l! I ’I week i Meer info Bouwzaken Groen Gehandicapten parkeerplaats Wmo Gemeente belastingen Bezwaar Contact Vergunningen Loket Businfo Ruimtelijke ordening Publiciteit 3M§ar Vergaderen 4- RubriekGemeentenieuws uit Waddinxveen BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN: BINNENGEKOMEN KAP AANVRAGEN VRAGENLIJST WIJZIGING VERORDENING ONROERENDE ZAAKBE LASTINGEN 2010: VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN: OVEREENKOMST ART. 6.24 WRO: VOOR ALLE DUIDELIJKHEID: VOORNEMEN TOT VERLENEN ONTHEFFING: 20090188 Brugweg 96D, het plaatsen van een carport. STEMMEN BIJ VOLMACHT U heeft ook de mogelijkheid een ander voor u te laten stemmen. Dit heet ‘stemmen bij vol macht'. STEMPAS SAMENLEVING d tot 12.30 uur op tel. 624 500. t£ Kees de Jang 500. Alle informatie kunt u ook vinden op onze website www.waddinxveen.nl. zijn: Staringlaan Brederolaan; Kon. Wilhelminaplein Willem de Zwijgerlaan; Juliana van Stol- berglaan Kerkweg-Oost; Kromme Esse Henegouwer- weg; Kanaaldijk Apollolaan; Zuidplaslaan Dreef; winkel centrum Zuidplashof; Sterren laan IJsermanweg. (Foto: Egbert Egberts) blieksbalie. Een kopie van de verordeningen is tegen vergoe ding van leges verkrijgbaar. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100016 Roosje Voshoeve 74, het vergroten van een woning (25-01-2010); 20100017 Jan Willem Frisoweg 2-43, het renoveren van een appartemen tencomplex (26-01- 2010); De gegevens van deze aanvra gen kunt u op afspraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624 500 De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: Besloten is een bestaand par keervak nabij de woning Prins Bemhardlaan 102 aan te duiden als een gereserveerde gehandi captenparkeerplaats met onder- bord (kenteken). In februari en maart vindt er een klanttevredenheidsonderzoek plaats voor de inwoners die ge bruik maken van de individuele voorzieningen uit de Wet maat schappelijke ondersteuning. Als u een vragenlijst ontvangt nodi gen wij u van harte uit om deze in te vullen en uw ervaringen daarin te vermelden. Met uw re acties kunnen wij onze dienst verlening verbeteren. De raad heeft op 27 januari 2010 de “verordening tot de eerste wijziging van de verordening onroerende-zaakbelastingen 2010” vastgesteld. Deze verordening treedt in wer king op de eerste dag na 3 febru ari 2010. De verordening kunt u vinden op onze website www.waddinxveen.nl en ligt kosteloos ter inzage bij De Pu- De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 210001 Kerkweg-West 236, het verwijderen van asbest houdend zeil (29-01- 2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank 's- Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbon den. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningen loket. U hoeft dan niet te wach ten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw be zoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). Infor matie over de beschikkingen kunt u krijgen bij genoemde af deling. De Provincie plaatst digitale bor den met vertrektijden bij bushal tes. Zij verstrekte onderstaande informatie. Stelt u zich deze vraag wel eens? Dan hebben wij goed nieuws voor u! Binnenkort plaatst de provincie samen met uw gemeente en de busver- voerder digitale borden met de vertrektijden van de bussen bij de bushaltes. U kunt straks pre cies zien hoeveel minuten het nog duurt voordat de volgende bus vertrekt. Ongeveer 1500 di gitale borden op zonne-energie worden geplaatst bij de helft van alle bushaltes in Zuid-Hol- B&W hebben een overeen komst als bedoeld in artikel 6.24 Wet ruimtelijke ordening geslo ten met Ontwikkelingscombina- tie Alblas VOF, gevestigd te Delft, voor de herontwikkeling van de bedrijfslocatie Alblas. Het betreft de ontwikkeling van maximaal 180 woningen inclu sief appartementen aan de Zuid- kade 62. Een zakelijke opgave van de in houd van de overeenkomst met bijbehorende stukken, conform artikel 6.2.12 Besluit ruimtelijke ordening ligt met ingang van donderdag 4 februari 2010 gedu rende zes weken tijdens ope ningsuren ter inzage bij de Pu- blieksbalie. - omdat het om gemeenteraads verkiezingen gaat, kunt u uw (volmacht)stem alleen in een stembureau in Waddinxveen (laten) uitbrengen. - een gemachtigde mag niet meer dan 2 volmachtstemmen uitbrengen. In totaal kan hij dus 3 keer stemmen; 2 keer voor een ander en 1 keer voor zichzelf. Voor vragen kunt u contact op nemen met mevr. Van Delft of de heer Van Wezel via tel. 624 Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat ontheffing is verleend van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan als be doeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het conceptbesluit met bijbeho rende stukken ligt met ingang van donderdag 4 februari t/m woensdag 17 maart 2010 tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze ken baar maken bij het college van B&W. Mondeling is ook moge lijk via een afspraak of telefo nisch op werkdagen van 08.30 - Zuidkade tussen de nummers 5 en 8, 9 leilinden. Deze bo men staan te dicht bij een nieuw te bouwen pand en worden verplaatst in de directe omgeving van de huidige loca tie. - Zuidplaslaan bij de nummers 49 en 111, in de berm, 2 plata nen. Deze bomen zijn bescha digd door de storm. - In de berm nabij Piasweg 16a, 1 es. De boom is beschadigd door de storm en heeft een slechte conditie door wamvor- ming. - In de groenstrook nabij Maar ten Schoutenstraat 4, 1 linde. De boom is beschadigd door de storm. - Hoek Kerkweg West Es- doomlaan, 1 es. De boom is beschadigd door de storm. - In de groenstrook nabij Molen- ring 21,2 kastanjes en 1 linde. De kastanjes hebben een slech te conditie en de linde is be schadigd door de storm. Opname in deze publicatie houdt geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaar schrift indienen tegen een voor genomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar ma ken bij het Vergunningenloket. In de gemeente Waddinxveen treft u op bepaalde plaatsen spe ciale aanduidingspunten aan waarop politieke partijen hun propaganda voor de verkiezin gen van 3 maart mogen aan brengen. Het is niet toegestaan op deze plaatsen andere dan po litieke partij posters aan te bren gen. Politieke partijen mogen niet elders plakken. Plakplaatsen Wilt of kunt u op 3 maart niet zelf stemmen dan kunt u dit door een ander laten doen. Dat kan op 2 manieren: 1. U kunt uw stempas overdra gen aan een andere kiezer die een stempas van de gemeente heeft ontvangen. U (vol- machtgever) en degene die voor u gaat stemmen (ge- Op woensdag 3 maart 2010 STEMMEN MET EEN wordt de nieuwe gemeen teraad gekozen. Er wordt weer gestemd met het rode potlood. Alle informatie over deze verkiezingen vindt u op deze pagina's. Zonodig wordt de pagina dagelijks geactualiseerd. Ook in de gemeenterubriek in Hart van Holland treft u regelmatig informatie over de gemeenteraadsverkiezin gen aan. Een aantal belangrijke zaken op een rijtje: Om te stemmen heeft u een stempas en een geldig identi teitsbewijs nodig. U kunt stemmen in een wille keurig stemlokaal in Wad dinxveen. Een vervangende stempas kunt u tot uiterlijk 2 maart, 12:30 uur in het ge meentehuis verkrijgen. Als iemand anders uw stem uit brengt, moet u een kopie van uw identiteitsbewijs meege ven. K Iedere kiezer die op 19 januari 2010 in de Gemeentelijke Basis administratie persoonsgegevens (GBA) van Waddinxveen stond ingeschreven, krijgt medio fe bruari van ons een zogenaamde ‘stempas’ toegestuurd. Met deze stempas kunt u in ieder wille keurig stembureau binnen de gemeente uw stem uitbrengen. U moet dan ook een geldig legi timatiebewijs meenemen. bij volmacht te mogen stemmen bij ons indient, ontvangt u uiter lijk 2 weken na ontvangst van uw aanvraag een schriftelijk be sluit. Als uw verzoek wordt in gewilligd ontvangt de gemach tigde een groen volmachtbewijs. Hij mag uw volmachtstem al leen gelijktijdig met zijn eigen stem uitbrengen. Als het volmachtbewijs zoek raakt, kunnen wij geen nieuwe meer afgeven. U mag niet op een gegeven volmacht terugko men en dus niet meer zelf aan de stemming deelnemen. land. Bij de grotere knooppun ten, zoals busstations, plaatst de provincie ongeveer 100 grotere borden die op stroom werken. De plaatsing van de palen voor de haltedisplays is gepland in fe bruari. Van maart tot december worden de displays zelf gemon teerd. Reisinformatiegroep OV9292 houdt voor u de informatie op de borden in de gaten. Defecten aan een display kunt u melden bij de helpdesk van OV9292. De helpdesk is per telefoon be- reikbaar op werkdagen van 06.00 uur tot en met 20.00 uur op 010 - 29 45 215 (normaal ta rief). Buiten bovengenoemde tijden kunt u de wachtdienst bereiken per mail of via een te lefonische melding op een ant woordapparaat. Op de displays staan de telefoonnummers waar u kunt melden dat een display defect is. Indien er sprake is van een cala miteit met invloed op het bus- verkeer (bijvoorbeeld mist, uit val van een bus, vertraging, omleiding e.d.) zal de verande ring in de dienstregeling wor den getoond op het digitale bord. De provincie heeft in sa menspraak met o.a. VIZIRIS, de belangenorganisatie voor blinden en slechtzienden, een voorstel uitgewerkt om blinden en slechtzienden te informeren over de vertrektijden van de bussen. Door middel van een bluetooth signaal krijgt de ont vanger een signaal in zijn tele foon die met spraaksoftware wordt voorgelezen. In 2010 start hiervoor een pilot. Voor vragen hierover en ande re vragen die niet gaan over de fecte displays, maar over het project, kunt u contact opne men met de provincie Zuid- Holland op telefoonnummer: 070-4416562. Op donderdag 11 februari 2010, aanvang 20.00 uur, wordt de vergadering van de commissie Samenleving voortgezet. Tijdens deze vergadering wordt alleen agendapunt Scenariokeu- ze zwembad De Sniep behan deld. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreek recht. Meer informatie kunt u vinden op www.waddinxveen.nl. machtigde) moeten op de achterkant van de stempas een handtekening zetten. Dit kunt u tot en met de verkie zingsdag doen. Geef uw stem- pas pas aan een ander mee, nadat u zelfheeft ingevuld wie voor u gaat stemmen. Deze kiezer kan uw vol machtstem uitsluitend gelijk tijdig uitbrengen met zijn ei gen stem. Nieuw is dat u een kopie van een geldig legitima tiebewijs van u zelf moet meegeven aan de gemachtig de! Als deze kopie ontbreekt, kan uw stem niet worden uit gebracht! 2. U kunt ook tot donderdag 18 februari a.s. een schriftelijk verzoek doen om bij vol macht te mogen stemmen. Formulieren kunt u downlo aden op onze website. Kies Waddinxveen.nl onder het kopje ‘digitale balie' voor 'for mulieren’ en klik op ‘verkiezin gen’. U kunt ook het formulier telefonisch of per mail aanvra gen. De gemeente werkt met service normen. Als u een aanvraag om WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -7 Woensdag 10 februari 2010

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7