I Het bed rijven loket (be)dient I Gemeente Nieuws I 'VCill wf - ■- INGETROKKEN BESLOTEN GEMEENTEHUIS GESLOTEN GEMEENTE KNAPT BRUGGEN OP GLADHEID BESTRIJDING SPEELRUIMTE- PLAN MELDPUNT OPENBARE RUIMTE BENTWOUD PROJECT i week Kijk voor meer nieuws en achtergrond informatie op www.waddinxveen.nl i I I Mi ■BMI Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen i www.hetbentwoudgroeit.nl. Diensten i i I- I info TEKENINGEN TER INZAGE WADDINXVEEN/INFORMATIEF W' >--Tw een U •t hoeveelheid strooizand afhalen. Neem zelf een af te sluiten emmer mee naar de gemeentewerk Coenecoop 53, waar u deze kunt vullen uit de zoutcontainer bij de entree. Bedrijven kunnen geen gebruik maken van deze service; zij moeten zelf zorgen voor de begaanbaarheid op hun eigen terrein. kosteloos laten plaatsen op de website www.wad- dinxveenwerkt.nl. B&W hebben besloten tot het intrekken van het eenrichtingverkeer op de Zuidkadering, dat op 21 april door middel van een verkeersbesluit is gefor maliseerd. Tegen dit besluit is door bewoners van de Zuidka dering bezwaar aangetekend. Volgens de bezwaar makers was er geen sprake van een verhoging van de verkeersveiligheid. De gemeente is na intem beraad en overleg met de politie tot de conclusie gekomen dat de verkeersveiligheid niet wordt ver hoogd of verlaagd door het instellen van eenrich tingverkeer. Dit heeft onder andere te maken met slecht uitzicht op de Zuidkade, waardoor het oprij den vanaf de Zuidkadering als gevaarlijk wordt er varen. Het college heeft na een deugdelijke belangenaf weging besloten het bezwaar gegrond te verklaren en besloten dat het niet redelijk is om het bestre den besluit te handhaven. Gemeentelijke belastingen; Financiën, zoals vragen over de financiering, schuldsanering, surseance en faillissement; Marketing, zoals vragen over de bevolkingsop bouw, concurrentie, gevestigde bedrijven en mer- ken/bedrijfsnamen; Vacatures De gemeente gaat onderhoud uitvoeren aan groot aantal bruggen in Waddinxveen. Het gaat hierbij om groot en klein achterstallig on derhoud. De raad heeft daarvoor in november 2008 het Beheerplan civiel technische kunstwer ken vastgesteld. De meest urgente zaken zijn in middels afgerond. Nu komt het overige onder houd in beeld. In deze fase worden onder andere bruggen geschilderd, deklagen vervangen en schoongemaakt. Ook worden er vier bruggen ver vangen, omdat de kosten van onderhoud niet op wegen tegen totale vervanging. Het werk wordt - afhankelijk van de weersomstandigheden - vanaf begin januari uitgevoerd door Damsteegt B.V. uit Meerkerk. Het gemeentehuis is op vrijdag 25 december (eer ste kerstdag) en op vrijdag 1 januari (Nieuwjaars dag) gesloten. Op de donderdagen 24 en 31 de cember vervalt de avondopenstelling. Op maandag 4 januari 2010 is het gemeentehuis vanaf 10:00 uur (in plaats van 08:30 uur) geopend voor het publiek. WEEKMARKT De weekmarkten van de vrijdagen 25 december en 1 januari worden verplaatst naar de woensda gen 23 en 30 december. De markt wordt dan ge houden van 10:00 tot 16:00 uur. veer 3,6 miljoen bo men). Het Bentwoud wordt een uniek gebied in de Randstad: grootschalig, aaneengesloten en met een natuurlijk karakter. Meer informatie over het Bentwoud: Voor welke diensten kunt u bij het Bedrijvenloket terecht? Ondersteuning startende ondernemers; Bedrijfshuisvesting; Vergunningen, zoals bouw-, milieu-, kap- en ge bruiksvergunningen; Wegenbeheer (reconstructie/nieuwbouw); Klachten over openbare ruimte, zoals kapotte straatverlichting, onderhoud aan wegen, rioolbe- heer, storend vuil en het openbaar groen in de ge meente Waddinxveen; Bereikbaarheid, zoals parkeermogelijkheden voor klanten en medewerkers, parkeervergunning, wegwerkzaamheden, enzovoorts; Reclame en uitstallingen; B&W hebben besloten tot het instellen van een 60 km/u-gebied op de wegen van Distripark Doel- wijk die voor alle verkeer toegankelijk zijn. Ook zijn verplichte fietspaden aangewezen, eenrich tingverkeer ingesteld op de Nijverheidsweg vanaf de Distributieweg tot aan de Transportweg (met uitzondering van (brom)fietsers) en een verplichte rijrichting ingesteld (met uitzondering van (brom)fietsers) om de eenrichtingsmaatregel te on dersteunen. De doelen van dit besluit zijn het ver zekeren van de veiligheid op de weg, het in stand houden van de weg, het waarborgen van de bruik baarheid daarvan en het zoveel mogelijk waarbor gen van de vrijheid van het verkeer. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen. Als u een bezwaarschrift heeft inge diend, kunt u een voorlopige voorziening aanvra gen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, tel. 070-3813815). Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbon den Tussen Zoetermeer/Rijnwoude en Waddinx veen/Boskoop komt het Bentwoud, een bos- en natuurgebied van maar liefst 1300 hectare (onge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -j Dinsdag 22 december 2009 I Gladheidbestrijding is noodzaak als het weersbeeld winters wordt. Foto: RNG Nieuwsbladen/Egbert Egberts Het Bedrijvenloket informeert u over bestem mingsplannen en bouw- en milieuvergunningen bij het vestigen van een onderneming in de ge meente Waddinxveen; beantwoordt uw vragen of speelt uw vragen door naar andere gemeentelijke afdelingen. Het Bedrijvenloket zorgt ervoor dat u antwoord krijgt; geeft informatie over de haalbaar heid van uw plannen ten aanzien van bouw- en milieuaspecten, voorafgaand aan een aanvraag om een vergunning; fungeert als aanspreekpunt wan neer u tijdens de vergunningsprocedure tegen pro blemen of onduidelijkheden aanloopt; geeft infor matie over uiteenlopende zaken waar een onder nemer mee te maken kan krijgen, zoals opening stijden, bedrijfsuitbreiding en dergelijke; kan on dersteuning bieden bij uw werkgelegenheidsvraag stuk. Hiervoor is het Lokaal Arbeidsmarkt Project inge voerd en u kunt uw vacatures en/ of stageplaatsen Bezoekadres Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinx veen, Telefoon: 0182-624646. Fax: 0182-624680. E- mail: bedrijvenloket@waddinxveen.nl. Websites: www.waddinxveen.nl en www.waddinxveen- werkt.nl. In mei en juni heeft de gemeente vier informatie bijeenkomsten georganiseerd over het speelruim- teplan. Het betrof de derde fase van dit plan waar in een aantal speelplekken wordt uitgebreid, ver beterd of aangelegd. De aanwezigen hebben wen sen geformuleerd waaraan de verschillende speel plekken moeten voldoen. De definitieve ontwer pen zijn nu bekend. Het gaat om de speelplekken aan de Anna van Saksenstraat, Da Costaweg, Eksterdreef, Herman Heijermanslaan, Hoefblad-Waddepad, Kuipers Rietbergplantsoen, Machtelderf, Mozart-Wagner- laan, Mozartlaan, Nassaulaan, Raadhuisplein, Waddepad Noord, Wingerd flat en Wingerd trap veld. Van maandag 21 december - vrijdag 8 januari hangen de tekeningen ter inzage in de hal van het gemeentehuis en zijn ook te zien op www.wad- dinxveen.nl. De uitvoering van de werkzaamhe den vindt in februari en maart 2010 plaats. Voor vragen en opmerkingen kunt u terecht bij Harm Visser via h.visser@waddinxveen.nl of via tel. 624 847. U kunt hier meldingen doorgeven die betrekking hebben op kapotte straatverlichting, onderhoud aan wegen, rioolbeheer, storend vuil en het open baar groen in de gemeente Waddinxveen. U kunt hier ook de vermissing van uw huisvuilcontainer melden. Wilt u een suggestie of een idee kwijt over zaken die in uw wijk anders ingericht of aan gepakt zouden moeten worden, gebruik dan het formulier suggestie of idee. •Geef bij een melding van een kapotte straatlan taarn het nummer van de lantaarnpaal door. U vindt het nummer op ooghoogte op de paal. •Geef bij elke melding zo nauwkeurig mogelijk de locatie (straatnaam en bijvoorbeeld dichtstbijzijnde huisnummer) aan. •Als u een melding doet van de vermissing van een (groene of grijze) huisvuilcontainer, geef dan door of het een om een kleine (140 liter) of om een grote (240 liter) container gaat. In geval van zéér spoedeisende zaken, zoals een omgevallen boom op de weg, ernstige problemen in het gemeentelijk riool of een omvergereden lan taarnpaal, kunt u in het weekend of na 17.00 uur bellen naar het algemene nummer van de ge meente Waddinxveen, tel. 624624. Via een keuze menu wordt u doorverbonden met de gemeente lijke storingsdienst. I e dienstverlening richting bedrijven wordt bij de gemeente Waddinxveen gestroomlijnd door middel van het be drijvenloket, dat speciaal ingericht is öp het afhandelen van vragen die afkomstig zijn van het bedrijfsleven. Het bedrijvenloket houdt zich op innovatieve wij ze bezig met het koppelen van de beleidsvelden economische zaken en sociale zaken in de vorm van het lokaal arbeidsmarkt project (LAMP). Het bedrijvenloket is hét aanspreekpunt voor de ondernemer met als doel u wegwijs te maken in procedures zoals bestemmingsplan, milieuvergun ning, drank- en horecavergunning en andere ge meentelijke diensten. Maar ook voor procedures waarmee u te maken kunt krijgen bij de start of uitbreiding van uw onderneming in de gemeente Waddinxveen. In de wintermaanden voert de gemeente de be strijding van gladheid uit. Dit gebeurt volgens een vastgesteld actieplan, waarin de verschillende rou tes zijn opgenomen. Als eerste worden de door gaande wegen en de fietspaden gestrooid bij glad heid, vervolgens de wijkontsluitingswegen. Wijk straten komen als laatste aan de beurt. Bij hevige sneeuwval of extreme gladheid worden ook brug dekken, bushaltes en trottoirs nabij bejaardencen tra en openbare gebouwen begaanbaar gehouden. Het complete actieplan gladheidbestrijding ligt ter inzage bij de Publieksbalie en is te downloaden op www.waddinxveen.nl, onder actueel publica ties. Particulieren kunnen kosteloos een kleine

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7