Ook gitaren bij Mos en Spetter Overeenkomst over aanleg Bentwoud Gemeente stelt Starterslening in vijf zetels in de raad' Bovengemiddelde I score WMO-beleid CDA: 'We gaan voor I da Steun Haiti Actie Haiti b - Coulissen WADDINXVEEN Waddinxveen scoort in ver gelijking met andere ge- Bij de gerenommeerde pianohandel Mos en Spetter kan men voortaan ook terecht voor gitaren. Het assortiment bestaat uit gitaren in verschillen de prijsklassen. "Ons topmerk is Yamaha," aldus Pim Spetter. HIP WADDINXVEEN Ingezonden WADDINXVEEN D WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN derdeel scoort de gemeente hebben is er een nieuwe loot Bij Mos en Spetter kan men er zijn vergevorderd en die wil- reikt kon worden over het tracé een royale keuze in diverse prijs klassen. Michel Mos, samen met Pim Spetter eigenaar van het be drijf, vertelt met duidelijk genoe gen over het nieuwe product in hun verzorgde showroom. “Ons topmerk is Yamaha geworden," stelt hij, "daarmee zijn we door Yamaha aangesteld als select dealer in de regio, maar ook in de middenklasse kunnen we met het merk Richwood een goede aanbieding doen. Voor de kleinere beurs geldt het merk Gomez als een prima alternatief. Daarnaast beschikken we over verschillende maten, zoals de halve gitaar of driekwart gitaar voor jongere kinderen. Wel te ken ik nog aan dat onze keuze in eerste instantie is gevallen op de akoestische gitaar, alhoewel we ook een enkel semi-akoe- stisch instrument kunnen aan- op het onderdeel Voorzieningen scoort de gemeente gelijk met andere gemeenten. Naast de po sitieve score komt uit de bench mark ook naar voren dat de ge meente Waddinxveen minder kosten maakt voor de uitvoering van de Wmo dan gemeenten van vergelijkbare omvang. Volgens burgemeester Cremers wordt in ieder geval ook het ge bied tussen Noordeinde en de Westelijke Randweg beplant. “De invulling aan de Waddinx- man, die vindt dat de politiek herkenbaarder moet worden. “Geen achterkamertjes politiek, maar herkenning bij de Wad- dinxvener. Een goede inzichtelij ke communicatie met de kiezer is onontbeerlijk en ik zal me er voor sterk maken, dat dit trans parant en met regelmaat zal ge beuren.” Voorzitter Maarten van Buuren is trots op de sa menstelling van de kandidaten lijst. "Het is een frisse groep met een brede evenwichtige samen stelling, Een flink aantal jonge mensen, maar ook de midden groep en de ouderen zijn verte genwoordigd getuige de leef tijdsopbouw van 18 tot 70 jaar”. Tijdens de verkiezingscampagne zal het CDA in Waddinxveen ook steun krijgen van de staats secretarissen Matja van Bijster- veldt en Jack de Vries, die vol gende maand Waddinxveen zul len bezoeken. "Het CDA is klaar voor de verkiezingscampagne. We zijn een strijdvaardig en en thousiast team en gaan voor vijf zetels”, aldus Van Buuren. Wethouder Dorenda Gerts: Ik ben zeer tevreden met het resul taat. We hebben ook aanbeve lingen gekregen bijvoorbeeld op het gebied van het vrijwilligers- beleid, als het gaat om het aantal mensen dat participeert in het vrijwilligerswerk. We willen de mantelzorgers meer zichtbaar maken, met name de oudere mantelzorgers. Ook willen we de organisatie Hulp in Praktijk (HiP) gaan ondersteunen in hun werk.” De wethouder doet aan de Raad een voorstel tot subsidie ten be hoeve van de HiP. De HiP is een gezamenlijk initiatief van een aantal plaatselijke kerken. zou dan een open overgangs- ruimte komen. Dit vertelde wet houder Dijksterhuis in juni 2008. Wie er in deze discussie gelijk gekregen heeft, en waar de Westelijke Randweg uiteindelijk komt te liggen kon de gemeente niet vertellen. veense zijde wordt een semi- open coulissenlandschap,” aldus Cremers. De gronden zullen minnelijk worden geworven. In 2013 zal gestart worden met de aanleg van de infrastructuur in het gebied en worden de ver worven gronden beplant. In 2009, tijdens boomplantdag, is er al een stuk grond van 21 hec tare opzij van de Hoogeveense- weg beplant. Het gemeentebe stuur maakte naar eigen zeggen hiermee een gebaar richting de Provincie. opbrengt nodig, gesteund door de overheid en gecon troleerd door de rekenka mer. Afbreuk daaraan doen is niet goed voor de mensen op Haïti. Het had u gesierd als u voor beide acties aandacht had ge vraagd en de lezers had op geroepen om naar eigen visie voor beide doelen geld be schikbaar te maken. Jan van der Loo De Provincie wilde die het liefst zo dicht mogelijk tegen het De kinderen van de Kardi naal Alfrinkschool hielden donderdag 21 januari een ac tie voor Haiti. Het initiatief kwam van Jim Noah Ver schut. Hij voerde actie voor het land waar zijn zusje Mag gie vandaan komt. Samen met Rachel, Bart en Femke uit groep 5 collecteerde hij in alle klassen en haalde 818,12 euro op. Dit werd die avond op Giro 555 gestort. Beste Olieman, Dat de oproep om geld te storten op giro 555 in ver band met de ramp op Haïti niet aan u is besteed, is uw goed recht. U schrijft er een tendentieus artikel over, dat waarschijnlijk tot doel heeft om anderen uw weg te laten volgen, hetgeen schade toe brengt aan de landelijke ac tie. Met bedrag dat is overgeble ven van de Tsunami ramp probeert u aan te geven dat de beloftes om het geld goed te besteden niet worden waargemaakt. Als de hoogte van het bedrag wordt verge leken met het ingezamelde bedrag, blijkt het minder dan 0,5% daarvan te zijn: de ren te. Dus zeker geen geld dat is opgehaald en daarna op een rekening is blijven staan. La ten we blij zijn dat men hier mee bij de volgende ramp al- vast kan beginnen met hel pen. U vraagt terecht aandacht voor andere organisaties dan Giro 555, maar dan moet u dat wel in het juiste perspec tief zetten. Bij dergelijke om vangrijke rampen is een ge ren. Direct bij de ingang van de bieden”. Met een glimlach voegt i Michel er aan toe: "Pim en ik hebben best een tijdje moeten studeren voordat we deze stap hebben genomen. Je moet een geïnteresseerde immers ook even de klank van het instru ment laten horen”. De winkel van beide heren, die veel van hun tijd besteden aan het stemmen en repareren van piano’s en vleugels, heeft be perkte openingstijden. Die zijn te vinden op hun website www.mosenspetter.nl of via te lefoonnummer 0182 611 697. De eerste tocht. Het was de wens van de gemeente om de Wes telijke Randweg pal langs deze wateigang te laten lopen. Foto: Riekelt Bezemer i De benchmark richt zich op Leden van de katholieke Vic- torparochie in Waddinxveen houden een actie voor Haiti. Een lid van de gemeente, broeder Gerard, werkt mo menteel in het getroffen land. Om hem financieel te steunen houdt de kerk de nacht 'Solidair in duisternis' van vrijdag 5 op zaterdag 6 februari van 20.00 tot 08.00 uur. De organisatie wil elk uur beginnen met muziek. Hier voor zijn ze op zoek naar mensen die een instrument bespelen en enkele nummers willen laten horen. Daarna volgt een gebed of een ge dicht en stilte. Ook is via de beamer het een en ander over het werk van broeder Gerard in Haïti te zien. Meer weten? www.victorparochie.nl, www.broedergerard.nl. Bel voor vragen met Erna Schwiebbe tel. 06-41243016 of Silvia Olsthoom tel.06- 53100871. van de gitaar laten ho- Foto: Riekelt Bezemer gen. Als starterswoning worden alle woningen in Waddinxveen* aangemerkt die voor maximaal 250.000 euro, inclusief de kosten koper, van eigenaar veranderen. Het bedrag is de eerste drie jaar aflossingsvrij. Dijksterhuis: “We beginnen be scheiden in 2010 met het vers trekken van tien leningen. Ik heb geen flauw benul hoeveel hier gebruik van gemaakt zal worden. We hebben al wel wat telefoontjes van belangstellen den gehad. Mocht blijken dat er meer vraag is dan vragen we de Raad om meer budget.” Voor het huidige pilotproject vraagt het College de Raad om een be drag van 175.000 euro beschik baar te stellen. aan de stam gekomen. Bij Mos en Spetter kan men voortaan ook terecht voor gita- winkel springt de nieuwe collec- tie in het oog. Op een aantrek- kelijke manier geëtaleerd is Woensdag 27 januari 2010 i Michel Mos en Pim Spetter kunnen voor geïnteresseerden ook zelf de klank ren. Door Fred Spoor e gerenommeerde pianohandel Mos en Spetter aan het St. Victorplein 2 heeft onlangs de vleugels uitgeslagen. Na, in de breedste zin van het woord, gedurende dertigjaren hun volle aandacht te hebben besteed aan alle zaken die met vleugels en piano’s te maken e gemeente Wad- dinxveen de Provin- de hebben overeen- stemming bereikt over de Samenwerkingsover eenkomst Bentwoud-Waddinx- veen. Hierdoor kan nu gestart worden met de aanplant van het Bentwoud op Waddinxveens grondgebied. De overeenkomst voldoet aan de belangrijkste Waddinxveense uitgangspunten, aldus de ge- meente. De overeenkomst is i lange tijd aangehouden door de gemeente Waddinxveen omdat er geen overeenstemming be- zamenlijke actie dat veel geld i van de Westelijke Randweg die door het zelfde gebied moeten i komen. Noordeinde aan, vlak achter de huizen, als begrenzing van het Bentwoud. Waddinxveen wilde de nieuwe weg verder de polder in, parallel aan de watergang De Eerste Tocht, laten lopen. Tus- sen de huizen aan het Noordein- de en de Westelijke Randweg Door Ruud Groot "Het motto van het CDA tij dens de verkiezingscampag ne is handen uit de mouwen voor een goede toekomst van Waddinxveen”. Dat zei lijsttrekker Dorenda Gerts tij- dens de nieuwjaarsbijeen- komst van het CDA. “We willen ook na de verkiezin- gen onze verantwoordelijk- heid nemen en staan er óók als het moeilijk is. We heb- ben in de afgelopen periode niet alles voor elkaar gekre- gen, maar de grote projecten i zijn vergevorderd en die wil- len we straks graag realise- i ren. Veilige fietsroutes, wan- delroutes, veiligheid op straat, de Triangel en het nieuwe winkelcentrum waar we binnen het jaar de eerste paal de grond in willen heb- ben, zijn slechts een paar i items, waar het CDA zich de komende tijd voor zal inzet- ten’, aldus Gerts. Tweede I op de lijst is Zweder Berg- meenten bovengemiddeld wat betreft het Wmo-beleid. Ook heeft ze de uitvoering daarvan goed op orde. Dat is de conclusie uit de bench mark Wmo waar de ge meente in 2009 aan heeft meegedaan. Een benchmark maakt zichtbaar wat er binnen de Wmo gebeurt en welke trends er zijn in de eigen ge- meente. Het geeft bovendien de mogelijkheid om gerneen- ten onderling met elkaar te vergelijken. verschillende onderdelen. Het gaat om participatie, leefbaarheid en sociale sa- i menhang, jeugd, het zorglo- ket, informele hulp door j mantelzorgers en vrijwilli- i gers, individuele voorzienin- gen en opvang. Op elk on- derdeel scoort de gemeente hoger dan gemiddeld. Alleen De gemeente wil starters op de woningmarkt tegemoet komen met een lening, de zogenaamde starterslening. Wethouder Dijksterhuis: “Echte starters lukt het soms niet om een hypotheek voor een eerste woning te verkrij- gen omdat de bank het be- drag niet wil lenen gezien het inkomen van de starter. Het gaat dan om de laatste dertig- of veertigduizend eu- ro. Om dat gat te repareren hebben we als gemeente een aantal instrumenten die we onder andere in Triangel gaan toepassen.’’ De starterslening richt zich vooral op bestaande wonin-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 13