SNFW al 15 jaar motor 30 april Curves helpt Reünie Duinrell Kring om de school met Rekendag Uit het water gered Kort nieuws WADDINXVEEN ii t fc Kerkbezoek Zendtijd kerken WADDINXVEEN F WADDINXVEEN Curves WADDINXVEEN Traditiegetrouw heeft Cur ves in maart haar jaarlijkse voedselactie gehouden. Ook Curves Waddihxveen deed voor de tweede keer mee en kon aan Care for Family 335 kilo voedsel overhandigen. Uiteindelijk haalden alle in Nederland gevestigde Curves clubs bijna 30.000 kilo voed sel op. Lezing 4 mei WADDINXVEEN rT.j: Binnenkort vindt voor de tweede keer het evenement Pettepret plaats. De motor hierachter, de stichting SNFW bestaat alweer vijftien jaar. Het bestuur van Stichting Nationale Feestdagen, met uiterst rechts Henry ten Zijhtoff. Foto: PR. Door Fred Spoor f ruimte, daar is water. Wat wij wilden was een feest van ont moeting voor Waddinxveners, jong en oud. "Voor ons is een voorwaarde dat zo’n feest gratis en voor ie dereen toegankelijk moet zijn,” aldus Henry, "daarom begin nen we met een verzoek aan de gemeente voor subsidie. Is dat eenmaal toegezegd dan volgt het werven van sponsors om de begroting van vele dui zenden euro’s sluitend te ma ken. Politie en brandweer heb ben vanzelfsprekend hun veilig heidseisen, EHBO en ambulan- ceverkeer moeten vrij baan kunnen houden, kortom er komt heel wat bij kijken. Daar om beginnen we in september van het voorafgaand jaar met de eerste besprekingen. Voor Henry ten Zijthoff wordt dit zijn laatste jaar in de Stichting. Maar hij heeft een prima opvol ger gevonden, namelijk zijn dochter Nikki ten Zijthoff. Ook voorzitter Bert van Noort heeft aangekondigd te stoppen. tas met niet bederfelijke levens middelen inleverden. Daar naast werd er door de huidige leden de hele maand voedsel ingezameld. de snel haar vader die de twee jongens direct uit het water trok. Mede dankzij de snelle hulp van de buurman en het buurmeisje is het allemaal goed afgelopen. De beide jongens zijn nog erg emotioneel en konden de nacht ema dan ook niet goed slapen. Lorenzo heeft nog geen zwem diploma maar had wel de moed om voor zijn broertje in het water te springen. Leon is nog steeds geschrokken en is angstig voor het slootje bij' oma geworden en zal daar de ko mende tijd dan ook uit de buurt van blijven. Grote broer Loren zo is voor Leon dan ook zijn grote held. Groep 6 van de Koningin Ju- lianaschool bracht vrijdag middag een bezoek aan de Immanuëlkerk. Hier kregen de kinderen een rondleiding door de kerk. Tijdens de rondleiding vertelden de do minee en een organist iets over wat er in de kerk ge beurt. Juf Tineke vertelde ook wat zij voor werk doet binnen de gemeente. De kin deren kregen de gelegenheid om allerlei vragen te stellen en dat deden ze volop. Op 25 april zal de Hervorm de Gemeente het kerkenpro gramma voor de RTW ver zorgen. De uitzending begint om negen uur met het kin derprogramma. Om half tien wordt overge schakeld naar de Brugkerk, voor de rechtstreekse uitzen ding van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. M.C. Batenburg. Na de kerkdienst, om onge veer tien voor elf zal me vrouw Dercksen iets vertel len over haar oorlogservarin gen. Haar verhaal wordt om lijst met vaderlandse liede ren. Het programma eindigt om twaalf uur. RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 Ether FM 105.8 Op 16 december 2009, ging het 25ste seizoen voor het Tikibad van start met de ont vangst van de 1416 miljoen ste bezoeker na de officiële opening van het bad op 19 april 1984. In aanvulling op een bezoek aan het attractie park bleek het Tikibad ook een aantrekkelijke bestem ming voor schoolreisjes. Uit de archieven blijkt dat de Bethelschool uit Waddinx- veen zelfs al ih december 1983 het eerste schoolreisje boekte voor 3 mei 1984 voor de klassen 3,4 en 5. De Bet helschool was met deze re servering de eerste school die koos voor de combinatie van attractiepark met Tikibad. Naar aanleiding hiervan is het volgende initiatief ont wikkeld: “Reünie na vijfen- twintigjaar.... De toenmalige oudercom- missie (OC) van de Bethel school is in samenwerking met Duinrell en de huidige directeur Aart Jan Damsteeg op zoek naar de leerlingen die in cursusjaar 1983-1984 in klas 3, 4 en 5 zaten. Wat is er aan de hand? Op 8 december 1983 bezocht enkele leden van de OC Duinrell in Wassenaar om te kijken of dit een goede bestemming was voor de komende schoolreis in mei 1984! In het bijzonder ging daarbij de aandacht naar het in Lorenzo Padin is een echte held. Afgelopen zondagmid dag tijdens het bezoek aan oma waren Lorenzo van 5 jaar en Leon van 3 jaar met een buurmeisje buiten aan het spelen. Terwijl de kinde ren vlakbij het water speel den viel Leon naar achteren en belandde op zijn rug in het water. Van schrik bleef hij stil liggen en ging kopje onder. Lorenzo sprong Leon onmiddellijk achterna en hielp zijn broertje door hem vast te grijpen en naar een houten vlonder toe te trek ken waar hij zich kon vast grijpen. Het buurmeisje haal- aanbouw zijnde Tikibad. Busbe drijf Beuk vervoerde indertijd de OC en later de kinderen met hun begeleiders. De OC heeft blijkbaar besloten dat Duinrell het mocht worden, want op 3 mei 1984 reisden klas 3,4 en 5 af! En wat hier bijzon der aan is? De Bethelschool was daarmee de eerste school die ge bruik maakte van het Tikibad! We zijn op zoek naar alle leer lingen uit deze drie klassen! Wie helpt? Op de website van de Bet helschool vindt u meer informa tie en kunt u ook uw gegevens doorgeven. Er is hier ook een apart e-mailadres voor beschik baar: reunieduinrell@nhsbet- hel.nl Op 29 mei hoopt de toenmalige OC een reünie te organiseren. Deze start op de Bethelschool om 9.30 uur! Vervolgens reizen we met elkaar af naar Duinrell met busonderneming Beuk. Voor een lunch wordt gezorgd! We bezoeken natuurlijk ook het Tikibad, dus zwemkleding mee brengen. Aan het eind sluiten we deze happening af op de Bet helschool onder het genot van een hapje en een drankje en een warme maaltij Heb je foto’s, ken je andere klas genoten en heb je hun gege vens, mail ons alles door! Namens de OC en de Bethel school: Annie van de Bosch, Wim de Bas, Marry Bogaard, Lenie de Bruin, Hielkje Groene- veld en Aart Jan Damsteeg ter, Henry ten Zijthoff als secre taris en de penningmeester Frans Bruystens. Zij weten zich gelukkig gesteund door vele vrijwilligers. Hoog tijd dus voor een ge sprek met Henry ten Zijthoff. Op de eerste vraag naar de om vang van het werk volgt on middellijk een eerlijk ant woord: "Het is een gigantische klus,” zegt hij oprecht, "maar het is zo verschrikkelijk leuk om te doen en het geeft zoveel voldoening, dat we ons er ieder jaar met bijzonder veel plezier voor inzetten.” Hij vervolgt: "Een aantal jaren hebben we het accent gelegd op een mani festatie van heteluchtballon- nen, maar tot tweemaal toe werkten de weersomstandighe den niet mee. Dan zie je de mensen teleurgesteld naar huis gaan en dat is niet de bedoeling van een feest op Koninginne dag. We hebben toen de kop pen bij elkaar gestoken en zo ontstond de gedachte voor een feest rond de Petteplas. Daar is Cürves is een uniek dertig minu ten fitness concept, speciaal ont wikkeld voor vrouwen. Bij Cur ves combineren vrouwen kracht- en duurzame conditie training door middel van veilige en effectieve hydraulische weer stand. Met haar vernieuwende wetenschappelijk bewezen me thode helpt Curves vrouwen bij gezond gewichtsverlies, spier- versteviging, conditieverbete- ring en het verhogen van de stofwisseling en maakt-hiermee een eind aan blijvend diëten. Meer informatie over Curves is te vinden op www.curvesalp- henaandenrijn.nl. Een actie als deze zou ei genlijk door meer organisa ties moeten worden opge zet, vindt Antonie Kamer ling, die zich als ambassa deur van Voedselbank Ne derland belangeloos inzette en de aftrap van de Curves voedselactie deed. Vrouwen die in de eerste helft van de maand maart lid werden bij Curves betaalden geen be- geleidingskosten als ze een Op 4 mei wordt in de biblio theek een lezing en rondlei ding gegeven rond het the ma “Slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in Waddinxveen” door Hans Geel. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. In 1995 96 heeft Hans Geel de geschiedenis van Wad dinxveen in de Tweede We reldoorlog opgeschreven voor 'de kinderen van de kin deren’ in zijn boek 'Niet on gemerkt voorbij'-"Waddinx- veen in oorlogstijd: het dorp vertelt z’n verhaal'. In de jaren daarna stelde hij zich ten doel alle Waddinx- veense oorlogsslachtoffers op te sporen: militairen en bur gers, dwangarbeiders en jo den. De verhalen over hen heeft hij verzameld en als af sluiting van zijn onderzoek zal hij deze op de middag van de 4e mei aanbieden aan het Historisch Ontmoe tingspunt, opdat zij voortaan door iedereen kunnen wor den ingezien. Na de lezing wordt een be zoek gebracht aan de oude begraafplaats aan de Kerk- weg-West. Daar bevinden zich de oorlogsgraven en is in de aula een herdenkings- plek voor de slachtoffers in gericht, bestaande uit ingeka derde beschrijvingen van ie ders leven en herdenkings- plaquettes met hun namen. De lezing en rondleiding worden rond 16.00 uur afge sloten. Toegang is gratis. Wel vra gen wij u zich van te voren aan te melden. Dit kan aan de balie van de bibliotheek, telefonisch 0182-640572 of via de mail waddinxveen@bibliotheek- degroenevenen.nl p 13 maart 1995 kwamen Gerrit van Ringelenstein.Johan- na Hoitink-dejong en Teus Verweij bij notaris Van der Meulen voor het oprichten van een stichting. Gedrieën had den zij besloten dat de nationale feestdagen in ons dorp meer aandacht verdienden. De stichting kreeg al gauw de naam Stichting Nationale Feest en Gedenkdagen, waarmee ook de vierde mei meer aandacht kreeg. Voor de stichting geen zware taak. Er ligt een vast draaiboek klaar voor de krans- legging bij het monument op het Stationsplein. Weinigen zullen echter een idee hebben van de hoeveelheid werk die wordt verzet om een succes te maken van de Koning- innedagviering. De waardering daarvoor komt in de eerste plaats toe aan de drie bestuursle den Bert van Noort als voorzit- WADDINXVEEN - Hoeveel kinderen zijn er nodig voor een kring om de Bethelschool? En zouden daarvoor genoeg leerlingen zijn? In het kader van Nationale Rekendag gingen alle leerlingen van groep 1 tot en met 8 dat uit proberen. De antwoorden: 210 en ja. Foto: Carina Bergman WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I r- Woensdag 21 april 2010 I j. y

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15