Oudste inwoner viert 106e verjaardag I Maandag 1 maart 10e Lijsttrekkersdebat Colofon I i I I I Kritiek op OZB correctie leegstand waddinxveen steunt wederopbouw Haïti I- Kort nieuws WADDINXVEEN CRK Adonai verbindt wokkels met Haïti Kunstlezing Rommelmarkt Vernieuwde 30+ disco Quilt-inn exposeert WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Van Jetje in Souburgh WADDINXVEEN urgemeester Cremers Foto: Riekelt Bezemer Door Richard .Avontuur honk, Zuidplaslaan 552. Acaciastraat. Ook voormalig burgemeester Roijers kwam een taartje eten. De heer Van As woont nog ge heel zelfstandig aan de Acacias traat 67A in Waddinxveen. Hij is geboren op 4 februari 1904 in Melissant. De vader van de heer Van As werd in ca 1914 bedrijfsleider bij de familie Van Dort Kroon. Na zijn overlijden in 1944 nam zijn zoon, de heer Piet van As, de bedrijfsleiding over tot en met de vijftiger ja- ren (vermoedelijk 1957). De heer Van As heeft voor ver schillende bedrijven gewerkt, onder meer voor het transport bedrijf Rouborst in Waddinx veen en later voor het zand- transportbedrijf De Man in Groot-Ammers. Bij beide be drijven was hij werkzaam als chauffeur. Hij heeft nog ver na zijn 65e doorgewerkt. Hij heeft voor zijn leeftijd nog een goede gezondheid. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288. fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen^i mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop(amgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. uur. Voor informatie tel: 0182 618689 of 0182 614715 ofbekijk de website www.wsv-depadde- stoel.nlDe Paddestoel is geves tigd aan de Lijsterbesstraat 18. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 10 februari 2010 Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9. Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. WADDINXVEEN - Maandag avond 1 maart wordt in de raad zaal van het gemeentehuis in Waddinxveen voor de tiende maal het lijsttrekkersdebat ge houden. Aan het vieijaarlijkse debat, dat om 20.00 uur begint en tot om streeks 22.30 uur duurt, nemen met het oog op de komende ge meenteraadsverkiezingen op woensdag 3 maart de lijstrekkers van alle zeven politieke partijen en -groeperingen deel. De toe gang voor het publiek is vrij. De lijsttrekkers die met elkaar in debat gaan over het in de ko mende vier jaar te voeren beleid in de gemeente Waddinxveen De Waddinxveense Kunst Kring organiseert op dinsdag 16 febru ari een lezing over Theo van Doesburg en zijn tijdgenoten. De lezing wordt gegeven door Caroline Lassche in het Concor- diagebouw De Hoge Noot, J.W. Frisoweg 1A. Aanvang 19.30 uur. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. Zaterdag 13 februari wordt er in de Paddestoel een rommelmarkt gehouden. De entree is gratis. De aanvang is van 9.00 - 14.00 Stichting Wijkwerk de Zuidplas organiseert op zaterdag 13 fe bruari een vernieuwde 30+ dis co. Muziek uit de jaren 70 en 80 zullen de revue passeren, waar bij tevens een hapje en een drankje genuttigd kunnen wor den. Aanvang is 21.30 tot 01.00 uur. De entree bedraagt 2,50 eu ro. Plaats: Gebouw Het Zuid- Quilt-inn exposeert in de bibli otheek. De expositie is te zien van 2 februari tot 2 maart. Quilt-inn bestaat uit een groep van tien Waddinxveense da mes. Inmiddels hebben ze zo veel quilts gemaakt dat ze die graag willen laten zien. U kunt de dames zelf aan het werk zien in de bibliotheek op dins dag 16 en 23 februari van 14.30 tot 16.30 uur. zijn Kees de Jong (PCW), Henry ten Zijthoff (PvdA), Dorenda Gerts (CDA), Theo van der Vel de (VVD), Stephan Peters (Weerbaar Waddinxveen), Al bert Grooten (D66) en Onno Schuurman (Waddinxveens- Be lang). Debatleider is ditmaal voor het eerst Michiel Bosgra, televisie- verslaggever economie van het NOS Journaal. Hij is geboren en getogen in Waddinxveen, be zocht er de openbare mr. A. de Roosschool en de samenwer kingsschool voor havo-athe- neum en was tijdens zijn oplei ding journalistiek aan de Hoge school van Utrecht politiek ver- dit niet het geval en interpre teert Beekman de berekening verkeerd. Desondanks bleek Beekman niet de enige die zo dacht, want zijn motie om het cor- rectiepercentage van 5% per 2011 te schrappen, kreeg de steun van alle politieke partij en. Het advies van wethou der Lont om nog eens over de berekening te praten, werd genegeerd. Beekman: „Dat zou een herhaling van zetten zijn, want vorig jaar is er ook al eens uitleg gegeven. Er is geen onduidelijkheid over het systeem, maar ge woon vijf procent correctie,” aldus de CDA’er. De OZB moet de gemeente dit jaar ruim 5,25 miljoen euro ople veren. Voor de eigenaren van woningen, wordt 0,1170% in rekening gebracht, tegenover 0,1162% vorig jaar. Een stij ging van 0,0008 procentpunt. Om de slachtoffers van de aardbeving op Haïti bij te staan, wil de gemeente Wad dinxveen zich aansluiten bij het wederopbouw project van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Hierover sprak de Commissie Bestuur en Middelen van het Gouwe- dorp afgelopen woensdag. Hoewel de plannen gesteund werden, stelden enkele partij en zich ook de vraag of bijdra ges aan ontwikkelingshulp, in dit geval een bedrag van €25.000,-, niet beter kon wor den gebruikt om lokale initia tieven voor Haïti te. verdubbe len. De gemeenteraad stemt op 17 februari nog over het plan. Wanneer de opbrengst van een lokaal initiatief wordt ver dubbeld, zou dit op meer bij val van de Waddinxveense be volking kunnen rekenen, vond CDA-ftactievoorzitter Hugo van Berkesteijn. „Nu is het zo dat mensen zelf mis schien al gegeven hebben en minister Koenders van ont- wikkelingszaken heeft dat be drag al eens verdubbeld,” al dus de CDA’er. Ook kwam er vanuit de raads- Eigenaren van onroerende za ken zien de belasting over hun bezit voor 2010 per saldo niet stijgen. Dit blijkt uit het voor stel van het college dat door de gemeenteraad is aangeno men. De discussie ging vooral over de correctie van leeg staande bedrijfspanden. Die zou volgens een motie van het CDA, verdedigd door Jan Beekman, niet langer gecorri geerd moeten worden en zo doende door de OZB-betalers worden opgehoest. „Die panden staan leeg door de economische situatie. Omdat de gemeente daar door inkomsten mist, gaat het tarief omhoog, zodat de verminderde opbrengst wordt gecorrigeerd,” schet ste Beekman het probleem. Volgens wethouder Lont is Het christelijk regiokoor Ado nai organiseert op 17 februari een 'gratis' concert in de Bet- helkerk aan de Bilderdijklaan. Het koor is één van de deel nemers aan de bekende wok- kelactie van de OVW. Zij vra gen daarom voor entree mi nimaal vijf wokkels. Wie geen wokkels heeft is tegen betaling van vijf euro wel kom. Dirigent Peter Burger, pianist Kees de Bruin, tenor Floor Ouwehand en andere muzikanten wérken belange loos mee. Aanvang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) Na af loop wordt een collecte ge houden voor Haïti. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen. Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Op woensdag 17 februari treedt de Muziekgroep Van Jetje op in de Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh. Deze muziek groep zingt en speelt traditionele Nederlandse, Engels en Maleise liedjes. Het optreden begint om 19.30 uur. De toegangsprijs inclusief een kopje koffie of thee bedraagt 4,50. Leden van Comfort a la Carte krijgen 1,50 korting. Betaling geschiedt via de Chip knip. De jarige Van As kreeg dit jaar voor het eerst twee burgemeesters op de koffie. Voor burgemeester Cremers was het de eerste keer dat hij Waddinxveens oudste inwoner mocht feliciteren met diens veijaardag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 10 eurocent p.m. Door Richard Avontuur leden de vraag waarom de ge meente koos voor het steunen van de wederopbouw en niet voor noodhulp, die op dit mo ment nog altijd geboden wordt in het Midden Ameri kaanse land. Volgens burge meester Cremers is daar ech ter al voldoende steun voor. „Wij hebben er nadrukkelijk voor gekozen om ons aan te sluiten bij het wederopbouw- programma van de VNG. Daarmee kunnen we structu reel steun bieden aan het land.” Vanuit de PvdA rees, spre kend over de ontwikkelings hulp, de vraag of Waddinx veen in de toekomst niet beter een ontwikkelingshulp beleid kan worden ontwikkeld. „Mis schien moeten we,” zo stelde fractievoorzitter Matjan St offers - Bosch, „weer preven tief beleid voeren, zoals Wad dinxveen dit in het verleden deed. Dat pas in het rijtje duurzaamheid en CO2-beleid dat er al is.” Hierin vond Stoffers - Bosch geen steun bij burgemeester Cremers. Hoewel partijge noot, stelde Cremers dat een kleine gemeente als Waddinx veen daar niet de middelen voor heeft. W mocht vorige week Waddinxveens oud- ste inwoner, de heer Piet van As, feliciteren met zijn 106e veijaardag. De hoogbe jaarde jarige ontving zijn ver- jaardagsbezoek thuis aan de slaggever bij RTW FM. De loka le omroep zal het lijsttrekkersde bat rechtstreeks uitzenden via de ether (105.8 MHz) en de ka bel (103.4 MHz). Voor de drankjes en de hapjes dragen de gemeente Waddinx veen en de drie Waddinxveense supermarkten Albert Heijn, Cl000 en PlusMarkt en banket bakker Ton van den Berg zorg. De organisatie is in handen van de journalist Bert J. Wouden berg die tot nu toe acht van de lijsttrekkersdebatten heeft ge leid. Hij werkt daarvoor samen met RTW FM en de plaatselijke weekbladen waaronder het Weekblad voor Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3