I '2010 wordt een jaar om op te bouwen' Raad wil Coenecoop niet laten vallen I Aldus Olieman Colofon 'Prachtig hoor, die geest van eenheid' wandeltocht senioren Borstvoeding- cursus 'Sempra Avanti' i I I WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDDINXVEEN WADDINXVEEN Bingomiddag "Ik heb er een groot vertrouwen in, dat in 2010 de eerste palen worden geslagen van veel projec ten." Dit zei burgemeester Cremers tijdens zijn nieuwjaarstoespraak. "Doorslaggevend voor de ko mende jaren zal natuurlijk de start van Triangel en het centrum zijn." OK d Door Ruud Groot Allt’ auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave warden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. I Tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie'van de gemeente hield burgemeester Cremers een toe spraak. Foto: Ruud Groot. zei burgemeester Bert Cremers maandag in zijn nieuwjaarstoe spraak. Hij riep overheid, middenstand, bedrijfsleven, Woonpartners, het onderwijs, de kerken, de ver enigingen en de vele vrijwilligers op tot een nog betere teamvor ming om daadkrachtiger te kun nen werken. “Goede spelers ma ken nog geen goed team en we hebben onvoldoende begrepen dat we een goed team moeten vormen", aldus de burgemees ter. Natuurlijk blikte Cremers ook die overbodig raken door het sluiten van een locatie en het op heffen van leerrichtingen ook af kopen,” aldus WD'er Theo van der Velde. den op bezoek In een wervelen de show spelen en zingen zij liedjes van onder andereTom Manders, Wim Sonneveld en Annie M.G. Schmidt. Voor meer informatie: telefoon (0182) - 63 19 32. De zaal gaat om 19.30 uur open. Toegang: 4,25 euro (inclusief één kopje koffie/thee). Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen(a;mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. deelname bedragen 3 euro in clusief 1 kopje koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bij drage aan de autokosten ge vraagd (max. 1 euro). De vol gende korte wandeltocht is ge pland op 8 februari. Voor meer informatie kunt u bellen met het kantoor van Stichting Vonk in het Anne Frank-centrum, tele foon (0182)-63 19 32. bleek al voldaan. In antwoord op de motie die de partij met deze reden indiende, antwoordde Wethouder Dorenda Gerts dat zij, hoe sympathiek ze de motie ook vond, deze taak al vervult. Ook het amendement van PCW haalde het niet. Het idee om de investering te verlagen omdat het mogelijke opheffen van de leerrichtingen Bouw en Metaal 60.000,- euro per jaar oplevert, werd door andere partijen niet meer informatie kunt u bel len naar telefoonnummer (0182)-631932. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196. 2740 .AD Waddinxveen Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop^mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. aat er geen misverstand over bestaan: het is nog niet zo ver, maar met el ke stap die we zetten wordt het toch concreter”. Dat Op maandag 11 januari organi seert het seniorenwerk van de Stichting Vonk, een wandel tocht van ruim 6 kilometer voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum (Jan van Bijnen- pad). Daar is tevens gelegenheid om 'n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar het ‘Goudse Hout’. Daarvandaan loopt u rond de ‘Elfhoevense Plas’. De koffiestop vindt plaats in café restaurant 'Het Wapen van Reeuwijk’. Kosten voor Dinsdag 12 januari begint de cursus van Borstvoedingorgani- satie La Leche League. Nel Veenman leidt de avonden in de verloskundigenpraktijk aan de Kanaalstraat 10 in Waddinx veen. Start om 20.00 uur en af- PvdA-raadslid Richard Boehlé. Toch, zo stelden zijn partij sa men met alle andere, is een mid delbare school in een groeiende gemeente als Waddinxveen on misbaar. „Een school moet, want de school is goed,” rijmde WeWa-lid Diana Windrich dan ook Ook stelden alle partijen dat ze er vertrouwen in hadden dat deze eenmalige investering zou leiden tot een definitieve oplos sing voor de financiële proble men. Aan de wens van de PCW om namens het college van B&W een toezichthouder aan te stellen, totdat in mei 2010 een nieuwe bestuursvorm is inge richt bij het Coenecoop College, sluiting rond 22.00 uur. U be taalt 4,50 euro per avond per volwassene. Uw baby is ook welkom. De eerste avond gaat over voorbereiding op borstvoe ding en over de kraamtijd. Een heel belangrijk onderdeel is het aanleggen van de baby. Is het handig om op tijd te voeden? De opvoeding kan niet snel genoeg beginnen toch? En kun je een baby te vaak voeden? Aan de borst ook? Tijdens de avonden zijn er boe ken te leen, en onder andere kolven te huur en te koop. Wie telefonisch informatie over deze cursus of in het algemeen over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, telefoon 0182-619 964 of e-mail lllwad- dinxveen@gmail.com Op dinsdagavond 12 januari or ganiseert de Culturele Commis sie van Stichting Vonk weer een avond in het Anne Frank-Cen- trum. Deze avond komt het be kende ‘Sempre Avanti’ uit Lei- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) WADDINXVEEN Het Seniorenwerk van de Stichting Vonk organiseert om de week op dinsdag een SOOS-middag in het Anne Frankcentrum voor 55-plus- sers Deze middagen zijn vooral bedoeld om elkaar te ontmoeten in een gezellige omgeving en bieden daar naast een gevarieerd pro gramma; zo staat er op elke SOOS-middag een speciale activiteit of een bepaald the ma centraal. Op dinsdag 12 januari staat er een bingo op het programma. U kunt weer mooie prijzen winnen maar de gezelligheid staat voorop. De zaal gaat open 14.30 uur, de middag be- Door Richard Avontuur m m et belang van een goede middelbare school in Waddinx- veen is groot. Dit bleek tijdens de laatste gemeen teraadsvergadering van 2009. Daarom stemden alle partijen in met een voorziening van 1.5 mil joen euro die een oplossing moet bieden aan de financiële problemen van het Coenecoop College. Wel was er onvrede over het plan van het College. „Dit plan hakt er behoorlijk in. Een bedrag van 1.5 miljoen euro uit onze vrije reserve nemen, ter wijl deze al danig is geslonken, is nogal wat,” beargumenteerde gewaardeerd. ,Je moet docenten om 14.30 uur, de middag eestal ben ik er veel te nuchter voor; het HB verschil tussen oud en nieuw is immers alleen maar het verschil tussen donderdag I W H en vrijdag. Omdat wij bedacht hebben dat we dan met een nieuwjaar beginnen maken we daar een hoop gedoe van. Goede voornemens bij de vleet die meestal sneuvelen bij de nieuwjaarsrecepties waar de drank rijkelijk vloeit, de calorierijke hapjes lig gen te lonken en je bij de voordeur een erehaag van ro kers aantreft. Dan moetje toch sterk in je schoenen staan. En dan dat ritueel van het terugblikken waarmee je van af eind november wordt doodgegooid - gelukkig zijn we er nu weer een jaar vanaf. Maar dan zijn er nog de vooruitblikken, waarin veelal een belerend toontje door klinkt. Wij columnisten maken ons daaraan nogal eens schuldig: 'Laten we dit jaar toch vooral dit niet en dat wel gaan doen!' Zo las ik in mijn regionale ochtendkrant de uitdrukkelij ke wens van een columniste dat het afgelopen moet zijn met het rituele tegenstribbelen tegen gemeentelijke her indeling. ‘Allemaal samen, gewoon doen’ zo luidt haar motto. Dan gaan mijn nekharen gelijk overeind staan. Waar bemoeit dat mens zich mee? Ga in een commune wonen en laat ons lekker op onze eilandjes zitten. Zou deze mevrouw ook willen dat alle politieke partijen samen gaan? Als ze consequent is wel. Eén grote volks partij met een grote roerganger als leider. Toevallig ont moette ik tijdens mijn eerste nieuwjaarsreceptie dit jaar een dame uit China die hier mee opgegroeid is. Het kostte nog veel moeite om haar uit te leggen waarom we in Nederland vinden dat echte democratie een meer- partijenstelsel inhoudt. Ondanks dat dit regelmatig tot ruzie en grote verdeeldheid leidt. Wat is dat toch met die grote eenheidsgedachte? Som mige mensen lijken niet eerder gelukkig te kunnen te zijn dan wanneer we op basis van een paar overeen- komsten met z’n allen samenklonteren. En de verschil len die ons uniek maken, vegen we snel onder het vloer kleed. Degenen die dan per se toch stil wallen blijven staan bij de verschillen zijn spelbedervers en fundamen talisten. Zoals bij het ontstaan van de PKK, ik bedoel de PKN, waarbij hervormd Nederland van uiterst links tot uiterst rechts werd verenigd met gereformeerd en lut hers. Samen Op Wég was het motto, want God zou de ze verdeeldheid niet gewild hebben. Maar helaas was er een groep flauweriken die erg ge hecht bleek aan hun uniciteit. Deze andersdenkenden werden verketterd en hun gebouw uitgeknikkerd. Ja, prachtig hoor, die geest van eenheid. In Waddinxveen heeft er weer zo’n proces plaats gevon den. Drie kerken hebben zich verenigd en de besturen bazuinen dit vrolijk rond. Maar links en rechts hoor ik van kerkleden die er helemaal niet zo gelukkig mee zijn. Uiteraard zijn dit conservatieve zeurkousen die nooit niks willen. Maar het zal mij benieuwen hoelang het duurt voordat één kerk zich weer losscheurt of er ge woon weer een nieuw genootschapje ontstaat. Mijn motto voor 2010: laten we allemaal ons unieke zelf blij ven. terug op zijn eerste jaar als eer ste burger. “In de bestuurscul tuur zijn verhoudingen tot stand gebracht, die de gemeentelijke organisatie versterkt. Daarnaast is de gemeentelijke organisatie ook daadkrachtiger geworden en heeft de gemeenschap van Waddinxveen in de moeilijke economische tijden aangetoond welke kracht er in schuilgaat. Natuurlijk was het moeilijk en zijn we er nog niet klaar mee, maar bedrijven hebben ruggen graat getoond en veel waarde gehecht aan gekwalificeerd per soneel ‘Voor een burgemeester zijn de verkiezingen het mooiste mo ment in de vieijaarlijkse be stuursperiode. Ik betreur het echter, dat een aantal prominen te landelijke partijen zoals SP, Groen Links en in het bijzonder PW, niet zullen deelnemen. De boodschap die zij namens een belangrijke deel van de kiezers uitdragen, hoort ook in onze raad te worden gehoord. Ik hoop dat deze kiezers hun weg naar andere partijen weten te vinden roep de Waddinxveners op om in ieder geval hun stem te doen gelden”. WEEKBLAD VÜÖR WADDINXVEEN I Q Woensdag 6 januari 2010 y

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3