Sport I Be Fair doet ritme op met verlies tegen Koudekerk - Thuiswedstrijd Wielerronde Zilver Schaak Scoren Toonzettend Toemooi Zaalvoetbal Swingen WADDINXVEEN Start WADDINXVEEN interse taferelen aan de Sniepweg 13 in Waddinx veen dit week- WADDINXVEEN Winterweer WADDINXVEEN Basketbal MOERKAPELLE WADDINXVEEN De 14-jarige Joey Huetinguit Waddinxveen heeft tijdens het eerste kwalificatie Toer nooi jiujitsu voor het EK Jiu-JItsu -18 jaar in Oostenrijk knap het zilver bemachtigd in de klasse -60 kg. Alleen een Belg was te sterk voor de Jiu-Jitsuka van Budoschool Yotosama uit Zoetermeer. Met de zilveren medaille heeft Joey een goede stap ge zet richting het EK en zal proberen om bij de volgende kwalificatie toernooien, de Open Noord-Hollandse in fe bruari en het Nationaal JBN Toernooi, opnieuw op het podium te verschijnen. WADDINXVEEN WADDINXVEEN i Een schaatsbaan, dwarrelende sneeuwvlokken en veel bezoekers. Het jaarlijkse winterfeest van de waddinxveense hockeyclub was een waar festijn. Met als hoogtepunt een demonstratiewedstrijd j van het succesvolle ijshockeyteam de Panters uit Zoetermeer. Winnen i Ijshockey Foto: Ronald Stam feest. De dwarrelende sneeuw vlokken gedurende de gehele avond maakte de sfeer com- riger en harder geschoten kan worden. Het professionele ijshockeyteam de Panters uit Zoetermeer zorgde voor een spectaculaire demon stratie tijdens het winterfeest van de Waddinxveense hockeyclub. Het werd een echte hockeyclub met echte teams die echte pres taties neerzette. De eerste pro motie werd daar behaald, de de gradatie trouwens ook Seizoen ‘78-’79 was de verhuizing naar de Sniepweg. helft worden. Weel benadrukt het belang van de komende wedstrijd. “Hier kunnen we de toon zetten voor de tweede sei zoenshelft. Natuurlijk zijn het al lemaal finales. Maar de wedstrijd tegen BSC is gewoon heel be langrijk." De uitwedstrijd van Be Fair begint zaterdag om 15.00 uur. Veteranen A-team. Zo fel als zij normaliter tijdens hun zondagse wedstrijden spelen, zo fel waren zij ook om deze prijs binnen te slepen. Na afloop werden de twee winnaars getrakteerd op slag roomtaart. Mocht het weer niet opnieuw spelbreker zijn, dan speelt Be Fair zaterdag competitie. BSC '68 uit Benthuizen moet dan de eerste succesvol genomen hin dernis van de tweede seizoens- Terug naar het winterfeest. Van uit de hockeyclub hadden zich zeventien teams ingeschreven voor het ijshockeytoemooi. Hockeyschaatsen waren te leen. Fanatiek streden de teams om de overwinning binnen hun poule. Eén van de grote over winnaars bleek uiteindelijk het Ook de zaalvoetbalvereniging w Waddinxveen beleefde deze week twee maal volop voetbal- plezier. De C, M en A speelden in mixed teams een competitie in Sporthal de Dreef. Bij de C en MB1 was de winnaar FC Twente, voor Willem II en Utrecht. Bij de A en MA1 viel de beslissing in de laatste wed strijden. Na een spannende strijd werd FC Utrecht de win naar, voor Willem II en FC Twente, Heereveen en AZ. Tussen de wedstrijden door, kon men in het clubhuis voor koek en zopie terecht (én uiter aard een biertje). De HCW- DJ wist er ook dit keer weer een swingend feest van te maken. Wie benieuwd is naar meer in formatie en foto's van het fes tijn, kan terecht op de website van de hockeyvereninging: www.hcwaddinxveen.nl. Een goed weekend voor de Waddinxveense korfballers. Zowel Korbis 1 als Korbis 2 wisten zaterdag hun tegen standers te verslaan. Korbis 1 stuurde DVS '69 met een 14- 10 verlies terug naar huis. Korbis 1 had ook deze zater dag de belangrijke taak om de tegenstander, DVS '69 te verslaan. Om nog in de race voor het kampioenschap te blijven moeten namelijk so wieso alle wedstrijden wor den gewonnen. DVS '69 werd met 14-10 verslagen. niet in actie, maar nu ging de wedstrijd tegen Moerkapelle wel door. Ondanks een 2-0 achters- De start van HC werd destijds gemaakt aan het Boskoopse paadje, nu het Wilgenlaantje met een knollenveld, een aanne- merskeet en een groep enthou siaste leden. Vervolgens werd er verhuisd naar de Vondellaan waar de club de beschikking kreeg over een echt clubhuis. Het spel wordt gespeeld met twee teams en van beide teams vijf spelers. Het speelveld be staat uit drie zones, het verdedi- gings-, neutrale- en aanvalsvlak Het doel van het spel is scoren in het doel van de tegenstander. e Fair heeft zaterdag met 1-3 verloren van Koudekerk De Wad- dinxveners troffen tij- tand bij rust, wist Be Fair de wedstrijd toch winnend af te sluiten. “In eerste instantie lieten we ons overrompelen,” vertelt Weel. "Maar gelukkig waren we de tweede helft wel scherp en pakten we de draad goed op." Voor beide wedstrijden had Weel veel verantwoordelijkheid bij zijn spelers neergelegd. "We hebben ze zelf een hoop aspec ten in laten vullen, om zo te kij ken wat er na vijf weken niets doen, was blijven hangen. De uitkomst viel me mee. Natuur lijk zijn er nog zaken die we aan moeten pakken, maar de meeste vastigheden waren er nog.” Door het winterse weer op het w Waddinxveen complex wer den er slechts enkele wedstrij den gespeeld. De Al en MA1 waren vrij. De Cl speelde voor de derde ronde van de beker, te gen Haastrecht Cl. Het werd een zeer spannende wedstrijd waarin Waddinxveen voor kwam. Echter in de tweede helft kwam Haastrecht weer langzij. Strafschoppen gaven uiteindelijk de doorslag. Haastrecht was koelbloediger in het nemen van strafschoppen en de Waddinx- veners verloren nipt 4 - 3. De meisjes MB1 wonnen ook hun eerste wedstrijd van de voor- jaarscompetitie. Forum Sport werd met 3-0 naar huis ge stuurd. Tweede paasdag is de vaste datum voor de wielerronde van Waddinxveen. Op maandag 5 april wordt de wielerdag voor de 18e keer georganiseerd. Het comité dat bestaat uit Hans Moons, Piet Versluis, Lau van der Lans, Joke Bergisch,Jan Breedveld en Ton van Wie lingen is al druk bezig met de voorbereidingen van het evenement. Met opnieuw vier categorieën aan start: ju nioren, vrouwen, amateurs A en elite/beloften. En niet te vergeten de Rabo Dikke Bandenrace voor jeugd uit Waddinxveen en omstreken van 7 tot en met 12 jaar. De editie 2009 eindigde verras send in een overwinning van junior Cees Jan Kortlever uit Zevenhuizen. Om 10.30 uur valt het eerste startschot en rond 18.00 uur is de finish van het hoofdnummer voor Eliterenners en Beloften. Met buitenlandse deelname en met deelname van Rob Dis- seldorp die in 2009 22 wed strijden won. In een grote tent nabij start en finish bij Toyota Van Leeuwen krijgt de opgewaardeerde horeca een plaats. De 19-jarige Wad dinxveense Juliette Poulisse zal als Rondemiss optreden. Het organisatiecomité hoopt weer op steun van de spon-r sors die dezer dagen bezocht worden. Meer informatie www.rondevanwaddinx- veen.nl Dit is geen ronde bal, maar een platte schijf van gevulkaniseerd rubber. De spelers gebruiken een stick met een vrij groot plat vlak. Wel is het blad van de stick gekromd waardoor er nauwkeu- Boudewijn Weijermars heeft afgelopen vrijdag voor her nieuwde spanning gezorgd in de interne competitie van schaakvereniging Moerkapel le. Een ontketende Arian de Bruijne die dit seizoen de meeste winstpartijen van ie dereen behaalde en slechts een verliespunt hoefde te in casseren, kwam een dame voor tegen twee witte torens van Boudewijn. Deze twee torens bleken toch wel heel erg sterk en langzaam werd Arian zijn stelling ingeduwd waardoor het slechts een kwestie van tijd was dat Bou dewijn de vis binnenhaalde. 1-0. Op bord twee speelde Amo Luinenburg met wit te gen Gerard van Ommeren. Amo die tevens koploper is in Waddinxveën was dit keer niet opgewassen tegen het spel van Gerard waardoor hij later de partij op moest ge ven. Op bord drie werd er gespeeld tussen de broers Wouter en Maarten Vroe gindewey. Maarten die in de externe competitie een slech te start kende begint lang zaam de vorm weer een beetje terug te krijgen. Dit liet hij zien door na een lan ge partij van Wouter te win nen en op te klimmen naar de vierde plaats in de compe titie. Een opsteker deze avond voor Jan Blok die door een zeldzaam foutje van Ad Voerman een mooie overwinning behaalde. De enige remiseovereenkomst deze avond werd behaald door de steeds sterker spelen de Sander Marijt en Kevin Bakker als tegenstander. San der staat hiermee op een ver dienstelijke twaalfde plaats. Dames 1 van SG De Gouwe- AZC had nog iets goed te maken in de thuiswedstrijd tegen PSVBekkers Auto schade. Bij de uitwedstrijd had PSV optimaal geprofi- teerd van een slechte dag bij de Dames van SG De Gou we-AZC, tijd nu dus om te tonen dat wel degelijk ge wonnen kon worden van de defensief ingestelde dames uit Eindhoven. De Gouwe- AZC startte goed, had een duidelijk veldoverwicht en gaf nauwelijks kansen weg. Helaas lag de uitstekende keepster van PSV een doel punt veelvuldig in de weg. De tweede periode gaf min of meer hetzelfde beeld. Kan sen, maar een uitstekende keepster. In het doel van De Gouwe-AZC bewees Astrid Hijink echter ook een zeer betrouwbare sluitpost te zijn. Een goede 8-6 overwinning op een team dat voor veel ploegen lastig te bespelen was gebleken. Zaterdag speelt SG De Gouwe-AZC de laatste wedstrijd van de eerste ronde uit bij SG Haer- lem'04 om 20.00 uur. Meisjes Under 16 wist het af gelopen weekend na een in zinking in het tweede kwart toch te winnen van Binnen land, 44-40. Heren 2 liet het vooral in de tweede helft af weten tegen New Stars 3,46- 71. Heren Under 22 pakte een regelmatige overwinning op Forwodians, 66-48. Won Jongens Under 16 na een sterk derde kwart van HBV The Jumpers, 67-57, en was er een nipte overwinning voor Jongens Under 14 2, 50- 48. Heren 3 verloor in Utrecht nipt van SBU 4, 50- 49. winterfestijn met I ijshockeydemo w end. Zaterdag 23 januari werd het winterfeest van de hockey- i Vorige week speelde Be Fair doordeweeks al de eerste wed- strijd van het nieuwe jaar. Door de winterse weersomstandighe- den en de winterstop kwamen de Waddinxveners wekenlang iA/EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -vj Woensdag 27 januari 2010 I Z-Jy Ruim 270 mensen waren dan ook van de partij. Het hoogtepunt van de avond werd verzorgt door de Panters uit Zoetermeer. Het op landelijk niveau succesvolle ijshockey- team gaf een demonstratiewed- strijd. Een bestuurslid van de Panters gaf tijdens deze demon stratie korte uitleg over de ijs- hockeysport en de eigen scheids- rechter van de Panters floot de spannende wedstrijd. B i dens de verliespartij de ploeg van voormalig Be Fair-trainer Pieter van Zoest. Voor het elftal van Mark Weel, die er overigens zelf niet bij was vanwege een kruisbandoperatie, was Rob He- ijkoop de enige doelpuntenma- ker. Wibout van der Wees ont- ving een rode kaart vanwege na- trappen. club aldaar gevierd. Uit de reac ties op de website van de vereni- ging blijkt het succes van het feest al. Maar ook volgens de or- ganisatie was het evenement ge- i slaagd. „Voor het eerst was er een schaatsbaan die onderdeel i maakte van het jaarlijkse winter- dvunu j pleet.” i Ijshockey is een balsport maar wordt met een puck gespeeld.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 23