r Sport J Boskopers schaatsen I op Weissensee Tennistoernooi voor boomkwekers I I I Succes voor heren TOOS met medailles i i I Schoolvoetbal om Floreant-cup 100jaar Scouting Nederland Turners presteren naar verwachting Veteranen bvp boekt achtste zege BOSKOOP/OOSTENRIJK en rit van 200 kilome ter over natuurijs die daarom ‘Alternatieve Elfstedentocht’ wordt REGIO Vaders en zonen BOSKOOP BOSKOOP/SCHIEDAM Hoofdklasser BVP/Frank Pronk Haarmode is ook bij Groenoord in Schiedam ongeslagen geble ven. De Boskoopse zaalvoetbal Iers waren heer en meester in de jeneverstad. Het werd uiteinde lijk een 7-5 overwinning, de achtste zege op rij. Al binnen een halve minuut heeft Kharie Ahdid de eerste goal binnen ge werkt. Ossama Esseka poeiert daarop de 0-2 binnen. Het wordt een betrekkelijk makkelijke HAZERSWOUDE BOSKOOP i Tocht der tochten - Dames SG De Gouwe doen het goed REGIO Floreant 2 wint van Moerkapelle BOSKOOP Super Jaarlijks rijden vele Nederlandse schaatsliefhebbers in Oostenrijk de Weissensee-toertocht. i BOSKOOP k cb FOTO: PR Ton van Bemmel enthousiaste toerschaatsers. daar Boskoopse schaatsers, aan de start. Zo ook dit keer bouwd tot een Nederlandse Otwegvlag. evenement. Twee van hen re den de toertocht zelf twee keer! deelstaat Karinthië, vormt een geweldig alternatief voor de ‘tocht der tochten’ in Fries- Snabel. Zij hebben ook de toertocht van dinsdag 19 janu ari kunnen schaatsen.' Voor Leo en Ton was het be paald niet de eerste keer. Het zijn ware Weissensee-vetera- nen die de tocht al minstens dertien keer hebben gereden. Ton Snabel was die dag de snelste. Hij eindigde als acht tiende in een tijd van 8 uur en vijf minuten, een prima presta tie in een veld van wel vier honderd deelnemers. Leo en Joost Verbeij deden er 9.56 uur over. De familie Evers startte in de tweede van de vier 200 km-toertochten. Aan die monsterrit, met 825 deel nemers deden vijf Ijsclub rij ders Ed Evers, Bastiaan Evers en Maarten Evers (vader en twee zoons), Joost Verbeij en Ton Snabel. Laatstgenoemden reden de tocht dit jaar dus twee keer omdat ze het leuk vonden het ook gezamenlijk als ijsclubgroep te doen. Door Ton van Bemmel Zaterdag 23 januari werden in Alphen aan den Rijn de regio kampioenschappen voor heren turnen georganiseerd voor de talentdivisie, ere-, eerste en twee divisie. Het succes van de heren van het ETEC TOOS Turn Team uit Waddinxveen, die met acht medailles huiswaarts keerden, werd overschaduwd door de zware blessure die Bas van Agten opliep. Hij werd na een val van rek door de ambu lance afgevoerd met vermoede lijk twee ellebogen uit de kom. Bij de Benjaminnen 10, talentdi visie, kwamen twee turners van TOOS in actie: Walter de Graaf en Floris Frank Fioole. Beide he ren turnden een prima wed strijd, maar konden niet mee- Het leuke van deze groep is dat het om vaders en zonen gaat. Maarten Evers die de tocht voor de tweede keer reed hierover: ‘Dat maakte het extra bijzonder. Dit jaar had den we prima weer. Vorig jaar waren de weersomstandighe den zo slecht dat we de tocht niet konden uitrijden. Daar door waren wij nu extra ge motiveerd.’ Ze troffen het wel. Maarten: ‘De eerste da gen waren geweldig. Een heer lijk zonnetje en een prima temperatuur, kortom super schaatsweer. Drie man van on ze groep waren eerder naar Oostenrijk vertrokken. Leo en zijn zoon Joost Verbeij, die op Randenburg wonen, en Ton In sporthal De Plataan wordt vanmiddag, woensdag 27 janu ari, het jaarlijkse schoolvoetbal- toemooi om de Floreant-cup ge speeld. Bij de jongens verdedigt de Ichthusschool de titel. Het meisjestoemooi is vorig jaar ge wonnen door de Immanuel- school. Het meisjestoemooi is om 13.00 uur begonnen en duurt tot ongeveer kwart over drie. De jongens-fmale is rond de klok van half zes. ren gestreden om een aantal wisselbekers. Tijdens dit toernooi kwamen vele boomkwekers en branchege noten op informele en gezel lige wijze in contact met el kaar. In een plezierige sfeer werden vrijdag de voorron den afgewerkt. Dit ondanks onderbrekingen door enkele stroomstoringen, waardoor het licht in de hal 's avonds enkele malen uitviel. Daarna bleef het nog lang gezellig terwijl buiten winterse buien het beeld bepaalde. Op zater dag werd er toegewerkt naar de finalepartijen, waarbij in vele gevallen een tiebreak de beslissing moest brengen. Zaterdag werd het afgesloten met de prijsuitreiking. avond. Ahdid tekent ook voor de nummer drie en na dat Groenoord even magjui- chen, is het Othman Benjaf- aar die 1-4 op het bord zet. Ahdid maakt dan de num mer vijf. Daarna mag Groe noord weer scoren, maar de club doet dat ook nog een keer in eigen doel. Hyas Esse ka pikt zijn goaltje mee en Ahdid maakt er nog een bij zodat het scorebord op loopt tot3-7 bij rust. BVP doet het daarna rustiger aan waar door de Schiedammers tot 5- 7 terugkruipen. Vanavond, woensdag 17 januari speelt BVP thuis in de Plataan te gen het Leidse Zwarte Wolf. De wedstrijd begint 21.30 uur. Tijdens de districtskampioen- schappen van Zuid-Holland hebben de turners Jelle Jak obs en Tibor Kucuksen aan de verwachtingen voldaan. In de tweede divisie eindig den de Instappers van Hou Vast Hazerswoude Dorp, in een veld met 46 deelnemers, resp. als 19e en 27e.Jelle turnde op voltige vier hele flanken en presteerde op dit toestel maximaal”, vertelde een tevreden trainer Michel Brand. „Dankzij een af sprong met spreidsalto van de ringen scoorde Tibor op dit toestel hoog.” doen om de medailles: Floris eindigde als 13e en Walter werd 14e. In het niveau Instap 10, 2e divisie, turnden drie heren van het ETEC TOOS Turn Team, te weten Stefano van Kesteren, Dion Oosterom en Michael Stam. Ze lieten zien goed mee te kunnen in dit sterke deelne mersveld van maar liefst 46 tur ners! Stefano kwam uit op een 22e plaats, Dion werd 12e en Michael miste net het podium en werd knap vierde. Niels van der Sluis, Nathan de Gelder en Roeland Sleijpen deden mee in categorie Instap 9, le divisie. Tenslotte kwamen de broers Sander en Wouter de Graaff in actie in categorie Senioren 3, le divisie. In wedstrijd werd Wou ter derde en Sander tweede. Scouting Nederland bestaat 100 jaar en dat wordt ook in Bo skoop gevierd. Op 28 Januari is aan een taart aangeboden door Scouting Mr. Van Daalgroep en Scoutingvereniging de Schouw. Met deze twee scoutinggroepen heeft Boskoop de grootste scou- tingdichtheid van heel Neder land. Met de actie tijd voor taart willen de beide verenigingen de aandacht vestigen op de belang rijke positie van Scouting in de Boskoopse samenleving. Niet al leen op het gebied van plezier en ontwikkeling voor jeugd en jongeren, maar er is ook grote maatschappelijke betrokkenheid bij b.v. dodenherdenking. Daar naast zijn er tal van acties mid den in de Boskoopse samenle ving, zoals het ophalen van het Oud Papier, het verkopen van mandarijnen en de collecte voor Jantje Beton. De Weissensee, gelegen in de Dames 1 van SG De Gouwe- AZC hadden nog iets goed te maken in de thuiswedstrijd tegen PSV/ Bekkers Auto schade. Bij de uitwedstrijd de Boskoopse gemeenteraad had PSV optimaal geprofi teerd van een slechte dag bij de Dames van SG De Gou- we-AZC, tijd nu dus om te tonen dat wel degelijk ge wonnen kon worden van de defensief ingestelde dames uit Eindhoven. De Gouwe-AZC startte goed, had een duidelijk veld- overwicht en gaf nauwelijks kansen weg. Helaas lag de uitstekende keepster van PSV een doelpunt veelvuldig in de weg. Zo pareerde zij, bij een 0-0 stand, ook de toe gekende strafworp. Het was knap, dat de thuisclub zich vervolgens niet van de wijs liet brengen, toen de Eind- hovense ploeg wel de sco ren kon openen uit een makkelijk toegekende man- meersituatie. Met een mooi schot wist Russchenberg de stand gelijk te trekken naar 1-1. De tweede periode gaf min of meer hetzelfde beeld. In de derde periode vielen voor beide teams 2 doelpunten te noteren, de wedstrijd bleef zich echter in het voordeel van de thuisploeg ontwikkelen. PSV kon weliswaar nog met een knappe boogbal tot scoren komen, maar de zege kwam verder niet meer in gevaar. Een goede 8-6 overwinning op een team dat voor veel ploegen lastig te bespelen was ge bleken. enclave, want er komen in een periode van veertien dagen honderden schaatsliefhebbers uit ons land op af. Er worden diverse toertochten gehouden. De 200 kilometertocht kan zelfs meerdere keren worden gereden. Zo biedt Weissensee de ideale gelegenheid voor de liefhebbers die niet kunnen wachten op natuurijs in Ne derland. Nadat Jaco de Kraker (in een tijd van 8.31 uur) en Frans Hamm (9.58 uur) de rit eerder in de week al hadden volbracht, stonden later die week opnieuw Boskopers aan de start. Deze groep bestond uit zes personen, allen lid van Ijsclub Otweg, die bovendien twee generaties schaatsers her bergde. Een aantal ervaren mannen die de tocht al diverse keren reden en een stel jonge De zaterdagvoetballers van Flo reant hoefden afgelopen week einde nog niet aan de bak. Ook op het rooster van komende za terdag is (nog) niets ingevuld. Er zou wellicht een oefenwedstrijd kunnen komen, maar dat is zo als vaker in de winter alles be halve zeker. De eerstvolgende competitieronde op de KNVB- planning is 30 januari, de uit wedstrijd tegen Siveo '60. In Bo skoop ging zaterdag overigens wel de competitiewedstrijd tus sen Floreant-zaterdag 2 en Moerkapelle 2 door. De Bosko pers wonnen met 3-1. Patrick Verweij opende in de eerste helft het bal op aangeven van Jo- rik Spruijt. Meteen na de pauze kwam Moerkapelle uit een straf schop op 1-1Met twee fraaie goals drukte Jorik Spruijt vervol gens zijn stempel op de wed strijd en bezorgde hij Floreant 2 een verdiende 3-1 zege. Maarten: ‘Het was die dag goed schaatsweer. Wel zaten er hier en daar flinke scheuren in het ijs, maar dat vormde geen probleem. De tocht ver liep prima. We zijn om zeven uur ‘s morgens gestart. Het was nog donker. Gedurende de dag het de zon zich weinig zien en halverwege begon het flink te waaien, waardoor het koud bleef.’ Uiteindelijk heb ben Snabel in een tijd van 9.17 uur en de familie familie Evers in de eveneens mooie tijd van 9.42 uur, de tocht uitgereden. Maarten: ‘Na de mislukte mis sie van vorig jaar was deze edi tie en onvergetelijk. Zullen we niet snel vergeten.' land. Het gebied rondom de j Weissensee wordt dan omge- bouwd tot een Nederlandse Dat boomkwekers een sportief i vollq'e zijn bleek het afgelopen weekend wel weer. Werd er door hen in de winter voor het eerst sinds lange tijd weer ges- W1OV lOllgl. LIJIU WCC1 gLV kied en geschaatst, kort daarna is er weer getennist. Zo werd er vrijdag en zaterdag jongstleden door meer dan 150 boomkwe- kers of medewerkers daarvan deelgenomen aan het jaarlijkse tennistoernooi “Fase Boskoop Open". Op dit toernooi, de na- tionale kampioenschappen ten- nis voor boomkwekers, dat nu al voor de 12e keer is gehouden in de tennishal van Boskoop, hebben de boomkwekers elkaar ontmoet in een uiterst sportief tennisduel. In verschillende pou les hebben zowel dames als he- WttKBLAü Vüüft WALONXVEÊN I 1 rv Woensdag 27 januari 2010 I JL'y Ie genoemd. Al jaren verschijnen daar Boskoopse schaatsers, veelal lid van Ijsclub Otweg, aan de start. Zo ook dit keer bij de 22e editie van dit mega P ff

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 19