De stem van de burger Leerlingenorkesten op podium Concordia vrijwilligersfeest als blijk van waardering Watermeter gaat kapot door vorst i j Plannen waar Bert Witte samen met vijf collega van Platform Duurzaam Waddinxveen over nadenkt. Geen water WADDINXVEEN ■REGIO WADDINXVEEN i De windmolens langs de A12, ondergrondse vuilcontainers of het onderzoek naar de mogelijkheden i van LED als openbare verlichting. Het zijn allemaal plannen voor duurzaamheid i'n Waddinxveen. WADDINXVEEN i WADDINXVEEN dinxveense huishoudens leveren. Foto: Riekelt Bezemer. Richard Avontuur specialisme hebben, adviseren (thans raadslid), Ozkan Yilmaz zijn. De watermeter en wa terleidingen kunnen het bes te ingepakt zijn met isolatie materiaal. lijst bestaat uit vier enthousiaste kandidaten: Onno Schuurman Foto: PR betrouwbare beroepsgroepen. Waddinxveens Belang is van mening dat hier ook in Wad- bevolking in de politiek het diep tepunt heeft bereikt en is opge richt om het verloren vertrou wen terug te winnen. Voorts is Waddinxveen Belang niet van plan om een voorbeeld te zijn van de huidige plaatselijke poli tiek die dubbele gezichten heeft. Als een watermeter bevroren is, dan is dat meteen te mer ken. Er komt dan namelijk geen water meer uit de kraan. Klanten van Oasen kunnen hiervoor het sto- ringsnummer bellen. Oasen vervangt de stuk gevroren watermeter. De kosten hier voor betaalt de klant zelf, in 2010 kost deze vervanging 200 euro. Klanten zijn zelf verantwoordelijk voor een vorstvrije omgeving van de watermeter. Oasen heeft op haar website www.oasen.nl meer tips staan over het voorkomen van een bevroren waterme ter. Drinkwaterbedrijf Oasen levert drinkwater in 33 ge meenten in het oosten van Zuid-Holland. Voor de volle dige lijst: zie de website. e zes vrijwilligers van Platform Duurzaam Waddinxveen, parti culieren uit Wad- Drinkwaterbedrijf Oasen raadt haar klanten aan om de water meter goed te isoleren tijdens strenge vorst. Als dit niet het ge val is dan bestaat er een kans dat deze bevriest en kapot gaat, met als gevolg een lekkage. Vooral mensen met een meter in een buitenput of slecht geïsoleerde (kruip)ruimte lopen een ver hoogd risico. Tocht is de grootste vijand van de waterleiding. Strenge vorst en een harde wind weten kieren en gaten te vinden, met kans op bevriezing van hoofdkraan, bui tenkraan, watermeter en leidin gen. Dit geldt vooral voor de watermeter, waar altijd wat wa ter in zit. Dat kleine beetje kan bevriezen. Om dit te voorko men is het verstandig om de ruimte waar de watermeter en de hoofdkraan zich bevinden, te isoleren. Dit kan door isolatie materiaal tegen deze gevelwand te plaatsen, want die laat veel kou door. Kieren en tochtnaden moeten zoveel mogelijk dicht Voor de onervaren Goudse muzikant is spelen in het leerlingenorkest van de Pio nier de ideale manier om er varing op te doen in het sa menspel met andere muzi kanten. Het leerlingenorkest wordt gezien als de opstap naar één van de twee 'grote’ orkesten. Er is geen minima le (of maximale) leeftijd, wel moetje al een beetje erva ring hebben op je instru ment. Dit orkest staat onder leiding van dirigent Xandra Zijlstra. Dit open podium concert be gint om 13.00 uur in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisowegnr. 1, Waddinxveen, en de toegang is gratis. Het volgende open podium concert staat gepland op zon dagmiddag 7 maart 2010. Dan zullen optreden, Keep on Going een big band uit Bodegraven en een senioren band/ dansorkest uit Wad dinxveen. komst, dus willen we nu een op- laadpunt realiseren, bijvoorbeeld bij Boonstoppel.” Doordat duurzaamheid en het klimaat de laatste jaren ‘hot’ zijn, wordt er internationaal veel nagedacht over de toekomst. Toch is een lokaal initiatief vol gens Witte zeker niet zinloos. De gepensioneerd werknemer van Eneco onderkent dat er veel dezelfde plannen bestaan, maar lokaal liggen er volgens hem kansen. „Wij kunnen proberen om met Waddinxveen een voortrekkersrol te spelen voor andere gemeenten. Dat doen we al met de vier windmolens. Met één of twee extra molens leveren wij stroom aan 100% van Waddinxveen. Omdat we dan niet afhankelijk zijn van energiecentrales, zijn we op dat vlak straks CO2-neutraal.” Eén van de nieuwste plannen van het platform, dat naast adviezen aan de gemeente ook educatie verzorgt voor jongeren en regel matig publieksacties ter bevor dering van duurzaamheid orga niseert, is het vervangen van de openbare verlichting in Wad dinxveen door LED-verlichting. „Op advies van ons doet de ge meente momenteel onderzoek naar de kosten en mogelijkhe den van deze vorm van verlich ting, die zuiniger is dan de huidi ge verlichting,” besluit Witte. Vanaf volgende week: wekelijks een duurzame tip voor wie op eenvoudige wijze ook duurza mer wil leven en werken. windmolens langs de A12. Die leveren aan tweederde van Waddinxveen stroom. Ook mooi is de afname van zwerfaf val doordat er meer onder grondse vuilcontainers zijn ge plaatst.” Toch zijn er ook min der mooie punten, weet Witte. „Wij zijn bezorgd over het te rugdringen van de CO2-uitstoot, nu de subsidie voor zonnepane len is afgeschaft.” Ook een mislukt project met au to’s op aardgas betreurt Witte, al is dat ‘nu een gepasseerd sta tion.’ „Elektrisch rijden is in op- Stichting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen organiseert namens de Gemeente Waddinxveen in mei een feestelijke bijeenkomst voor een aantal vrijwilligers. Deze vrijwilligers krijgen als blijk van waardering voor hun vrijwillige inzet een volledig verzorgde feestelijke avond aangeboden. U kent vast wel zo'n vrijwilliger die goud waard is voor u, fami lie, vrienden, kinderen, dieren, school, de (sport)vereniging, de kerk, de collecte, de buurt, kort om Waddinxveen. Iemand die zich enthousiast inzet voor een bepaald doel maar daarmee niet ‘te koop’ loopt en dit ‘gewoon doet’. En juist om die mensen de bedanken waarvoor dit feest Bert Witte is trots op de Waddinxveense windmolens die stroom voor tweederde van de Wad- bedoeld is, willen we u vra gen om eens in uw eigen omgeving te kijken en zo'n ‘Gouden persoon’ aan te melden. U kunt dit doen door uiterlijk 29 maart een e-mail met daarin een korte omschrijving van het soort vrijwilligerswerk dat de vrij williger doet en zijn/haar adresgegevens te sturen naar info(g)vrijwilligerswerkwad- dinxveen.nl. U kunt hiervoor ook gebruikmaken van de aanmeldformulieren, welke op het gemeentehuis en bij Bibliotheek ‘De groene ve nen' liggen. Uitgekozen vrij willigers ontvangen een per soonlijke uitnodiging voor de feestelijke avond. Zij vergaderen achter gesloten deuren en in de persberichten proberen zij door hun verdraai de woorden de inwoners gerust te stellen. De vier kandidaten pleiten voor modernisering van de bestuursstijl in de Gemeente Waddinxveen. Samen pleiten zij, in de vorm van de politieke partij Waddinxveens-Belang, er voor dat er niet meer achter ge sloten deuren vergaderd wordt. Het bestuur moet niet vanuit het gemeentehuis ‘regeren’, maar juist de straat op gaan om te achterhalen waar de burger behoefte aan heeft. Ook wil Waddinxveens-Belang dat de Waddinxveense burgers meer gelegenheid gegeven wordt om hen te betrekken bij gevoelige politieke besluitvorming. Voor beelden van zulke besluitvor ming betreffen het centrum, de uitbreiding van de woningbouw en een mogelijke fusie met de centrumgemeente Gouda. De partij wil bij deze belangrijke on derwerpen eerst de stem van de burger horen. Volksraadpleging is voor Waddinxveens-Belang dus onmisbaar. Wie geïnteres seerd is in de ideeën van Wad dinxveens Belang of meer wil weten over het verkiezingspro gramma, kan terecht op de web site www.waddinxveens-be- lang.nl. form, dat in 1996 in het leven is geroepen, schrijft tweejaarlijks een plan. Daarin staan ideeën om de duurzaamheid van Wad dinxveen te verbeteren. Duur zaam, omdat de huidige ener giebronnen die men gebruikt niet oneindig zijn. Binnenkort worden de plannen voor 2010/2011 gepresenteerd, 2008/ 2009 is onlangs afgesloten. Een periode met successen, stelt Witte, maar ook met tegenval lers. „Positief,” begint Witte zijn ver haal, „is de realisatie van de Platform Duurzaam wil LED-verlichting Op zondagmiddag 31 januari staat het open podium concert bij Muziekvereniging Concor dia Waddinxveen in het teken van twee leerlingenorkesten. Er wordt dan opgetreden door het leerlingenorkest van de Pio nier uit Gouda en het oplei- dingsorkest C Akkoord van Concordia Waddinxveen/Excel sior Boskoop. C-Akkoord is het opleidingsor- kest van muz. Ver. Concordia Waddinxveen en Excelsior Bo skoop. De leerlingen van Con cordia en Excelsior zijn in 1997 samengevoegd tot één orkest en aangevuld door wat assistentie uit beide harmonieorkesten is er een volwaardig opleidingsorkest ontstaan. Het doel van het oplei dingsorkest is een zo goed mo gelijke voorbereiding te geven op het spelen in het groot har monieorkest. Momenteel be staat het opleidingsorkest uit ruim 50 muzikanten. C Akkoord staat onder leiding van dirigent Jeroen Wentel. m M addinxveens-Be- lang heeft voor V de gemeente- raadsverkiezin gen van 3 maart 2010 haar kan- didatenlijst vastgesteld. Deze r kandidaten: Onno Schuurman (lijsttrekker), Abdelkader Alhaft De kandidatenlijst telt naast die van het zittende raadslid Abdelkader Alhaft, drie nieuwe gezich- ten. Foto: 1 en Johan de Werk Waddinx veens Belang is opgericht, om dat hij heeft geconstateerd dat het vertrouwen in politici in de dinxveen het vertrouwen van de afgelopen vijfjaar is gedaald tot een absoluut dieptepunt. Slechts 1 op de 8 Nederlanders geeft aan de volksvertegenwoordigers nog op hun woord te geloven. Politici hebben daarmee de au toverkopers verdrongen van de laatste plek op de lijst van meest WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -| -i Woensdag 13 januari 2010 I J. JL ID dinxveen die ieder een eigen specialisme hebben, adviseren de gemeente over energiebespa- rende en luchtverschonende maatregelen. „Eigenlijk is ons i doel om de wethouder te prik- kelen om geld uit de gemeente- pot in te zetten voor duurzaam- heid,” aldus Witte. Het plat-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11