I I Ondernemersprijs voor Doove Care Groep weinig interesse voor JOP in Zuidplas Actueel nieuws 1 I I Betere woonruimte verdeling voor jongeren Doek valt voor Vrouwenraad t I I I I i Doelgroepen GOUDA/WADDINXVEEN oorslaggevende argu menten van de jury waren dat het bedrijf succesvol is, innova- WADDINXVEEN 1 Doove Care Groep uit Waddinxveen heeft de ondernemersprijs Midden-Holland 2009 van de Kamer van Koophandel gewonnen. Tijdens de feestelijke nieuwjaarsbijeenkomst in dé Goudse Schouwburg werd de prestigieuze award maandagavond uitgereikt. 1 Aanpassingen WADDINXVEEN urgentie Wirwar I Tevreden WADDINXVEEN onderdagmiddag hield de gemeente een inloopbijeen- komst over de reali satie van de JOP (Jongeren ont moetingsplaats) in de Zuidplas, waarvoor alle buurtbewoners en belanghebbenden waren uitge nodigd. De bijeenkomst werd slechts door één direct omwo nende en twee belangstellenden bezocht. In een uiteenzetting gaf burgemeester Bert Cremers aan, waar het nu allemaal om gaat. De jongeren hebben recht op een plaats in de gemeente en in het speelruimteplan is een aantal JOP’s opgenomen met voorzie ningen voor de jeugd. “Door de problemen van de hangjongeren in de Zuidplas is nu aUe aan dacht gericht op de komst van de JOP achter het winkelcen trum aan de Zuidplaslaan. Na tuurlijk hebben we als gemeen tebestuur alle oren naar de pro blemen en de overlast van de hangjeugd. We hebben daar veel aandacht aan besteed, waar door de overlast beheersbaar is geworden”, zegt de burgemees ter. üb r j jimkoster.nl 4 dat de gemeenteraad ie- 1 tieve activiteiten ontplooit, een stimulerend en inspirerend HRM beleid voert en streeft naar een verantwoord even wicht tussen winst, mensen en milieu. Het bedrijf werd in 1966 opgericht door Jan Doove Sr; beginjaren negentig heeft Jan Doove jr. het bedrijf overgeno men. Sinds het aantreden van nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen In het nieuwe convenant in I Na bijna 23 jaar valt het doek voor de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. Op 7 februari 1987 werd de Vrouwenraad op gericht. De eerste bestuursleden waren Maria Wientjens-van der Velden (WD) Lottie van den Berg-Bouwman (PvdA), Wil Waterreus-de Vries (CDA) en Bep Vermeij (PvdA). In de afge lopen decennia vormde de Vrouwenraad een platform voor diverse vrouwenorganisaties in Waddinxveen, was zij gespreks partner van de gemeente over allerhande zaken die vrouwen aangaan, vertegenwoordigde zij de Waddinxveense vrouwen in verschillende commissies en werkgroepen en organiseerde zij vele activiteiten. „Denk bijvoor beeld aan de viering van Interna tionale Vrouwendag op 8 maart," vertelt Brigitte Leferink, de laatste voorzitter. „Voor de komst van de Vrouwenraad, or ganiseerden de rooie vrouwen een feest rond 8 maart. Met de oprichting van de Vrouwenraad werd het breder gevierd, organi seerden alle vrouwenorganisatie het samen. Daarnaast organi seerden we workshops en cur sussen (bijvoorbeeld de Politieke Opstap, speciaal gericht op de gemeentepolitiek). Rond de ge meenteraadsverkiezingen was er altijd een debat met vrouwelijke kandidaten. Dat zullen we alle maal nog gaan missen." verzorgd door het I Woonpartners Midden-Holland voert al ruim 10 jaar de publieke taken van de woonruimteverde ling uit in Waddinxveen. Dit is op 10 maart 1998 vastgelegd in een convenant woonruimtever deling. In juli 2009 heeft de Waddinxveense gemeenteraad de huisvestingsverordening op een aantal punten gewijzigd. In dat licht is nu ook het convenant aangepast en geactualiseerd. Daarnaast staan in het conve nant nog een aantal aanvullende zaken. solide samenwerking de komen de jaren”, benadrukte wethou der Dijksterhuis. Het convenant geldt voor de periode van één jaar en wordt jaarlijks stilzwij gend verlengd. Half 2010 evalu eren de partijen gezamenlijk de resultaten van de overeenkomst. Woningcorporatie Woonpart ners Midden-Holland gaat in de loop van 2010, bij wijze van ex periment, de helft van de huur woningen voor jongeren onder de 30 jaar verloten. Leeftijd speelt dan (binnen deze groep) geen rol meer bij de kans op een woning, vaak meeloten des te meer. Dit is één van de afspra ken uit het nieuwe convenant woonruimteverdeling, die op 16 december 2009 is ondertekend door de gemeente Waddinx veen en Woonpartners. Voor de gemeente Waddinxveen teken de wethouder Wiebrand Dijk sterhuis en voor Woonpartners directeur-bestuurder René Mas- dni. De gemeente en Woonpartners hebben verder afspraken ge maakt over de urgentieregeling. Op dit moment worden wonin gen in bepaalde ouderencom plexen vaak toegewezen aan ur- genten. Dit leidt op den duur tot een eenzijdige bevolkingssa- mensstelling en (mogelijk) ver anderingen op het vlak van leef baarheid. Daarom is in het con venant opgenomen dat voor taan maximaal vijftig procent van de woningen in ouderen complexen naar woningzoeken den gaan met een urgentensta- tus. Nieuw is ook dat mensen met een urgentie voortaan één keer een aangeboden woning mogen weigeren. Bij de tweede weigering vervalt de urgentie. Woonpartners krijgt, dankzij het nieuwe convenant, meer vrij heid om een deel van de vrijko mende woningen toe te wijzen aan mensen die direct en acuut een woning nodig hebben (bij voorbeeld door een woning brand). De corporatie mag voor taan 5 procent van haar wonin gen - met een maximum van 10 woningen - aan deze doelgroep toewijzen, buiten de normaal geldende regels en criteria om. Door de nieuwe afspraken wordt het bovendien eenvoudi ger voor huurders die graag wil len verhuizen naar een vergelijk bare woning in hetzelfde com plex. Dit is voortaan toegestaan, mits de huurder al minimaal een jaar in het complex woont en voldoet aan de passendheidscri- teria qua inkomen en gezinssa menstelling. „Woonpartners is voor ons een belangrijke partner op het vlak van de bouwproductie en de woonruimteverdeling. We heb ben met deze nieuwe samen werkingsovereenkomst weer een fundament gelegd voor een René Masdni sluit zich bij deze oproep aan. „We zijn als corpo ratie bijzonder ongelukkig met de wirwar aan regels, die straks gelden in Zuidplas. Ook hier voeren we de woonruimtever deling uit, samen met andere corporaties. Maar de regels in Zuidplas zijn verouderd en nau welijks te verwerken in ons au tomatiseringssysteem. De nieu we huisvestingsverordeningen in Waddinxveen en Gouda heb ben veel minder regels. Het zijn eigentijdse en transparante ver ordeningen, waarbij meer vrij heid wordt geboden aan de cor poraties die de woonruimtever deling uitvoeren. Het zou fijn zijn als Zuidplas daar een voor beeld aan neemt” veld, betonnen tafeltennista fels, een dug-out, betonnen zitelementen en het plaatsen van afvalbakken. Als alles goed verloopt, zullen we na de zomervakantie starten met de aanleg van fase 2 met een basketbal- en voetbal veld," aldus Cremers. De ge meente heeft met jongeren en omwonenden een aantal spelregels opgesteld waarop nauwlettend zal worden toe gezien. Een aantal spelregels betref fen het schoonhouden van de JOP, waarbij geen graffiti is toegestaan. Verder zijn er afspraken gemaakt dat de JOP van iedereen is, er over en weer respect voor elkaar is en problemen worden be sproken. Andere spelregels zijn: geen overlast voor omwonenden en voorbijgangers, geen her rie na 22.00 uur, geen drugs en alcoholgebruik en fietsen en scooters mogen niet op de stoep en het fietspad ge parkeerd worden. Burge meester Cremers heeft niet de illusie dat de komst van de JOP alle problemen met zoon Jan heeft het bedrijf een grote ontwikkeling doorge maakt. Er werden nieuwe be drijven opgericht, die elk eigen gespecialiseerde producten en diensten leveren binnen de ge zondheidszorg. Samen vormen de bedrijven de Doove Care Groep. Doove Mobility is de be langrijkste werkmaatschappij binnen de groep. Dit bedrijf ver koopt en verhuurt mobiliteits hulpmiddelen, zoals rolstoelen en scootmobielen en is gespecia liseerd in het maken van indivi duele aanpassingen bij eindge bruikers bij vastgestelde budget ten. Binnen de Doove Care Groep staat centraal het verle nen van nog betere zorg, dienst verlening, service en leversnel- heid. Naast de professionele aan pak is de extra aandacht aan me dewerkers een speerpunt. Bin nen het bedrijf zijn 170 mede werkers werkzaam. De winnaar liet daarmee de an dere genomineerden, E. Lafeber Internationale Transporten B.V. en Uitzendbureau Ruimbaan B.V., beiden uit Gouda, achter zich. Waddinxveen is een aantal aan passingen doorgevoerd. Zo heb ben de gemeente en Woonpart ners onder meer afgesproken dat de oude voorrangsregels voor een groot aantal zelfstandi ge huurwoningen kunnen ver vallen. Voor deze woningen geldt dan slechts één nieuwe voorrangsregel; woningzoeken den met een laag inkomen krij gen voortaan voorrang bij de toewijzing van deze goedkope huurwoningen. Door het schrappen van de overige voor rangsregels, neemt de keuzevrij heid voor woningzoekenden op de woningmarkt toe en wordt het woningaanbod inzichtelij ker. Deze nieuwe regel geldt overi gens niet voor alle woningen. Op dit moment is een aantal woningen nog specifiek 'gela beld’ voor bepaalde doelgroe pen. Het gaat dan om jongeren woningen, 55+ en 65+ wonin gen, woningen voor gehandi capten en voor bijzondere doel groepen. Deze labels blijven na 1 januari 2010 gewoon gelden. Om te garanderen dat alle actief woningzoekenden een eerlijke kans hebben op een woning, staan in het nieuwe convenant heldere afspraken over de sla gingspercentages. Dit geldt on der meer voor grote gezinnen en huishoudens met lage inko mens. De gemeente Waddinx veen en Woonpartners zouden graag zien dat minimaal 65 pro cent van de toegewezen wonin gen terecht komt bij woningzoe kenden met lage(re) inkomens. De slaagkans voor actief wo ningzoekenden moet in de nieu we situatie voor alle leeftijds groepen ongeveer gelijk zijn (met een marge van vijf pro cent). Op deze slagingspercenta ges zal, veel meer dan voor heen, worden gestuurd. de hangjeugd zal wegnemen, maar "We blijven erop toe zien en doordat de jongeren straks een plek hebben kun nen we hen daar ook naar toe verwijzen”, aldus de bur gemeester. De gemeente en Woonpartners zijn heel tevreden met de nieu we afspraken. „Het systeem van woonruimteverdeling functio neerde redelijk goed, maar de regelgeving was op bepaalde 'punten te uitgebreid. Bovendien werd onvoldoende rekening ge houden met de ontwikkelingen op de woningmarkt; we spreken tegenwoordig veel meer over een regionale huisvestings markt”, vertelde wethouder Dijksterhuis tijdens de onderte kening. „Vandaar dat we samen met regiogemeenten hebben be keken of we tot één nieuwe huisvestingsverordening kunnen komen en een bijbehorend con venant. Met Gouda is dat ge lukt. Helaas is de nieuwe ge meente Zuidplas (die op 1 janu ari ontstaat door een fusie tus sen de gemeenten Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel) nog niet zo ver. We hopen dat we ook met deze gemeente soort gelijke afspraken kunnen ma ken. Dan kunnen inwoners uit Waddinxveen en Gouda ook daar terecht, als ze op zoek zijn naar een woning. En anders om", aldus de wethouder. “Natuurlijk blijven we het inten sief volgen. We gaan nu onze belofte aan de jeugd om de JOP in de Zuidplas te realiseren in lossen. De bouw zal in twee fa ses gebeuren. Op 11 januari gaan we beginnen met fase 1 met de aanleg van een tennis- De reden voor de opheffing van de Vrouwenraad per 2010 is een teruglopende belangstelling voor de activiteiten, het moeilijk kun nen vinden van bestuursleden, het verminderen van het aantal aangesloten organisaties en het besluit van de gemeenteraad om met ingang van 2010 geen subsi die meer toe te kennen. „Twee activiteiten trokken ook de laat ste jaren nog veel belangstel ling," zegt Brigitte Leferink. „De schrijversavond die we in sa menwerking met de bibliotheek, de Wereldwinkel en een boek handel ieder najaar organiseren en het debat rond de gemeente raadsverkiezingen. Ik hoop dat rond 8 maart de politieke partij en gezamenlijk een avond met vrouwelijke kandidaten organi seren en der jaar subsidie wil geven voor het organiseren van een schrij versavond. Afgelopen november was de bibliotheek “uitver kocht". Het zou jammer zijn als met het verdwijnen van de Vrouwenraad ook deze succes volle activiteiten niet meer geor ganiseerd zouden worden." üb Geflaneerd door levende standbeelden neemt het echtpaar Doove de prijs in ontvangst. Foto: Marianka Peters WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -j -7 Woensdag 6 januari 2010 I J.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17