I Mooie ijsbaan dankzij familie Van der wal I D D Bezem door de sporttarieven Aldus Olieman Colofon Uw geld wordt ooit goed besteed 'Eindtijd' studie in Ontmoetingskerk Sportnota komt pas na verkiezingen k i i Kort nieuws WADDINXVEEN Tekenen voor kinderen 1 Klaverjasavond WADDINXVEEN 'Gebekte Wijffies' Bingo Boekenmarkt WADDINXVEEN In de afgelopen weken is er volop geschaatst. Maar door de grote hoeveelheid sneeuw kon dit niet zonder dagelijks vegen. Op de Petteplas namen Johan van der Wal en zijn vader Willem dit voor hun rekening. Geheel belangeloos. "Als je zo'n mooie baan hebt, moetje er wat mee doen." WADDINXVEEN e ramp die Haïti trof is erg. Maar weet u wat minstens zo rampzalig is? Wat er daarna ge beurt. Heb je de aardbeving ternauwernood overleeft - kom je alsnog om van honger, op dat hierbij vooral opvalt dat het Woord van God helder aangeeft dat wij le ven in de eindtijd: het tijd perk kort voor de weder komst van Jezus Christus. De avond begint om 20:00 uur. De toegang is vrij (col lecte). Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door stichting Woord voor Wad- dinxveen in samenwerking met de Baptistengemeente Ichthus. Voor meer infor matie: www.hartvoorwad- dinxveen.nl. Vanaf het moment dat het ijs op de Petteplas begaanbaar was, kon je Johan en zijn vader meer dere keren per dag zien gaan met een veegmachine. Die veegmachine hadden ze in de eerste week gehuurd van hun ei- delijke subsidiestructuur staat. Bovendien hebben diverse sportverenigingen met een ‘ei gen’ accommodatie dikwijls fik se inkomsten uit de omzetten van de kantine. Om nu voor eens en altijd dui delijkheid te scheppen is het managementadviesbureau BMC ingeschakeld. Maar dat betekent wel dat de sportnota, die vier jaar geleden is beloofd, zeker niet voor de verkiezingen van maart in druk zal verschijnen. BMC heeft uit een eerste inven tarisatie geconcludeerd dat de tariefstructuur in het geheel niet transparant is, dat er grote verschillen zijn en dat er ook grote verschillen zijn in de pe- den gespeeld waarmee verschil lende prijzen kunnen worden gewonnen. Ook is er een super- ronde en een loterij. De bingo iser voor iedereen vanaf 10 jaar. Aanvang is 20.00 uur(de zaal is open vanaf 19.30 uur). Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop^ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. mand weet hoeveel ‘sport’ de gemeenschap kost per vereni ging, laat staan per individuele sporter. Bovendien wil de ge meenteraad een 'taakstellende’ bezuiniging van 100.000 euro, op het bedrag dat nog niemand kent. Wethouder Dorenda Gerts wil vooral een transparante tarie venstructuur. Er is een veelheid van verschillende huurtarieven per accommodatie en per sport veld, waar tegenover een ondui- de Chipknip bij de entree van de Marchandzaal. Voor meer infor matie kunt u terecht bij Zorg centrum Souburgh, telefoon (0182) 61 43 66. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288. fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen^mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. In de week van 25 januari star ten weer nieuwe cursussen teke nen én schilderen voor kinderen bij Stichting Vonk. In deze cur sussen wordt met verschillende technieken gewerkt. Ook ver- "Waarom we dit doen? Ik schaats zelf graag, en mijn doch ter ook, en als je nou zo'n mooie baan in je dorp hebt dan doe je daar toch wat mee?" "We doen het voor de kleintjes hoor," vult vader Willem aan. „Het is toch een prachtig ge zicht al die kinderen die zo ge nieten!" Na een paar dagen werd Johan benaderd door ie mand die hem via zijn werk een gratis veegmachine kon aanbie den. "Ook hebben we van Boonstoppel benzine gekregen, daar zijn we ook heel blij mee natuurlijk!", vertelt Johan. In middels ligt de ijsbaan er weer mooi bij die woensdagmorgen en arriveren de eerste school klassen om te komen schaatsen. Willem: „Veel mensen denken dat wij van de gemeente of van de ijsclub zijn en soms krijgen we ook reacties dat er wel weer geveegd mag worden, dat vind ik wel vervelend. Maar van de mensen die ons kennen krijgen we heel leuke reacties. Ook kwam er nog een man van een van de Petteflats die ons 2 euro voor de benzine gaf omdat zijn kleindochter zo fijn had kunnen schaatsen. Mooi he?!" Autoclub De Gouwe Rijders or ganiseert op donderdag 21 janu ari haar traditionele klaverjas avond in Eetcafe Zinne. Inschrij ven vanaf 19.30 uur. Het klaver jassen begint uiterlijk om 20.00 uur. Er wordt in vier ronden ge speeld. Iedereen is welkom, men hoeft geen lid te zijn. Voor informatie: A.A.Boer, tel. 079-3315205/06- 23671549. Onder de titel: 'Licht van de Bij bel over de huidige ontwikkelin gen in de wereld' zet Frank Ou- weneel op 30 januari in de Ont- moetingskerk de schijnwerpers op het jaar 2009. Het gaat over politiek, economie, normen hantering, psychologie, religie, technologie, wereldmachten, ge weld en rampen.Ondersteund door honderden indringende beelden wordt stilgestaan bij de nauwkeurigheid waarmee de Bijbel over de actuele gebeurte nissen schrijft. Ouweneel merkt Op donderdag 28 januari treedt het muziekgezelschap de Ge bekte Wijffies in de Marchand zaal van Zorgcentrum Sou burgh op. Dit twintig dames tel lende smartlappenkoor, brengt Nederlandstalige levensliederen en liedjes uit de jaren vijftig en zestig ten gehore. Het optreden begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur is de zaal geopend. De toegangsprijs inclusief een kopje koffie of thee bedraagt 4,50 euro per persoon. Leden van Com fort a la Carte krijgen 1,50 euro korting. Betaling geschiedt via Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. riodieke tariefsverhogingen. De toerekening van de kosten van de accommodaties is onduide lijk en ‘schommelend’ en de ta rieven zijn in het algemeen hoog. De tarieven van de bin nensport behoren volgens de onderzoekers tot de hoogste van alle gemeenten in de wijde omgeving. Om verder te kunnen zal een serie onderzoeken moeten wor den gedaan. De onderzoekers hebben een aantal scenario’s op het'oog. Het verst gaat het zogenoemde Duitse model, dat de sportver enigingen als muziek in de oren zal klinken. Dat voorziet name lijk in het kosteloos beschikbaar De 'Paddestoel organiseert vrij dag 22 januari de maandelijkse bingoavond. Er worden 10 ron gen geld. "We konden die ma chine voor 500 euro per week huren en dat hebben we samen gedeeld," vertelt Johan. Eerder in de week hadden ze ook al met een brander een aan tal fikse scheuren gerepareerd. schillende materialen komen aan bod. Op maandagmiddag is er plek voor kinderen van 6 t/m 9 jaar, op donderdagmiddag voor kinderen van 9 t/m 13 jaar. De cursussen duren beide 10 weken waarna een vervolg mo gelijk is. Docente Catrini Lelie veld sluit de cursus af met een mooie expositie waarop ieders werk te zien zal zijn. De lessen vinden plaats op de Peter Zuid- laan en zijn inclusief materiaal. Voor meer informatie 0182- 614422, info@stichtingvonk.nl of www.stichtingvonk.nl. stellen van de accommodatie. Andere scenario's zouden kun nen zijn een integrale kostprijs berekening, één tarief, gekop peld aan subsidies per vereni ging en een integrale kostprijs berekening. Zonder slag of stoot zal het niet gaan: voor de voortgang zal een budget nodig zijn, is veel tijd nodig en zal personele capaciteit beschikbaar moeten zijn. En er zal voldoende draagvlak moe ten zijn van de sector sport. De belangstelling lijkt’bok te groei en voor de heroprichting van een Sportraad, die namens de verenigingen als aanspreekpunt voor de gemeente kan funge ren. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Op zaterdag 30 januari wordt er van 10.00 tot 14.00 uur in de Bethelkerk, Bilderdijklaan leen boekenmarkt gehouden. Er is een zeer gevarieerd aanbod. dorst, uitbrekende ziektes en oplaaiende bendeoorlogen. En hoe hard we ook ons best doen; onze hulp blijft een druppel op een gloeiende plaat vergeleken bij de omvang van deze ramp na de ramp. Nu worden we allemaal opgeroepen om geld te storten op giro 555. Maar aan mij zijn die oproepen niet besteed. Mijn geld krijgen ze niet. Wist u dat een flink bedrag van het geld van de vorige ramp, de Tsunami, nog steeds niet is uitgekeerd? Er staat nog 730.000 euro op de rekening las ik onlangs. Het blijkt dat er in de kleine lettertjes staat dat het hulpfonds vindt dat ze alleen bij de ergste nood hoeft te helpen en daarna niet meer. Dus het fonds wilde het geld maar vast bewaren voor de volgende ramp. En ja, inmiddels heeft die zich aangediend. Maar in de Tsuna- mi-landen kunnen ze die zeven ton ook nog steeds heel goed gebruiken hoor. Nog heel veel huizen zijn niet her bouwd en alleen al op Sri Lanka leven 500 Tsunami-we- zen op straat. Een ramp op zich. Bovendien is het gewoon bedrog. De gevers van toen hebben er bewust voor gekozen om hun geld aan de Tsu- nami-slachtoffers te geven. Anders hadden ze het wel aan een plaatselijk doel kunnen geven, de voedselbank bij voorbeeld. Je zegt tegen donateurs: ‘Uw geld wordt goed besteed’ en laat het vervolgens gewoon op je rekening staan. Niet okay. Raad ik u nu dan aan om de mensen in Haïti maar te la ten stikken? Zeker niet. Maar ik wil u wel aanraden om eens te kijken of u uw geld misschien rechtstreeks kunt storten bij een hulporganisatie die ter plaatse werkt. Zelf hebben wij gekozen voor de stichting van ons sponsor- kindje - dat overigens op de Filippijnen woont. Deze stichting werkt al 40 jaar in Haïti en steunt er 56.000 kin deren met hun familie, school en buurt. Daarvan weet ik zeker: mijn geld wordt goed besteed. Wel jammer dat de overheid het geld op die rekening niet verdubbelt. m m et is woensdagmor- gen half elf en Johan van der Wal is al- weer op het ijs te vin den met zijn veegmachine om een mooie baan te schuiven. Door Frans Bos e bezem gaat rigou reus door de wirwar van Waddinxveense sporttarieven. Nie- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Woensdag 20 januari 2010 j Dagelijks liep Johan van der Wal een flink aantal rondjes om de baan op de Petteplas weer schoon te vegen. "Ik denk dat ik wel dertig kilometer gelopen heb inmiddels." Foto: Carina Bergman

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3