Flitsende start Be Fair Sport Floreant krijgt kous op de kop tegen schiebroek I Competitieteam GV Boskoop wint bvp wint Marathon van Rotterdam waddinxveen verliest Schaatsen Gedwarsboomd WADDINXVEEN BOSKOOP/ROTTERDAM Uit bij Alexandria in de ‘Ze- venkampse ring' heeft titel kandidaat BVP/Frank Pronk Haarmode een doelpuntrijk duel op zijn kont af gewon nen. In de slotseconde beslis te Brahim Essekka de wed strijd: 10-9 voor BVP. In een matige eerst helft domineert Alexandria: 6-1 (doelpunt Lakbir Ben Mhamed). Daar na loopt het nog niet. Hoe wel Colin Kok en Ossama Essekka voor 6-3 zorgen, lijkt het op een nederlaag uit te draaien, 7-3. Essekka en Kok brengen BVP wel dichterbij, 7-5, maar het wordt 8-5. Dan krijgt routinier Lakbir ben Mhamed het op zijn heupen en scoort Brahim weer, 8-8. De slotminuten zijn specta culair. Een hakje van Lakbir op Brahim brengt eindelijk een voorsprong, maar met nog één minuut te gaan, wordt het 9-9. De laatste ac tie brengt de beslissing. De door Colin Kok voorgetrok ken bal, wordt door Brahim verzilverd, 9-10. WADDINXVEEN BOSKOOP Stunt BOSKOOP Slechte prestatie BOSKOOP Het was gewoon een voetbalmiddag waarop alles tegen zat. Een om snel te vergeten. Of toch niet, want als je wel dertig kansen creëert en je krijgt de bal niet in het doel dan is dat allesbehalve nor maal. Floreant-zaterdag, thuis tegen Schiebroek '94, raakte daardoor van slag. WADDINXVEEN BOSKOOP ch Door Ton van Bemmel Door Tim Tempelaars Bram van der Klaauw, Max Guldemond, Bob Radder, en met de bal, Roel de Mos bestoken het Schiebroek-doel. Foto: Sjaak Blaazer kreeg ‘m natuurlijk voor zijn verkeerde been, waardoor suc ces ineens ook niet meer van zelfsprekend is. Al gauw werd duidelijk Floreant het ondanks het overwicht, deze middag 'niet had’. De ploeg bleef weliswaar de bovenliggen de partij, maar de daaruit voort vloeiende kansen en doelpogin gen strandden allemaal in schoonheid en goede bedoelin gen. Goed spelen tegen de "beter voetballende ploegen', al dan niet met succes, is een van de handelsmerken van Floreant. Het spel maken en succesvol beëindigen tegen zwakkere op zijn hoofd. Nog geen drie minu ten later was het al 2-0. Weer was het Van der Lugt die het laatste tikje mocht geven, dit maal na een voorzet van Aggie el Azzouti. Na de flitsende start van Be Fair kwam ook Berkel wat beter in de wedstrijd. Een overtreding van Mark Zoetewe- ij, hij duwde in het zestienme tergebied een van de spitsen op zichtig in de rug, verschafte de uitploeg de ideale kans op de aansluitingstrefFer. De penalty leek in eerste instantie een prooi voor keeper Jan-Willem van wedstrijd winnend afsloot. De Boskoopse Kelly van Rijswijk kon vanwege een achillespees blessure niet meedoen. Op sprong voeren de Boskoopse turnsters nog geen moeilijke ele menten uit, maar met hun over- ponenten, vormt nog wel eens een probleem. Zonder Schie broek tekort te doen, had Flore ant deze tegenstander (met wie ze voor het eerst in de historie geconfronteerd werd) met boter en suiker moeten in maken. slag zorgden zij wel voor hoge cijfers. Bij brug moesten Boot en Van der Loo de missers van de turnsters uit Zoetermeer corri geren en zij slaagden daar goed in. Laura Boot bleef op balk overeind en Maaike van der Loo al een tegendoelpunt had weten te voorkomen, wist Bekir Acar uit een vrije trap toch een door braak te forceren, 0-1Wat later maakte Jaap Koeman er zelfs 0-2 van. Tim Tempelaars scoorde uiteindelijk met een venijnige knal van enige afstand tegen, 1- 2. Meer zat er deze middag niet in. De meegereisde delegatie uit Schiebroek noemde het ‘gesto len punten’ die ze mee terug mochten nemen. Ze hadden dit niet verwacht en waren er dus heel blij mee. Zaterdag speelt Floreant weer thuis, tegen Zes- tienhoven. Maar het was ‘one of these days’, om het maar eens interna tionaal uit te drukken. De wil was er wel, alleen het zat alle maal niet mee. Het zat vooral tegen. Tim Tempelaars en Roel de Mos hadden in de openings fase gewoon kunnen scoren, maar werden gedwarsboomd door de ‘twaalfde man’ van Schiebroek, het engeltje op de lat. En Bram van der Klaauw Na een goede (oefenwed strijd bij VEP (4-2 gewon nen) kon Waddinxveen er zondag voor de competitie tegen Lekkerkerk geen goed vervolg aan geven. Al in de derde minuut stonden ze achterin niet op te letten, 1-0. Tot overmaat van ramp werd het een minuut later 2- 0 van. Waddinxveen herpak te zich. Aanvallen richting de Lekkerkerk-veste leverden kansen op. Een schot van Hofrnans kon nog gepareerd worden. Dennis Faber liep de keeper voorbij maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald. Henos Michael trap te voor een leeg doel, mede door ‘de stuit’ van de bal, hoog over. In de tweede helft liep de ploeg snel met een man minder. Rood voor Harm Hogendoom voor het neerhalen van een doorge broken speler. De jacht op de aansluitingstreffer werd inge zet. Met nog 25 minuten op de klok kwam deze er ook. Richard de Jeu kopte een comer van Michael de Zwart binnen, 2-1. De gelijkmaker wilde er niet in. De Jeu schoot tegen de paal. Den Houdijker, Kuiper en Darra- zi kregen ‘m er niet in. Lek kerkerk maakte nog wel 3-1 Komend weekend bezoeken de Waddinxveners Ammer- stol. Na een aantal drukke weken zit het schaatsseizoen erop voor de leden van de Wad- dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek. Afgelo pen zaterdag is het seizoen door de pupillen feestelijk af gesloten. De oudere leden van De Gouwe Streek heb ben afgelopen weekend de clubkampioenschappen ver reden op de ijsbaan in Eind hoven. De mutsen worden verruild voor helmen, de schaatsen voor skeelers: het zomerseizoen is begonnen. Maaike van der Loo en Laura Boot van GV Boskoop vormden met drie turnsters van Pro Patria het gecombineerde team dat in de tumcompetitie van Zuid- Holland Noord ook de tweede De gasten zelf kregen pas in het laatste deel van de tweede helft in de gaten dat ze voor een stunt konden zorgen. Temeer daar het inmiddels door frustratie voor geen meter liep bij Flore ant en er veel duels werden ver loren. Nadat doelman Jordi Slappendel toch viel het doelpunt aan de andere kant. Aggie el Azzouti kon vanuit een counter, na goed werk van Willem Jan Ooster- veen, de beslissende goal ma ken: 3-1. Dit was tevens de eind stand. Zaterdag is Kamerik de tegenstander van Be Fair. De Waddinxveners moeten het dan zonder de geschorste Martijn Peters doen. "Het wordt niet makkelijk uit bij Kamerik”, blikt Weel vooruit. "Als wij hoog wil len eindigen in de laatste perio de, moeten we ook die wed strijd winnen.” Sporters van atletiekvereni- ging AV47 uit Boskoop doen mee aan de marathon van Rotterdam. Er doen maar liefst 25 lopers mee. Volgens de vereniging een uniek re cord, want, 'er zijn in de re gio geen verenigingen te vin den met zoveel deelnemers aan de marathon. Zelfs grote verenigingen in Zoetermeer en Alphen aan den Rijn ha len dit aantal niet'. De afgelo pen weken is er al flink ge traind door de 25 deelne mers. Zo hebben ze meege daan aan onder meer twee duurlopen. De deelnemers liepen vanaf Meyendel in Wassenaar via Katwijk en Noordwijk door de duinen en terug. Hoewel het uidopen van de marathon voorop staat, reke nen de sporters ook de ver wachte eindtijd uit. Zo is er een aantal dames, die een clubrecord wil lopen. Ver wacht wordt dat Jan de Jong en Paul Stolwijk onder de drie uur komen: Willem Benschop, Ruud Verlaan, Adrie van Zoest, Jaco Goed hart en Patrick van Leeuwen verwachten ongeveer drieën halve uur over de marathon te doen. Kees Zijlstra, Ries Loef, Joris Belt en Leon Ver laan proberen te eindigen tussen de 3.30 en 3.40 uur. Voor de 3.50 gaan Bas Twil- lert, Miranda Kerkvliet, Sjaak Nobel, Jan Kooter en Wiro van der Werf. Ook de 4 uur is een grens waar veel lopers hun zinnen op hebben gezet. Jan van der Meij, Alexandra Hovenstad, Herman Pinkse, Jan Voor winden, Cock van Berkel en Trees van Santen gaan een poging doen om onder de vier uur uit te komen. Voor het uitlopen van de mara thon onder 4.30 zijn Piet Both, Paul de Valk en Elly van Zwieten in de race. De komende weken staan de duurlopen tot 3,5 uur op de planning. Op zondag 11 april is de grote dag, dan mogen de sporters laten zien wat ze kunnen. "Ik ben niet tevreden, heel ontevreden zelfs.” Zo keek Floreant-trainer Ad Hooger- brug afgelopen zondag terug op de verloren wedstrijd van zijn ploeg. Floreant ging in Bleiswijk met 2-0 onderuit tegen Soccer Boys. “Een te rechte nederlaag”, volgens Hoogerbrug. "Wij kwamen overal een stapje te laat.” Ondanks het matige spel van de Boskopers, opende de thuisploeg pas in de tweede helft de score. In de laatste minuten van de wedstrijd werd de voorsprong verdub beld. Ook in de tweede helft kon Floreant weinig aan spraak maken op een puntje. Terwijl Hoogerbrug daar vooraf wel op had gehoopt. “Dit was een van de wed strijd waarin wij punten had den kunnen pakken. Maar dan moetje wel de afspraken nakomen en vooral als team opereren. En dat hebben we niet gedaan." Komende zon dag speelt Floreant de uit wedstrijd tegen Nicolaas Boys. Schoneveld, maar in de rebound was het alsnog raak. Na de goal van Berkel was Be Fair nog en kele keren dicht bij een doel punt, maar voor rust vielen er geen doelpunten meer. In de tweede helft ging Berkel nadruk kelijk op zoek naar de gelijkma ker. In de 63e minuut leek die 2- 2 ook in de maak Hands van Jan Haasnoot zorgde ervoor dat Berkel opnieuw een strafschop kreeg. Maar de penalty werd hard naast geschoten. Berkel bleef de Waddinxveners in het vervolg onder druk houden, e voetballers van Be Fair hebben afgelo- .<8? pen zaterdag op- nieuw een zege ge boekt. Op het eigen sportpark 't Suyt werd Berkel met 3-1 versla gen. Trainer Mark Weel was te vreden. "Een mooi resultaat. Maar we zijn er nog lang niet." Na een minuut spelen kon Rob bert de Quillettes teamgenoot Bas van der Lugt bedienen, laatstgenoemde scoorde mer maakte op vloer indruk met een prachtige oefening. Trains ter Annelies Toor is dik tevreden: "Met tweemaal winst en nog één competitiewedstrijd te gaan lijkt een finaleplaats bin nen handbereik" m et kreeg uiteindelijk de kous op de kop, 7” want het eindigde in een 2-1 nederlaag. De bezoekers uit Rotterdam profiteerden in de laatste fase van de wedstrijd van de vele missers en pechmomenten die de ploeg van Cees Fransen deze middag kenmerkte. Als je ze zelf niet maakt, doet de tegenstander dat wel. Een vreselijk voetbal- cliché, maar een die helaas vaak en dit keer ook voor de geel- blauwen opging. Pech was er al vooraf. Micha van Dam was niet van de partij en Martijn Hoogerbrug moest in de warming up afhaken. En na een kwartier spelen kon Max Guldemond geblesseerd de are na verlaten. Toch, ondanks de afwezigheid van drie belangrijke pionnen had Floreant, met alle respect deze tegenstander met boter en suiker in moeten ma ken. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERiER I Woensdag 24 maart 2010 i 37

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 23