Gemeente Nieuws week Bezwaar Gemeentelijke regelingen Gemeente Waddinxveen Vergunningen loket Milieuzaken Ruimtelijke ordening Aanvraag subsidie 2011 Bouwzaken Op afspraak Reclame uitingen Rubriek Gemeentemeuws uit Waddinxveen Eén dag ervoor MAATWERK- VOORSCHRIFTEN VOORAANKONDIGING BE STEMMINGSPLAN KA NAALSTRAAT 9 VERLEENDE BOUWVERGUNNING MET ONTHEFFING BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN De volgende sloopaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100051 Distributieweg 8, het slopen van een vloer in een bedrijfspand (05-03-2010); VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN WIJZIGING BESTEMMINGS- CRITERIA VERGUNNINGPLI CHTIGE HUURWONINGEN Het college van B&W heeft op 23 februari 2010 besloten om 18 woningen aan het Jan van Bij- nenpad, met de nummers 5, 7, 9,11, 13, 15,41,43,45,47, 49, 51, 77, 79, 81,83, 85 en 87 te bestem men voor de doelgroep 65-plus- ser. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van B W (tenzij in de tekst een andere procedure is vermeld). - Loonbedrijf Van Leeuwen B.V., Middelburgseweg 14 b, Hoveniersbedrijf R.A. v.d. Lee, Noordeinde 10, - HJ. Rijkenhuizen B.V., Noor deinde 80. De besluiten tot het opleggen van maatwerkvoorschriften kunt u van 18 maart tot en met 29 april 2010 tijdens openings uren inzien bij de Publieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u telefonisch een afspraak maken via tel. 624624. Deze be kendmaking staat ook op Een afspraak maakt u mini maal één dag van te voren, maar u kunt ook tot maximaal twee maanden vooruit een af spraak plannen. Het is meteen te zien welke tijden er beschik- Voor grote groepen gelijksoorti ge bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in Al gemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een milieuvergunning is dan niet nodig. In bepaalde gevallen is het nodig ter bescherming van het milieu aanvullende maat werkvoorschriften op te leggen naast de voorschriften uit de van toepassing zijnde AMvB. In het Besluit landbouw, dat eind 2006 in werking is getre den, is geregeld dat de geluid voorschriften van de oude ver gunningen van de hierna ge noemde inrichtingen nog drie jaar van kracht zouden blijven. Het Besluit landbouw maakt het mogelijk om deze geluidvoor schriften om te zetten in maat werkvoorschriften en vervangen de geluidvoorschriften in het Be sluit. Daarmee blijven de geluid- normstellingen uit de oude ver gunningen van kracht. Omdat dit voor de inrichtinghouder en de directe omgeving belangrijk is, wordt van deze bevoegdheid gebruik gemaakt en zijn maat werkvoorschriften opgelegd aan: - Pensionstal “De Gouwe”, He- negouwerweg la, B&W bereiden een bestem mingsplan voor voor Kanaal straat 9. Directe aanleiding voor het nieuwe bestemmingsplan De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090222 Oranjelaan 12, het vergroten van een wo ning (16-03-2010); 20090233 Burgemeester Trooststraat 73, het plaatsen van een twee de verdieping op een woning (16-03-2010). Omdat deze vergunning met gebruik van een ontheffings- procedure is verleend kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht de natuurlijke of rechtspersoon, die tegen het ontwerpbesluit hun zienswijze naar voren hebben gebracht of kunnen aantonen dat zij rede lijkerwijs niet in staat zijn ge weest, tegen het besluit be roep kunnen instellen bij de rechtbank Den Haag. Dit be roep kan worden ingesteld binnen zes weken na bekend making van dit besluit. land.nl. Binnen deze termijn kunt u be roep instellen tegen een besluit tot het opleggen van maatwerk voorschriften bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep in stelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (grif fierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerp besluit; - belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. 20100057 Zuidkade 176, het slo pen van bijgebouwen en het verwijderen van asbesthoudende materialen aan de bij gebouwen bij het pa rochiehuis St. Victor (12-03-2010); heel vernieuwen van 4 silo's en het herplaat sen van 2 bestaande si lo’s (11-03-2010); 20100056 Zuidkade 175/176, het veranderen en ver groten van het pa rochiehuis (12-03- 2010). 20100058 Nesse 46, het plaatsen van een dakkapel op het zijdakvlak (15-03- 2010). De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100032 Koning Wilhelmina- plein 10, het slopen van de voorgevelpui, borstwering, dekvloer en systeemplafond (16-03-2010); 20100037 Piet Heinstraat 24, het verwijderen van De gemeente Waddinxveen ver leent jaarlijks subsidies aan orga nisaties die op diverse terreinen met hun activiteiten het beleid van de gemeente uitvoeren en ondersteunen. Indien u in aanmerking wilt ko men voor een gemeentelijke subsidie in 2011 kunt u uiterlijk 1 april 2010 schriftelijk een aan vraag tot subsidieverlening in dienen. De aanvraag dient te be staan uit: een activiteitenplan, een begroting van uw organisa tie met daarin opgenomen een begroting voor het realiseren van het activiteitenplan en een balans. De aanvraagformulieren vindt u op de website www.waddinxveen.nl via tref woord ‘aanvraagformulier subsi die’. Om voor subsidie in aan merking te komen dient u o.a.: activiteiten te (gaan) verrichten die passen binnen de gemeente lijke doelstellingen ten aanzien van beleidsvelden zoals deze blijken uit de gemeentebegro ting, die ten dienste staan van de Waddinxveense bevolking en dié niet in substantiële mate po litieke, godsdienstige of levens beschouwelijke vorming beogen of feitelijk betreffen; een rechtspersoon te zijn met volledige rechtsbevoegdheid die niet het oogmerk heeft winst te maken. De aanvraag wordt getoetst aan de hand van Algemene Subsidieverordening (uit 2007) en relevante beleidsdocumen ten. U kunt de verordening vinden op www.waddinx- veen.nl. In de verordening wordt nader omschreven aan welke beoordelingscriteria de aanvraag moet voldoen. In dien uw aanvraag tijdig is in gediend en volledig is, wordt het in behandeling genomen en nemen B&W uiterlijk voor 31 december 2010 een besluit op uw aanvraag. Organisaties die in 2010 subsi- asbesthoudende mate rialen uit de woning (16-03-2010); 20100038 Henegouwerweg 76, 77, 79, 80, 81, 82A, en 84A, het verwijderen van asbesthoudende materialen uit de wo ningen (16-03-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbon den. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100049 Anna van Hannover- straat 5, het plaatsen van een dakkapel op het voor- en achter- dakvlak (08-03-2010); 20100053 Koningin Wilhelmi- naplein 2, het gedeel telijk veranderen van diverse gevelredame (09-03-2010); 20100054 Zuidplashof (nabij winkelcentrum), het plaatsen van een dug out ten behoeve van een speelvoorziening (10-03-2010); 20100055 Piasweg 37A, het ge- Het is mogelijk om via de ge meentelijke website een af spraak te maken met de Pu blieksbalie. Dit geldt voor on derstaande producten. Denk eraan: u moet per per soon én per product een af spraak maken. U kunt dus niet met een afspraak voor een uit treksel, meteen maar een nieuw paspoort aanvragen. die verleend krijgen, ontvan gen de aanvraagformulieren op het postadres. U kunt meer informatie verkrijgen via het secretariaat van de afdeling SBO tijdens kantooruren, tel. 624 500. De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090242 Noordstaring 7, het vergroten van een be drijfsruimte en het re aliseren van een in pandige woning (12- 03-2010). vormt de sloop en nieuwbouw van het kantoorpand aan de Ka naalstraat 9. Het ontwerpbe- stemmingsplan wordt waar schijnlijk voor de zomer gedu rende zes weken ter inzage ge legd op het gemeentehuis en op www.waddinxveen.nl. Gedurende de termijn van ter inzage legging van het bestem mingsplan kunt u een zienswijze indienen. De kennisgeving van de ter inza ge legging wordt gepubliceerd in de gemeenterubriek in Hart van Holland, de Staatscourant en langs elektronische weg (ge meentelijke internetsite). Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u con tact opnemen met de heer D. Koppenaal van de afdeling SBO, via tel. 624 500. Er wordt geen gelegenheid ge boden zienswijzen over dit voornemen naar voren te bren gen, er worden geen stukken over het voornemen ter inzage gelegd en er wordt geen onaf hankelijke instantie in de gele genheid gesteld advies uit te brengen over dit voornemen. Adres: Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@waddinx- veen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. Openingstijden publieksbalie: maandag tot en met vrijdag 08:30 - 12:30 uur, donderdag avond 17:00 - 21:00 uur. Informatie, afspraak maken, vragen en klachten: 624 500. Het collegebesluit ligt nog ter in- www.milieudienstmiddenhol- zage bij de Publieksbalie. Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het V ergunningenloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningen loket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. masten en redamevoorwer- pen. Het betreft dus een onderzoek Over de hoogte van de heffing en de verwachte besteding van de opbrengsten zal later dit jaar een beslissing genomen worden door de gemeenteraad. Opbrengst van redamebelasting is in prindpe vrij besteedbaar. De gemeente Waddinxveen is echter van plan een deel van de opbrengst te laten terugvloeien naar projecten die de kwaliteit en duurzaamheid op locaties zo als winkelgebieden en bedrijven terreinen verbeteren. De medewerkers van Tog Ne derland hebben een legitimatie bewijs bij zich en zullen deze op verzoek aan u tonen. Heeft u vragen over het inventarisatie- project waar u mee te maken krijgt, of heeft u inhoudelijk vra gen over de redamebelasting, dan kunt u contact opnemen met de heer P. Eijgermans van het cluster Belastingen van de gemeente, via tel. 624 813. baar zijn. De afspraak zorgt er voor dat u gegarandeerd bin nen vijf minuten wordt gehol pen. U kunt een afspraak ma ken binnen de openingstijden van Publiekszaken, dus op werkdagen van 08:30 uur tot 12:30 uur en op de donderdag avond van 17:00 uur en 21:00 uur.U kunt een afspraak ma ken voor de volgende produc ten: paspoort, identiteitskaart, rijbewijs, afhalen paspoort, rij bewijs of dentiteitsbewijs, GBA uittreksel, Burgerlijke stand, afschrift verklaring om trent het gedraggehandicap- tenparkeerkaart, verhuizing en eerste inschrijving buitenland Binnenkort starten medewer kers van Bureau Tog Neder land B.V. met een inventari satie van redame-uitingen binnen de gemeente. Zij maken van alle redame- uitingen aan een pand fo to's en registreren vervol gens de gegevens. De gege vens worden verzameld voor een onderzoek naar de mogelijke invoering van een nieuwe belasting in de gemeente, te weten “recla- mebelasting". Redamebelasting is een heffing over openbare aan kondigingen die zichtbaar zijn vanaf de openbare weg. U kunt hierbij denken aan: - Gevelredame (redamebor- den, lichtbakken en letterre- dame) - Vlaggen; uithang borden, luifels en spandoe ken - Driehoeksborden, redame- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN -7 Woensdag 25 maart 2010

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7