I Sport Een nieuw plafond in 1 dag! A Burgemeester huldigt schaatser Wiersma BA Na barre tocht verliezen de dames van Gouwe-AZC I x su PLflMECO supersprint i I Dorenda Gerts in het zonnetje gezet vanwege zijn prestaties tijdens de Nederlandse kampioenscha- bvp eet zwarte Wolf Eremetaal voor turners Zilver voor Steenbergen WADDINXVEEN fgélopen zaterdag avond reisde een toch al zwaar ge handicapt Dames 1 door de flinke sneeuwval en Floreant Zondag afgelast BOSKOOP WADDINXVEEN BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP Afgelopen maandag werd schaatser Bauke Wiersma door Burgemeester Cremers en wethouder i pen Supersprint op de ijsbaan van Hoorn. X Door Desiree Oudshoom Hoorn vier keer aan de start; FOTO: Riekelt Bezemer óvvji tac uuikc diiccuwvat en gladheid af naar Haarlem. SG werd op behaalde prestaties. Twee AV’47 atleten moch ten uiteindelijk meedoen, Merel van Steenbergen en Lisanne van Manen. Merel van Steenbergen, ju nior A, kwam zaterdag in ac tie op de 1500 meter. Vorig jaar verliep Merel haar eerste indoor minder goed ze liep toen met moeite 5 minuten rond. Echter zaterdag zat het Merel eindelijk mee na een lange rug blessure waarvan ze nog herstellende is. Merel had nog genoeg over voor een eindsprint en be haalde met een tijd van 4.58.45 minuten een welver diende tweede plaats. Nu gaat Merel zich concentreren op de NK senioren waar ze op de 3000 meter uitkomt. Maureen Koster liet deze wedstrijd verstek gaan, Maureen is druk bezig met de training voor de NK cross die in maart plaats vindt. Zondag was het de beurt voor Lisanne van Manen ju nior C. Lisanne had twee on derdelen op het programma staan. Op de 800 meter zette Lisanne een tijd neer van. 3.06.08 minuten geen sterke tijd maar het leverde wel een clubrecord op. Bij het ver springen haalde Lisanne net geen 4 meter, ze blijft op 3.97 meter staan. conden, wat een baanrecord be tekende. De tweede rit eindigde hij in een tijd van 10.11 secon den, wéér een baanrecord. Op de driehonderd meter was de laatste rit beslissend. Met 23.86 seconden reed hij ook op deze afstand een nieuw baanrecord. Uiteindelijk keerde Bauke terug naar Waddinxveen met twee af- standsmedailles, twee baanre: cords op zak en een gouden eindplak. Burgemeester Cremers in zijn toespraak: "Wij willen je in het zonnetje zetten omdat wij er hartstikke trots op zijn dat wij Door Helena Wassenaar schaatsseizoen bijna voorbij want ik zit in het eindexamen- jaar van het VWO. Ik vind het heel belangrijk om mijn diplo ma te halen. Hierna zal ik een keuze moeten maken. Kies ik voor een studie die ik kan com bineren met het schaatsen of ga ik helemaal voor de schaats sport.” Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl Bauke is overigens niet de eni ge schaatser uit het gezin. Zijn zus Jetske werd in 2009 Zuid- Hollands kampioen allround en heeft zelfs in Jong Oranje geschaatst. Om tot toppresta ties te komen traint Bauke soms wel dertien keer per week. Hij vertelt: “Gelukkig is het vallend nog een vuist te maken. Daarmee werd de kwalitatief niet hoogstaande wedstrijd met een 7-5 eindstand afgesloten en kon men langzaam over de glad de wegen weer huiswaarts ke ren. Komend weekend worden de play off wedstrijden gespeeld door de nummers 1 en 2 van Poule B en de nummers 5 en 6 van Poule A. De 2 verliezers gaan samen met SG Haerlem, PSV/Bekkers Auto, Haeghe- borgh HZ Zian en SG De Gou- we-AZC de nieuwe poule D vormen. Op 13 februari wordt deze competitie gestart en be gint SG De Gouwe-AZC uit bij De thuiswedstrijd van Flore ant tegen DOSR is afgelopen zondag afgelast. Toch heeft de selectie van trainer Ad Hoogerbrug nog wel op het trainingsveld gestaan. “Er lag een flink pak sneeuw. Maar we hebben goed kunnen trai nen. Gelukkig maar”, aldus de trainer. Ondanks de slech te weersomstandigheden heeft Floreant de afgelopen twee weken meerdere malen getraind. Ad-interim Hooger brug probeert daarbij enkele accenten te leggen. “We moeten reëel zijn. Bijna alle ploegen hebben voetbal lend meer kwaliteit. Daar moeten wij ons op instellen. Ik heb er op gehamerd de te genstander niet te laten voet ballen. Er moet scherp ver dedigd worden en de ruim tes moeten klein blijven. Dat zijn de aspecten die we de komende periode willen ver beteren.” Aanstaande zondag mag Floreant op bezoek bij Zoetermeer. Maar Hooger brug verwacht dat ook die wedstrijd wordt afgelast. “Het weer blijft slecht. Het zou me dus niks verbazen als het zondag weer niet door gaat” Mochten de weersom standigheden wel gunstig zijn, dan is de aftrap in Zoe termeer om 14.00 uur. Zaterdag 30 januari werd in sportcomplex TOOS Plaza in Waddinxveen het tweede deel van de regiokampioen- schappen voor herentumen georganiseerd voor de 3e tot en met de 8e divisie. Naast een zeer strakke organisatie door vele vrijwilligers van TOOS, werd de dag ook een sportief succes met twee me dailles voor de heren van het ETEC TOOS Tum Team. In totaal kwamen vier TOOS turners in actie. Boaz Hoor turnde in categorie Junior I - 8,4e divisie, een zeer gecon centreerde wedstrijd. Hij werd zeer verdiend Regio naal kampioen. Rick Lens vertoonde zijn kunsten in ni veau Instap 11, derde divisie. Na een goed geturnde wed strijd kwam hij in dit sterke deelnemersveld uit op een keurige 8e plaats. Steven Versluis kwam uit in de vier de divisie, categorie Pupil 10. Een uitstekende wedstrijd le verde hem de titel Regionaal Kampioen op. Een mooie dag voor de jazzdans- en turnvereniging TOOS uit Waddinxveen. Haegheborgh HZ Zian. In Den Haag. Eindstand: SG Haerlem- SG De Gouwe-AZC 7-5 Periodestanden 1-2, 4-2, 2-1, 0-0 DoelpuntmakersSG De Gou we-AZC: Karen Weerd 3, Niki Hukker, Suzan Kaynar Manmeer SG De Gouwe-AZC: 4 uit 8. Dames 2 had het ook moeilijk door veel blessures, maar wist toch nog gelijk te spelen tegen de Dames van Widex GZC Donk 3 met 5-5. Dames 3 speel de pas op zondag avond en ver loren ook dikKortom een slecht weekend voor de Teams van SG De Gouwe-AZC, een schaatskampioen hebben. Het is een goede reclame voor Waddinxveen en we hopen je in de toekomst nog meer onder scheidingen te kunnen geven”. De wethouder voegde daar nog aan toe: “Je bent een voorbeeld voor andere kinderen, die door jou misschien ook willen gaan schaatsen”. In de regionale hoofdklasse zaalvoetbal heeft het team van BVP Pronk Haarmode zich, thuis in sporthal De Pla taan, tegoed gedaan aan de Leidse tegenstander Zwarte Wólf De bezoekers uit het enge bos werden met 8-3 verslagen. De eerste helft wordt in een te traag tempo en met weinig spektakel ge speeld. De ruststand van 1-1 is wat dat betreft tekenend. Alleen de treffer, een vuurpijl van Ossama Esseka, haalt het scorebord. Na de pauze pakt BVP het initiatief en neemt het snel afstand van de Lei enaars. De doelpunten vallen als rijpe appelen. Khairi Ah- did speelt gedreven en scoort er drie op een rij (4-1). Een daarvan ontstaat uit een leep hakje van die andere tove naar, Lakbir Ben Mhamed. Abderrazak Achtatou maakt er met een fraaie onder schepping counterend 5-1 van. De 6-1 van Ilyas Esseka valt uit een uitgespeelde aan val. Zwarte Wolf gaat dan toch nog even dreigend grommen en loopt in tot 6-3. Daarna is het invaller Oth- man Benjafaar die op snel heid de 3-7 maakt. Zoals hij het eerste doelpunt heeft ges coord (met een pegel) zorgt man of the match Ossama Esseka ook voor het slotak koord: een pegel die de Pla taan op zijn grondvesten doet trillen, 8-3. meter. De eerste honderd meter reed hij in een tijd van 10.22 se- n het bijzijn van zijn fami lie, vrienden, leden van de Waddinxveense schaatsver eniging en enkele leraren van het Coenecoop College speldde burgemeester hem het trage start echter goed door nog voor het einde van de pe riode tegen te scoren. In de tweede periode kantelde het spel. Veelvuldig moesten spe lers van SG De Gouwe-AZC voor 20 seconden de kant op zoeken. SG Haerlem profiteer de weliswaar slechts 2 maal, maar de vele uitsluitingen trokken een zware wissel op de toch al krappe bank van Dames 1 van de SG De Gou we-AZC. Karen Weerd, uit een manmeer, en Suzan Kay nar hielden in deze fase de ploeg toch nog enigszins in de wedstrijd, maar SG Haerlem kon gaan rusten met een 5-4 voorsprong. Na de kantwisseling moest SG De Gouwe-AZC, gedwongen door de vele uitsluitingen, nog verder terugvallen in een zone. SG Haerlem profiteerde daar slechts gedeeltelijk van, maar liep toch uit naar een 7-5 voor sprong. De laatste periode had achteraf gezien net zo goed niet gespeeld hoeven te worden. Het tempo daalde, SG Haerlem kon geen gat meer vinden in de ver dediging en SG De Gouwe-AZC ontbrak het aan kracht om aan- i gouden 'Hefje' op. De achttienjarige Bauke is ge- westelijke rijder bij de A junio- i ren en lid van schaatsvereniging de Gouwe Streek. Hij kwam in Hoorn vier keer aan de start; i twee keer op de honderd meter i en twee keer op de driehonderd Op 30 en 31 januari 2010 or ganiseerde adetiek vereni ging PEC 1910 uit Zwolle de tweede indoorwedstrijd met open inschrijvingen in het nieuwe Omnisportcentrum in Apeldoorn. Er was een beperkte open in schrijving voor de A, B en C junioren waarbij geselecteerd i De Gouwe-AZC moest daar in de laatste wedstrijd van de eer- ste competitiehelft de strijd aangaan met SG Haerlem'04. Hoewel deze wedstrijd feitèlijk om des keizers baard ging, werd een spannende wedstrijd verwacht, gezien de eerdere ontmoetingen tussen deze j twee ploegen. Zo eindigde de laatste thuiswedstrijd in 7-7. Helaas moest Dames 1 aantre den met een verzwakt team. Vaste waarden Lotte Huisman en Marjolein Russchenberg hadden verplichtingen met het WOC, bovendien begonnen Karen Weerd en keepster Ast rid Hijink niet geheel fit aan de wedstrijd. Toch startte SG De Gouwe-AZC echter verras send sterk aan de wedstrijd. Via doelpunten van Karen Weerd en Niki Hukker, beide uit overtalsituaties, werd een 2-0 voorsprong bewerkstelligd. SG Haerlem maakte de wat Van links naar rechts: wethouder Dorenda Gerts, schaatser Bauke Wiersma en burgemeester Cre mers. WEEKBLAD vWR WAjjDif'ixVEtN l oq Woensdag 3 februari 2010 Jyjy

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 33