I i Sport M Koude Boskoopse schaakkampioenschap Van woudenberg houdt Luinenburg op remise tijdens de sale 5e zitplek gratis! BoConcept Turnsters herhalen instroomgroep Sterrenplan bij 'De Gouwe' Mini- Elfstedentocht Usclub otweg Selectietest turnen TOOS ch REGIO ch showroommodellen op www.boconceptwaddinxveen.nl WADDINXVEEN SC ANTILOPE organiseert cross De kou, de harde wind en wat stuifsneeuw bleken niet in staat zaterdag de schaatsliefhebbers van de ijsbaan te houden. WADDINXVEEN Na zilver en goud op hun clubkampioenschap hebben turnsters Miriam van der Laarse en Sharona Meijers hun regionale kampioen schap in Amsterdam ook af gesloten op de le en 2e plaats. De médailles waren dit keer gewisseld, zodat Mi riam na afloop tot regio-kam- pioene werd gekroond van de junioren divisie 3. De basis voor haar overwin ning legde Miriam op het eerste toestel. Haar optreden op de balk werd zonder val afgesloten en direct beloond met een onwaarschijrdijke 11.85 punten, het hoogste cij fer in de gehele wedstrijd. Met hoge scores op vloer (11.80), sprong (10.85) en brug (10.70) werd de daar opgeboüwde voorsprong stevig in handen gehouden. Ook Sharona startte zeer overtuigend op de balk met I Dames BOSKOOP aar liefst 75 deel nemers deden toen mee aan de Boskoopse schaatskampioenschappen, die georganiseerd werden door Ijsclub Otweg. De eer ste ritten startten om 10.00 uur en de jongste deelnemer Lars de Groot mocht de spits afbijten. Tussen de series warmden juryleden en toe schouwers zich in het clubge- - "WK Door Sjaak Blaazer wonnen: Rosanne Hooftman, FOTO: FW BoConcept Waddinxveen Kanaaldijk 32 2741 PA Waddinxveen Tel. 0182-649744 www.boconcept.nl tra in te zetten v oor een com- bibaan. “Als er een combibaan was geweest, hadden we in Boskoop al een week eerder wedstrijden kunnen schaat sen”, Het een bestuurshd van de Ijsclub de GK weten. “Het lijkt bijna op pohtieke onwil, want onze plannen, die al tien jaar oud zijn, kosten de ge meenschap geen cent.” Of er deze week nog wedstrijden zijn, is niet bekend. Wie meer informatie wil over de schaatskampioenschappen, kan de volgende website: ww.ijsclubotweg.nl Voor wie wil leren tumen is er op zaterdag 16-1-2010 een selectietest voor meines van 5 tot en met 9 jaar. Deze test wordt gehouden in de Sport zaal en Turnzaal van TOOS Plaza aan de Staringlaan 18 te Waddinxveen. De test be gint om 15.30 uur en duurt ongeveer 2 uur. Tijdens de test wordt er vooral gekeken naar kracht, lenigheid en coördinatie. Wat gaan we al lemaal doen tijdens de tum- lessen? NatuurHjk oefenen we op alle toestellen zoals de brug met ongehjke liggers, de balk, de vrije oefening- REGIO Na het behalen van het A- of B-diploma kunnen kinderen die op zoek zijn naar een uit dagende leuke sport zich aan melden voor het Sterrenplan bij Z PC De Gouwe. Het sterrenplan is bedoeld om kinderen op speelse wij ze bekend te maken met de diverse zwemslagen van de wedstrijdsport, als mede de zwemtechnieken te verbete ren. Zaterdag 23 januari 2010 start in zwembad De Sniep in Waddinxveen een nieuwe instroomgroep. Voor nadere irdichtingen bellen naar Da niele Bakker 0618220680 of u stuurt een e-mail naar ster- renplan@hotmail.com WADDINXVEEN Zaterdag 16 januari 2009 or ganiseert SC Antilope - ge zien de weersomstandighe den met enig voorbehoud - de 4e crosswedstrijd in een serie van 5 wedstrijden van de Crosscompetitie Regio Zuid-Holland Midden. Het loopprogramma begint om 10:30 uur met een loop voor de allerkleinsten over 550 meter en eindigt om 13:35 uur met de wedstrijd voor junioren A, veteranen en Senioren over de diverse langere afstanden (de langste afstand is 10.850 meter). De crosswedstrijd vindt in het Gouwebos plaats en voor een cross geldt dat hoe slech ter de weersomstandigheden hoe zwaarder de cross zal zijn. De drie eerste wedstrij den werden georganiseerd door AV’47 Boskoop, SC Reeuwijk en AV Gouda en de laatste wedstrijd zal op 6 februari worden georgani seerd door AAV'36 in Al- phen aan de Rijn. Dan vindt ook de prijsuitreiking plaats voor de gehele competitie. Men moet minimaal aan 4 van de 5 wedstrijden hebben deelgenomen om voor een klassering in aanmerking te kunnen komen. Het is be langrijk om, gezien de weer somstandigheden, voor de laatste berichten over de wedstrijd de website van SC Antilope in de gaten te hou den (www.scantilope.nl). een hoge 10.40 score. En op de navolgende onderde len hepen al haar cijfers zelfs verder op tot boven de 11, met als hoogtepunt de hoogste wedstrijdscore op brug met 11.15 punten. Met het behalen van deze posities hebben beide turn sters zich verzekerd van een optreden op het dis- trictkampioenschap, waar de startbewijzen voor het nationaal kampioenschap worden verdeeld. Een uit dagend perspectief wat vol doende motivatie zal geven om onder begeleiding van trainster Sonja van der Wijngaart het hoge basisni veau, gevormd bij Toos, nog verder uit te bouwen. gen met de springplank Ver der springen we vaak met de trampoline en tumblingbaan en doen we oefeningen om lenig en sterk te worden. Eerst moeten vooral veel oe feningen worden aangeleerd en dan komt later het mee doen met regionale en lande- hjke tumwedstrijden in indi vidueel en teamverband. TOOS start met een nieuwe selectiegroep onder leiding van de nieuwe hoofdtrain- ster Daniëlle Nelk Als je na de selectietest uitgekozen wordt dan kan je gaan trai nen op dinsdagmiddag en/of woensdagmiddag en/of za terdagochtend. In overleg met de ouders worden het aantal trainingen langzaam opgevoerd (afhankeHjk van de leeftijd en het niveau van de turnster). vele uren trainingsarbeid van urban design BOSKOOP Zaterdag 16 januari organi seert Ijsclub Otweg een mi- ni-Elfstedentocht voor kin deren. Er is dan op de ijs baan een zigzag parcours uitgezet van 1 kilometer en de kinderen rijden in totaal elf rondjes. Het Elfsteden gevoel zal er zijn omdat de brug van Bartlehiem is na gebouwd, er gekluund moet worden en natuuriijk moet de kaart na elk rondje worden afgestempeld. Kin deren vanaf 4 jaar kunnen meeschaatsen. Kosten zijn 1,50 en wie de tocht uit rijdt ontvangt na inlevering van de stempelkaart een medaille. Bij de dames was Arianne Harskamp op het nippertje zijn titel tegen Bram Hunink (zie elders Combibaan Ijsclub Otweg). Dat schaatsen in Bo skoop en ook Ijsclub Otweg erg populair is, bleek vorige week overduidelijk. Het liep storm toen de ijsbaan woens dagmiddag om 13.00 uur open ging. Ook donderdag avond was het een drukte van jewelste. Dat velen vorige week op de ijsbaan de ijzers konden onderbinden is te danken aan de vele vrijwilli gers die of bestuurlijk of wer kend op de baan zorgden dat Opperste concentratie bij de Boskoopse schaatskampioenschappen. het ijs van een prima kwali teit was. Door de venijnige kou waren er zaterdag wat minder be zoekers, maar toch was het ouderwets druk. Door de ijs- periode kreeg Ijsclub Otweg er ook ruim 200 leden bij. Telde de club een maand ge leden bijna 1450 leden, de tel ler bleef zaterdag op 1651 ste ken. Daarmee is de ijsclub waarschijnlijk de grootste vereniging van Boskoop. Voor het bestuur van Ijsclub Otweg is dit alles een steuntje in de rug om zich nog eens ex- lijst, Ronald Dannis, profiteerde I van deze uitslag dankzij een overwinning op Paniek Groe- nendijk Eenvoudig was de overwinning niet. bouw even op. Daarna moest men weer snel de baan op. Enkele kampioenen prolon- i geerden hun titel, maar er waren bij de allerjongsten ook nieuwe winnaars. Mariël- i le van Kleef won bij de meis- jes en Lars de Groot bij de jongens. Bij de 'oudere’ jeugd wonnen: Rosanne Hooftman, j Sander Hoogendoorn, Patri- cia Zuhr en Remon van de I Velde. Drie leden van de "ta- lentenpool" juniorenselectie Otweg-Gouwestreek behaal- den in hun nieuwe groene jassen de titel in hun klasse. Inge Hoogendoorn, Robert i Hooftman en Wesley Hout- i man mochten dit zien als een duidelijke beloning voor de vele uren trainingsarbeid van de afgelopen maanden. WEEKBiJXD VOOR WADDINXVEEN I -jq Woensdag 13 januari 2010 I Z-Jz Houtman Nel Wilier twee i keer te snel af en bij de heren prolongeerde Martin van vloer, lange mat en het sprin- I _ii. «m. fgelopen donderdag- .gf® avond werd, na een kort kerstreces, de interne schaakcom- petitie van WSV hervat. Dat gold in ieder geval voor de partij die ging tussen koploper Arno Luinenburg en oud club- kampioen Hans van Wouden- berg. Luinenburg wist halver- wege het middenspel de ko- ningsstelling van zijn tegen- stander te verzwakken, waar- door hij mooie aanvalskansen in handen kreeg. Van Wou- denberg hield zijn hoofd koel en wist met grote moeite de i juiste verdediging te vinden, zodat de partij remise werd. De nummer twee van de rang-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 23