Coalitie in onderhandeling Jongerenactie 'Zip your lip' voor Oeganda I D Aldus Olieman Ei&ui Colofon Boekenweek bij boekhandel Burger i ^<7 cE Film Amélie Pianotrio Boekenmarkt b 4- Boekenweek geschenk WADDINXVEEN Boomfeestdag WADDINXVEEN WADDINXVEEN D WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Vijftig jongeren van 12 tot 24 jaar houden zaterdag 13 maart vanaf 19.00 uur een hongeractie om middels sponsoren en donaties geld in te zamelen voor een aidsproject in Oeganda. Door Ruud Groot Richard Avontuur Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen. Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. gelijke wethouders Kees de kippenboer (in politieke krin gen ook wel genaamd: Kees Kip) en Cees de uienboer. Plattelandser kan het toch niet? Om nog maar even rich ting Commissaris Franssen en buurgemeente Gouda te benadrukken dat we hier echt een dorps karakter hebben. Zo! de consument extra op het christelijke boek richten. e jongeren, waarvan de meesten afkom stig zijn uit Waddinx veen, mogen 24 uur Alle jongeren moeten zelf voor sponsors zorgdragen, waarbij naast familie en vrienden ook sponsors werden gevonden bij Cl000 en sportvereniging Toos. "Vorig jaar hebben we met 35 jongeren 5.000,- opgehaald, lijsttrekker Albert Grooten zich 'primair te richten op het raadswerk,' maar ook best te willen besturen. Grooten: „Alleen niet wanneer Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen David Berkouwer(16), Lieke Al- blas (15) en Lennart Laban (16) stonden als eerste klaar om mee te doen en andere jongeren te enthousiasmeren om zich ook bij de actie aan te sluiten”, zegt medeorganisator Kees Alblas. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 10 maart 2010 Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop^mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. oude kerkgebouw aan de Zuid- kade 176. De 75e Boekenweek vindt dit jaar plaats van woensdag 10 tot en met zaterdag 20 maart. Het motto van dit jubileumjaar is TI TAANTJES - Opgroeien in de letteren. Joost Zwagerman schrijft het Boekenweekge schenk Duel. In plaats van het Boekenweekessay verschijnt dit jaar de jubileumuitgave Titaan tjes waarin 75 auteurs een brief schrijven aan hun jonge ik. Ge lijktijdig wordt de Week van het Christelijke Boek gehouden. Met de promotiecampagne wil de boekhandel de aandacht van Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) dere uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Tijdens de boomfeestdag wordt door vrijwilligers van kinder boerderij Dierendag woensdag 17 maart een speurtocht gehou den voor basisscholen. Kinderen vanaf 5 jaar kunnen onder bege leiding meedoen van 13.30 tot 15.30 uur. Bij boekhandel Burger heeft een ieder die voor 12,50 aan boeken aanschaft de keuze uit twee boekenweek geschenken. Naast het alge mene geschenk van Joost Zwagerman kan men ook kiezen voor het christelijke geschenk van Cees Pols dat als titel "De tijd datje zweeft" heeft. niet eten en brengen gezamen lijk het etmaal door in ToosPla- za aan de Staringlaan en in en rond het Coenecoop College. Zaterdag zal in het teken staan van sport en spel en wordt er overnacht in ToosPlaza. Zondag na de kerkdienst worden ver schillende activiteiten georgani seerd in het Coenecoop College, waarna de actie wordt afgeslo ten met een jeugddienst met als thema 'Word een held’. De actie die onder de naam 'Zip your Lip' wordt gehouden, is een lan delijke jongerenactie van World Vision waaraan vooral scholie ren en jeugdgroepen van kerken deelnemen. In Waddinxveen wordt al 10 jaar vanuit de prote stantse wijkgemeente De Rank deelgenomen. In die tien jaar is het opvallend, dat steeds meer jongeren van andere kerken en van buiten de kerk zich bij de hulpactie aan sluiten. “De inzet van de jonge ren bij deze actie is onmisbaar. e coalitieonderhandelingen zijn nog in volle gang, maar ik spreek niet voor mijn beurt als ik zeg dat het wel zeker is dat we een coalitie met PCW en WD zullen krijgen. Met als mo- en dit jaar hopen we rond de 7.000,- uit te komen. De organi satie hoopt dat er nog vele dona ties zondagmiddag in het Coe necoop College in de inzamel- box worden gestort. Meer infor matie op www.zipyourlip.nl In de Remonstrantse kerk wordt op 19 maart 2010 een concert gegeven door het pianotrio van het Aleotti-ensenble. Uitvoeren den zijn Saskia Boon (piano), Barbara Kurrman (viool) en Harriet Overbeek (cello). Zij zullen werken van Hayn, Tele mann, Muczynski en Piazzolla ten gehore brengen. De avond begint om 20.15 uur, de kerk is een half uur eerder open voor een kopje koffie. De toegangs prijs is 12 euro, waarvan 2 euro bestemd is voor de restauratie van het kerkorgel. Plaatsen kunt u reserveren bij de Remonst rantse kerk (tel. 0182-616572) en bij pianohandel Mos en Spetter (tel. 0182-611697) of e-mail remonstranten. wveen@kpnplan et.nl. Kaarten zijn ook voor het concert in de kerk verkrijgbaar, Zuidkade 59. D66 slechts nodig is voor een meerderheid.” In de komende weken zullen de lijsttrekkers van de PCW, CDA en WD gesprekken voeren. (on)geluk van mensen om haar heen. Dit levert creatieve en vermakelijke verwikkelin gen op. Ontwikkelingen met genoeg stof tot gesprek achter af. De toegang is 6 euro. Ik denk dat onze burgervader het niet makkelijk krijgt met deze twee Ckezen. Het zijn heren van no nonsense: niet zeuren en geef er een klap op. Desnoods steken ze zelf wel even die heipalen van het centrum in de grond. Ze kennen nog wel een mannetje met een heimachine en dan is het in een weekie zo gepiept meneer. De interkerkelijke commissie Vorming en Toerusting houdt vrijdagavond 12 maart een filmavond vanaf 20.00 uur, in het gebouw van Stichting Vonk, Kerkstraat. De wonder baarlijke bestemming van Amélie Pouliri is een film over bemoeizorg. Amélie groeit na melijk eenzaam op, geschei den van andere kinderen, ver stoken van gewone contacten. Door een toeval ontdekt Amé lie een jeugdschat in haar huis, als ze deze schat teruggeeft aan de rechtmatige eigenaar gaat ze zich in het geheim in tensief bemoeien met het In de Sint Victorkerk vindt zater dag 13 maart een boekenmarkt plaats van 10.00 tot 15.00 uur. Naast reguliere boeken zijn er ook kinderboeken, videoban den, cd's, langspeelplaten en singles te koop. En wat dacht u van legpuzzels, de bekende Vic- torwijn, jam en kaarsen. De op brengst is bestemd voor het res tauratiefonds van het 130 jaar Is het aan de PCW ligt, krijgt Wad- dinxveen de ko- mende vier jaar een coalitie die niet alleen staat voor het eigen karakter van het dorp, maar ook één die 'zwaar weer aankan.' Tijdens de eerste, openbare, coalitie onderhandeling, schetste frac tievoorzitter Kees de Jong al een mogelijke combinatie (PCW, WD en CDA). Die drie partijen krijgen de kans om in een kleiner overleg tot elkaar te komen. Het initiatief in de onderhandelingen ligt, zoals gewoonlijk, bij de groot ste partij na de verkiezingen: PCW-fractievoorzitter en be- Nou is Cees Ui wel een beetje een herenboer hoor, want welke rechtgeaarde boer rijdt er nou in een Jaguar? Dat moet natuurlijk een Opel zijn, liefst station. Kees Kip daarentegen is een op en top de uit de klei getrokken ag rariër. Bij het lijsttrekkersdebat stond hij wijdbeens, de handen in de zakken en met een blik waarvan je wist: het oog van de meester maakt de kip vet. De klompen kon je er zo bij denken. De kartrekkers van de jongerenactie Zip you Lop (vlnr): David BerkouwerLieke Alblas en Len nart Laban. Foto: Riekelt Bezemer. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m. oogd wethouder Kees de Jong. De Jong meldde een college met de WD en het CDA wel te zien zitten. De Jong: „We moeten luisteren naar de kie zer en die hebben voor twee duidelijke winnaars gezorgd. Daarnaast ligt het CDA qua ideologie het dichtst bij ons.” De WD: „Het is voor Wad dinxveen vijf voor twaalf. Er moet gebouwd en bezuinigd worden. Er moet snel een col lege komen.” Dorenda Gerts (CDA) stelde dat het CDA een goede part ner zou zijn. „Vanwege de continuïteit en de kennis van de dossiers.” Van de drie par tijen die op dit moment ver oordeeld lijken tot de opposi tie, (PvdA, Weerbaar Wad- dinxveen en D66) meldde D66- En de belangrijkste geheime opdracht die Cremers vanuit Den Haag meekreeg bij z'n benoeming, een fusie met Gouda, kan hij beter maar een poosje in de ijskast leggen. De VVD vindt het een breekpunt en de PCW is er ook geen fan van. Sla dan maar eens met je vuist op tafel ten overstaan van deze twee reuzen. Ze gaan er gewoon vóór liggen: de één bewaakt, met de riek in z'n knuist, de grens richting Boskoop, de ander richting de Zuidplas. Hebben ze alleen nog iemand nodig die een vuist richting Gouda zelf maakt. En laat er nou nog een ervaren politica zijn die woont op de grens met deze vraatzuchtige stad! Het CDA is dan ook inmiddels uitgenodigd om mee te praten over coalitievorming. Al was de SP een smakelijke re keus geweest. Lekker toch: ei, ui en tomaat! Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288. fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxweenfd mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd. bij voorkeur per e-maiL

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3