Iedereen mag komen proeven in een minuut een kar vol met diervoeding Zwanendrifter niet welkom Actueel nieuws verzorgd door het Aanleg van JOP tijdelijk gestopt Burgemeester leest kleuters voor 11 weblog Mediacursus Handicap WADDINXVEEN WADDINXVEEN Gospelkoor WADDINXVEEN Gospelkoor El Jakim zoekt zangers. Ben je ouder dan 15 jaar en houd je van zingen? Kom dan eens luisteren naar El Jakim op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetingskerk, Dorps straat 106 in Zevenhuizen. El Jakim treedt op in kerkdien sten en zorgcentra en zingt uit een breed repertoire. Meer info? Wilma Hof, tel. 0180-631916. Verzet WADDINXVEEN Vorige week is in de Kanaalstraat de winkel 'Mediterrane delicatesse' geo pend, die gespecialiseerd is in bijzondere producten afkomstig uit het Mid dellandse Zeegebied. WADDINXVEEN PM* WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Wethouder Dorenda Gerts heeft de zwanendrifter uit Nieuwerbrug medegedeeld dat hij geen toestemming krijgt om zijn werk te doen op grondgebied van de ge meente. De wethouder be schouwt deze manier van dieren houden als dieron vriendelijk. Dierenliefheb bers in Waddinxveen zijn blij met deze maatregel. Hen stuit met name het leewie ken, waarbij een deel van een vleugel tot op het bot wordt afgeknipt om wegvlie gen te voorkomen, tegen de borst. WADDINXVEEN jimkostcr.nl nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen ken. Ook de tappenades heb ik net zo lang aangepast tot ik kon zeggen: ‘nu is het goed’. Wij zijn van huis uit een gastvrij volk en ook hier is iedereen vrij blijvend welkom om te proe ven. Altijd staat er wel wat klaar, maar deze week kan ie dereen vrij kennis komen ma ken met onze producten. Ons assortiment omvat ook veel Ita- liaanse, Franse en Kroatische wijnen en bijpassende worst- en kaassoorten. Ook kunnen we belegde broodjes en lekkere hapjes verzorgen voor vergade ringen, feestjes en catering. Waddinxveen is met de komst van Mediterrane Delicatesse ze ker een unieke winkel rijker. De discussie over de JOP startte in 2008 toen jongeren uit de Zuidplas op uitnodiging van de gemeente meedachten over het ontwerp van de ontmoetings plaats. De aangedragen ideeën werden meegenomen in het uit eindelijke ontwerp. In juni 2008 werd de raad gevraagd om een extra krediet van 20.000 euro om het ontwerp tot een succes te maken. De raad besloot toen om de JOP gefaseerd te laten aanleggen en de jongeren het tweede deel te laten ‘verdienen’. Als er netjes zou worden omge sprongen met de eerste fase, zou de tweede fase als beloning wor den aangelegd. Vervolgens werden omwonen den geïnformeerd over de plan nen tijdens een inloopavond. Op deze avond klonken kritische ge luiden. Later namen drieënder tig gezinnen die tegenover de JOP-locatie wonen, een advo caat in de arm om bezwaar aan te tekenen tegen de verlening van de bouwvergunning voor de eerste fase van de JOP. Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen merkte dat verschillende vrijwilligersor ganisaties problemen onder vonden bij het plaatsen van persberichten in de media. Met een cursus besloot zij de kennis van de werking van de media bij vrijwilligers te vergroten. Wat moet er bij voorbeeld absoluut wel of niet in je verslag staan? Van alle Waddinxveense vrijwilli gersorganisaties waren er slechts zes vertegenwoor digd, dit terwijl de gemeente de cursus subsidieert. Ook de cursus volgen? Kijk eens op www.vrijwilligers- werkwaddinxveen.nl. Of bel M. Uitbeijerse, tel. 0182- 601729. Omwonenden verzetten zich al langere tijd tegen de komst van de JOP. Zij vre zen een toename van over last van jongeren. Met name de eerste fase van de JOP, de hangplek, valt niet goed. De tweede fase, waarbij een speelveld wordt aangelegd, vindt meer waardering bij de omwonenden. De aanleg van de Jongeren Ontmoetings Plaats (JOP) in de Zuidplas is tijdelijk stop gezet op verzoek van de rechter. Een omwonende heeft een voorlopige voor ziening aangevraagd. De bouw zou op 11 januari star ten. "We hebben gehoor ge ven aan dit verzoek We vin den het verstandig om te wachten op de uitspraak van de rechter,” aldus wethouder Wiebrand Dijksterhuis. De zitting zal binnenkort plaats vinden. vluchten vanwege de oorlog. ‘Vanaf mijn achtste jaar sta ik in de keuken om nieuwe recepten uit te vinden,” zegt Alidzik. “Mijn inspiratie komt van het uit eten gaan langs de Middellandse zeekust. Je kunt met olijven en tapenades zo veel meer doen. Daarom gebruik ik ook geen kant-en-klaar spul, maar hebben we jarenlang geëxperimenteerd om de juiste smaak te verkrij gen. Het is de kunst om het ho ge zoutgehalte uit de olijf te krij gen. Met een speciaal berei- dingsproces kunnen we 85 pro cent verwijderen, waardoor de olijf smaakt zoals een olijf moet smaken. We vullen ze zelf en hebben veel verschillende sma- Door Désirée Oudshoom De Nationale Voorleesdagen zijn woensdag 20 januari ge start met het Voorleesont bijt. De voorleesdagen heb ben tot doel het bevorderen van voorlezen aan kinderen die dat zelf nog niet kunnen. Deskundigen zijn het erover eens dat voorlezen bevorder lijk is voor de (taalontwikke ling van peuters en kleuters. Op de Dick Brunaschool was het burgemeester Cremers die de kinderen uit de laag ste groepen voorlas uit het prentenboek ‘Sneeuwberen’ van Martin Waddell. Direc teur Annette van Zoelen: “Voorlezen is erg belangrijk voor de ontwikkeling van de woordenschat. Ook de peuters van peuterspeel zaal Hummelhonk waren uitge nodigd. "Wij vinden het erg be langrijk om de samenwerking op te zoeken met zowel peuter speelzalen als het voortgezet on derwijs. Als school moetje geen eiland in de samenleving zijn. Wij werken ook samen met de Theo Thijssenschool, die net als de Dick Brunaschool openbaar is. Vanaf het nieuwe schooljaar willen wij één dag in de week de hoogbegaafde kinde ren uit de bovenbouw van bei de scholen een lesprogramma aanbieden om hen een extra prikkeling te geven.” De voor leesdagen duren tot 30 januari. tiekracht in de winkel had ge werkt, is ze toch vooraf de win kel nog eens goed gaan verken nen. Ze had een duidelijk plan voor ogen, want vooral de pro ducten voor de baby, de was en de dieren kon ze goed gebrui ken. “We hebben thuis een hele dierentuin die bestaat uit twee katten, één hond, vogeltjes, een aquarium, een leguaan, konijnen en reptielen. Dierenvoeding, wasproducten en babyartikelen staan dicht bij elkaar dus daar moet ik mijn slag slaan", aldus een gelukkige Sylvia. Eén mi nuut is zo voorbij maar rennend langs de schappen sloeg ze in wat mogelijk was, waarbij van elk product één stuks mocht worden gepakt. Met een over- volle kar ging ze stralend naar de kassa, waar bleek dat "haar oogst’ 157,55 euro bedroeg. Na dat alle boodschappen in de auto waren gelegd, zei ze: “Ik ga weer naar binnen, want ik ben voor mezelf nog wat vergeten”. “Ze worden met een grote haak uit de sloot gevist,” vertelt een inwoonster uit Waddinxveen die anoniem wil blijven. “Zo’n drie tot vijf weken nadat de zwa neneieren zijn uitgekomen, wórdt met een nagelschaar een stuk van een vleugel van de kui kens geknipt. Dat is toch ver- schrikkelijk?!’’De zwanendrifter uit Nieuwerbrug heeft tot 2013 ontheffing gekregen op grond van de Flora- en faunawet. De man heeft een vergunning van de minister van Landbouw om 600 koppels zwanen te houden. De Partij voor de Dieren heeft tevergeefs een bezwaarschrift in gediend tegen het verlengen van deze vergunning. Wel moet de zwanendrifter toestemming vra gen aan grondeigenaren. Doren da Gerts heeft nu kenbaar ge maakt dat hij in Waddinxveen die toestemming niet zal krijgen. Dit wil overigens niet zeggen dat hij zijn werk niet meer kan doen in deze gemeente. Het ver bod heeft alleen betrekking op gemeentegronden. Snel laadt Sylvia den Hartog boodschappen in haar kar terwijl Jim Koster de tijd scherp in de gaten houdt. Foto: Riekelt Bezemer Op weg naar de verkiezin gen begon de lijsttrekker van D66, Albert Grooten, een wekelijkse weblog. Hij schrijft over persoonlijke er varingen op weg naar en na de verkiezingen. Zijn eerste bijdrage gaan over de indie ning en samenstelling van de kandidatenlijst. Nieuwsgierig? .www.d66waddinxveen.nl. Door Ruud Groot MM fgelopen zaterdag vond er in de C1000 aan de Passage een race tegen de klok plaats. Sylvia den Hartog mocht in één minuut zoveel mogelijk producten in haar kar laden om gratis mee te nemen. Vorige week was zij als winnares van de posteractie uitgeroepen. Jim Koster, directeur van Cl000 reed die week met zijn promotieteam door Waddinxveen om de win naar te bepalen van de posterac tie die door de bekende winkel keten in het hele land was geor ganiseerd. Iedereen die de C1000 poster voor het raam had opge hangen kon de prijs van één mi nuut gratis winkelen verdienen. De poster bij Sylvia den Hartog viel op omdat er omheen ook de slinger van: ‘Hoera een doch ter’ was opgehangen. Zaterdagochtend mocht de 19- jarige Sylvia onder toeziend oog van haar man Egon (28) en haar dochter Emily (13 weken) haar prijs verzilveren. Hoewel ze ja- ren geleden wel eens als vakan- Het zwanendriften is een vorm van zwanen houden die stamt uit de middeleeu wen. Daarbij worden knob belzwanen gehouden voor hun veren, dons en vlees. De zwanen krijgen naast het lee wieken een tatoeage op hun snavel. Bij het vangen wor den de dieren doorgaans zeer ruw behandeld. Na twee oefenlessen was het zover: de kinderen van groep zes en zeven van de Konin gin Julianaschool leren hoe het is om gehandicapt te zijn. Niet van de eigen juf of meester, maar van mensen met een handicap van het ge handicaptenplatform. Een mevrouw met een rolstoel, een blinde vrouw en een do ve meneer. Om de proef op de som te nemen werden de kinderen in een rolstoel ge zet en geblinddoekt. Want pas dan wordt het een beetje duidelijk hoe het is om ge handicapt te zijn. WEEKBLAD VOOft WADDINXVEEN I Woensdag 27 januari 2010 Door Ruud Groot M et brede assortiment van 'Mediterrane De licatesse' is afkimistig I uit Kroatië, Grieken land, Italië en Spanje en omvat naast de vele soorten olijven, ka zen, wijnen, tapenades en beleg de broodjes, ook Kroatische- en Bosnische worsten, suiker, cho colade en natuurlijk meerdere soorten olijfolie. De 28-jarige in Waddinxveen woonachtige Mir za Alidzik is trots op zijn winkel in de Kanaalstraat. Samen met zijn echtgenote Selma heeft hij er hard aangewerkt. Alidzik is geboren in Bosnië en moest op 11-jarige leeftijd met zijn familie Mirza Alidzik en zijn vrouw Selma zijn trots op hun nieuwe winkel week geopend is. aan de Kanaalstraat die vorige Foto: Riekelt Bezemer

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11