I Liever geen appels en peren V Op de koffie bij kweker in bufferzone I Komedie verf Gastles bouwen introcursus Concordia Activiteiten de Paddestoel Senioren wandeltocht Boomfeestdag bij Dierendal Klaverjasavond in de Zinne Adonai in de Doelen Bent(pret)park i INGEZONDEN BERICHT Tijdens de oprichtingsverga dering van de Gebruikers groep Bentwoud op 14 janu ari zijn de inrichtingsplannen voor het Bent’woud’ uiteen gezet. Tot mijn verbazing vernam ik dat een golfbaan van circa 110 hectare en een twaalftal sportvelden een in middels vaststaand onderdeel zijn van de inrichting. Daar naast komen er parkeerter reinen bij de toegangen tot het Bent’woud’ en kan 160 hectare niet worden inge vuld i.v.m. een tekort aan fi nanciële middelen. Hierbij komen nog de N209 en de Hoge snelheidslijn die het Bent’woud’ doorsnijden. Daarnaast opteren de ge meentes Waddinxveen en Boskoop voor een randweg die het oostelijk deel van het Bentwoud zal gaan doorsnij den. Dit betekent dat alles bij elkaar zo’n 250 a 300 hectare geen natuurbestemming krijgt. Daarnaast zou de eer der genoemde 160 hectare eveneens een andere bestem ming kunnen krijgen (bij voorbeeld commercieel/re creatief) omdat de aankoop nog moet worden gefinan cierd. Dat zou uiteindelijk betekenen dat zo’n 400 a 450 hectare van de geplande 1300 Paaseieren zoeken op site i de begraafplaats is volgens DEUX geen uniek argument. En een inwoon- WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ROTTERDAM/WADDINX- VEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN i ster stelde vast: "Die begraafplaats lijkt wel het decor van een gruwelfilm." WADDINXVEEN Dat de hoge grafkosten verklaard worden door het onderhoud van de ou- _L- dj Door Carina Bergman werden vergeleken. "Dat is nu familie dus twee totaal verschil- “Dat is toch niet uit te leggen? DELA. "Konden we maar ap pels met appels vergelijken. Stel je voor dat er binnen één familie tel. 06-43556415 of tel. 06- 43556731. Een blaasinstrument leren spe len? Dat kan bij Muz. Ver. Con cordia Waddinxveen door een introductiecursus volgen. Dit kan voor klarinet, trompet, eup honium (bariton), F-hoom en trombone en hobo. Ook erva ren hoboisten of fagotisten zijn van harte welkom. Deze cursus is ook voor kinderen vanaf on geveer 7 jaar. Binnen zes lessen kunnen de eerste liedjes ge speeld worden. Deze cursus wordt gegeven op nader te be palen avonden en tijden. Cur susgeld: 30 euro. Voor meer in fo: jmp.postma@gmail.com of tel. 0182-619569. www.concor- dia-waddinxveen.nl. De Paddestoel houdt vrijdag 26 maart haar maandelijkse bingoavond in het teken van Pasen. Er worden tien ron den gespeeld, vanaf 10 jaar, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 30 maart worden 3D kaarten gemaakt. Ook hier moeten creatieve- lingen zeker tien jaar zijn, aanvang 18.30 uur. Darten kan op donderdag 1 april. 14- 16 jaar van 20.00 tot 21.30 uur. Volwassenen van 20.00 tot 23.00 uur. De Paddestoel staat aan de Lijsterbesstraat 18. Meer info: wsv-depadde- stoel.nl. Een seniorenwandeltocht van tien kilometer staat dins dag 30 maart op het pro gramma van Stichting Vonk. Vooraf opgeven is niet no dig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank- activiteitencentrum. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s naar Zoe- termeer. Daarvandaan gaat de tocht rond het Noorder AA. De koffiestop wordt ge houden in café/restaurant ‘Het Geenje’. Kosten: 3,00 euro. Meer info: 0182- 631932. De Goudse Komedie staat dinsdagavond 30 maart (20.00 uur, toegang 4,25 eu ro) met de voorstelling Verf op de planken in het Anne Frank-centrum. Organisator is de Culturele Commissie van het seniorenwerk van Stichting Vonk. Het stuk speelt zich af aan het einde van de jaren zestig: Maagdenhuisbezetting, Actie Tomaat, Neil Armstrong op de maan. Zes dames komen, zoals elke week, bijeen. Kunst is hun placebo tegen de eenzaamheid. Zoon Frits verzorgt de hapjes. Echtge noot Ben is er niet bij. Hij is acteur en moet optreden in een kostuumstuk. Het wordt een memorabele avond. De dames raken geheel in ande re sferen en Bens loopbaan wordt bruut beëindigd door de Actie Tomaat. Niets zal meer zijn zoals het was. Voor meer info tel. 0182-631932. 'Bomen maken onze buurt’ dat was dit jaar het thema van de jaarlijkse boomfeestdag. Rond dit thema was bij kinderboerde rij Dierendal door vrijwilligers voor kinderen een natuurspeur- tocht uitgezet. Door het mooie voorjaarsweer deden vele kinde ren aan de leerzame tocht mee. Na de speurtocht werden er braakballen van uilen uitgeplo zen en gingen de kinderen met een plantje naar huis. Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt donderdag 25 maart 2010 haar traditionele klaveijasavond in Eetcafé ZIN NE, Nesse 20. Inschrijven vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Iedereen is welkom. Meer infor matie: A.A. Boer, tel. 079- 3315205 of 06-23671549. rantie op allerlei beleidsterreinen maar wat betreft de grafkosten zijn de gemeenten helemaal niet transparant.” De gemeente geeft aan dat zij in tegenstelling tot andere gemeen ten alle onderhoud via de graf kosten doorberekent en niet via algemeen groenonderhoud. “Dat zou kunnen, daar kan ik weinig over zeggen. Als ze daar in transparanter waren dan zou den we dat kunnen verifiëren," meent Kersbergen. "Wat ik jam mer vind is dat Waddinxveen zich zo aangevallen voelt. Die top tien is een illustratie van het feit dat de verschillen zo groot zijn. Wij pleiten er al jaren voor dat gemeenten samen moeten kijken naar de grafkosten. De Tweede Kamer heeft daar an derhalf jaar geleden ook een op roep toe gedaan. Dat de gemeente Waddinxveen het onderhoud van een oude be graafplaats als atgument noemt maakt geen indruk. "Heel veel ge meenten hebben zo'n oude be- Het Christelijk Regiokoor 'Adonai' uit Waddinxveen verleent haar medewerking aan het 'Rotterdam zingt van Hem'-concert in Concertge bouw de Doelen in Rotter dam. Dit jaar begint het pro gramma met.enkele paaslie- deren en is er daarnaast veel algemeen repertoire van di- versè componisten. Teza men met vele bekende musi ci belooft dit een mooie avond te worden. Toegangs kaarten zijn voor 19,00 en 21,00 euro te bestellen via deocantemus.nl, kaartver- koop@deocantemus.nl of orige week berichtten we in deze krant over de hoge plaats van Waddinxveen in de De groepen 6, 7 en 8 van de Ko ningin Julianaschool bezochten vrijdag 19 maart het Coenecoop College in Waddinxveen om gastlessen metaaltechniek, tim meren en interieur verzorging te volgen. Ze kregen uitleg over het werken in de timmer- en metaalindustrie. Daarnaast mochten ze zelf hun eigen huis inrichten, proberen een trap en een deur in elkaar te zetten en hun eigen knikkerbaan in elkaar timmeren. De gastlessen sloten aan bij het project van de leerlin gen over 'bouwen'. hectare een niet-natuurlijke bestemming krijgt. Dat is ruwweg 30 procent! Naar ik heb begrepen, was het toch de bedoeling om in het hart van Zuid-Holland een aanzienlijke, en onaan tastbare, natuurlijke buffer tegen de oprukkende omlig gende steden, dorpen, in frastructuur etc. aan te leg gen. Kortom het Bent’- woud’. De feiten op een rijtje (ik ci teer uit de ‘Interregionale Structuurvisie driehoek RZG-Zuidplas j: in het noor den van de Zuidplaspolder, die min of meer aan het Bent’woud’ grenst, is maar liefst 1400 ha aan woning bouw gepland; is 440 ha voor bedrijfsterreinen inge ruimd; is 400 ha voor de glastuinbouw ingeruimd; voor de daarbij behorende infrastructuur en voorzienin gen zal naar mijn inschatting zo’n 200 - 300 ha nodig zijn. Maar we zijn er nog niet, im mers: ook Zoetermeer rukt steeds meer op; de A12 is on langs verbreed en van een flink aantal nieuwe op- en af ritten voorzien; er zijn plan nen om de A20 te verbreden; er komt een parallelle we genstructuur langs de A12 en A20; Om hier tegenwicht aan te bieden pleit ik er daarom voor om van het resterend in te richten deel van het Bent woud echte natuur te ma ken. Waarborg dat die reste rende circa 900 hectare ook daadwerkelijk natuur wordt! Waddinxveen moet voor het deel van het Bent’woud’dat op haar grondgebied ligt, nog haar bestemmingsplan aanpassen. Om de2e reden en om de belofte die het woord "woud" in zich heeft ook echt waar te maken, roep ik de gemeente met klem op, om haast te maken met het vaststellen van het bestemmingsplan en om in derdaad voor een zuiver na tuurlijke invulling te kiezen. J.W. van der Meer Sinds een paar dagen is er op de website van Zuidplas Actief een groot aantal paaseieren verstopt. Op elk ei staat een letter en sa men vormen ze een zin. Kom snel zoeken naar de eieren en maak kans op een leuke prijs! De paaseieren zijn overal op de site te vinden. Je maakt een speurtocht over de site en na af loop weetje niet alleen wat de zin is, maar heb je ook direct de website beter leren kennen. Vul de gevonden zin aan tot een mooie slagzin en stuur deze in naar de redactie van Zuidplas Actief. Lees meer op zuidplasac- tief.nl. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i -i Woensdag 24 maart 2010 i j. DELA top tien van duurste ge- meenten als het gaat om graf- kosten. De gemeente zei onder- meer dat er appels met peren werden vergeleken. “Dat is nu juist het probleem", zegt Martin i Kersbergen, woordvoerder van DEI .A. "Konden we maar an- in korte tijd iemand in Boskoop Burgemeester Bert Cremers ging vorige week op bezoek bij de heer L van Klaveren, een van de ge troffen boomkwekers uit Waddinxveen, om hem een hart onder de riem te steken. Kwekers in de 2kilometer bufferzone treffen aanvullende maatregelen naar aanleiding van de boktorvondst eind 2009. De kwekerij van Van Klaveren ligt binnen deze zone. Foto: PR. Dat sommige graven overwoekerd raken op de oude begraafplaats aan de Kerkweg-west, ziet wet houder Lont als "het karakteristieke van een oude begraafplaats." Foto: Riekelt Bezemer. graafplaats. Maar misschien wer ken die wel efficiënter?" vraagt Kersbergen zich af, die moet lach ten als hij hoort de gemeente van mening is dat DELA hen driehon derd te hoog aanslaat. "Die top tien is gebaseerd op de facturen die Waddinxveen zelf stuurt dus dat verbaast mij." Een inwoonster schoot het arti kel over de hoge grafkosten vo rige week in het verkeerde keel gat. “Dat de gemeente het on derhoud van de oude begraaf plaats als argument voor die ho ge kosten noemt, vind ik heel erg. Ik vind het meer een be graafplaats voor een gruwelfilm. - De gemeente moet zich scha men voor hoe het er uit ziet.” Wethouder Lont zegt over de hier en daar overwoekerde gra ven: "Ik vind dat dat past bij het karakter van een oude begraaf plaats." De gemeente onderkent dat er momenteel veel kapotte grafstenen zijn als gevolg van de vorst. Die worden zodra daar tijd voor is gerepareerd." en iemand in Waddinxveen wordt begraven, dan krijgt die familie dus twee totaal verschil- lende facturen.” Volgens de be- rekeningen van de gemeente Waddinxveen is dit een verschil van bijna tweeduizend euro (Waddinxveen 4696 euro en Bo- skoop 2615 euro). Kersbergen: “Dat is toch niet uit te leggen? De overheid propageert transpa-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11