I Verhuisbericht oonpartners I n - H o 1 1 a n d Woonbon verhuist naar www.woningnet.nl M i d d e Waddinxveen: Zuidplas: Algemene informatie Waddinxveen en Zuidplas: t rk Vanaf februari 2010 verandert het adverteren van woningen in deze krant. U kunt dan niet meer alleen via de woonbon op woningen reageren, maar ook via Digizine. Woonpartners Midden-Holland blijft nog wel enige tijd via deze krant adverteren. Wat moet u doen? Ga naar www.woningnet.nl en meld u aan voor Digizine. Dat is de nieuwe digitale woonkrant 'die u vanaf dat moment automatisch via e-mail ontvangt. Dat gebeurt steeds zodra er nieuwe woningen in verhuur komen. U kunt via Digizine direct op het actuele aanbod reageren. Heeft u geen internet? Dan kunt u bij uw corporatie het aanbod bekijken. Onze medewerkers zijn u graag van dienst. In deze krant vindt u iedere 14 dagen het actuele woningaanbod van huurwonin gen in Waddinxveen en Zuidplas (kernen Zevenhuizen en Moerkapelle). U kunt alleen reageren als u ingeschreven staat als woningzoekende bij Woningnet. De spelregels Op het woningaanbod kunnen alleen woningzoekenden reageren die tenminste 2 jaar ingezetenen zijn van en/of een econo mische of maatschappelijke binding hebben met de regio Midden-Holland. Gedurende de eerste 4 weken krijgen woningzoekenden met binding aan Wad dinxveen of de regiogemeenten voorrang op woningen in Waddinxveen. Woning zoekende die aan de bindingseisen van Zevenhuizen-Moerkapelle voldoen krijgen de eerste vier weken voorrang op woningen in Zevenhuizen-Moerkapelle. In de advertentie staan de voorwaarden genoemd waaraan u in ieder geval dient te voldoen: lees deze voorwaarden goed en reageer niet op woningen indien u niet aan deze voorwaarden voldoet. U mag maximaal op 2 woningen per woon krant reageren. Niet juist of onvolledig ingevulde woon- bonnen of woonbonnen die na sluitings datum worden ontvangen, worden niet in behandeling genomen. Het mee zenden van andere stukken (bijvoorbeeld over de woonsituatie) hebben geen enkele invloed op de toewijzing van de woningen en zullen niet in behandeling worden genomen. De eerste kandidaat krijgt een voorlopige aanbieding per email of per brief met daarin aangegeven hoe de woning bezich tigd kan worden. Blijkt bij controle van de ingeleverde ac ceptatie met benodigde formulieren uw gegevens niet te kloppen, zoals verklaard bij uw registratie bij Woningnet, dan wordt de aanbieding ingetrokken. Voordat u de woning betrekt dient u in het bezit te zijn van een huisvestings- vergunning. De huisvestingsvergunning wordt gelijktijdig met het tekenen van de huurovereenkomst afgegeven. De legekos- ten voor woningen in de gemeente Wad dinxveen bedragen 53,95. De legekosten voor woningen in de gemeente Zuidplas bedragen 27,- Onjuiste vermelding Aan een eventuele onjuiste vermelding in de woonkrant kunnen geen rechten wor den ontleend. De regels voor de toewijzing van woonruimte zijn vastgelegd in de thans geldende huisvestingsverordening van de gemeente Waddinxveen en Zuidplas. Aanbod woningen gemeente Waddinx veen De woningen in deze krant zullen aangebo den worden volgens de regels van de nieuwe huisvestingsverordening van Waddinxveen. Het woningaanbod kunt u ook ontvangen via Digizine, dit is de nieuwe digitale woonkrant die u automatisch via e-mail kunt ontvangen. U kunt zich hiervoor aanmelden op www. woningnet.nl Regiogemeenten Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen, Zuidplas (Moor drecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen- Moerkapelle). Categorie herstarter vervalt. Bij de beëin diging van een relatie wordt degene die niet in de woning achter kan blijven direct starter (zie aanvullende tekst onder alinea aandachtspunten) In 2010 gaat Woonpartners Midden-Holland experimenteren met loting (van jongerenwo ningen) en het optiemodel. Meer informatie hierover volgt in de loop van 2010. Aandachtspunten: - Indien u momenteel als herstarter in geschreven staat kunt u zelf uw categorie woningzoekende op www.woningnet.nl wijzigen naar starter. Let op: mocht u een woningaanbieding krijgen dan moet u wel aantonen (via een convenant of bevestiging beëindiging relatie) dat u inderdaad na relatiebreuk starter bent geworden. - Had u geen binding met Waddinxveen, maar met de nieuwe huisvestingsverorde ning wel, dan kunt u dit wijzigen op www. woningnet.nl De bezettingsnormen veranderen als volgt: een woning met 5 of meer kamers wordt alleen passend geacht voor huishoudens vanaf 5 personen. Een woning met 4 ka mers of minder wordt niet passend geacht voor huishoudens van 6 personen of meer. Doorschuiven binnen hetzelfde complex naar een vergelijkbare woning met een gelijk aantal kamers of vloeroppervlak is toegestaan onder de volgende voorwaarden: - de woning gaat vrijkomen, en is nog niet geadverteerd; - het huishouden heeft minimaal één jaar op het bestaande adres ingeschreven gestaan in het GBA van de gemeente Wad dinxveen; - de passendheidscriteria in het kader van scheefheidbestrijding en een evenwichtige rechtvaardige verdeling van woonruimte zijn van toepassing; - de door verhuring vrijgekomen woning dient door middel van publicatie beschik baar te worden gesteld; - het maken van wooncarrière wordt uitgesloten. Woningzoekenden die urgentie toegewe zen hebben gekregen mogen eenmaal een woning weigeren. Bij de tweede weigering vervalt de urgentie. Bij complexen met labeling 55+ en 65+ worden per complex maximaal 50% van de leegkomende woningen per jaar toegewezen aan woningzoekenden met urgentie. sprake is van grote reisafstand (woonachtig in een woonplaats waarvan de postcode begint met 13, 16 t/m 18, 38, 43 t/m 45 of 54 t/m 99) urgentie aanvragen voor een woonruimte in Waddinxveen. Aanbod woningen gemeente Zuidplas: Vanaf 1 januari 2010 behoren de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle tot de nieuwe gemeente Zuidplas. De nieuwe gemeente Zuidplas omvat in totaal vier kernen: Moor drecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle. Tot nader order zullen de leeggekomen woningen op basis van de thans geldende huisvestingsverordening van Ze venhuizen-Moerkapelle worden aangeboden. Zodra de nieuwe huisvestingsverordening van de gemeente Zuidplas in werking treedt zal dat in de krant en op Woningnet kenbaar gemaakt worden. Het woningaanbod van de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle worden op de reguliere manier gepubliceerd, in deze krant en op Woningnet. Het woningaanbod kunt u ook ontvangen via Digizine, dit is de nieuwe digitale woonkrant die u automatisch via e-mail kunt ontvangen. U kunt zich hier voor aanmelden op www.woningnet.nl Voorrangsregeling gemeente Zuidplas, kernen Zevenhuizen en Moerkapelle: (Alleen koptekst aanpassen, overige tekst van de voorrangsregels en aanvullende voorwaar den veranderen niet). Aanvullende voorwaarden: Naast de voorwaarden uit de advertentie over aantal personen en/of leeftijd kan er sprake zijn van aanvullende voorwaarden waar u rekening mee moet houden: Wanneer de subsidiabele huur van de woning boven de aftoppingsgrens ligt (voor één- en tweepersoonshuishoudens €511,50 en voor drie- of meerpersoonshuishoudens €548,18) wordt een woning niet toegewe zen aan huishouden die voor huurtoeslag in aanmerking komen. Voor jongeren tot 23 jaar die een beroep op huurtoeslag willen doen mag de huurprijs niet hoger zijn dan €357,37. Bij beëindiging relatie wordt degene die niet in de woning achter kan blijven direct starter Let op: mocht u een woningaanbieding krij gen dat moet u wel aantonen (via een con venant of bevestiging beëindiging relatie) dat u inderdaad na relatiebreuk de woning moet verlaten en daardoor starter bent geworden. Voorrangsregeling gemeente Waddinx veen: In principe kunt u op iedere woning reageren, ongeacht uw inkomen. Er is geen maximum inkomensgrens. U moet wel voldoen aan de leeftijdsgrens en het aantal personen wat in de advertentie staat vermeld. Bijzondere voorrang wordt toegekend aan: Woningzoekenden met een inkomen onder de doelgroepgrens voor meerpersoonshuis houdens (tot 65 jaar 29.125, vanaf 65 jaar €27.575) krijgen voorrang indien zij reageren op woningen met een rekenhuur onder de kwaliteitskortingsgrens (€357,37). Vestigingen Waddinxveen: Woonpartners Midden-Holland, Coenecoop 6, 2741 PG Waddinxveen. Telefoon (0182) 64 64 64 De nieuwe huisvestingsverordening Wad dinxveen Per 1 januari 2010 treedt de nieuwe huis vestingsverordening van Waddinxveen in werking. Op de website van de gemeente Waddinx veen kunt u meer informatie vinden over de nieuwe huisvestingsverordening, die u tevens kunt downloaden. Via de hiernagenoemde link komt u rechtstreeks op de juiste pagina: http://www.waddinxveen.nl/index.php/sima ction=content&mediumid=l&pagid=402&st ukid=32927 maandag t/m vrijdag 08.30 - 17.00 uur. Zuidplas: Woonpartners Midden-Holland, Dorpsstraat 154, 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon (0180) 63 34 02, maandag t/m vrijdag 08.30 - 12.30 uur. Na 12.30 uur kunt u bij de vestiging in Wad dinxveen terecht. Internet: www.woonpartners-mh.nl Op bovengenoemde adressen is een informa tiebrochure verkrijgbaar met de uitgebreide spelregels. Alle voorrangsregels vervallen. Hier komt één voorrangsregel voor in de plaats: Woningzoekenden met een inkomen onder de doelgroepgrens voor meerpersoonshuis houdens (tot 65 jaar 29.125 en vanaf 65 jaar 27.575) krijgen voorrang indien zij reageren op woningen met een reken huur onder de kwaliteitskortingsgrens 357,37). Wat gaat er veranderen: Iedereen die binding heeft met Waddinx veen of een van de regiogemeenten (Ber gambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Zevenhuizen-Moerkapelle) mag reageren op het woningaanbod van Wad dinxveen. U heeft binding indien u aan minimaal één van de volgende drie bindingseisen voldoet: Ingezetene: iedereen die minimaal 2 jaar onafgebroken ingezetene is van Wad dinxveen of regio (ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente). Maatschappelijke binding: iedereen die in de afgelopen 10 jaar minimaal 6 jaar aan sluitend in Waddinxveen of regio gewoond heeft. Economische binding: iedereen die een vast contract van minimaal één jaar heeft voor minimaal 18 uur bij een bedrijf gevestigd in Waddinxveen of regio (uitzend- en deta- cheringbureaus uitgesloten). Urgentie, voorrang bij noodsituatie Een beschikbare woning kan worden toe gekend aan een woningzoekende die door omstandigheden dringend (andere) woon ruimte nodig heeft. Voor de woningen in Waddinxveen kan een urgentie aangevraagd worden bij Woonpartners Midden-Holland. Voor het aanvragen van urgentie in gemeente Waddinxveen worden behandelingskosten in rekening gebracht. Een urgentie voor een woning in de gemeente Zuidplas kunt u aanvragen bij de betreffende gemeente, afde ling VROM-volkshuisvesting. Deze afdeling is gevestigd op locatie de Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel, telefoon 0180-330300. Voor het aanvragen van urgen tie in gemeente Zuidplas worden geen kosten in rekening gebracht. Woningzoekenden met economische bin ding met Waddinxveen kunnen indien er Wie krijgt de woning De woning wordt in principe toegewezen aan de oudste starter (een woningzoekende die geen zelfstandige woonruimte achter laat), of aan de langst in de huidige woning wonende doorstromer (een woningzoe kende die over zelfstandige woonruimte beschikt en deze achterlaat voor de verhuur of verkoop). Bij de volgordebepaling worden de voorrangs- regels uit de thans geldende huisvestingsverordening toege past. De verordeningen liggen ter inzage op de gemeentehuizen van Waddinxveen en Zuidplas. Het is voor bestaande koopwoningen niet meer nodig om een huisvestingsvergun ning aan te vragen. Het aanvragen van een huisvestingsvergunning is nog wel verplicht voor nieuw gebouwde koopwoningen onder de koopprijsgrens 211.000,-) en sociale huurwoningén (met een huurprijs onder 647,43).

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15