'Gezegend met I vertrouwen H Actieve sportweek Contactwerk Sint Victorparochie bestaat dertig jaar Koffertjes met lintjes Winnares zonnestudio Suncare Da Danza F Boodschap WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Jeugddisco WADDINXVEEN Cabaretavond Coenecoop WADDINXVEEN High Tea WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Vervolg voorpagina Vrouwen bijbelstudie WADDINXVEEN De eerste Bijbelstudieoch- tend voor vrouwen door vrouwen wordt woensdag 21 april gehouden in de Mor genster, Sterrenlaan 1. Ver schillende kerken zijn betrok ken bij dit initiatief. Spreek ster is Ria van Ginkel over het thema 'Omgaan met schuldgevoelens'. De och tend begint om 9.30 uur, de toegang is vrij. Ook voor kin deroppas wordt gezorgd. Meer informatie: tel. 0182- 613818 en 0182-619725 of corrie.oosterom@tiscali.nl. i kenbaar en de generatieverschillen zijn van alle tijden. j Vorige week is de debuutroman verschenen van de waddinxveense i schrijver Koos Selier. "Het is een boek voor jong en oud, want het is her- raw □u II scheen vorige week. Door Ruud Groot Door Désirée Oudshoom 81 Door Ruud Groot j Comelis Selier heeft samen met zijn echtgenote Truus, vijftien in de Hervormde Gemeente van Hazerswoude. Naast hun taak als koster waren zij tevens be heerder van het naastgelegen verenigingsgebouw, waar zij zelfstandig vele activiteiten orga niseerden. Koos Selier is altijd onderne mend en zelfstandig actief ge weest. Hij is begonnen bij Al bert Heijn, dat toen nog als ech te kruidenierswinkel stond aan gemerkt. In elf jaar tijd had hij zich opgewerkt tot afdelings chef. Daarna is hij als vertegen woordiger gaan werken in brei garens en toen die markt ineen viel is hij als autorijinstructeur vele jaren tot aan zijn pensioen, ook naast het kosterswerk, ac tief geweest. Toen Koos Selier met pensioen ging, moest hij wel even wennen aan zijn vrije tijd. Hij begon gedichten te schrijven, maar de prachtige bundel is nooit uitgegeven. La ter is hij het boek gaan schrij ven, maar de bescheiden Selier kreeg de televisie uitgereikt door eigenaresse Jolanda Quist. Suncare Waddinxveen is gevestigd aan de Groensvoor- de 12, Waddinxveen. Meer informatie: T.0182-615219 www.sun-care.nl ziekte en overlijden. Verder be zoeken ze ouderen, brengen ze de veertig dagenkalender bij de men sen thuis en geven ze kerstatten- ties aan mensen die zich op de één of andere manier hebben ingezet voor de kerk Het contactwerk staat op dit mo ment voor een kentering. Coordi nator Piet Slaman: "De toekomst vraagt om een ander beleid. We lopen aan tegen dustervorming, verdergaande individualisering en verandering in de communicatie middelen." Ria Slaman vult aan: 'Ook het gebrek aan vrijwilligers is een probleem. Mensen zijn bang dat contactwerk teveel tijd gaat kosten. In principe bepaal je zelf hoeveel tijdje eraan besteedt. Iedereen geeft er zijn eigen invul ling aan. Het is wel zo datje in een wijk moet groeien. Ook kost het meer tijd als je in een wijk met veel ouderen werkt, aangezien deze leeftijdscategorie meer behoefte heeft aan contact dan jongeren." Op zondag 21 maart zal er in de Eucharistieviering van 11.00 uur aandacht worden besteed aan het contactwerk “Mijn verhalen moeten wel een boodschap bevatten. Alles watje doet, gaat in overleg met God, want dat brengt ontspanning en vrijheid van denken. Ik hoop dat er een aantal mensen mee gees telijk getroost wordt, want veel mensen zijn zoekende. Het is een boek voor jong en oud, want het is herkenbaar en de ge- neratieverschillen zijn van alle tijden", aldus Selier die inmid dels met een tweede boek is be gonnen. Gezegend met Vertrou wen is verkrijgbaar bij boekhan del Burger, of te bestellen bij www.freemusketiers.nl of www.bol.com Dit jaar viert het contactwerk van de Sint Victorparochie haar dertigjarig bestaan. Om dit te vieren is er op dinsdag 23 maart een gezellige bijeenkomst voor alle contactpersonen. Mieneke van der Lans is één van de oprichters van het con tactwerk "Het begon dertig jaar geleden met het Groothuis- bezoek Mensen uit een bepaal de wijk werden uitgenodigd op de pastorie voor een gespreks- avond en/ of kennismaking met de pastoor. Hier bleek echter niet voldoende animo voor te zijn. Toen zijn we begonnen het contactwerk van de grond te krijgen,” vertelt Mieneke. De contactpersonen zien zich zelf als de ogen en de oren van de parochie. Zij zijn de tussen personen tussen het pastorale team, het kerkbestuur en de pa rochianen. Tot hun taken beho ren onder andere het welkom heten van nieuwkomers en het brengen van kaartjes bij bij voorbeeld huwelijk geboorte, et boek met de veel zeggende titel ‘Geze gend met Vertrou wen’ gaat over het verkiezingen van twee weken geleden stond zijn afscheid wel vast. „Toen ik verkozen werd had ik nog nooit een raadszaal van binnen gezien,” blikte Twigt terug. „Ik ben blij dat het er nu op zit, maar ik heb geen moment spijt gehad van mijn keuze voor de politiek” Een emotionele Stoffers vertelde het tijd te vinden voor nieuw talent in haar PvdA-fractie. „Met de ja ren ga je deel uitmaken van het meubilair,” stelde Stoffers. Naast het afscheid van de raadsleden namen de voorzitters van drie commissies, die raadsvergade ringen voorbereiden, ook af scheid van enkele duo-raadsle- den. D66’er Peter Rubeling werd daarbij door drie voorzit ters uitgezwaaid. Als duo-raads- lid nam hij deel aan de commis sies Samenleving, Bestuur en Middelen en Openbare Ruimte. Bij de verkiezingen viel hij net buiten de boot. dacht er zelf niet aan om het ook daadwerkelijk in boekvorm uit te geven. Nadat vele men sen in zijn omgeving hem daar meermalen op hebben gewe zen, is hij uiteindelijk overge gaan tot het in druk uitgeven van het boek. De burgemeester, die de laat ste vier jaar een periode van 'permanente krapte’ noemde en erop wees dat het werk van de raadsleden onderschat wordt, sprak alle scheidende leden toe. Liesbeth Doornen bal kon echter niet bij het af scheid aanwezig zijn. Zij moest de laatste tijd verstek laten gaan in verband met de ernstige ziekte waar zij mee kampt. In de raad keren niet terug: Abdelkader Alhaft (Waddinxveens Belang), Peter Boehlé (PvdA), RobErt Vi scher (WD), Willem de Boer en Hugo van Berkesteijn (bei den CDA). Nadat de burge meester dit zestal had toege sproken, kwamen de koffer tjes met lintjes tevoorschijn. Twigt, die vier jaar geleden al afscheid wilde nemen, keerde destijds op voorkeursstem men terug in de raad. Bij de De disco voor de jeugd in Wijk- en Speeltuinvereniging 'De Paddestoel' wordt vrij dag 19 maart gehouden. De jeugddisco wordt onder steund door DJ School Gouda. DJ Maarten zal ach ter de draaitafels de leukste muziek verzorgen. De leef tijd is van 9 tot en met 15 jaar en de avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De en tree is 81.50 inclusief con sumptie en een leuke verlo ting. Het adres is Lijsterbes straat 18. Kijk ook eens op www.wsv-depaddestoel.nl. Om het derde lustrumjaar te vieren, werd op het Coene coop College vorige week een cabaretavond gehouden, waarbij de cabaretiers Harry Glotzbach en Tom Sligting voor spetterende optredens zorgden. Naast de twee be kende cabaretiers traden ook zes leerlingen van de school op, die ’s middags tijdens een workshop een stukje cabaret hadden voorbereid. De druk bezette avond, die speciaal voor ouders, docenten en leerlingen werd gehouden, werd geopend door een op treden van Harry Glotzbach. Aansluitend brachten de Coenecoop leerlingen nog een beetje onwennig, maar met veel enthousiasme hun hilarische optreden, waarna de avond werd afgesloten door Tom Sligting. High Tea wordt zaterdag 20 maart tussen 11.00 en 15.00 uur doorlopend gehouden bij Ipse de Bruggen, Sterren laan 2. Er zijn meer activitei ten te doen: snoezelen, workshops over totale com municatie en ervaringskennis of zelfbepaling voor cliënten. En er is informatie over wo nen, werken en leren bij Ipse de Bruggen. Meer informatie vindt u op www.ipsede- bmggen.nl/ opendag. Studio Da Danza laat zater dag 27 maart een groot aan tal choreografieën zien tij dens de spinningmarathon "Stars on Bikes" in sporthal De Dreef. De Studio gaat binnenkort overigens samen werken met D'Artistic. Meer info: studiodadanza.nl. Dit jaar bestaat de Stichting Sportweekcomité Waddinx veen 65 jaar. Maar de stich ting gaat allerminst met pen sioen, want ook voor dit jaar staan er weer veel sportieve en ontspannende activiteiten op de agenda. Voorzitter en penningmeester van het spor tweekcomité is Arie Boer. "De Stichting, die direct na de oorlog in 1945 is opgericht, heeft tot doel om jaarlijks een sportweek te organiseren voor de inwoners van Wad dinxveen.” Voor dit jaar staat onder andere op het program ma: een voetbalcompetitie, het schoolvoetbaltoemooi, allen gemeen, dat zij hun ver trouwen op God stellen. “Het is dan ook boeiend om te ervaren hoe bevrijdend het werkt als je i altijd op God vertrouwt, want i dan ben je echt Gezegend met Vertrouwen", zegt schrijver Koos Selier (71). de wedstrijden schoolzwem men, een viswedstrijd en in sa menwerking met autoclub De Gouwe Rijders twee oriëntatier- itten. De stichting kreeg tot vo rig jaar subsidie van de gemeen te. Boer hoopt ook de komende jaren op de steun van de plaatse lijke overheid om sport en het spel hier blijvend te ondersteu nen. "Organisaties, verenigingen of mensen die activiteiten willen organiseren kunnen altijd con tact opnemen met de Stichting om te bezien of het Sportweek comité Waddinxveen onder steunend iets voor hen kan bete kenen", zegt Arie Boer. Men kan contact opnemen met Arie Boer tel. 079 - 3315205/06 of 06- 236 71 549, of per e-mail: arie- boer@casema.nl maar de hoofdpersonen hebben WADDINXVEEN - Vanuit de vele inzendingen op de prijsvraag in het Weekblad voor Waddinx veen van 3 maart is een winnares gekozen. Astrid Heus (links) is de gelukkige en kreeg de televis De in Leiden geboren Jakobus jaar als kostersechtpaar gewerkt Waddinxvener Koos Selier schreef zijn debuutroman ’Gezegend met vertrouwen’. Het boek ver- scheen vnriae wppL leven van een chnstelijk onder- nemersgezin, waarbij de gehele j familie in het bedrijf mee werkt. De jonge generatie kijkt echter anders tegen de verouderde be- j drijfsvoering aan en wil moder niseren. Het generatieverschil in dit gezin leidt tot spanningen «UsBLAÜVUOKWAbÖNXVLLN I f-7 Woensdag 17 maart 2010 I i iii -II

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17