I sport I I I Heren Agon doen winst cadeau aan Vives 5 I Wisselend succes voor volleyballers Be Fair I I I I Goud Turnsters i i i i i Miscom municatie Kampioen WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Oppeppen j De volleyballers van Agon hebben het bezoekende Vives 5 een punt cadeau gedaan. In sporthal De Plataan eindigde het duel in de tweede klasse C in een 2-2 gelijk spel. "In de vierde set zaten wij in een dal, waar we te laat uitkwamen", erkende aanvoerder Mario Prosperi ruiterlijk. I Op rozen WADDINXVEEN WADDINXVEEN j BOSKOOP Stand per 30.01.2010 Stand heren 2e klasse C üb Rijk Huisman ntmi die tot 11-10 vast. De gasten uit Foto: Riekelt Bezemer zijn naam: 25-22. te volleyballen. Bij 12-24 had Agon het ritme weer te pakken en beperkte het verlies tot 17-25. A‘ maar zag een voorsprong van 14- 9 al bij 16-16 verloren gaan. Het verlies, met 19-25, moesten de Boskopers vooral zichzelf aanre kenen. De beginfase van de der de set beloofde veel. Met Bert Feunekes in de hoofdrol legde de blokkering van de thuisploeg Jim Hazelzet, de sterkste aanvaller van de gasten, aan banden. Met zijn aanval nam de linkshandige Arjan de Rooij een aantal belang rijke punten voor zijn rekening en bij 14-6 leek Agon op rozen te zitten. De gastheren hielden hun niveau niet vast en bij 21-23 leek het setverlies een kwestie van tijd. Middenaanvaller Bert Feu- 4. 5. 6. 7. 8. '9. nekes nam zijn teamgenoten op sleeptouw en met een geslaagde blokpoging bracht Gerard van Dijken Agon op een beslissende voorsprong 26-25. Vives was aangeslagen en met 27-25 haalde de thuisploeg onverwachts de setwinst binnen. Mede door een onsportieve te genstander en slecht fluitende scheidsrechters kwam Flam Haarden maar niet in haar spel. Coach Alex Luycks probeerde met diverse wissels het ritme te rug te vinden in het team, maar dit lukte alleen in de tweede set. De setstanden waren: 25-15, 18- 25,25-21 en 25-15. Momenteel staat Be Fair 9e in de Promotieklasse A met 30 punten uit 13 wedstrijden en heeft het nog drie teams onder zich. Eén daarvan is Volley2B waar Flam Haarden komende zaterdag 6 februari om 14.00 uur thuis in de Groenswaard tegen moet spelen. Dit wordt een belangrijke wedstrijd voor beide teams om uit de geva renzone van degradatie te ko men en Be Fair zal alles op al les zetten om de volle winst te behalen. De meisjes B (12 - 15 jaar) van w Waddinxveen zijn kampioen geworden van de najaarscompetitie in de tweede klasse. Door afge lastingen was het lang on duidelijk of de meisjes kam pioen zouden worden. Ech ter de meisjes van VEP en kinschoten konden Wad dinxveen niet meer achter halen. Afgelopen weekend is het kampioenschap ge vierd. Een trotse coach en zijn meiden werden getrak teerd op een mooie medail le. Drie keer taekwondogoud won JITAE Waddinxveen af gelopen zaterdag tijdens de 8e editie van het Open Van der Poel. Met acht spelers reisde team Flamco van JI- TAE Taekwondo vol goede moed af naar Roelofarends- veen. Bij de pupillenklasse (8 tot en met 10 jaar) B-klasse, - 34 kg, was er overtuigend goud voor Eline Rekveld uit Gouda. Tegenstander Melis sa Wartenberg van Sport school Louis van Esch uit Den Bosch pakte in de eerste ronde nog een voorsprong met 2-0 maar in de tweede ronde veranderde Eline van tactiek en dreef Melissa tot wanhoop met haar snelle dollyeo-chagi’s (ronde trap pen). Met 6-3 ging de winst overduidelijk naar de Goud se en boekte Eline haar twee de toernooizege van dit sei zoen. Brons was er ditmaal voor Gouwenaar Bradley van Staaijeren bij de pupillen B- klasse tot 27 kg. De 8-jarige Bradley is nog maar net pupil en vocht dapper tegen het lengteverschil. Met golden point verloor hij nipt de hal ve finale van de latere win naar Rashen Homarrow van Koryo uit Den Haag. De overige pupillen Mamix Nieuwstraten (Waddinx veen) en Mike Post (Zeven huizen) sparden goed maar strandden in de kwartfinale. Kevin Olieman uit Moerka- pelle won overtuigend zijn eerste partij met 3-0 maar haalde net geen brons door de kwartfinale te verliezen met golden point van Jase Chitaroe uit Den Haag. Bij de aspiranten (11 tot en met 13 jaar) tot 40 kg, was er goud voor Dominique Rijs- bergen uit Waddinxveen. Dominique zou haar debuut maken in de B-klasse maar haar tegenstander uit Rotter dam wist door het winter weer Roelofarendsveen niet op tijd te bereiken. Domini que kreeg zonder in actie te komen de eerste prijs mee naar huis. Waddinxvener Lennard Ernst bereikte in de B-klas se tot 36 kg direct de finale maar moest met 4-0 zijn meerdere erkennen in de ervaren Boyd van Dijk uit Rosmalen. Lennard vergeet nog wel eens een aanval in te leiden met een schijnbe weging en incasseert daar door te snel een counter. Derhalve toch prima zilver voor de jonge Waddinxve ner tijdens zijn debuut bij de aspiranten. Bij de junioren C-klasse tot 63 kg was er bij de heren goud voor Robin Gielings uit Gouda. Robin wist in z’n pas 3e TBN-toemooi de stijgende fijn te behouden; brons op de open Amster damse, zilver op de Pant her Cup en nu goud. Na twee rondes van 2 minuten elk, ging de strijd gelijk op met Tony Sobnhap van Ko ryo Den Haag en was de stand met 4-4 gelijk. In de extra laatste ronde plaatste de Gouwenaar zijn dollyo- chagi overtuigend op het pantser van z’n tegenstan der en haalde verdiend zijn eerste toernooiwinst naar zich toe. De districtskampioenschap- pen eerste divisie turnen dames van het district Zuid Holland werden afgelopen zaterdag gehouden. Hier aan deden de Waddinx- veense meisjes Tessa Gut- ker, Lotte Janssen en Rosa- lin Kerssies mee. Opnieuw waren deze Waddinxveen- se meisjes succesvol. Lotte Jansen (Pupil 1) heeft een fraaie derde prijs gewonnen en Rosalin Kerssies (Pupil 2) een mooie tweede prijs. Zij zijn beide met deze goe de prestaties door naar de landelijke voorwedstrijden voor de halve finales. Lotte Janssen had vooral op de brug (le) en sprong (le) uitstekende resultaten. Ro salin Kerssies turnde vooral op vloer (le), brug (le) en balk (2e) een prima wed strijd. Tesse Gutker (senior) turnde ook een goede wedstrijd en is ook door naar de landelijke voor wedstrijden. Vanwege een rugblessure turnde ze een aantal elementen niet, waardoor ze net buiten de prijzen viel. setstand 21-24 wist Vollier ech ter 3 matchpunten op rij niet te verzilveren door goed ver dedigend spel van Be Fair, die direct doorstoomde en met een goede blokkering de set met 26-24 naar zich toetrok. De toon was hiermee gezet en Flam Haarden nam in de 2e set duidelijk het initiatief. Spel verdeler Michael van Maaren liet de aanvallers goed in hun spel komen. Edwin Ardon was als diagonaalspeler de hele wedstrijd goed op dreef en niet te stoppen voor Vollier. Met 25-17 werd ook dè 2e set door Flam Haarden gewon nen. In de 3e set maakte Vollier te veel fouten om het Be Fair moeilijk te maken, waardoor de Waddinxveners goed hun eigen spel konden spelen. Aan vallers Berend Faber en Peter Bruggenkamp speelden over- Vanaf het eerste fluitsignaal sta pelde Agon in de vierde set fout op fout en ook een wissel bracht daar geen verandering in. Tij dens een time-out bij 4-13 pro beerde aanvoerder Prosperi zijn medespelers op te peppen, maar pas na 10-20 begonnen zij weer Agon links van het net. Mario Prosperi (nr. 6) speelt Gerard van Dijken (nr. 7) aan voor een snelle middenaanval, waarmee de blokkering van Vives wordt verrast. 12- 24 13- 16 12-15 12-14 12-13 12-12 11 - 10 11 - 9 11 - 9 14 - 6 12- 4 u«uxcu. Tvainuiy zuucilu was 111 dat opzicht een positieve uit- zondering en zette in de beslis- sende rally twee reddingen op zijn naam: 25-22. Het spelbeeld wijzigde in de tweede set nauwelijks en dat i zorgde opnieuw voor een sterk wisselend scoreverloop. Agon tuigend en met hoog rende ment op de buitenkant. Mid denaanvaller Ernstjan van der Weijde, van het tweede thuis- team, liet zien goed mee te kunnen draaien in het eerste team door een gedegen blok neer te zetten. Verbazingwek kend veel ballen werden met succes verdedigd waardoor ook de derde set in winst werd omgezet (25-11). Het winnen van de vierde set (25-15.) lever de Be Fair een extra punt op die ze goed konden gebruiken in de competitiestand. Ook het tweede herenteam deed het uitstekend door de koppositie in de 3 e klasse ste vig in handen te hebben. De dames hadden het zaterdag moeilijk. In de lastige uitwed strijd tegen koploper Velo uit Wateringen wist Be Fair het goede spel van de afgelopen weken niet voort te zetten. jn team bij 17-16 op voorsprong. De gasten gaven geen krimp en wisselden de harde en zachte aanval goed af. De spelers van I de thuisploeg stonden vaak op de juiste plek om de smashes j van Vives te verdedigen, de meesten misten echter snelheid om goed te reageren op plaats- ballen. Rammy Alberto was in Door een algehele afgelas ting hoefde Be Fair zaterdag niet aan te treden tegen BSC ’68. In plaats van de competi tiewedstrijd stond er een oe fenwedstrijd tegen RCL op hef programma. Althans, dat was de bedoeling. Maar door een miscommunicatie had RCL al een tegenstander en ging een krachtmeting met de Waddinxveners niet door. Be Fair koos uiteindelijk voor de zaal en werkte in de sporthal van het Coenecoop College een training af. Be Fair-trainer Mark Weel hoopt dat er aanstaande za terdag weer eens ‘gewoon’ gevoetbald kan worden. De Waddinxveners mogen, mits het weer het toelaat, proberen de drie punten in eigen huis te houden als hekkensluiter Siveo op be zoek komt. Weel waakt voor onder schatting. “We zullen op onze hoede moeten zijn. Dit zijn vaak lastige potten. Siveo zal in de tweede sei zoenshelft alles op alles zet ten om zoveel mogelijk punten te pakken en degra datie te voorkomen.” De competitiewedstrijd op Sportpark ‘t Suyt begint za terdag om 15.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -y-j Woensdag 3 februari 2010 I n een gezellige ambiance in sportzaal de Groens waard werd afgelopen za terdag het retumduel van i Flam Haarden Be Fair in de le klasse tegen hekkensluiter Vol- her gespeeld. In het eerste duel hadden de Waddinxveense volleyballers met 3-2 verloren. Na de verlieswedstrijden van afgelopen weken wilde het i team het thuispubliek laten zien dat er ook gewonnen kon worden. Coach Hans van Vark startte de eerste set met een solide basisopstelling waarin zowel i aanvalskracht als ervaring aan- wezig was. De eerste set het een spannende strijd zien i waarin beide teams geen haar- breed toegaven. De teams gin- gen gelijk op naar het einde van de set waarin Flam Haar- den wat steken liet vallen. Bij p basis van een ster- ke verdediging nam de thuisploeg in de eerste set al direct een kleine voorsprong en hield die tot 11-10 vast. De gasten uit i IJsselstein stelden zich goed in op de voorspelbare aanval van i Agon, waarin de middenaanval werd overgeslagen. De opslag van de gastheren stichtte geen gevaar en de be- j zoekers kregen alle gelegenheid om hun lengtevoordeel aan het net uit te buiten. Bij 11-14 was i spelverdeler Prosperi succesvol met een doortikbal, maar pas na 12-16 leverde het spel van Agon punten op. Met een op- slag bracht Jan Apperlo zij: team hii 17-1 A nn vnnrmrr 1. Irene 2. Boni 3. Agon Dosko Utrecht 4 OKV Vives 5 Nesselande 5 VCH 10. Vives 4 11. Thor 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 27