Went getuigde van een ‘politiek falen,’ werd uiteindelijk gesteund door haast alle partijen. Al was het maar, zo stelde de PvdA-fractie, om te voorkomen dat er voor variant vier gekozen zou worden. Toch ging de verplaatsing niet zonder slag of stoot. Na een korte schorsing, aangevraagd door wethouder Dorenda Gerts, meldde zij ‘de plannen verder uit te werken en er later op terug te ko men.’ Met het uitstel kon zij leven, maar het kerst reces dat deze week aanving zou voor enige ver traging zorgen. De in het voorstel genoemde da tum 10 februari zou daardoor niet haalbaar zijn. Deze mededeling stuitte de PCW, WeWa, VVD en CDA tegen de borst. „Een harde datum willen wij horen,” aldus Step han Peters (WeWa). Na een kort overleg tussen de betrokken partijen in een tweede schorsing bin nen tien minuten bleek een extra raadsvergade ring, te houden voor de komende gemeenteraads verkiezingen, de oplossing. Eén waarmee alle par tijen, op de eenmansfractie van Abdelkader Alhaft na, konden leven. De discussie eindigde met een derde schorsing, waarin het toegestroomde ‘zwembadpubliek’ de raadszaal met ongebruikte toeters en een lichte kater, wegens het uitblijven van een debat over de toekomst van Gouwebad De Sniep, kon verlaten. nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Waddinxveen tel. 0182-631200 de kerstbunny’s. Iedereen kon met de kerstman op de foto en de bunny’s deelden cola uit. Natuur lijk mochten de oliebollen en de warme worst niet ontbreken, terwijl een orkest in de grote kerst truck verzoeknummers speelden voor het samen gedromde publiek. Initiatiefnemers van dit sfeer volle gebeuren waren Jim Koster, directeur Cl000 en Henk de Bas, directeur van de Hema. Henk de Bas: “Ik zat wat te surfen op internet toen ik op de site van Serious Request kwam, waarop werd ge vraagd bij te dragen voor de bestrijding van mala ria. Een aantal dj’s van radio 3 FM sluiten zich een aantal dagen op in een glazen huis en op alle mo gelijke zaken kan geld worden geboden wat volle dig bestemd is voor het goede doel. Ik dacht er di rect aan om Jim Koster te bellen om samen met hem een bod uit te brengen op de komst van de Coca Cola kersttruck naar Waddinxveen’’, zegt Henk de Bas. Jim Koster was daar direct voor in, want hij had al vaker geprobeerd de truck naar Waddinxveen te halen: “Op de televisie zag ik hoe prinses Maxima de inzamelactie opende en een dringend beroep aan iedereen deed, om veel geld bij te dragen voor het goede doel. We hebben toen samen een bod uitgebracht, maar al snel mk og voor de gemeenteraadsverkiezin- gen in maan zal via een extra raadsver- gadering uitsluitsel worden gegeven I over de toekomst van Gouwebad De Sniep. Dit is de uitkomst van opvallend overleg in de Waddinxveense raad. Liefst twee schorsingen en vele spreekbeurten waren al tijdens het vaststel len van de agenda nodig om de discussie daadwer kelijk te verschuiven. De vele toeschouwers, die hoopten duidelijkheid te krijgen over de toekomst van ‘hun’ zwembad, kregen volgens D66’er Yvon ne van Went een knap staaltje ‘politieke stroperig heid’ voorgeschoteld. Het uitstellen van het debat over Gouwebad De Sniep was een initiatief van de partijen PCW, We Wa, VVD en CDA. Door middel van een ordever- klaring, waarmee agenda’s van raadsbijeenkom- sten kunnen worden gewijzigd, vroegen deze par tijen bij monde van PCW-lid Kees de Jong om uit stel. In eerste instantie tot de volgende raadsverga dering, op 10 februari. „Tijdens de commissie Sa menleving bleek een meerderheid van de partijen achter variant vijf (renovatie van alle bestaande ba den, red) te staan,” begon De Jong zijn uitleg. „Omdat variant vier (renovatie wedstrijdbad, sloop overige baden, red) niet wenselijk is, willen wij vragen om een uitstel van het besluit, zodat de zwembadcommissie en het college de tijd krijgen om de financiële gevolgen van variant vijf verder uit te werken,” vervolgde De Jong. Juist dat vierde voorstel werd door het Waddinx- dat ASR Vastgoed de rentelasten die worden bere kend over de prijs van de grond, zes maanden na verlening van de onherroepelijke bouwvergun ning aan de gemeente gaat betalen. Daarmee is een einde gekomen aan de zogenaamde ‘open ein de regeling’. De onherroepelijke bouwvergunning kan pas ver leend worden als de rechtbank een positieve uit spraak doet over de ingediende bezwaren tegen het centrumplan. Deze bezwaren komen van een aantal Passagewinkeliers en van omwonenden. Naar verwachting zal de rechtbank in maart 2010 uitspraak doen. De gemeente Waddinxveen en ASR zien de ge maakte afspraken als eeh nieuwe, belangrijke stap voorwaarts in de realisering van het Centrumplan. waardoor het renteverlies voor de gemeente be perkt wordt. De gemeente spreekt van een door braak en ziet dit als een belangrijke stap voor waarts in de realisering van het nieuwe hart van Waddinxveen. Op 15 december 2009 hebben de gemeente Wad dinxveen en ASR Vastgoed Ontwikkeling een aan tal nieuwe financiële afspraken ondertekend. Deze aanvullende afspraken op de ROK betreffen onder andere de beperking van de rentederving voor de gemeente. Beide partijen zijn overeengekomen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Dinsdag 22 december 2009 I y trap stofferen 450,-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3