'Reclamebelasting biedt voordelen' Aldus Olieman Middenstip Passage naar rechter Colofon I Bezwaren RGL Correctie Orgelestafette succesformule WADDINXVEEN REGIO WADDINXVEEN Hoveniers in de dop VERVOLG VOORPAGINA David Hoor en Thomas Har- melink bleken echte hove niers en hebben ruim dertig bomen voor hun rekening ge nomen. ‘Wij spelen vaak sa men buiten en bouwen hut ten in het plantsoen. Maar we onderhouden het ook en zijn nu bezig zonnebloemen te planten en we ruimen de do de takken op”, zegt David als een echte hovenier in de dop. Ookjuf Esther van Veelen van groep 8 en meester Bram van der Klaauw van groep 7 lieten zich niet onbetuigd en hielpen een handje mee in het zware werk van de kinderen. Al snel stond alle jonge aan plant in de grond en was er voor de kinderen een kleine traktatie. Coalitie onderhandeling WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN oppenspeler Jeroen Opgeruimd staat netjes, zo begon poppenspeler Jeroen van den Berg zijn vrolijke show tijdens de opschoondag in de Vondel- en Oranjewijk waarbij zo'n kleine vijftig kinderen aanwezig waren. de slag Richard Avontuur Opgeruimd staat netjes in vondelwijk seren in de jaren na 2011. Doel is en duidelijke koers uit te zet ten voor 2010-2014. hebben gelopen, kregen de kin deren allemaal een klein bedank je namens gemeente Waddinx- veen en konden met een vol daan gevoel naar huis, want..opgeruimd staat netjes! Rianne: "Als wijkplaform Von- Het orgel van de Ontmoetings- kerk vormde zaterdag 20 maart het middelpunt van een bijzon der evenement. Met actie Talen ten voor stenen gaven twaalf organisten daar belangeloos een doorlopend orgelconcert, dat door de dag heen zo’n honderd mensen trok Naast de vaste or ganisten van de Ontmoetings- kerk deden ook enkele andere Waddinxveense musici en en thousiastelingen uit de regio del en Oranjewijk willen wij alle kinderen, hun ouders en alle an dere deelnemers die vrijwillig en spontaan meehielpen aan deze actie heel erg bedanken voor hun inzet. Want samenleven is samenwerken." Ten onrechte werd vorige week bij de foto op pagina 8 vermeld dat Dorenda Gerts gemeente raadslid is van de VVD. Dit is ui teraard het CDA. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. komen. Provincie en NS onder zoeken hoe ze aan deze bezwa ren tegemoet kunnen komen. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Op de RijnGouweLijn tussen Gouda en Alphen wordt een halfuurdienst gereden. Dit zijn de Provincie en NS overeenge komen. Net als dat op werkda gen deze dienst in de spitsuren wordt doorgetrokken naar Lei den. Hierdoor ontstaat op deze tijden samen met de halfttur- dienst Utrecht-Leiden een kwar- tierdienst op het traject Alphen- Leiden. Volgens Statenleden Oz- demir en Pool (PvdA) is er hier mee niets van de door NS be loofde kwartierdienst terecht ge- mee. Het verschil in karakter van de speellieden kwam duide lijk naar voren en dat maakte deze dag 'voor elk wat wils’. Er waren van tevoren, in ruil voor een mooie gift, flink wat ver zoeknummers aangevraagd, dat leverde 220 euro op. De totale opbrengst van het evenement was, na aftrek van de kosten, ruim 800 euro. Op digikompas.nl zijn foto’s te vin den en informatie over de actie Talenten voor stenen. werd erg enthousiast gedaan. Met name de prikstokken waren reuze interessant. Wijkbeheer der Donald had er een hele klus aan om alle volle vuilniszakken weer op zijn wagen te tillen. Na zo'n klein uur door te wijk te Passage als winkelzone blij ven bestaan. Van den Berg: „Dat baart ons zorgen. We zullen hier uiteindelijk weg moeten. Zoals het nu is zijn er twee opties: of we gaan zachtjes dood in de Passage, of we moeten zelf hoge kos ten maken om te verhuizen.” Ze hopen via de rechter toch met een gemeentelijke bijdrage naar het nieuwe cen trum te verhuizen. De ge meente Waddinxveen wil nog niet vooruitlopen op de rechtszaak, waar overigens met ‘het volste vertrouwen’ naar gekeken wordt. men aan de 'kwaliteit en duur zaamheid van winkelgebieden en bedrijfsterreinen.’ OVW- voorzitter De Bas hoopt een deel van het geld te kunnen be steden aan activiteiten zoals de OVW die nu al organiseert. „Via deze belasting ontvangen we geld van alle winkeliers. Dat is wel zo eerlijk.” Overigens zijn niet alle winkeliers zo positief als De Bas. „Er zijn er ook die zich kwaad maken over de plannen,” weet ook hij. Over twee weken voert De Bas overleg met het OVW-bestuur. „Laten we daar naast eerst maar afwachten hoe hoog de heffingen worden, voordat iedereen boos wordt.” Bij de Haagse rechtbank dienst volgende week don derdag de zaak tussen een deel van de Passagewinke- liers en de gemeente Wad dinxveen. De winkeliers voe len zich volgens Ton van den Berg, eigenaar van Gebacke- rij Van den Berg, in een 'sterfhuis geduwd'. Met de bouw van het nieuwe cen trum zouden twintig winke liers liever uitgekocht wor den en een verhuisvergoe- ding krijgen. Volgens het laatste onderzoek van de ge meente kan een deel van de materiaal op gemeentegrond. De nieuwe belasting geldt voor alle vormen van reclame die zichtbaar is vanaf gemeente grond. Hieronder vallen ook winkelnamen, vlaggen en aan plakbiljetten. De Bas: „De ge meente moet de komende jaren bezuinigen en dus zoeken ze mogelijkheden om meer inkom sten te genereren. Reclamebelas ting is daarvoor een eerlijke ma nier.” De opbrengsten worden voor een deel in een ondeme- mersfonds gestort, meldt wet houder Dirk Lont. Een ander deel moet, zo schrijft de ge meente in de bekendmaking van het onderzoek, ten goede ko- De coalitieonderhandelingen in Waddinxveen verlopen in goede sfeer. Gesproken is over de op zet van het coalitieakkoord en welke onderwerpen dat zou kunnen bevatten. Daarna is veel aandacht besteed aan de finan ciële situatie. Er moeten keuzes gemaakt worden om de korting van de rijksoverheid op te van gen. De mogelijkheden daar voor worden op dit moment onderzocht. Ook de diverse frac ties denken en zoeken daarin mee. Gezien de omvang van de overheidskorting zullen alle zei len bijgezet moeten worden om een sluitende begroting te reali- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk, weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) cq. de betreffende auteur. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) as k addinxveense voetballiefhebbers, in ieder W U geval de Be Fair-fans onder hen, kunnen vanaf nu begraven worden in heilige W grond. De gemeente heeft op de Waddinx veense begraafplaats een laag grond aangebracht dat af komstig is van de centrumlocatie, ter plaatse beter bekend als het voormalige voetbalterrein van Be Fair. Dat moet de ware fan toch wel aanspreken. En als alles mee zit dan kunnen ze zelfs op Be Fair grond gaan wo nen. Want er is ook nog een plan om een stuk af te gra ven en richting de Alblaslocatie te transporteren. Als ik de projectontwikkelaar was zou ik daar maar eens flink be kendheid aan geven. Be Fair heeft duizend leden zo heb ik mij laten vertellen, en op de Alblaslocatie worden 180 woningen gebouwd. Dat wordt loten! Nou begrijp ik één ding niet. Er wordt dus heel veel grond van Be Fair afgegraven, maar was het niet juist de bedoeling om daar eens flink te gaan ophogen? Twee jaar geleden zei wethouder Dijksterhuis nog dat de vrachtwa gens zand elk moment konden gaan rijden. Nu was er al wel bekend dat er sprake was vertraging door de crisis, hoewel de VVD dit nog wel eens anders wilde zien. Maar ik had toch de verwachting dat zodra er dan eindelijk wél activiteit te bespeuren zou zijn op de centrumlocatie, dat dat dan die beruchte zandwagens zouden zijn. Sowieso moet er gauw iets gebeuren, anders gaat die 2,4 miljoen aanmoedigingsubsidie verloren en dat zou jammer zijn. Ik had in ieder geval geen groot gat verwacht. Of zouden ze dan toch nog aan de slag zijn gegaan met mijn sugges tie om er een groot zwembad van te maken inclusief jachthaven? Het zwembad is weliswaar gered al moetje je afvragen wat de hoge heren - plus één dame - zitten te bekokstoven in hun diep geheime coalitie-onderhandelin- gen. Het schijnt over bezuinigingen te gaan en dan moet je maar weer afwachten hoe het kwartje valt. Of vooral niet valt. Ik wil die onderhandelaars nog wel een suggestie doen om wat meer inkomsten te genereren: start een handeltje in die afgegraven Be Fair grond. Een tientje per emmer moet makkelijk kunnen. En wie hierin begraven wil wor den zal daar dus extra voor moeten betalen. Wat zou het kosten om onder de middenstip te komen liggen? et tnogelijk invoeren van reclamebelasting door de gemeente I Waddinxveen is ‘eer lijk voor alle ondernemers,’ stelt Henk de Bas, voorzitter van de Ondernemersvereniging Wad dinxveen (OVW). De gemeente onderzoekt de redame-uitingen in Waddinxveen komende pe riode, waarna de mogelijkheden worden bekeken om die te be lasten. Momenteel zijn er de precariorechten, waarbij winke liers een bedrag moeten betalen voor het plaatsen van redame- W van den Berg kreeg de kinderen helemaal in de opruimstemming. Mevrouw Schoon poetste haar kamer, maar gooide haar afval vanuit haar woning op de straat. Gelukkig was daar de vuilnis man die al het afval opruimde. Hij ontmoette Rik, de viezerik, die in de afvalbak woonde en heel eenzaam was, omdat men sen hun afval naast de bak gooi den. Ook ontmoette de vuilnis man een mooie rups die vastzat in een plastic zak. Hij kreeg weer een nieuw plekje in een struik waar het afval was opge ruimd. "Het optreden was een leuke en leerzame manier om kinderen bewust te maken van hun leefomgeving," aldus Rian ne van den Bosch organisator opschoondag Von del- en Oranjewijk Na het optreden was het dan ook de beurt aan de kinderen en de aanwezige volwassenen om de wijk in te gaan. De speerpun ten waar zwerfafval in de wijk moest liggen werden benoemd en in groepjes trokken kinderen en volwassenen eropuit om zwerfafval op te ruimen. En dat da Na een vrolijke poppenvoorstelling gingen de kinderen in de Vondel- en Oranjewijk aan om hun buurt weer helemaal schoon te krijgen. Foto: Riekelt Bezemer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I o Woensdag 24 maart 2010 I Jy

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3