Woonbon I Woonpartners d Heeft u nog vragen? I M i d it en-Holland mobiel: Adres Woonpartners is u graag van dienst! I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Woonpartners MH te Waddinxveen biedt haar woningen voortaan per e-mail aan. Reageer direct, ook als u de woning niet wilt. Wacht niet tot uw bedenktijd voorbij is. De aanbiedingen van de woningen in Zuidplas (kernen Zevenhuizen en Moerkapelle) gaan voorlopig nog op de oude manier, per post. Mijn e-mailadres voor woningaanbieding: Mijn eventuele 2e e-mailadres voor woningaanbieding: Alleen invullen als u geen toegang tot internet hebt: Telefoon thuis:werk: Naam Registratienummer Voorkeur Woningnummer... 1 2 T Rekenhuur huurbedrag voor hüurtoeslag ‘Brutohuur kale huur plus bijkomende kosten Op de envelop vermelden: "Woonbon" b de volgordebepaling worden de voorrangs- re gels uit de thans geldende huisvestingsveror dening toegepast. De verordeningen liggen ter inzage op de gemeentehuizen van Waddinx- veen en Zuidplas. Urgentie, voorrang bij noodsituatie Een beschikbare woning kan worden toe gekend aan een woningzoekende die door omstandigheden dringend (andere) woon ruimte nodig heeft. Voor de woningen in Waddinxveen kan een urgentie aangevraagd worden bij Woonpartners Midden-Holland. Voor het aanvragen van urgentie in gemeente Waddinxveen worden behandelingskosten in rekening gebracht. Een urgentie voor een woning in de gemeente Zuidplas kunt u aanvragen bij de betreffende gemeente, afde ling VROM-volkshuisvesting. Deze afdeling is gevestigd op locatie de Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel, telefoon 0180-330300. Voor het aanvragen van urgen tie in gemeente Zuidplas worden geen kosten in rekening gebracht. Onjuiste vermelding Aan een eventuele onjuiste vermelding in de woonkrant kunnen geen rechten wor den ontleend. De regels voor de toewijzing van woonruimte zijn vastgelegd in de thans geldende huisvestingsverordening van de gemeente Waddinxveen en Zuidplas. Voorrangsregeling gemeente Waddinxveen: In principe kunt u op iedere woning reageren, ongeacht uw inkomen. Er is geen maximum inkomensgrens. U moet wel voldoen aan de leeftijdsgrens en het aantal personen wat in de advertentie staat vermeld. Bijzondere voorrang wordt toegekend aan: Woningzoekenden met een inkomen onder de doelgroepgrens voor meerper- soonshuishoudens (tot 65 jaar 29.125, vanaf 65 jaar €27.575) krijgen voorrang indien zij reageren op woningen met een rekenhuur onder de kwaliteitskortings- grens (€357,37). De nieuwe huisvestingsverordening Waddinxveen Per 1 januari 2010 treedt de nieuwe huisvestingsver- ordening van Waddinxveen in werking. Op de website van de gemeente Waddinxveen kunt u meer informatie vinden over de nieuwe huisves tingsverordening, die u tevens kunt downloaden. Via de hiemagenoemde link komt u rechtstreeks op de juiste pagina: http://www.waddinxveen.nl/index. php?simaction=content&mediumid=l&pagid=402& stukid=32927 Wat gaat er veranderen: Iedereen die binding heeft met Waddinxveen of een van de regiogemeenten (Bergambacht, Bode graven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Zevenhuizen-Moerkapelle) mag reageren op het woningaanbod van Wad dinxveen. U heeft binding indien u aan minimaal één van de volgende drie bindingseisen voldoet: - Ingezetene: iedereen die minimaal 2 jaar onafge broken ingezetene is van Waddinxveen of regio (ingeschreven in het bevolkingsregister van de Aanvullende voorwaarden: Naast de voorwaarden uit de advertentie over aantal personen en/of leeftijd kan er sprake zijn van aanvullende voorwaarden waar u rekening mee moet houden: Wanneer de subsidiabele huur van de woning boven de aftoppingsgrens ligt (voor één- en tweepersoonshuishou dens €511,50 en voor drie- of meerpersoonshuishoudens €548,18) wordt een woning niet toegewezen aan huishou den die voor huurtoeslag in aanmerking komen. Voor jongeren tot 23 jaar die een beroep op huurtoeslag willen doen mag de huurprijs niet hoger zijn dan €357,37. Bij beëindiging relatie wordt degene die niet in de woning achter kan blijven direct starter Let op: mocht u een woningaanbieding krijgen dat moet u wel aantonen (via een convenant of bevestiging beëindiging relatie) dat u inderdaad na relatiebreuk de woning moet verlaten en daardoor starter bent geworden. Categorie herstarter vervalt. Bij de beëindiging van een relatie wordt degene die niet in de woning achter kan blijven direct starter (zie aanvullende tekst onder alinea aandachtspunten). Woningzoekenden met economische binding met Waddinxveen kunnen indien er sprake is van grote reisafstand (woonachtig in een woonplaats waarvan de postcode begint met 13, 16 t/m 18, 38, 43 t/m 45 of 54 t/m 99) urgentie aanvragen voor een woonruimte in Waddinxveen. Woningzoekenden die urgentie toegewezen hebben gekregen mogen eenmaal een woning weigeren. Bij de tweede weigering vervalt de urgentie. Bij complexen met labeling 55+ en 65+ worden per complex maximaal 50% van de leegkomende woningen per jaar toegewezen aan woningzoekenden met urgentie. Het is voor bestaande koopwoningen niet meer nodig om een huisvestingsvergunning aan te vragen. Het aanvragen van een huisvestingsvergunning is nog wel verplicht voor nieuw gebouwde koopwoningen onder de koopprijsgrens 211.000,-) en sociale huurwoningen (met een huurprijs onder 647,43). De bezettingsnormen veranderen als volgt: een woning met 5 of meer kamers wordt alleen passend geacht voor huishoudens vanaf 5 personen. Een woning met 4 kamers of minder wordt niet passend geacht voor huishoudens van 6 personen of meer. Regiogemeenten Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen, Zuidplas (Moor drecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen- Moerkapelle). Aandachtspunten: Indien u momenteel als herstarter ingeschreven staat kunt u zelf uw categorie woningzoekende op www.woningnet.nl wijzigen naar starter. Let op: mocht u een woningaanbieding krijgen dan moet u wel aantonen (via een convenant of bevestiging beëindiging relatie) dat u inderdaad na relatiebreuk starter bent geworden. Had u geen binding met Waddinxveen, maar met de nieuwe huisvestingsverordening wel, dan kunt u dit wijzigen op www.woningnet.nl staande adres ingeschreven gestaan in het GBA van de gemeente Waddinxveen; - de passendheidscriteria in het kader van scheef- heidbestrijding en een evenwichtige rechtvaardige verdeling van woonruimte zijn van toepassing; - de door verhuring vrijgekomen woning dient door middel van publicatie beschikbaar te worden gesteld; - het maken van wooncarrière wordt uitgesloten. Vestigingen Waddinxveen: Woonpartners Midden-Holland, Coenecoop 6, 2741 PG Waddinxveen. Telefoon (0182) 64 64 64 maandag t/m vrijdag 08.30 - 17.00 uur. gemeente). Maatschappelijke binding: iedereen die in de afgelopen 10 jaar minimaal 6 jaar aansluitend in Waddinxveen of regio gewoond heeft. Economische binding: iedereen die een vast contract van minimaal één jaar heeft voor minimaal 18 uur bij een bedrijf gevestigd in Waddinxveen of regio (uitzend en detacheringbureaus uitgesloten). In 2010 gaat Woonpartners Midden-Holland experi menteren met loting (van jongerenwoningen) en het optiemodel. Meer informatie hierover volgt in de loop van 2010. Voorrangsregeling gemeente Zuidplas (kernen Zevenhuizen en Moerkapelle): In principe kunt u op iedere woning reageren. Er is een maximale inko mensgrens van 54.392,55.(prijspeil 1 juli 2009). U moet wel voldoen aan de leeftijdsgrens en het aantal personen dat in de advertentie staat vermeld. Bijzondere voorrang wordt toegekend aan: De woningzoekende met een inkomen tot maximaal de inkomensgrens (zie tabel) voor huurtoeslag, voor een woning met een huurprijs van maximaal 385,22 (prijspeil 1 juli 2007) De woningzoekende die een vergunningplichtige huurwoning in Zevenhuizen-Moerkapelle vrijmaakt die ten minste 68,18 goedkoper is dan de woning waarop wordt gereageerd zonder recht te hebben op huurtoeslag; De woningzoekende die een vergunningplichtige aangepaste of aan pasbaar gebouwde huurwoning in Zevenhuizen-Moerkapelle vrijmaakt en reageert op een niet aangepaste of aanpasbaar gebouwde woning. De woningzoekende van wie het huishouden tenminste één jaar bestaat uit 2 of meer personen en die een twee- of driekamerwoning achterlaat. Aanvullende voorwaarden Naast de voorwaarden uit de advertentie over aantal personen en/of leeftijd kan er sprake zijn van aanvullende voorwaarden waar u rekening mee moet houden. Wanneer de subsidiabele huur van de woning boven de aftoppingsgrens ligt (voor één- en tweepersoonshuishoudens 511,50 en voor drie- of meerpersoonshuishoudens 548,18) wordt deze woning niet toegewezen aan huishoudens die voor huurtoeslag in aanmerking komen; Voor jongeren tot 23 jaar die een beroep op huurtoeslag willen doen mag de huurprijs niet hoger zijn dan 357,37; Woningzoekenden die op zoek zijn naar een woning in verband met echtscheiding of beëindiging samenwoning (de zogenoemde herstarters) worden het le jaar nadat de woning wordt verlaten niet gezien als starter maar als zelfstandig wonende (doorstromer). Wanneer iemand tenminste één jaar geen zelfstandige huishouding heeft gehad, en dit ook kan aan tonen, wordt hij gezien als starter. Pas als de woning door alle bewoners wordt verlaten, kan er onder voorwaarden worden gesproken van een doorstromer met doorstromersvoorrang. Zuidplas: Woonpartners Midden-Holland, Dorpsstraat 154, 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon (0180) 63 34 02, maandag t/m vrijdag 08.30 - 12.30 uur. Na 12.30 uur kunt u bij de vestiging in Waddinxveen terecht. Internet: www.woonDartners-mh.nl Op bovengenoemde adressen is een informa tiebrochure verkrijgbaar met de uitgebreide spelregels. Woonpartners Midden-Holland Coenecoop 6, 2741 PG Waddinxveen Tel.: (0182) 64 64 64 Fax: (0182) 64 64 74 Internet: www.woonpartners-mh.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.30 - 17.00 uur. Zuidplas (kernen Zevenhuizen en Moerkapelle) Woonpartners Midden-Holland, zie boven, of Dorpsstraat 154, 2761 AJ Zevenhuizen Tel.: (0180) 63 34 02 Internet: www.woonpartners-mh.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 uur. U kunt deze woonbon inleveren bij de receptie van Woonpartners Midden-Holland tot a.s. dinsdag 12.00 uur. Ook kunt u de woonbon in een gefrankeerde envelop sturen naar Woonpartners Midden-Holland (zie adressen hiernaast). U kunt dus geen woonbon opsturen naar Woningnet! Onvolledig ingevulde ofte laat binnengekomen bonnen kunnen we helaas niet in behandeling nemen. Alle voorrangsregels vervallen. Hier komt één voor- rangsregel voor in de plaats: Woningzoekenden met een inkomen onder de doel groepgrens voor meerpersoonshuishoudens (tot 65 jaar 29.125 en vanaf 65 jaar 27.575) krijgen voorrang indien zij reageren op woningen met een rekenhuur onder de kwaliteitskortingsgrens 357,37). Doorschuiven binnen hetzelfde complex naar een verge lijkbare woning met een gelijk aantal kamers of vloerop pervlak is toegestaan onder de volgende voorwaarden: - de woning gaat vrijkomen, en is nog niet geadverteerd; - het huishouden heeft minimaal één jaar op het be-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 13