I E I Subsidiering welzijns werk wordt vernieuwd Samen spinnen voor goede doel Politie vergroot haar slagkracht Lezing over historisch Loo door oud-gids Meer veiligheid in Waddinxveen Actueel nieuws wandeltocht Expositie Tourtocht Nederbeat C1000 WADDINXVEEN D Opbrengst Draagvlak Heldertieid Geschiedenis WADDINXVEEN Seniorenwerk van Stichting Vonk houdt dinsdag 26 janu ari een wandeltocht van 10 kilometer. Vooraf opgeven is niet nodig, inschrijven kan op de dag zelf in de foyer van het Anne Frank-activitei- tencentrum. De groep ver trekt om 10.30 uur met au to's richting Reeuwijk voor een wandeltocht in de Reeuwijkse Hout. Kosten voor deelname is 3 euro en een euro autokosten. Meer informatie: tel. 0182-631932. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN I^WaddinxvegH Thermometer WADDINXVEEN Ontleed 'Stars on Bikes 2010 - Back to good memories' start op zaterdag 27 maart in Waddinxveen een bijzonder vervolg van eerdere kaskrakers, bedoeld voor patiënten met stofwisselingsziekten. WADDINXVEEN WADDINXVEEN Richard Avontuur jimkoster.nl i Het team dat ontstaat, biedt ruimte aan 68 fulltime ba nen. „In totaal komen er door de samenvoeging 82 banen. Doordat er maar één teamleiding nodig is en er agenten afgestaan moeten worden ter versterking van de teams in Gouda en Nieu- werkerk, komen we straks uit op 68. Overigens is dat niet direct een verslapping, want er worden ook een aantal mensen extra vrijge maakt om bijvoorbeeld re cherchewerk te doen. In de hele regio hebben wij straks zes auto's.” Naast de plannen voor de sa menvoeging maakte Zielstra ook bekend welke prioritei ten het politieteam in Wad dinxveen heeft in 2010. Jeugdoverlast staat daarbij, zo meldde de korpschef, met stip op één. Daarnaast geeft het nieuwe politieteam prio riteit aan woninginbraken, geweld, brandstichting en fietsdiefetallen. welzijnswerk te subsidiëren. Het gaat om de beleidsgestuurde contractfinanciering (BCF), die ondersteunt bij het stellen van kaders en het verstrekken van subsidies professionaliseert. Van belang zijn daarbij drie vra gen: wat is het probleem de ge meente nu tegenaan loopt, wat willen we bereiken en - in sa menwerking met de maatschap pelijke organisaties - hoe berei ken we dat? e gemeente Wad- dinxveen introdu ceert een nieuwe methode om het show en spektakel te bieden. Maar liefst vijftig dansers en dan seressen van Studio Da Danza uit Waddinxveen gaan onder lei ding van Miranda Heemskerk de komende maanden alvast "Back to good memories". De opbrengst van deze vierde spinningmarathon is bestemd voor VKS. Haar belangrijkste ta ken zijn het geven van voorlich ting over meer dan 180 stofwisselingsziekten, het behar tigen van de belangen van pa tiënten en het zorgen voor con tact tussen lotgenoten. Al deze ziekten hebben met elkaar ge meen dat ze worden veroor zaakt doordat er één specifiek In de gemeenteraad vroeg Kees Teus Twigt: "Zitten we wel op het gewenste welzijnsniveau? Is het niet zo dat het niveau niet gestegen is, omdat de financiën te belangrijk zijn geworden?” Wethouder Dorenda Gerts meende dat er nieuwe bijeen komsten nodig zijn om de ka derstelling helder te krijgen. "Uiteindelijk moeten dat de handvatten worden om duide lijk te krijgen wie we welke sub sidie en hoeveel -we gaan verle nen”. Duidelijk zal worden dat prins Willem IB een verwoed liefheb ber van de jacht op de Veluwe was en een representatief onder- Met zo'n 120 werken tonen cursisten van Aleid Abels in gebouw KREATER hun kunsten. Graspollen in aller lei materialen, snelle schet sen van tuinvogels en insec ten, er hangt van alles aan de muur. Verschillende thema's komen aan de orde, zoals 'Feest', 'Hard Contrast' en 'Vaag'. Pronkstuk is het grote groepswerk Het Domplein in Milaan' van 2,10 bij 1,50 meter. De tentoonstelling kan van 18 januari tot 8 fe bruari bezocht worden op werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: tel. 0182-614422 of info@stichtingvonk.nl. Afgelopen vrijdag kwam het er dan toch echt van: de eer ste Kameleon Kanaal Tour tocht. Alle kinderen van groep 1 tot en met 8 konden zich voor de schaatstocht in schrijven. Met trots een stempelkaart in de hand ont ving iedere deelnemer na af loop een vaantje en een certi ficaat waarop het aantal ge schaatste meters stond. Voor een bedrag van 90.000 ca- roliguldens kocht stadhouder prins Willem III in 1684 kasteel Het Loo in de bossen van Apel doorn. Het bestuur van het His torisch Genootschap Waddinx veen houdt een lezing met dia- beelden over het paleis en zijn bewoners. De voormalig gids op Het Loo, W. Kroon, verzorgt de avond op woensdag 27 januari vanaf 20.00 uur in de Rijnland- zaal (zij-ingang) van hotelcafé- restaurant 'De Unie'. Het radioprogramma The Long Hard Ride van de loka le omroep Waddinxveen heeft er nieuwe presentato ren bij. Daardoor kunnen liefhebbers vanaf 21 januari van 22.00 tot 23.00 uur ge nieten van een uurtje Neder beat met Genie Schouten en Sjef van Berkel. Ruim een uur aandacht dus voor Ne derlandse bands die in de ja- ren '60 en '70 actief waren. Ook komen oud-leden van deze bands naar de studio. RTW FM is te ontvangen via 105.8 FM of op de kabel via 103.4 FM. verzorgd door het Op de leefbaarheidsthermome- ter scoort Waddinxveen voor sociale kwaliteit op een schaal tot tien een 7, tegen een 6,7 voor vergelijkbare gemeenten en een 6,4 voor fysieke kwaliteit. Voor het bevorderen van het so ciale klimaat scoort Waddinx veen een 7,3. Uit statistische gegevens blijkt dat ruim de helft van de inwo ners tussen 25 en 64 jaar is en ruim dertig procent jonger dan 24. Met de vergrijzing lijkt het dus vooralsnog mee te vallen. Opvallend is ook dat veel men sen van 75-plus nog thuis wo nen. Al die cijfers hebben gevol gen voor de kaders die worden gesteld bij het welzijnsbeleid. de Jong (PCW) zich af of er wel voldoende draagvlak is bij de maatschappelijke organisaties. Zweder Bergman (CDA) vond de jeugd in de nota wat onder belicht. Commissievoorzitter Jannette Nieboer (PCW) somde de al be staande nota’s op, zoals die voor onder meer jeugd, sport en on derwijs en vroeg zich af of al weer een nota wel nodig was. Marga Verstege (WeWa) miste een regionale insteek en Yvonne van Went (D66) vond het ‘alle maal wat abstract’. ners van de gemeente. Uit on derzoek blijkt dat ruim zeventig procent van de Waddinxveners het idee heeft dat het goed gaat in hun buurt. Ruim tien procent denkt dat de buurt zelfs beter is geworden de afgelopen jaren. De politieteams Waddinx veen/Boskoop en Reeuwijk/Bo degraven werken in 2010 aan een samenvoeging van beiden. Dit meldde de Reeuwijks/Bode- graafse teamleider Henk Ziels tra, die sinds de zomer van 2009 deze functie waarnemend uit voert in Waddinxveen en Bo skoop. Beide teams zijn, zo ver telde Zielstra, te klein om zelf standig voort te bestaan. „Door de samenvoeging ontstaat meer slagkracht en flexibiliteit,” aldus Zielstra De beide politieteams, werken al enige tijd samen. De samenvoe ging is daarin een volgende stap. Het nieuwe hoofdkantoor van waaruit het vergrootte politie team zal gaan werken, komt in Waddinxveen. Zielstra: „Daar naast zullen er twee satelliedoca- ties worden opgezet in Bodegra ven en Boskoop. Daar komt een auto te staan en kunnen mensen aangifte doen.” enzym in alle cellen van het li chaam ontbreekt. De kenmer ken en symptomen van de ziek te hangen af van de functie die dit enzym normaal gesproken heeft. Wie niet kan of mee wil doen maar Stars on Bikes 2010 en dus VKS toch wil steunen kan op andere manieren een "sportieve” bijdrage leveren. Wie wil "meefietsen” voor het goede doel, huurt voor 150,- (1 sporter), 200,- (2 sporters) of voor 250,- (3 a 4 sporters) een spinningfiets. Inschrijven kan tot en met 13 maart via www.starsonbikes.nl. Geïnteresseerde sponsoren kun nen bellen met Pieter Westdijk (06 27 62 05 09 en info@starson- bikes.nl). supermarkten en de gemeen te.” Ook is het volgens Smeerdijk nodig die partners van de gemeente op te voe den. „Alle partijen moeten beseffen waar de problemen vandaan komen en hoe ze op te lossen. Op die manier moet er een bewustzijn ont staan waarmee je problemen in de toekomst kan voorko men. Want met Triangel als toekomstige nieuwbouw wijk, zijn daar over vijftien jaar exact dezelfde ingrediën ten voor problemen als nu in Zuidplas. Wanneer we ons daar allemaal van bewust zijn, kunnen we de proble men op voorhand aanpak ken.” Om het veiligheidsbeleid op te zetten, wil Smeerdijk de gemeenteraadsleden binnen enkele maanden keuzes in het beleid voorleggen. De bedoeling is dat dit, zo voeg de burgemeester Cremers toe, tussen de verkiezingen en de zomer gebeurt. Naast het stellen van deze vra gen wordt maatschappelijk Waddinxveen in beeld gebracht Aan de hand van de geografi sche, democratische en psycho sociale kenmerken, alsmede het consumentengedrag wordt de gemeente cijfermatig en beleids matig ontleed. Overigens is het in het alge meen zo slecht nog niet gesteld met het welzijn van de inwo- nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen Om de veiligheid te vergroten en om de problemen in het dorp terug te dringen, wil de gemeen te Waddinxveen een integraal veiligheidsbeleid opzetten. Dit vertelde Ewout Smeerdijk, vei- ligheidsregisseur van het Gou- wedorp, tijdens een presentatie aan enkele gemeenteraadsleden in een themabijeenkomst over de openbare orde en veiligheid. In zo’n integraal veiligheidsbe leid draait het erom dat verschil lende partners de handen in eenslaan bij de aanpak van pro blemen. „Daarbij moet de ge meente een regiefunctie gaan bekleden en uitoefenen,” meld de Smeerdijk in zijn betoog. Volgens de veiligheidsmedewer- ker van de gemeente Waddinx veen is het noodzakelijk dat er een ‘ketensamenwerking' ont staat. Als voorbeeld noemde hij de overlast door jongeren in Zuidplas. „Daar is een aanpak nodig van onder meer de politie, de leer plichtambtenaar, de ouders, de komen voor zichzelf, zijn echtgenote en vele jacht vrienden wenste. Hij hoopte dat te vinden in het kasteel. Toch lijkt het er op dat hij zich in die koop vergiste,want in datzelfde jaar besloot hij al tot de bouw van een groot jachtslot op steenworp afstand van zijn pas verworven bezit. Na de bouw in 1686 gaf hij het de naam ‘Het Loo’. Met zijn verheffing tot korting van Engeland in 1689 werd het jachtslot uitgebreid tot een paleis. Daarmee kwam het kasteel in de luwte te lig gen van zijn grote broer en werd vanaf toen het Oude Loo genoemd. De fietsen zijn er klaar voor, nu de deelnemers nog voor 'Stars on Bikes 2010 - Back to good me mories'. Foto: PR m a de eerste kaskra- B kers respectk M velijk de D< >e I BB Wens stichting (2005), Villa Pardoes (2007) en stichting De Opkikker (2008) krijgt deel 3 in 2010 een specta culair vervolg, bedoeld voor VKS. Voor dit goede doel gaan zaterdag 27 maart van 10.00 tot 16.00 uur honderden getrainde en ongeoefende spinners® en minstens zoveel supporters ‘los” in de Waddinxveense sporthal. De muziek van toen, diverse gastoptredens en het sfeervolle decor doen oude tij den herleven. Naast sportiviteit heeft Stars on Bikes 2010 haar sporters en supporters ook WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 20 januari 2010 I Z 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 21