De Gouwe-AZC Dames 2 kampioen ID Sport I I Succes voor jeugdteam Jitae Taekwondo Club I I I i I i Kwartfinale tumwedstrijd WADDINXVEEN Trainen Brons op NK Jiu-Jitsu BOSKOOP Vlammen Toeschouwers Goverwelle Clinic REGIO/GOUDA Opening tennisseizoen I WADDINXVEEN WADDINXVEEN e dames van SG De Gouwe-AZC 2 zijn thuis ongeslagen kam pioen geworden tegen WADDINXVEEN L7 -ArfI Y d was.Dames 2 moest dus winnen eerste klasse. In de eerste periode maar scoorde toch de 1-0. ZPC te lopen naar 4-1. Na de speelhelft Daarna deed ZPC Rotterdam 1 i l d gens komen uit in de niveaus van de talentendivisie en de eerste, tweede en derde divi sie. De meeste jongens zijn de hele week door druk be zig met trainen. Ze trainen vaak tussen de vijf en tien uur per week. Daarnaast doen ze geregeld mee aan verschillende wedstrijden. De wedstrijd op zaterdag is verdeeld in vier wedstrijden. De eerste wedstrijd begint om 8.45 uur, de tweede wed strijd begint om 12.15 uur, de derde om 15.00 uur en de laatste wedstrijd om 18.00 uur. Op zondag worden er twee wedstrijden geturnd, de eerste wedstrijd start om 9.00 uur en de tweede wedstrijd om 13.00 uur. Vanuit TOOS doen diverse jongens mee. In de tweede wedstrijd turnen Michael Stam, Dion Ooster- om en Stefano van Kesteren. Zij zullen proberen door te stromen naar de volgende ronde. maar SG De Gouwe-AZC 2 trof net voor het einde nog doel 2-1In door kon Haegheboigh HZ Zian weliswaar nog tegen scoren, maar Sandra Berckenkamp, die op nieuw een goede wedstrijd speel de, bracht nog voor het einde van de periode de marge op 3 naar 5-2. Waarin bij vorige wedstrijden te gen Haegheboigh HZ Zian een voorsprong nog wel eens weg werd gegeven, ging de thuisploeg nu overtuigend door in de tweede periode. De midvoor werd minder een voudig gevonden, maar SG De Gouwe-AZC kon voldoende drei ging brengen vanuit andere posi ties. Via Lotte Huisman, Esme Spoor. Karen Weerd en Sandra Berckenkamp liepen de dames vlot uit naar 9-2. Verdedigend, waarbij Kim Middendorp, het de Haagse midvoor bijzonder moei lijk maakte, bleef het plaatje klop pen waardoor Haegheboigh HZ Zian slechts eenmaal tegen kon scoren. In de derde periode slaag de de thuisploeg er al snel in de wedstrijd definitief op slot te gooi en. Uit een manmeer maakte Sandra Berckenkamp er 10-3 van. Haegheboigh HZ Zian sputterde nog even tegen, maar Karen Weerd, Marjolein Russchenberg en Suzan Kaynar stelden de zege zeker. In de laatste periode liet de thuisploeg de teugels iets te veel vieren. Suzan Kaynar en Gaby Hukker konden nog wel tot sco ren komen, maar verdedigend werd er een stuk minder gecon centreerd gespeeld, waardoor Ha- egheborgh HZ Zian de eigen sco re nog kon verdubbelen. Een goe de overwinning die met gecon centreerd spel in de laatste periode eenvoudig had kunnen resulteren in grotere cijfers. In het weekend van 10 en 11 april wacht op zater dag de uitwedstrijd tegen ZPB H&L. Productions en op zondag thuis tegen PSV Bekkers Auto schade. finale door met 3-0 te winnen van Walid Rochdi uit Nijmegen. In de finale was Bram Broekhuis echter met 3-1 net iets beter. Kevin Olieman was sterk op dreef in de klasse tot 27 kg. Na winst in de kwartfinale met 3-1 was Ah met Baris met 5-1 te sterk. Toch Mike Post uit Zevenhuizen viel in deze sterke klasse helaas net bui ten de prijzen. Brons was er ook voor Lindi Korpelshoek uit Gouda in de B-klasse tot 39 kg. De winnares van de open Zuid verloor met 10-2 van de latere winnares Janneke Rob uit Eind hoven. Tijdens de wedstrijd moeten de jongens tumen op de vloer, voltige, rekstok, brug, ringen en sprong. De jon- Ace van de Vlugt van het Jeugdteam Budocentrum Helmig uit Boskoop heeft op het Nederlands kampioen schap brons veroverd. Het was de eerste keer dat hij aan dit kampioenschap meedeed. Het Nederlands kampioen schap Fighting System jiu jit su werd in Hilversum gehou den. De deelnemers, jeugd onder de 18 jaar en senioren, moesten tijdens hun partijen verschillende technieken ge in. In wedstrijd drie doen Rick Lens, Luc Verwijs, Wessel v/d Berg en Bart Kerkhoven mee. De grootste groep tur ners van TOOS doet mee aan de vierde wedstrijd op zaterdagavond. Pim Luiten, Erik Koppenaal, Laurens de Vries, Jari v/d Eijk, Sander de Graaff en Wouter de Graaff gaan voor het eigen thuis publiek vlammen. Ze zetten uiteraard in op een plaats in de halve finale. De laatste TOOS-tumers Ro- aland v/d Harst, Niels v/d Sluis en Nathan de Gelder komen uit op zondagoch tend in wedstrijd 1De tur ners van TOOS hopen hoge ogen te gooien. teugels vieren en kregen de jon kies uit de meisjes A ruim speel tijd. Via 9-2,9-3,10-3 wend het uit eindelijk 10-4. Het kampioenschap was een feit Men heeft nog wel een doel, zonder verliespartij kam pioen te worden. De ploeg heeft nu met uitzondering van twee keer gelijk spel alles gewonnen. Haegheborgh HZ Zian kwam af gelopen zaterdag op bezoek bij Dames 1 van SG De Gouwe- AZC. De thuisploeg slaagde erin het goede spel van de afgelopen weken ook nu te tonen. Verdedi gend werden er weinig kansen weggegeven. Het eerste doelpunt van de wedstrijd was voor Marjo- lein Russchenberg uit een man meer. De Haagse dames haakte nog aan door tegen te scoren, maar met drie doelpunten vanaf de midvoor positie, tweemaal Ka ren Weerd en eenmaal Suzan Kaynar, kon SG De Gouwe-AZC de voorsprong herstellen. Tussen- De turners hopen op veel toeschouwers, die hen aan komen moedigen. Bij de in gang van de sporthal De 5-1 te winnen van Rohan Mathba sing uit Den Haag. Niels won in de halve finale prima met 2-1 van Noah Tanamal uit Brunssum maar verloor zijn eerste finale met 8-2 van Milan MoHe van Taek wondo Eemland. Zilver dus voor Niels in de klasse tot 20 kg. Thijs en Niels waren eerder succesvol op Jitae’s Wit Groen jeugdtoer- nooi en hebben nu de stap ge maakt naar de TBN-toemooien. Bij de pupillen, 8 tot en met 10 jaar, was er voor de Goudse Eline Rekveld overtuigend goud in de B-klasse tot 34 kg. De winnares van het Open Van der Poel toer nooi in januari zag enkele concur renten overstappen naar een ho- versera j bnrikei In sporthal De Dreef in Wad- dinxveen worden zaterdag 10 en zondag 11 april de kwartfinale Tumwedstrijden voor jongens en heren tur nen gehouden. Uit alle windstreken van Ne derland komen de beste tur ners naar Waddinxveen om een plaats te verdienen voor de halve finale turnen en om te laten zien wat ze kunnen. Aan deze wedstrijd, georga niseerd door de KNGU en de gastverenigingjazzdans- en Turnvereniging TOOS uit Waddinxveen, doen bijna vijfhonderd turners mee. Zij kunnen in hun wedstrijden laten zien wat ze in de afge lopen tijd hebben geleerd en de beste turners kunnen zich plaatsen voor de halve finale van het Nederlands Kam pioenschap Turnen. Per ni veau gaan een aantal turners over naar de volgende ronde van het Nederlands Kam pioenschap. W dL LUI LI1 UL11 blOOL OvJ LVC i Gouwe NZ.C. de periode ruim af met 8-2. Hierna liet de coach de gere gewichtsklasse. Eline won de halve finale met 10-2 van Eva Schuurmans en de finale met 6-2 van Javonne Satter, beiden afkom stig uit Oss. Bradley van Staaijeren (B-klasse) kwam ditmaal uit in een hogere gewichtsklasse, nl tot 30 kg. De Gouwenaar was op goed op dreef een verdiende 3e plaats voor de door zowel zijn kwart- als halve fi- jonge inwoner uit Zevenhuizen, nale met overmacht te winnen. Bradley won uiteindelijk zilver met een gouden randje door de fi nale maar net met 4-2 van de er varen Yourit Vraets uit Brunssum te verliezen. Zilver was er ook voor Mamix Nieuwstraten uit Waddinxveen in de C-klasse tot 50kg. Mamixbereiktezneerste kwam Jitae uit met twee debutan ten; Kevin Olieman uit Zevenhui zen en Niels van der Bas uit Gouda. Thijs pakte in het gewicht tot 30 kg goud door de finale met de tweede periode winst men uit te lopen naar 4-1Na de speelhelft i wisseling werd het al gauw 6-1. wat terug 6-2. Toch sloot SG De Maart en april zijn de maan den waarop de natuur ons weer naar buiten lokt. Hét moment om de loopschoe- nen uit de kast te trekken en te gaan starten met een hard- loopcursus. Onder deskundi ge begeleiding van trainers van de Goudse Runners kun nen beginnende lopers hun basisconditie verhogen en hun loopstijl verfijnen. De deelnemers starten in Gover welle in Gouda op dinsdag 13 april. De trainingen wor den gegeven op dinsdag avond van 20.15 uur tot on geveer 21.30 uur rondom de sportvelden in de uiterwaar den van Goverwelle. Met het op eigen niveau afgestemde trainingsschema bouwen de deelnemers in korte tijd con ditie op waardoor zij na zes weken in staat zijn om mini maal drie kilometer aan één stuk hard te lopen. De trai ningen zijn voor iedereen vanaf twintig jaar geschikt. Meedoen aan deze clinic kost 42,50 euro. Belangstellenden kunnen zich opgeven via e- mail: goudserunners@hot- mail.com of tel.: 06- 26885892. Op zaterdag 27 maart was het zover: de jeugd van de tennisvereniging Boskoop (TVB) kon voor het eerst dit jaar weer op het gravel ten nissen. Maar voordat er ge tennist kon worden, werd traditioneel eerst de TVB vlag gehesen door het jong ste lid van de vereniging - Calvin Vakkers - samen met Michel van de Bas, voorzitter van de jeugdcommissie en hoofdtrainer Ronald Tijvele- ijn. Nadat de vlag gehesen was, konden de jeugdspelers beginnen met de opening van het seizoen. Door trai ners van de tennisschool, met hulp van oudere jeugd spelers, werd een heuse cli nic gegeven om alle tennis slagen weer op te frissen. Na een aantal slagen geoefend te hebben, was het tijd om af te sluiten met patat en een snack Voldaan en moe van het tennissen gingen de jeugdspelers weer naar huis, geroken aan het gravel en volgende week weer klaar voor de lessen en de compe titie. In de competitie doen in totaal zestien teams mee; acht jeugdteams spelen hun competitie op woensdag, zes jeugdteams op zaterdag en twee jeugdteams op zondag. keer brons was Jitae één van de meest succesvolle dubs van het toernooi. In de kids C-klasse, 6- en 7-jarigen, Dreef zijn toegangskaarten te koop. Voor meer informatie: Willem Jan Kerkhoven, tei.t 0182-613839 of www.toos- waddinxveen.nl. Dames 2 van SG De Gouwe-AZC is kampioen geworden tegen ZPC Rotterdam Dames 1. Foto: PR ZPC Rotterdam Dames 1. De da- j mes begonnen gespannen aan de wedstrijd, omdat de uitslag van de i gespeelde wedstrijd van de num- mer2UZCS2nognietbekend was.Dames 2 moest dus winnen om het kampioenschap binnen te halen voor de promotie naar de j eerste klasse. In de eerste periode i kwam men moeilijk op gang, Rotterdam kwam terug tot 1-1, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I j-q Woensdag 31 maart 2010 I et Flamco jeugdteam X van de JITAE Taek- wondo Club kan te- I rugkijken op een sterk optreden op het derde internatio nale Yoo Sin jeugdroemooi dat af gelopen zaterdag werd gehouden in Nijmegen. Met maar liefst twee keer goud, vier keer zilver en drie o f i\ S\ iw'

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 53