Hoogste grafkosten n I I IL r i 11 Aldus Olieman Gemeente: 'Het is appels met peren vergelijken' zalfie Muziekweekend Colofon Onze' I kenmerken:] cd i I 1 11 Onder handelen i Oude begraafplaats WADDINXVEEN WADDINXVEEN DELA Appels met peren WADDINXVEEN I Volgens onderzoeksgegevens van uitvaartcoöperatie DELA behoort Waddinxveen tot de top vier van duurste gemeenten als het gaat om grafkosten. Met name de onderhoudskosten zijn erg hoog. "Andere gemeenten rekenen dit door naar algemeen groenonderhoud", aldus wethouder Lont. Door Carina Bergman il ■ERKEND la mi mi (tl Gordijnen Horren Binnen- zon tecrinfi WINOOW FASHIONS Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieveikoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave warden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Deze berekeningen laten echter onverlet dat de kosten in Wad dinxveen hoog zijn. In het onderzoek van DELA blijkt dat met name de onder houdskosten (1744 euro) hoog zijn vergeleken met andere ge meenten. Orgelliefhebbers kunnen zater dag 20 maart hun hart ophalen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde tijdens de orge- lestafette die daar gehouden wordt. Vanaf 11.00 uur tot het einde van de middag wordt doorlopend het orgel bespeeld. Tegelijkertijd is er in de hal een tweedehands mu ziekmarkt. De entree is gratis. Naast de muziekrommelmarkt is nieuw materiaal is te koop bij de tafels van boekhandel Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn De onderhandelaars van de PCW, VVD en CDA consta teren dat de gemeente voor financieel zeer grote opgaven staat. Het rijk kort ons de ko mende jaren met een bedrag van ca. 2 tot 4 miljoen euro per jaar, met ingang van 2012. Daarnaast is gesproken over de verhouding tussen de raad en het college, een mogelijk andere vergader structuur, een open commu nicatie met de samenleving van Waddinxveen en het in een vroegtijdig stadium be trekken van burgers, organi saties en bedrijfsleven bij de beleidsvoorbereiding. Deze onderwerpen worden verder raadsbreed besproken. Wethouder Lont beaamt dit: "Wij hebben vrij hoge kosten voor de begraafplaatsen. Onder andere doordat we de oude be graafplaats hebben die vol is, maar wel onderhoud behoeft. We stellen overigens hoge eisen aan het onderhoud, we gaan voor een verzorgde uitstraling. Er zijn verschillen tussen de ge meentes. Ik betwijfel of de gege vens uit de lijst goed zijn verge leken. Wij rekenen bij het tarief bijvoorbeeld ook personeelskos ten, kantoorkosten en verlich ting. Verder laten veel gemeen ten het onderhoud doen door ei gen personeel en berekenen dit niet door aan de begraafplaats maar aan onderhoud algemeen groen. Wij laten deze kosten op de begraafplaats drukken, waar het thuis hoort. Onze grafkosten zijn bijna kostendekkend, wij maken hierop geen winst." Wessel van der Vaart vult aan: Onder het onderhoud valt het onkruidvrij houden van de gra ven, het rechtzetten van grafmo numenten, verzakkingen aan vullen, bestrating toegankelijk houden, wekelijks maaien van het gazon, oude en verwelkte bloemen en planten verwijde ren. Zoals gezegd, veel gemeen ten laten het onderhoud doen door eigen personeel en bereke nen dit niet door aan de begraaf plaats maar aan algemeen groenonderhoud - hier draaien de inwoners voor op. Waddinx veen laat deze kosten op de be graafplaats drukken." Uitvaartcoöperatie DELA stelt in een eigen persbericht al lange re tijd bezig te zijn met het in zichtelijk maken van grafkosten in Nederlandse gemeenten. Daarmee bereikte de onderne ming dat de Tweede Kamer een oproep deed aan gemeenten om grafkosten transparant en onder ling vergelijkbaar te maken. Vol gens DELA wordt dit verzoek door tachtig procent van de ge meenten genegeerd. De ge meente Waddinxveen stelt in een reactie dat zij een informa- tieboekje heeft waarin alle kos ten en de tariefeopbouw opge nomen zijn. Uitvaartcoöperatie DELA was dinsdagmorgen, bij de sluiting van deze krant, niet bereikbaar voor commentaar. Maar ook de samenstelling van deze top tien wordt door Van der Vaart bekritiseerd. "Er wor den appels met peren vergele ken. Er wordt over verschillen de looptijdjaren gesproken, voor een duidelijker beeld zou alles terug gerekend moeten worden naar een standaard van bijvoorbeeld twintig jaar." De gemeente heeft zelf ook een staatje gemaakt met een bere kening van grafkosten van om- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen. Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Tapijt Vinyl ■k Mai-moieum Burger en muziekhandel Mos Spetter. Beide zaken spon soren deze dag. Een dag later, de eerste lente zondag van maart, opent ’s middags de Ontmoetingskerk haar deuren voor Waddinx- veense jongeren met een op treden van de Leidse gospel- en soulkoor Elijah. Het koor wordt ondersteund door eer steklas musici op het orgel, de piano, drums en gitaar. Het optreden begint om 16.30 uur, de toegang is gratis. Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. liggende gemeenten, ongere kend naar een looptijd van twintig jaar. Uit deze bereke ningen komt naar voren dat de grafkosten in de gemeente Moordrecht (volgens de tarie ven van 2009) totaal 6693 euro bedragen, waarmee deze ge meente dus veel duurder is dan Waddinxveen en in de top tien van DELA op de tweede plaats behoort te staan. Ook de ge meente Zevenhuizen/Moerka pelle (tarieven 2009) verdient volgens de berekeningen van de gemeente Waddinxveen een DELA nog steeds een vierde plek in de top tien, namelijk net onder Waddinxveen met een bedrag van 4660 euro aan grafkosten. Maar zowel Moord recht als Zevenhuizen/Moer kapelle komen in de het rijtje van DELA niet voor. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/htcaliteitsverbouding vrijblijvende offerte buiten- Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zelenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 L egin deze maand heeft DELA het onderzoek naar gemeentelijke grafkosten gepubli ceerd. Daarbij is een top tien van goedkoopste en duurste ge meenten opgesteld als het gaat om grafkosten. In dit onderzoek komt Waddinxveen als nummer vier in het lijstje duurste ge meenten naar voren. Duurste gemeente is volgens DELA de gemeente Groningen met een totaalbedrag van 6808 euro voor dertig jaar. De goed koopste gemeente in het onder zoek is Bellingwedde met een totaalbedrag van 164,04 euro voor tien jaar. Het totaal bedrag aan grafkosten in Waddinxveen bedraagt - voor twintig jaar - 4972 euro. Dit be drag is opgebouwd uit grafrech ten (2080 euro), onderhoudskos ten (1744 euro) en de kosten voor grafdelven (1148 euro). De gemeente Waddinxveen zet bij deze berekening een kritische kanttekening: "Zomaar een foutje in ons nadeel uit het on derzoek: de grafrechten zijn in werkelijkheid 1740 euro in plaats van de genoemde 2080 euro," aldus Wessel van der Vaart, een medewerker van de. gemeente die verantwoordelijk is voor de begraafplaatsen. Met dit genoemde verschil van 340 euro komt het totaal bedrag op 4696 euro, wat in de top tien van plaats oplevert. i— k eel Nederland wordt blij van de gedachte dat burgemeester Job Cohen onze premier zou kunnen worden, zo las ik in mijn’ochtend- I krant. Nou dank u wel, dan leef ik waarschijn lijk op een atol vlak naast Nederland, want mijn stem heeft deze de-boel-bij-mekaar-houder bepaald niet. Integendeel, ik vind het een volslagen onbegrijpelijke keu ze, kijkend naar alle onvredestemmers die peroxide-Geert aan zoveel zetels willen helpen. Een steeds grotere groep mensen vindt dat er verkeerde keuzes worden gemaakt als het gaat om het immigrantenvraagstuk En dat verwij ten ze de linkse kerk Hoe handig is het dan om iemand, die wel de paus van de linkse kerk genoemd kan worden en niks liever doet dan steeds weer op te roepen tot toler antie, als troefkaart in te zetten tegen de onvredevoelers? Dan neem je deze mensen toch niet serieus geachte Pv dA? Ben ik dan geen voorstander van tolerantie? O ja, zeker wel. Ik ben bijvoorbeeld erg voor wat meer tolerantie van mensen die met hun luxe villa op één van de mooiste plekjes in Waddinxveen wonen en het niet kunnen heb ben dat er een fietspad langs de Putteringvaart komt, want o lieve help, dan krijgen ze inkijk! Onlogisch trou wens, want een fietser kijkt juist vóór zich om niet in de plomp te rijden terwijl de wandelende hondenuitlater re gelmatig stil staat en dan kan kiezen tussen kijken naar de anale verrichtingen van z’n viervoeter of naar de luxe vil la’s aan de overkant. Wat dacht u? Op 9 juni mogen de onvredevoelers dus kiezen tussen enerzijds de over datum geraakte JP, waarvan de eigen achterban sterk twijfelt of ze voor hem campagne willen voeren en die nog geen enkele kabinetsperiode heeft vol bracht en dus het toonbeeld is van alles waar onvredevoe lers zich tegen velzetten (de gevestigde macht) en ander zijds de o zo politiek correcte Cohen die nog eerder het jongerenwerk van Youth for Christ stop zet dan de door moslims ingevoerde gescheiden loketten. U mag dus kie zen tussen het linkse zalfie, het rechtse zalfie of Geert- recht-voor-z’n-raap-Wilders. Als ik Geert was, ging ik maar eens gauw m’n aanvaar- dingsspeech voor het premierschap schrijven en zou ik het geld van de verkiezingscampagne maar lekker in de partijkas laten zitten. PvdA en CDA staan daar wel garant voor. Wethouder Lont: "Wij hebben vrij hoge kosten voor de begraafplaatsen. Onder andere doordat we de oude begraafplaats hebben die vol is, maar wel onderhoud behoeft." Eigen foto. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I o Woensdag 17 maart 2010 (j Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3