Jongeren debatteren op het gemeentehuis Gemeente maakt zich sterk voor de JOP waddinxveen Actueel Beroep tegen dug-out gegrond Colofon I laait weer op Knuffelen voor Dierendal Voorbeeld voor velen Taart voor de raad Oplossing WADDINXVEEN Niet passend WADDINXVEEN Discussie I Centrumplan WADDINXVEEN Renovatie De Sniep Leerlingen van het Coenecoop College debatteren in het stadhuis. Foto: Riekelt Bezemer Door Fred Spoor Vervolg van voorpagina C I Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave wenden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen'tz mgnieuwsbladen.nl Kopy kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advenentieverkoop(a-mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Met een puntje slagroom taart begonnen de gemeente raadsleden vorige week aan hun allerlaatste bijeenkomst voor de verkiezingen van 3 maart. De taart was echter niet ter ere van dat feit, maar een bedankje van de Wad- dinxveense scouts van de Klimopgroep. Het overkoe pelende Scouting Nederland viert dit jaar namelijk haar honderdste veijaardag. „Als bedankje voor de steun die wij krijgen van de ge meenteraad,” vertelde Mar- nix van der Berg namens de vijf aanwezige scouts. De Klimopgroep bestaat sinds 1971. De scouts verlieten de Waddinxveense raadszaal niet met lege handen. Als dank voor 'jullie inzet voor de Waddinxveense gemeen schap’ overhandigde burge meester Cremers de scouts enkele 'praktische cadeaus’ als een zaag en een hamer. De gemeente kijkt op dit mo ment naar een oplossing voor de constructie van de dug-out. De realisatie van de JOP als ge heel wordt binnen enkele we ken gestart. Overigens lijkt het erop dat de locatie van de ontmoetings plaats nog niet helemaal vast staat. Tijdens een werkbezoek van Tweede-Kamerlid Fred Teeven, werd met bewoners van de Zuidplas gesproken over een eventuele verplaatsing van de JOP. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn In een discussie over het be stemmingsplan rond het nieu we centrum kwam het in de Waddinxveense gemeenteraad Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, .Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. De rechtbank heeft de bouwver gunning voor een gedeelte van de JOP in de wijk Zuidplas, de zogenaamde dug-out, geschorst. De rechtbank heeft besloten dat de dug-out in zijn huidige vorm een gebouw is en daarom niet past in het huidige bestem mingsplan. Voor alle overige elementen is de vergunning in stand gebleven. Dat betekent dat alles, behalve de nu afgewe zen dug-out, gerealiseerd kan worden in de afgesproken fase ring in de wijk Zuidplas. huis. Zo’n zeventig leerlingen van het Coenecoop College uit de klassen 4 en 5 vwo en 4 havo kregen de gelegenheid in de praktijk kennis te maken met de wijze waarop besluitvorming in de gemeentepolitiek tot stand komt. Een tweejarig evenement dat met de volle medewerking eindelijk stemde de raad in met het bestemmingsplan en tegen de bezinningsperiode. PCW-fractieleider Kees de Jong noemde het bestemmingsplan ‘goed doortimmerd,’ maar vroeg het college om een perio de van ‘bezinning en bevrie zing.’ Het voorstel, in de stem ming alleen gesteund door de WD, was bedoeld om nog eens na te denken over de winkeliers in De Passage. Zij wensen door de gemeente uit hun panden gekocht te worden, iets wat het college niet doet. Daar naast wilde de VVD een uitstel van het besluit over het be stemmingsplan. „In deze pe riode zouden geen stappen on dernomen moeten worden die strijdig zijn met eerdere beslui- Vorige week is het beroep tegen de dug-out, zoals hij op dit mo ment is opgenomen in de JOP (jongerenontmoetingsplek), ge grond verklaard. Uiteraard re specteert de gemeente deze uit spraak. Toch is de gemeente na deze uitspraak nog steeds een voorstander van de komst van de ontmoetingsplaats voor jon geren als geheel. Over de con structie van de dug-out neemt de gemeente daarom zo snel mogelijk een beslissing. Vervolgens ging de burge meester over tot uitreiking van de bronzen legpenning, vergezeld van een oorkon de en een handboeket. Hij onderstreepte het belang van mensen als Gerard Pe ters, juist in deze tijd waar in veel ooggetuigen de hulpdiensten verantwoor delijk houden voor hulp aan mensen in nood. “Bij een ongeval gaat men er veelal van uit dat 112 wel gebeld zal zijn. Juist daar om zijn we trots op een werknemer als Gerard Pe ters, die ook in het verle den al mensen bijstond die in moeilijkheden waren ge raakt,” aldus de burgemees ter. WD. PCW-voorman Kees de Jong: „Een sympathiek plan, maar dan kunnen we nog meer gemeentes om bijdrages vragen. Voor on der andere het Coenecoop College, dat ook bezoekers uit de hele omgeving aan trekt.” Wethouder Dorenda Gerts zag wel wat in het plan, maar stelde wel dat er geen keiharde eis bij Bo skoop kan worden neerge legd. „Maar het is een idee om eens informeel met Bo skoop te praten.” Kinderen kunnen aanstaande zaterdag op het Cl000 plein op de foto met een dier van Kinderboerderij Dierendal. Tegen inlevering van mini maal vijf wokkels kunnen de kids op de foto met hun lie velingsdier. Konijntjes, ca via’s, hamsters, geitjes: ze zijn allemaal te vinden in de partytent op het Cl000 plein aan de Passage te Waddinx veen. Zoek al uw wokkels op, nü kunt u ze nog inleve ren, en kom naar de Passage. Kakelverse scharreleitjes zijn er dan ook te koop voor 2 wokkels per stuk. De actie wordt tussen 11.00- 16.00 uur gehouden. van het gemeentebestuur en en kele enthousiaste docenten van het Coenecoop College werd georganiseerd. De leerlingen werden verdeeld over acht groe pen. Iedere groep kreeg de op dracht een projectvoorstel te maken ter bevordering van de sociale cohesie binnen de ge- ten," legde De Jong uit over zijn voorstel. Hij verwees naar het stilvallen van de onderhan- delingen tussen de gemeente en de passagewinkeliers. „Bo vendien moet er een raads voorstel komen over het te voeren beleid in de passage.” „Een onnodige motie,” vond wethouder Dijksterhuis. „We zijn druk bezig met bezinning op de situatie rond de Passage. Echter liggen er vele miljoenen tussen wat de winkeliers vragen en wij als gemeente kunnen bie den. Daar zijn de onderhande- lingen op stukgelopen.” Dijksterhuis verbaasde zich ook over de wens van enkele partijen om de beslissing rond het centrum uit te stellen. „Als de raad ja’ zegt tegen een Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) ebatteren, argumen- teren en concessies doen waren de ingre- diënten tijdens de bij eenkomst voor jongeren afgelo pen donderdag in het gemeente- Een golf van ‘yes'-uitroepen klonk op de publieke tribune van de Waddinxveense raads zaal toen de gemeenteraad una niem instemde met het voorstel om Gouwebad De Sniep te ren overen. „Een historisch mo ment,” stelde wethouder Do renda Gerts. Het renoveren dan wel deels slopen van Gouwebad De Sniep heeft inmiddels heel wat papier werk in het Waddinxveense raadshuis gekost. Uiteindelijk hebben alle partijen toch geko zen voor, wat ze allemaal be noemden als ‘het belang van een goed zwembad in het Gouwe- dorp.’ De renovatie kost ruim 2,7 miljoen euro en daarnaast jaarlijks 750.000 euro aan exploi tatiekosten. Op dat budget moet nog weljaarlijks 75.000 euro worden bezuinigd, want in de voorgestelde cijfers wordt uitge gaan van een bedrag van 825.000 euro. Binnen de partijen heerste tevre denheid over het behoud van het zwembad. Het dichten van het gat wordt gezien als ‘een for se, maar haalbare opdracht,’ stel de PvdA-fractievoorzitter Mar jan Stoffers. „Daarvoor moet wel op alle gebieden bezuinigd worden.” Het idee van het college van b en w om de renovatie af te la ten hangen van het dichten van het tekort viel bij de PvdA, dat samen met de PCW en het CDA een amendement (veran dering van het voorstel) indien de, verkeerd. „Een voorwaar delijk besluit is onwenselijk,” aldus Stoffers. Het voorstel, dat het college vraagt direct te be ginnen met de aanbesteding en een kleine buffer achter de hand te houden om eventuele overschrijding van het exploita tiebudget in de eerste twee jaar op te vangen, werd unaniem aangenomen. Overigens waren niet alle partijen het helemaal eens met de bijdrage van 750.000 euro. „Dat is nog altijd jaarlijks 75 euro per Waddinx- veens gezin,” stelde Stephan Peters. „Daarmee is nog geen duik genomen. Twintig pro cent van de zwemmers komt uit Boskoop, dus misschien kunnen we hen om een bijdra ge vragen.” De motie daartoe, genaamd ‘Duit in het Zakje,' haalde het niet, ondanks dat wethouder Dorenda Gerts wel wat in het idee zag en WeWa steun kreeg van D66 en de meente. Door de dag heen wer den ze begeleid door beleidsme dewerkers, raadsleden en des kundigen. Het voorstel moest gebonden zijn aan een budget van 1.250,00 euro. Om 16.30 uur kregen de woordvoerders van de groepen de gelegenheid hun projectvoorstel in de raads zaal te presenteren onder voor zitterschap van burgemeester Bert Cremers (compleet met ambtsketen), De inmiddels vol gestroomde publieke tribune en de leerlingen zelf konden daarna deelnemen aan een verkiezing, waarbij het voorstel met de meeste stemmen werd beloond met zes zetels in de daarop vol gende raadsvergadering, aflo pend naar twee zetels voor de groep met de minste stemmen. Burgemeester Cremers, die dui delijk genoot als oud-leraar eco nomie van zijn nieuwe 29 ‘raadsleden’, wist met strenge hand, vermengd met de nodige humor, de soms felle debatten aan te sturen. Na enkele schors ingen, waarbij in de wandelgan gen onderling concessies wer den gedaan, slaagde de groep met het projectvoorstel ‘respect’ er in een krappe meerderheid te behalen. Of hun plan ook écht uitvoerbaar is, wordt later be kend. bouwplan, kan het toch niet zo zijn dat er ‘nee’ wordt ge zegd tegen de legitimatie daar van?,” vroeg hij zich af. „We hebben dat nieuwe centrum hard nodig. Als we nu tegen stemmen geeft dat een signaal af dat we er geen gat meer in zien.” Toch hielden De Jong en Boer zich vast aan hun eer der genoemde wens, wat bij PvdA’er Peter Boehlé de vraag opriep of De Jong nog wel ver trouwen had in zijn eigen wet houder. „Uiteraard,” stelde De Jong op zijn beurt gerust. „Maar dan mogen wij nog wel een verschil van mening heb ben.” De discussie leidde niet tot een bezinningsperiode, maar tot een ‘ja’ tegen het be stemmingsplan. VV auUlllAVLLILW. gLUlCClllCIddU tot een lichte botsing tussen PCW-wethouder Wiebrand i Dijksterhuis en PCW-fractie- voorzitter Kees de Jong. Laatst- genoemde stelde een ‘bezin- nings- en bevriezingsperiode’ voor het college van burge- meester en wethouders voor, i tot verbazing van wethouder Dijksterhuis. „We moeten geen mist laten ontstaan rond onze wil," reageerde hij. Uit- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag24 februari 2010 y

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3