Colofon Het Trefpunt niet meer af te huren I Triangel krijgt dorps karakter met een Engelse tintje Passage: Ontwikkel krachtig centrum I I J I Kort nieuws I I is Brief Trouwlocatie Op 17 februari verbindt CRK Adonai wokkels met Haïti. Voorstelling WADDINXVEEN Alzheimercafé Orgelestafette Realisatie Parkway WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Mensen die op zoek zijn naar een zaaltje voor een feestje of bijeenkomst kunnen sinds afgelopen december niet meer terecht bij Het Trefpunt. Reinier Kramer (Kramer Uitvaartzorg) weet nog niet of de zalen in de toekomst opnieuw te huur komen. F f 1 v?Kii di Door Richard Avontuur Richard Avontuur Kantoor Oranjelaan 9. Waddinxveen Door Richard Avontuur en Fred Spoor dere dingen. Er was vanuit ons geen interesse om het contract te verlengen.” Een andere reden was, volgens Kramer, dat de verhuur van het pand te weinig opleverde. „Je werkt te verdie nen, maar hier werd verlies op aan de lijst van trouwlocaties in Waddinxveen. Daarmee wor den de keuzemogelijkheden voor trouwlustigen verruimd met een sfeervolle locatie. Naast de trouwzaal in het ge meentehuis en de toegevoegde Remonstrantse Kerk zijn ook restaurant Bibelot, restaurant Akkeroord en café-restaurant De Unie voor het kiezen. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Aflr auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop^mgmeuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Het College heeft schrifte lijk gereageerd op een brief van de winkeliers over dit zelfde onderwerp. In haar reactie schrijft het College ‘onaangenaam verrast te zijn door de toon van de brief en de inhoudelijke in steek ervan.’ Het College De Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade 59 wordt toegeyoegd AutOlUW Ook had Van Vliet nieuws over de Tweede Bloksweg. „Een idee is om deze autoluw te maken. Bewoners van deze weg kunnen hun huis dan bereiken via de parkway, die met de Tweede Bloksweg verbonden is.” de weg liggen, als daarvan ge scheiden worden door een diepe tuin.” Lees volgende week meer in het Weekblad van Waddinx veen. In de aula van het Coenecoop College speelt woensdag 17 fe bruari Marius Gosschalk ‘De Alchemist’, naar het gelijkna- dat bewoners eerst met de auto door een andere wijk moeten om bij hun eigen huis te komen. Om de veiligheid te vergroten hebben we ervoor gekozen om auto’s en fietsers overal geza menlijk van de weg gebruik te laten maken. Hiervoor wordt de hele wijk een dertig kilometer zone." Het Alzheimer Café wordt woensdag 10 februari in het Anne Frankcentrum, gehou den. Aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis. Het onderwerp is: Is elke de mentie hetzelfde en welke be handelingen zijn er mogelijk? Een Geriater zal het een en an der vertellen over het stellen van de juiste diagnose, omdat niet elke dementie het zelfde is. de bestaande centra, waaronder De Passage, klopt volgens de winkeliers niet helemaal. Dirk Jan Droogh, die als adviseur eer der nog de gemeente en de win keliers gezamenlijk bijstond, stelde dat De Passage niet zal overleven naast het centrum. Je kan namelijk niet twee krachtige centra naast elkaar hebben,” legde Marie-Claire van Doornmalen, beleidsadviseur van de Kamer van Koophandel, uit. „Het klopt dat er sinds 2005 meer koopkracht is maar een euro geef je maar één keer uit. Als er overal voor wordt geko zen, wordt er eigenlijk nergens voor gekozen.” De winkeliers zien zich het liefst onteigend worden door de ge meente. Klanten zullen met de ontwikkeling van het centrum, zo stellen de winkeliers, name lijk naar dat gebied trekken. De rol van de overige buurtcentra is dan voor de vergeten bood schappen, een rol waarin De Passage volgens de winkeliers niet kan overleven. „We hebben de raadsleden duidelijk gemaakt dat er bij de ontwikkeling van het centrum sowieso kosten ge maakt moeten worden voor de Passagewinkeliers". Hun advo caat, de heer Davelaar, legde uit dat de winkeliers een daim kun nen indienen vanwege achter- wijkdelen verbonden. Deze plannen maakte stedenbouw kundige Martine van Vliet vori ge week bekend tijdens een pre sentatie voor de Waddinxveense gemeenteraad. Die zal de plan nen later nog bespreken. De diversiteit in Triangel wordt groot, stelt Van Vliet. „We wil len in alles variëren,” meldde Van Vliet. „Geen enkele wijk zal hetzelfde zijn. Niet alleen zullen de huizen qua bouw van elkaar verschillen, maar ook in de ge bruikte materialen. Zo krijgt ie dere buurt z’n eigen baksteen en dakpan. Bovendien zal er geen symmetrie zijn in de straten. Huizen kunnen zowel direct aan kendheid verkreeg, is het zalen centrum niet langer te huren. Een samenloop van omstandig heden, stelt voormalig beheer ster Irene Kwinten. „Het huur contract liep af en de laatste ja- ren was ik al bezig met wat an- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. mige boek van Paulo Coelho. Van dit boek zijn wereldwijd meer dan 30 miljoen exempla ren verkocht. ‘De Alchemist’ begint om 20.00 uur en toegangskaarten (17 eu ro, inclusief 2 consumpties) zijn verkrijgbaar via Ineke-Steen- landfaplanet.nl of een half uur voor aanvang van de voorstel ling aan de zaal van het Coene coop College. De opbrengst komt ten goede aan Stichting WANAWA en de Multiculturele Vrouwen Ont moetingsgroep Gouda. De or ganisatie is in handen van vrou wenorganisatie Zonta. Een bijzonder evenement za terdag 20 maart in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde Het Ontwerpbestemmings- plan heeft eind vorig jaar ter inzage gelegen voor het in dienen van zienswijzen. Een aantal daarvan heeft ge leid tot aanpassing van het plan, waarmee betrokkenen akkoord zijn gegaan. Daar mee is een flinke stap gezet tot realisatie van het cen trum. Begin maart wordt gestart met het aanbrengen van de voorbelasting op het bouw terrein. Met het onthullen van een projecfbórd op de centrumlocatie wordt hier aan op 8 februari rond 16.30 uur op feestelijke wijze aan dacht besteed. Triangel krijgt ook enkele voor zieningen, en voor de verkeers- stroming in de wijk maakte Van Vliet de plannen bekend. De ‘parkway’ moet ervoor zorgen dat bewoners makkelijk in hun eigen buurt komen. Deze ver keersader zal, evenals de wijk, steeds verschillen qua vormge ving. „De buurtstraten, die allemaal kort worden, sluiten straks aan op die doorgaande weg,” aldus Van Vliet. „Het is dus niet zo Het Trefpunt is niet meer af te huren. Of dat in de toekomst zo nog niet zeggen. Maandagavond vond in het ge meentehuis een bijzondere bij eenkomst van Passagewinkeliers en gemeenteraad plaats. Hoewel de bijeenkomst in de Raadzaal plaatsvond, gaf het gemeentebe stuur bij monde van een voor lichter nadrukkelijk aan zich te distantiëren van dit initiatief. De bijeenkomst was besloten, uit angst voor het uitblijven van belangrijke vragen van de raads leden zo gaf de organisatie aan. Organisator was het advocaten kantoor Driehoek Advocaten dat een aantal Passagewinkeliers vertegenwoordigd in hun strijd tegen de huidige plannen van het College met het Passage- bied. Hoewel de winkeliers het be lang van het nieuwe centrum onderkennen, zijn zij het oneens met de plannen van het College om een deel van de Passage te laten staan. De berekeningen waaruit wordt geconcludeerd dat consumenten naast de aan kopen in het nieuwe centrum ook hun geld blijven uitgeven in schrijft afstand te nemen van de standpunten van ad vocaat Davelaar en is van mening dat het moment van kiezen of delen is aan gebroken voor de winke liers. .Juist over het Passa- gegebied heeft het College, los van de lopende procedu res voor het nieuwe cen trum, nieuwe initiatieven opgestart,” schrijft het Col lege. „Verder lopen er met Achmea Vastgoed zeer con structieve gesprekken inza ke de herontwikkeling van haar bezit in De Passage.” blijft kan eigenaar Reinier Kramer 1 Foto: Riekelt Bezemer Bezorging Geen krant ontvangen? Be! 0900-1010107 (io eurocent p.m. gedraaid.” Ondanks dat de ver liezen volgens Kwinten ‘mis schien nog wel om te buigen waren’, wilde zij geen nieuwe termijn. Kwinten: „Na negen jaar is het wel mooi geweest. Nu heb ik ander werk en een andere gezinssituatie. Het kwam wel mooi uit dat er nu een einde aan kwam.” De instellingen die regelmatig gebruik maakten van Het Trefpunt hebben allemaal een nieuw onderkomen gevon den, stelt Kwinten. Eén van die vaste klanten was Marco van Bemmelen. Hij organiseerde in Het Trefpunt computercursus sen. „Inmiddels hebben wij in derdaad een nieuw onderko men. Al enkele maanden gele den ontvingen wij als huurder netjes een brief waarin werd ge meld dat wij op zoek moesten naar een nieuwe locatie. Ach, soms is het ook wel eens nodig om een nieuwe impuls te krij gen. Nu organiseer ik de cursus sen in het voormalige politiebu reau aan de Mozartlaan.”.Gaat Kramer een nieuwe exploitant zoeken? „Dat zijn dingen waar ik me nog niet mee bezig heb gehouden. Ik ben in ieder geval uitvaartondernemer en geen za lenverhuurder.” ijna een jaar nadat Het Trefpunt dankzij een bijeenkomst van de PW landelijke be- Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen^.mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. blijvende inkomsten. Dit geldt ook voor de ontwik kelaar van het nieuwe cen trum. Daar kan door het be houd van De Passage geen optimale winst gemaakt worden. Bovendien is er over een jaar of tien geld nodig om De Passage, die zal verloederen, op te knap pen. De winkeliers zien onteige ning als de beste optie. „Dan is iedereen blij,” aldus Van Doremalen. „De win keliers kunnen verhuizen naar het centrum, waar één krachtig gebied ontstaat, en de gemeente kan het Passa- gegebied ontwikkelen, waaraan geld verdiend kan worden.” en zogenaamde ‘park- way’, een brede allee omgeven door bomen, wordt in de toekomst de ‘slagader’ van de nieuw bouwwijk Triangel. Deze door gaande verbinding wordt, zoals de hele wijk, een dertig kilome terzone en slingert door alle buurten waaruit Triangel zal be staan. Deze buurten, acht in to taal, krijgen een dorps karakter en om dat te bewerkstelligen is inspiratie opgedaan in Engeland. Naast de doorgaande weg is ook een groot, groen park aan alle in Waddinxveen: een orgelesta fette en muziekmarkt. Een van de activiteiten in het kader van de actie ‘Talenten voor stenen’, bedoeld om geld bijeen te brengen voor de financiering van de aankoop van de Ont- moetingskerk. Elke organist brengt een half uur muziek ten gehore. Tegen betaling van 5 euro of meer kan een aanvraag inge diend worden voor een orgel werk (vóór 1 maart). Info en aanvragen: 617521 of cobikromhoutfahotrnail.com WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Woensdag 3 februari 2010 i y

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3