'DPO geen samenzwering1 Buurtzorg waddinxeen neemt tijd voor cliënt Aldus Olieman Colofon Het gat van de Kopvoddentaks Bezwaarcommissie samen met Gouda Actueel nieuws Kort nieuws WADDINXVEEN €1000 Weekblad MTWaddirixve^Bio 50plus Bingo Voorleesdagen WADDINXVEEN Sinds 1 januari wordt kamer 12 in het Medisch Centrum West bemenst door het Buurtzorg Wad dinxveen. Dit team verleent thuiszorg waarbij gewerkt wordt vanuit het gevoel en de tijd wordt ge nomen voor de cliënt. "De zorg is niet versnipperd. Kunstlezing Bridgemarathon Sjoelen zuidplas Dialezing Oude Griekenland WADDINXVEEN WADDINXVEEN ■1 Foto: Riekelt Bezemer. jimkoster.nl nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen tot dezelfde conclusie als het oorspronkelijke onderzoek dat de gemeente eerder liet uitvoe ren aldus burgemeester Cre mers. „De second opinion laat de conclusies van de DPO over eind. We kunnen dus vaststellen delijke stichting die in 2006 werd opgericht vanuit de visie dat wijkzorg erop gericht hoort te zijn dat een cliënt zo lang mogelijk thuis moet kunnen worden verzorgd en dat de wijkverpleegkundigen daarin een centrale rol hebben. Samen dat er geen samenzwering van de gemeente is tegen de winke liers in de Passage." Het huidige DPO ligt momenteel ter inzage in het gemeentehuis tesamen met het Centrumplan. In het DPO wordt onder andere gecon cludeerd dat er minder vierkante meters detailhandel moet ver dwijnen ten gunste van het nieu we centrum dan oorspronkelijk was gepland. De winkeliers in de Passage aan de Stationsstraatzij- de zouden dan kunnen blijven. Kantoor Oranjelaan 9. 2741 EP Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. zwarencommissie zou hier van een uitwerking kunnen zijn. Met ingang van de nieuwe raadsperiode 2010-2014 zal deze commissie uitsluitend uit externen bestaan. Burge meester Cremers: „Ook hierin willen we de dualise- ring doorvoeren." Er wor den dus geen raadsleden meer benoemd in de com missie. „We willen daar van af, dat heeft al een paar keer tot problemen geleid," al dus Cremers. vermeld worden. Voor inlich tingen kunt u informatie vinden op www.bcwaddinxveen.nl of telefonisch contact opnemen met mw. P. van Delft 0182-613520 of mw. M Geluk 0182-616812. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn In 't Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, wordt vrijdag 15 januari 50+ bingo gespeeld. Er worden negen rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boek je (kost 5.50 euro) of een dub bel boekje kost 7.50 euro) spe len. Als afsluiting op de middag wordt er nog een loterij gehou den met ook hierleuke prijsjes. Aanvang is 14.00 uur. In de bibliotheek is op zaterdag De gemeenten Waddinxveen en Gouda laten onderzoeken of een gezamenlijke bezwaren- commissie tot de mogelijkheden behoort. Dit komt voort uit het convenant dat beide gemeenten in oktober hebben getekend om de Provinciale opdracht tot een niet-vrijblijvende samenwerking meer vorm te geven.. In het convenant zijn afspraken ge maakt over de vorm en inhoud van de ambtelijke samenwer king tussen Waddinxveen en Gouda. Een gezamenlijke be- verzorgd door het len werden gehouden, zijn de verhalen erover nog steeds het beluisteren waard. Om 20.00 uur is de aanvang van deze avond, die wordt ge houden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Voor be langstellenden bedraagt de en tree 3,50 euro. thuiszorginstellingen in Neder land uitgegroeid tot grote on dernemingen waarbij bezuini gingen en fusies elkaar in rap tempo opvolgden. Vaak is er geen tijd meer voor een praatje met de cliënt. Buurtzorg Nederland is een lan- De Waddinxveense Kunst Kring houdt op donderdag 14 januari een lezing over het on derwerp 'Licht en kleur in de beeldende kunst: een themati sche reis door de geschiedenis.' De lezing wordt gegeven door Carina Mathot in de Immanuël- kerk, aanvang 19.30 uur. Zowel leden als niet-leden van de kunst kring zijn hartelijk wel kom. Bridgeclub Waddinxveen orga niseert ook dit jaar weer een Bridgemarathon, die gehouden zal worden op zaterdag 6 febru ari in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 in Wad dinxveen. Aanvang is om 09.45 uur en de prijsuitreiking is rond 22.00 uur. In totaal worden er 3 ronden van 24 spellen topintegraal ge speeld. Meesterpunten kunnen worden verdiend volgens de geldende schaal. Inschrijfkosten zijn 55,00 euro per bridgepaar en dat is inclusief lunch en een warme maaltijd. Vegetarische voorkeur kan bij de inschrijving Bij de Stichting Wijkwerk de Zuidplas kan vanaf woensdag 20 januari iedere woensdag avond worden gesjoeld. We beginnen de eerste avon den vrijblijvend te sjoelen, mocht er voldoende interesse en behoefte zijn dan willen we in een onderlinge competitie gaan spelen. Het Zuidhonk beschikt tevens over een mooie bar en een pri ma keuken waar u tevens wat te drinken of een snack kunt be stellen. Start: woensdag 20 januari. Aanvang: 20.00 tot 23.00uur. Plaats: Gebouw Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. met de cliënt, de mantelzorgers en andere hulpverleners moet er worden bekeken welke zorg er nodig is. Krista, Edith, Maija en Maijo vullen elkaar voortdu rend aan als ze vertellen over hun werk. Aan hun enthousias me is duidelijk te merken dat zij alle vier helemaal op hun plek zitten binnen de Buurtzorgfor- mule. "De zorg is niet versnipperd. Dat betekent dat alle zorg zo veel mogelijk door één persoon wordt gegeven. Op deze ma nier wordt er voorkomen dat er voor iedere handeling een ander langskomt bij de cliënt en weet je ook beter wat er speelt. We zijn ook vierentwintig uur per dag bereikbaar. Zelfs in de weekenden..” De zorg die het team Buurtzorg levert is verpleging, persoonlijke verzorging en advies, instructie en voorlichting. De financiering daarvan gebeurt vanuit de AWBZ. Het buurtzorgteam zit in het Medisch Centrum West aan de Mozartlaan in Waddinx veen. Het telefoonnummer dat 24 uur per dag gebeld kan worden is: 06-20682922. Op de afdelingsavond van de Vrouwen van Nu op dinsdag 19 januari krijgen de dames een dialezing voorgeschoteld over een bezoek aan Olympia. Mevrouw De Wild neemt hen mee naar een heiligdom, waar meer dan 1000 jaar lang gestre den werd om een krans van olijftakken. Zelfs ruim 1500 jaar nadat de oude Olympische Spe- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. 23 januari om 14.00 uur een theatervoorstelling voor peu ters en kleuters in het kader van de Nationale Voorleesdagen. Theatergroep “De Mammies” speelt Liesje, Kleine Veer en het indianenopperhoofd” geba seerd op het bekroonde boek “Wiebelbillenboogie” van Gui do van Genechten. De toegangskaartjes zijn 3,50 euro per persoon in de voorver koop en 5,- euro direct voor de voorstelling. Dit is inclusief li monade/ koffie. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent pro.) M m et team van Buurt- zorg Waddinxveen bestaat uit de wijk - I verpleegkundigen Krista de Vries, Edith Hermans, Maija van Zoest en Maijo de Kok. De laatste jaren zijn de mm et de gemeenteraadsverkiezingen in het ft vooruitzicht is datgene wat de landelijke politiek doet of laat nog interessanter dan I anders - of eindelijk interessant zo u wilt. Het plaatselijke stemgedrag kan er volledig van slag van raken. De presentatie van het onderzoek naar de kwestie Irak is bijvoorbeeld zo'n onderwerp. Dinsdag presenteert de Commissie Davids haar bevindingen. Bij het ter perse gaan van deze krant is die uitslag nog niet bekend dus voor uw columnist is het nog even gissen. Wat wist het kabinet en wat niet? Heeft Balkenende ons wat voorgelo gen samen met kornuit Bush over het vermeende wapen bezit van Sadam Hoessein, dan kan het CDA Waddinx veen alvast gaan nadenken over z'n plekje in de oppositie. Overigens, als blijkt dat het kabinet van toen er goed van af komt in het onderzoek is dat nog geen garantie. De Ka mer kan dan alsnog om een parlementair onderzoek vra gen om daarmee nog wat extra tapijten op te tillen om te zien of daar nog wat onder geveegd is. Nog zo'n leuke: op 1 maart wordt besloten of de Uruz- gan-missie wordt verlengd. Mocht het antwoord op deze vraag positief zijn dan kan de PvdA-kiezer op 3 maart in het zweethokje nog net op tijd z'n rode potloodje verleg gen naar een ander lijsttrekker dan meneer Ten Zijthoff. De PvdA heeft tenslotte beloofd dat de diensttijd voor on ze jongens in Afghanistan er nu onderhand wel op zit. En aangezien ons huidige college - zij het ietwat ver momd - in feite een afspiegeling is van het landelijke kabi net zal ook de PCW wellicht niet ontkomen aan het Van Middelkoop-effect. En dan hebben we nog het PW TON - stemvolk Wel ke Waddinxveense partij springt in dit gat? Ik heb tot op heden geen van de Waddinxveense fracties kunnen be trappen op dit waardevolle gedachtegoed over kopvod dentaks en de heiligheid van de Sint maar ik heb dan ook nog niet van alle partijen een verkiezingsprogramma on der ogen gekregen. Aan de andere kant: tot twee keer toe zag de PW ons ka raktervolle Gouwedorp als het startpunt voor een lande lijke tour. Toch verbazingwekkend dat ze hier niet gelijk hun eerste plaatselijke fractie hebben gevestigd. Of zijn we uiteindelijk alleen maar goed voor een zaaltje, een pot koffie en een oerhollands speculaasje? e second opinion die de winkeliers van de Passage hebben laten doen naar het Distri butie Planologisch Onderzoek (DPO) voor Waddinxveen komt Krista de Vries, Edith Hermans, Maija van Zoest en Marjo de Kok vormen samen het nieuwe team van Buurtzorg Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN o Woensdag 13 januari 2010 y

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3