voetbehandelaar II II Bremmer erkend Peters opnieuw lijsttrekker D II Woonpartners: meer nieuwbouw in 2010 Vrouwenmiddag zending in China 'Help: puber in huis!' Thema-avond i i cE Voetklachten Afspraak WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Rijnlandstraat Uitbreiding i Zware tijden WADDINXVEEN Bij Bremmer Schoenen en Lederwaren kunnen klanten terecht bij een erkend en geregistreerde po doloog. Anton Bremmer, neef van eigenaar Jaap Bremmer is sinds kort gediplomeerd Podoloog B en kan voet-, knie-, heup- en rugklachten behandelen met op maat gemaakte hulpmiddelen. -=- WADDINXVEEN Foto: Riekelt Bezemer cb en oud-fractievoorzitter Frans Bos. De oud-raadsleden At van Gee- renstein en Johan Viergever Een vertrouwd gezicht als lijsttrekker voor Weerbaar Waddinx- veen. Foto: PR Ook op de vraag wat een podo- loog eigenlijk doet volgt een vlot antwoord: "Een podoloog Van dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 4 uur kan men op af spraak bij hem terecht. e leden van Weer baar Waddinxveen hebben unaniem Stephan Peters aan vestigde. Aanvankelijk met het predicaat Register Podoloog A, maar sinds november 2009 mag hij zich Register Podoloog A en B noemen. Reden genoeg om hem te vragen naar het verschil tussen A en B. "Eigenlijk was podoloog geen beschermd beroep," reageert Anton, “Iedereen zou zich zo kunnen vestigen, maar door het instellen van een registratie bij de Stichting Loop, is de wild groei tot staan gekomen. Zij Opvoedbureau Midden-Holland organiseert een thema avond voor ouders van pubers Ouders van pubers maken nogal eens zorgen. Zeker nu pubers volop in de belangstelling staan: publicaties over hun gevoelige hersenontwikkeling, klachten over toenemende grenzeloos heid van opgroeiende jeugd en de roep om een 'straffe aanpak’ kunnen ouders onzeker maken. Want hoe stimuleer je als ouder de zelfstandigheid van een pu ber, terwijl je ook grenzen stelt? Hoe combineer je loslaten' met ‘zicht houden op je puber'? Met andere woorden: waar doet een ouder nog goed aan? De meeste ouders zijn sterk be trokken bij hun kinderen en doen er juist alles aan om hun puberzoon of -dochter zo goed mogelijk op te voeden. Maar het is logisch dat een ouder het af en toe niet weet, en zich zorgen maakt of behoefte heeft aan handige tips. Daarom organi seert Opvoedbureau Midden- De vrouwenvereniging van de Hersteld Hervormde Gemeente ‘Dorpstraat’ organiseert op za terdag 16 januari een zendings- middag. Mevrouw Mijnders-van Woerden vertelt die middag ons over het werk van de Stich ting Bonisa zending in China. Mevrouw Mijnders kan als geen ander vertellen over haar vele bezoeken aan dit immense land. Haar bezoeken richtten zich op steun aan Christenen in China door er het Woord (de Bijbel en geestelijke lectuur) te brengen en contacten te leggen met Christenen, zowel op het per soonlijke vlak als met geestelijke leiders, voorgangers en evange listen. De woningcorporatie gaat nieuwbouw realiseren aan de Rijnlandstraat in Wad dinxveen. Hier komen 13 huurappartementen. „We wachten op dit moment nog op een uitspraak van de rech ter, maar ik heb er alle ver trouwen in dat we bij dit project de werkzaamheden snel kunnen hervatten.” De corporatie richt zich ver der op een aantal grote nieuwbouwprojecten. Het gaat daarbij om de Triangel en het Centrumplan in Wad dinxveen. „Het tempo waarin deze plannen tot stand komen is sterk afhankelijk van de eco nomische ontwikkelingen.. Voor het Centrumplan ver wacht ik een tempoversnel ling in het vooijaar.” Woonpartners neemt in dit project minimaal 93 wonin gen af, maar dit kunnen er nog meer worden, aldus Mascini. Holland op dinsdag 26 janu ari een gratis thema-avond over de ontwikkeling en de opvoeding van pubers. Ouders krijgen actuele infor matie over de ontwikkeling van pubers (lichamelijk, ver standelijk en sodaal-emotio- neel) en gaat actief oefenen met belangrijke oudervaar- digheden, zoals actief luiste ren en onderhandelen. Wie na afloop een persoonlijk ge sprek over de opvoeding van de puber wil, kan doorpraten met de pedagogisch advi seurs van het Opvoedbureau en verdere begeleiding af spreken. De bijeenkomst voor ouders van pubers vindt plaats op dinsdag 26 januari van 19.30 tot 22.00 uur bij JSO (Nieu we Gouwe Westzijde 1 in Gouda, zie www.jso.nl voor een routebeschrijving). Aan melding kan via e-mail op- voedbureau@jso.nl of telefo nisch bij het secretariaat van Opvoedbureau 0182 547888. A behandelt voetklachten. Na een onderzoek via een blauw druk van de voetzolen worden zooltjes gemaakt die in de mees te gevallen de klachten wegne men. Eenmaal in het bezit van diploma B gaat het onderzoek een stap verder. Ook knie- rug- en heupklachten, waarvan voeten veelal de oorzaak zijn, vallen dan onder het werkge bied van de podoloog. In die ge vallen blijken op maat gemaakte steunzooltjes, die in de schoe nen worden gedragen, veelal de oplossing van de problemen”, vertelt Anton Bremmer. verzorgen ook de opleiding en de examens. Die opleiding duurt totaal vier jaar. Twee jaar voor het diploma A en dan nog eens twee jaar voor het diploma B. De registratie is van belang voor een gedeeltelijke vergoeding van de steunzolen door de zorgver zekeringen". IL11XL111 CllJOlKlll V 11 completeren de lijst. wachten. We zullen de komen de jaren alles op alles moeten zetten om Waddinxveen in fi nanciële zin op de rails te hou den". Peters doelt op de aangekondig- de stevige bezuinigen op de rijksuitgaven. “Met de gevolgen daarvan krijgt Waddinxveen on tegenzeggelijk ook te maken. De traditionele partijen doen net of er niets aan de hand is tot na de verkiezingen, maar ook zij weten dat in de komende jaren soberheid troef is. De tijden van een miljoen overschrijding voor een tennispark en miljoenen in vesteringen voor het verplaatsen en oplappen van de voetbalvel den zijn definitief voorbij. De keuze is heel simpel óf de belas tingen, waaronder de OZB moeten op alle fronten fors om hoog óf we moeten snijden in de uitgaven. WeWa kiest voor het laatste!". Deze week zal de WeWa ook haar beleidsprogramma voor de komende vier jaar, publiceren op de eigen website: www.we- wa.nl De gemeenteraadsverkiezingen vinden plaats op woensdag 3 maart. Eigenaar Jaap Bremmer vult hem aan: “Met deze nieuwe mogelijkheden kan mijn neef moeilijk in de winkel zijn werk doen. Je kan immers geen heu pen op staan meten midden tus sen het winkelend publiek. Maar ook daar is een oplossing voor gevonden door de aankoop van het hoekpand naast ons op nummer 173. Daar krijgt Anton op de eerste etage zijn eigen praktijkruimte met lift naar bo ven. Beneden komt dan een uit gebreide werkplaats voor schoenreparatie, waar mijn va der zich nog altijd volledig op zijn gemak zal voelen. Voor de rest van de ruimte zijn de plan nen nog in voorbereiding." Ons land telt inmiddels zo’n 300 register podologen, waarvan An ton Bremmer er één is. Er wordt een pauze ingelast waarin koffie, thee of fris drank wordt geschonken. En er is een boekenstand waar op de boeken van mevrouw Mijnders kunnen worden in gezien en gekocht. Voordat de pauze begint wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de Bonisa zending. De bijeenkomst wordt ge houden in de kerk aan de Dorpstraat 3. Ds. J.G. van Tilburg verzorgt de opening. Zaterdagmiddag 16 januari a.s., aanvang 15:30 uurHet belooft een interes sante en fijne middag te wor den voor jong en oud. Ieder een is hartelijk welkom. "Ik ben erg blij met deze lijst", Woonpartners Midden-Holland heeft met Capital Vastgoed een overeenkomst gesloten, gericht op de realisatie van 31 huurwo ningen op de Houtexlocatie. Dat heeft directeur-bestuurder René Mascini op dinsdag 5 januari be kend gemaakt tijdens de nieuw jaarsreceptie van Woonpartners, in het Anne Frank Centrum. In totaal worden op de Houtex locatie 94 eengezinswoningen en appartementen gerealiseerd door Capital Vastgoed. „Wij zijn bijzonder verheugd dat we ook in dit fraaie plan - dat grenst aan de Centrumplanlocatie - een be langrijk aandeel huurwoningen kunnen realiseren. Daar hebben de woningzoekenden in deze re gio straks profijt van”, aldus René Mascini. De corporatiedirecteur blikte kort terug op de ontwikkelingen in 2009, maar keek vooral voor uit naar 2010. Zo gaf hij aan dat de corporatie zich komend jaar met diverse nieuwbouwprojec ten gaat bezighouden. zegt Stephan Peters, "Het is een i combinatie van ervaring en am- bitieus enthousiasme. En dat i hebben we nodig want Wad- dinxveen staat zware tijden te EEN -| Woensdag 13 jaunari 2010 I Door Fred Spoor aap Bremmer, eigenaar van Bremmer Schoenen en Lederwaren, geves tigd aan de Kerkweg Oost en in de Passage, heeft al- i tijd wel nieuws te melden. Een direct gevolg van het voortdu- rend streven naar eennogbete- re dienstverlening. Het betreft ditmaal de volle neef Anton Bremmer die zich als po- doloog in 2008 in het bedrijf i gewezen als hun lijstaanvoerder voor de komende raadsverkie- zingen. Stephan Peters (52) gaat daar- mee zijn derde raadsperiode in. Tweede op de lijst is het huidige raadslid Diana Windrich en der- de is nieuwkomer Helma Schip- pers, voormalig presentator bij de lokale omroep, actief lid van het wijkplatform Zuidplas en of ficial bij de zwem- en waterpo- lovereniging De Gouwe. Nummer vier op de lijst is finan- deel deskundige Marga Verste- i ge, gevolgd door Bert Zuidwijk

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15