r ■B 1 D Exploitatie Alblas- locatie getekend Voor klimaatplannen gemeente 73.000 euro Colofon Privazorg: 24 uur per dag zorg thuis Bouwproject Hooge Brugge bijna af I Kort nieuws Onderzoek zwembad Modelwoningen Borstvoedingsavond WADDINXVEEN WADDINXVEEN Bingo VERVOLG VOORPAGINA In de Projectrapportage van de gemeente komt ook het zwembad aan de orde. De gemeenteraad heeft in december 2008 een bedrag van 57.000 euro beschikbaar gesteld voor verbouwing of renovatie van Gouwebad De Sniep. Hiervan is in 2009 een bedrag van 36.557 euro uit gegeven aan interne uren en de inzet van de externe bu reaus. In de raadsvergadering van 16 december 2009 is be sloten om het voorstel van het college niet te behande len. De gemeente geeft in haar projectrapportage aan dat er getracht wordt om in februari 2010 opnieuw een voorstel voor te leggen aan de raad. WADDINXVEEN Kerkenprogramma WADDINXVEEN /r Boekenmarkt WADDINXVEEN et de onderteke- Maandagavond hebben de gemeente en Alblas VOF, de bouwcombinatie van Bouwfonds en Dura i Vermeer, de exploitatieovereenkomst getekend voor het woningbouwproject op de Alblaslocatie aan de Zuidkade. I Ml ra a 3 Zaterdag kunnen belangstellenden de modelwoningen in Residence De Hooge Brugge zonder afspraak bezichtigen. Foto: PR is te vinden op: Kabel FM 103.4 en via de ether op FM 105.8 en keek ook vooruit: „Het is in alle opzichten een belangrijke stap vooruit. Ik verwacht dit jaar overigens meer eerste palen." Sinds 2003 voert de gemeente gesprekken over de herontwik- keling van het bedrijventerrein van houthandel Alblas. De hout- Kantoor Oranjelaan 9. Waddinxveen Alk auteursrechten en databankrechten ten aanzien van Ide inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionak Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. u bellen via telefoonnummer 06-20241791. Wie een goede indruk wil krij gen van de uitstekende woon- Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Wie borstvoeding geeft, kan problemen tegenkomen zoals spruw, borstontsteking, tepel- Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd. bij voorkeur per e-mail. PrivaZorg Groene Hart levert sinds kort 24-uurszorg. Priva Zorg is een landelijke AWBZ-er- kende thuiszorgorganisatie met regionale steunpunten. Het steunpunt PrivaZorg Groene Hart levert onder andere in Waddinxveen al jaren huishou delijke en persoonlijke verzor ging, verpleging en ondersteu nende begeleiding in de wijk. Door de toenemende vraag van ziekenhuizen, huisartsen en par ticulieren (PGB-houders) is het steunpurft Groene Hart afgelo- kabinet voor de regeling Stimu lering LOkale Klimaatinitiatie- ven (SLOK). Het plan loopt over drie jaar en dit jaar wordt een bedrag van 27.176 euro toe gekend. Met die subsidie kan de gemeente het kabinet helpen de ambitieuze landelijke klimaat- plannen te verwezenlijken. Hoe wel de laatste klimaattop als mislukt kan worden beschouwd, gelden nog steeds de doelstellin gen van het Kyoto-protocol. Het omgeving zwaar gaan meewe gen. Bij renovaties van gebou wen wordt tenminste 30 pro cent toegepast van de energiem aatregelen die extra geld kosten en een terugverdientijd hebben van tien jaar of minder. Ook het verkeer en vervoer wordt onder de loep genomen. Voor elk plan van meer dan vijf honderd woningen, zoals Trian gel, komt er een zogeheten Ver- voersprestatie op Lokatie (VPL) om het energiegebruik in een wijk zoveel mogelijk te beper ken. In de wijk worden fietsge bruik en openbaar vervoer be vorderd en autoverkeer afge remd. eenkomst door beide partijen ondertekend is, kan het plan ver der worden uitgewerkt in een definitief ontwerp. Ook kan nu gestart worden met de bestem mingsplanprocedure. Burge meester Cremers toonde zich verheugd over de overeenkomst Door Frans Bos e gemeente Wad dinxveen krijgt een extra subsidie van 73.450 euro van het In 't Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, wordt zaterdag 30 januari een bingo gespeeld. Er worden tien rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boekje (kost 7.50 euro) of een dubbel boekje (kost 12.50 euro). Als afsluiting van de avond wordt er een loterij gehouden met ook hier leuke prijsjes. Aanvang is 20.00 uur. Jeugd wordt alleen onder begeleiding van een volwassene toegelaten. Op 31 januari zal de Hervorm de Gemeente het kerkenpro gramma voor de RTW verzor gen. De uitzending begint om negen uur met het kinderpro gramma. Om half tien zal wor den overgeschakeld naar de Bethelkerk, voor de rechtst reekse uitzending van de kerk dienst. Voorganger in deze dienst is ds. M.C. Batenburg. Na de kerkdienst, om ongeveer tien voor elf kan geluisterd worden naar het eerste deel uit de serie “Kerkmuziek door de eeuwen heen.’’ De RTW radio kloven of borstweigeren. Dins dag 2 februari is er een avond van borstvoedingorganisatie La Leche League (LLL) over het voorkomen van problemen en het herkennen en behandelen ervan. De avond begint om 20.00 uur en wordt rond 22.00 uur beëin digd. Het is in de verloskundi genpraktijk van Waddinxveen (Kanaalstraat 10). Voor de avond wordt een bij drage in de kosten van 4,50 eu ro per volwassene gevraagd. Partners en baby’s zijn van har te welkom. Voor meer informatie over de avond of andere borstvoedings- vragen: Nel Veenman, 0182-619 964, en lllwaddinxveen@gmail.com. Door Fred Spoor Vastgoedontwikkelaars Merwe- streek Projecten B.V. en Veen stede BV hebben zich niet laten afschrikken door alle berichten over de economische crisis. On verstoorbaar zijn de plannen voor het fraaie appartementen complex aan de Gouwe (Zuid- kade nr. 6) ten uitvoer gebracht. Directeur Wim Bijl van Veen stede toont zich tevreden met het resultaat. Zells zo tevreden dat hij heeft besloten zich er zelf te gaan vestigen. Zowel de gun stige ligging als de kwaliteit van gebruikte bouwmaterialen en de ruime parkeervoorzieningen waren ook voor hem doorslag gevende argumenten. Naar verwachting worden de appartementen medio maart op geleverd. Er zijn er nog een aan tal beschikbaar voor gegadigden. handel was ruim een eeuw lang gevestigd op deze locatie aan de Zuidkade. Begin 2009 zijn de be drijfsgebouwen gesloopt nadat de houthandel verhuisd is. Door de sloop kwam het Re monstrantse kerkje, dat al lange tijd ingeklemd stond tussen de bedrijfsgebouwen, plotseling te voorschijn. Op de nieuwbouwlocatie moe ten zowel koop- als huurwonin gen verrijzen. Volgende week dinsdagavond houdt Alblas VOF een informa tieavond over de bouwplannen. Op deze avond laten de ontwik kelaars de hoofdverkaveling zien. Dit houdt in dat de wegen en bouwblokken bekend zijn. Ook de Remonstrantse Kerk heeft een plaats in het plan. Belang stellenden kunnen tussen 19.00 uur en 20.30 uur terecht in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade 59 in Waddinxveen. Onder het genot van een hapje en drankje zijn tekeningen, ma quettes en ander beeldmateriaal te bekijken. Ook is er informatie aanwezig over de aan- en af- voerroutes via de Zuidkade en de Apollolaan. mogelijkheden is welkom op zaterdag 30 januari voor de bezichtiging van de beide compleet ingerichte model woningen op de eerste eta ge. Van 11.00 tot 13.00 uur staan de deuren wijd open voor belangstellenden, ook van de overige appartemen ten. Medewerkers van Gou- westad Makelaardij zullen aanwezig zijn voor het vers trekken van alle gewenste informatie. Van der Linde uit de Wad- dinxveense Dorpstraat ver zorgde de stoffering en gar nituren, Voorbrood Meube len uit de Dorpsstraat in Ze venhuizen tekende voor de verdere inrichting. Indien datum en tijd niet uitkomen kan men ook op een ander moment terecht. Met een telefoontje naar 0182 636 021 van Gouwe- stad Makelaardij valt snel een individuele bezoekaf- spraak te regelen. pen jaar gestart met de leve ring van 24-uurszorg. Deze vorm van thuiszorg wordt vaak ingezet bij terminale cliënten die de wens hebben om thuis te sterven. De 24- uurszorg houdt in dat er een deskundige zorgverle ner 24 uur per dag bij een cliënt thuis aanwezig is en alle vormen van zorg levert. Deze zorgverlener werkt in een vast en klein zorgteam. Voor meer informatie bel de centrale zorglijn: 030- 6365302. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. - Op zaterdag 30 januari houdt Stichting De Gouwebloem een boekenmarkt in hun eigeft ge bouw aan de Tollenslaan 161 in Waddinxveen. De verkooptijden zijn van 10.00 tot 14.30 uur. Daarnaast is er ook verkoop van eigen hand- werkmaterialen en diversen lap pen stof. Ook is er een koffie hoek aanwezig. De Gouweb loem is een stichting die zich in zet voor de chronische zieken en gehandicapten in Waddinx veen. De netto opbrengst komt geheel ten goede aan het eigen werk. Voor nadere inlichtingen kunt Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 C10 eurocent p.m. BM JU nmg van de pDiiatici 1 W» M komst wordt in gestemd met de bouw van maximaal 180 woningen inclu sief appartementen. Nu de over- Hier een foto-onderschrift over de ondertekening van fotograaf Riekelt Bezemer. ui kabinet gaat een stapje verder: 20 procent duurzame energie in 2020, 30 procent CO2-reductie in 2010 en 2 procent energiebe sparing per jaar. Waddinxveen haakt daarbij aan. Zo heeft de gemeente een zoge noemd wind-convenant geslo ten. Behalve de vier windmo lens op Doelwijk komen er drie bij op het Gouwepark en men zoekt naar meer mogelijkheden om windmolens te plaatsen. Ook de gemeentelijke nota In koop en Aanbestedingsbeleid biedt houvast. Waar mogelijk en technisch, financieel en functio neel haalbaar zal duurzaamheid en een lage belasting van de leef- WEFKBIAD VOOR WAD0INXVEEN I O Woensdag 27 januari 2010 j

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3