Scheiding Passage en centrum I I Aldus Olieman Colofon Ashes to ashes, dust to dust Pettepretontbijt voor i Waddinxveen I Kort nieuws WADDINXVEEN WADDINXVEEN Rommelmarkt Koninginnerit Boekenmarkt in de Ontmoetingskerk Vervolg voorpagina WADDINXVEEN Vorige week woensdag vond in de showroom van Boonstoppel de uitslagenavond van de Wokkel- sponsorloterijactie van de OVW plaats. Dierendal had de meeste wokkels gespaard. F h Dierendal winnaar wokkelactie 2010 Door Carina Bergman Ik ben er inmiddels uit wat men als oplossing bedacht heeft. Eerst begin je met een stevige crisis: whoem, alle prijzen naar beneden. Dat ging lekker, want de prijs aan de pomp ging verhoudingsgewijs veel minder hard naar beneden dus dat was cashen voor de Dieseldirecteuren. Maar ja, toen krabbelde de economie weer een beetje op en sloeg de kassa weer hogere prijzen aan voor de olievaten. Advertenties Telefoon 0182-636381 of 0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw(a mgmeuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. De winnaars van de loterijactie van de OVW die woensdag met de hoofdprijzen naar huis gingen. Foto: Ronald Stam Redactie Carina-Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen(a mgrueuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. 'deeld worden omdat de win naars zich niet gemeld hadden. Dit kan nog steeds bij de volgen de adressen: 0910-00060 en 0910- 00070 bij Hema, 0910-01002 en 0910-01564 bij Schildersbedrijf Visser Zn, 0910-01037 en 0910-03373 en 0910-03468 en 0910-08107 bij Bastiaan Optiek, 0910-00042 en 0910-08058bij Topslijter Johan Schalk, 0910- 00122 en 0910-08047 bij BlitsKik- kers KinderKleding. De eindstand van de wokkelac- Voor inlichtingen: A. A. Boer, 079-3315205 of 06-23671549 Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9. Waddinxveen Stichting Nationale Feestda gen Waddinxveen organiseert op Koninginnedag weer het spetterende Pettepret Festijn. Het begint ‘s morgens al goed. De Ondernemers Vereniging Waddinxveen organiseert van 8.30 tot 9.30 uur een geweldig ontbijt voor maar liefst vier honderd Waddinxveners. Kent u iemand die volgens u een lekker ontbijt verdient? Ie mand die iets speciaals heeft gedaan of betekent? Ga dan naar één van de onderstaande supermarkten/bedrijven en haal daar de aanmeldingsbon Aüe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Locatie: het evenemententerrein aan de Dreef, naast benzinesta tion Texaco. Parkeren kan op het terrein bij Gouwebad "De Sniep”. Nieuwe oplossing: het verbruik en daarmee de vraag, ver minderen. Kunnen we een autoloze zondag uitroepen? Beetje lastig. Je bent wel erg afhankelijk van de goodwill van de burgers. In dat geval is een vliegtuigvrije zondag, of vooruit een week, veel beter te organiseren. Zeg ge woon dat de atmosfeer vol met vulkaanas zit dat erg, erg gevaarlijk is voor het vliegverkeer. Kunnen ze toch-niet controleren. En zo geschiedde. Op zaterdag 24 april zal voor de 36ste maal van 9.00 - 16.00 uur de grote jaarlijkse Rom melmarkt worden gehouden, uitgaande van de Hervormde Gemeente. Er zijn weer veel meubelen, lampen, compu ters, wit-en bruingoed, curio sa, boeken en speelgoed. Ook is er weer een grote collectie bomen, struiken en planten. De inwendige mens wordt ze ker niet vergeten: zoals van ouds worden er weer oliebol len, vis, stroopwafels, patat fri tes en vele andere lekkernijen aangeboden. Autoclub “De Gouwe Rijders" organiseert op 30 april haar traditionele Koninginnerit voor de 53e keer. De rit kan per auto of motor worden ge daan. De inschrijving en het starten voor deze rit is op de ochtend van 30 april bij: Eetca fé Zinne, Nesse 20. Vanaf 06.00 uur tot 06.30 uur. Vanaf 06.15 uur kan gestart worden. De auto kan geparkeerd wor den op de parkeerplaats van de loswal aan de Noordkade. hadden winkeliers mooie prijzen ter beschikking gesteld. Allen met een waarde van minimaal 25 euro. En dan waren er nog de hoofdprijzen. Een minilaptop was er voor de familie Van Dam en de familie Van Klaveren, een flatscreen voor mevrouw Wilbers en me vrouw Boeren-Verbeek en een luxe uitgevoerde fiets voor me vrouw Koren en mevrouw Pan- de-Iroot. Een aantal prijzen kon niet ver- heidsgevoel vergroten door el kaar aan te spreken op hinder lijk gedrag en een handje hel pen in om de groenvoorziening in deze economisch mindere tijd, op orde te houden. Gerts: „Natuurlijk moeten de mensen geactiveerd worden, maar dat doen wij niet alleen. Dat gaat bijvoorbeeld via de WMO-raad, een toekomstige sportraad en de wijkplatforms, die nog ver der uitgewerkt kunnen worden. Op die manier halen wij zoveel mogelijk de bestaande expertise in Waddinxveen in huis.” Alleen een beetje jammer dat het in de afgelopen dagen zo verschrikkelijk mooi weer was. Daardoor had uw co lumnist het direct door, dit internationale complot! Ik keek omhoog -moet u ook eens doen - en zag nergens een spoortje as. Blauw, blauwer dan blauw was de hemel. En dat al weken lang. Op dat kleine witte rookpluimpje na. Waar kwam dat toch vandaan? Bij het gemeentehuis dus, want ze zijn er uit, de heren - en dame - van het Coalitie-conclaaf. Petje af voor de snelheid. Het resultaat zal nog wel wat stof doen opwaaien in Gouda en Den Haag. Dus wellicht moeten we het vliegverbod nog even handhaven. atieve boeken en tuinboeken. Verder is er een aparte ruimte ingericht voor curiosa, antiek aardewerk, Delfts Blauw, zil veren voorwerpen of gewoon gekke ‘rariteiten’. Een grote drogisterijvoorraadfles van Boldoot uit 1951 en een post- zegelverzameling is onderdeel van het aanbod. Een deel van de opbrengst wordt besteed aan een project van De Brug gen in Waddinxveen. Verder wordt ingezameld voor een project in de sloppenwijken van Brazilië. Kinderhulp Roe menie uit Moerkapelle krijgt een bijdrage voor een gaarkeu ken en een deel van de op brengst gaat naar een school in Namibië. passage. De Jong: „Het is in on ze ogen bestuurlijk zuiverder om die onderwerpen te schei den. De Jong zal zich, als ‘de man van het geld,’ de komende ja- ren bezig moeten houden met bezuinigingen. Daarvan ont breekt nog een gedetailleerde uitwerking. Op hoofdlijnen is aangegeven dat er, voor de in 2014 benodigde bezuiniging van minimaal twee miljoen eu ro, 'gesproken is over de inzet van lokale lasten,’ en zullen de inkomsten en uitgaven sober Op 24 april opent de Ontmoe tingskerk aan de Groenvoorde haar deuren voor de bezoekers van de jaarlijkse boekenmarkt. De aanvang van de verkoop is dit jaar vervroegd naar 9.30 uur. De verkoop gaat door tot 15.30 uur. De schappen staan weer vol met een ruime sorte ring boeken. Naast de romans, kinderboeken, puzzels, detecti ves en streekromans is er ook weer ruime aandacht voor lite ratuur, non-fictie, techniek, psychologie, kookboeken, ere- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. tie: Schaakvereniging 34,32; Tafeltennisvereniging Kwiek 47,79; Historisch Genootschap, 54,06; Tennisvereniging Be Fair 66,28; Schaatsvereniging De Gouwe Streek; 71,27, Het Paardendal 101,84; Voxjubi- lans 160,13; Jeu de Boules Vereniging€ 215,81; Zwem- en poloclub De Gouwe 270,76; Adonai 314,64; W Be Fair 504,08; W Waddinxveen/W.S.E. 801,36; Dierendal 1.357,66 Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. eoogd wethouder De Jong, die met onder meer financiën, het centrum en nieuw bouwwijk Triangel enkele mo gelijke hoofdpijnpunten in zijn pakket treft, ziet ‘een mooie uit daging.’ „Volgens de buiten wacht heb ik het zwaarste pak ket, maar dat zie ik niet. Wij hebben gekeken naar de zwaar te en de tijdsintensiteit van de onderwerpen.” Opvallend is de scheiding van de onderwerpen centrum en at kun je doen, als internationale gemeen- Hk schap, als je vindt dat de olie te duur wordt? Je kunt het natuurlijk zeggen tegen de olieproducerende landen. Maar ik denk niet dat ze luisteren. Je kunt ook alternatieve brandstoffen ontwikkelen, en dat gebeurt ook wel, maar ja het duurt allemaal nog zo lang en ondertussen wordt de prijs per olievat steeds maar weer hoger en hoger. Lastig. worden. In 2011 wordt bekend hoeveel de gemeentes worden gekort door de Rijksoverheid; De Jong: „We willen met de niet-coalitiepartijen, alle pun ten uit de begroting nalopen. Definitieve plannen worden gemaakt in het college-pro- gramma.” Deze volgt medio 2010. Om te voorkomen dat beleid in de komende j aren 'over de schutting van de burger wordt gegooid,' wil de coalitie de bur gers hier actief bij betrekken. Daarnaast moeten zij het veilig- ij aanvang van de uit- slagenavond van de Wokkelsponsorloterij- actie van de OVW wilde voorzitter Henk de Bas één illusie alvast wegnemen. "Het scenario van sommige penningmeesters dat hun ver eniging zich de komende jaren geen zorgen meer hoeft te ma ken, moet ik helaas verstoren. De bedragen die te verdelen zijn, zijn mooi maar wel op de Waddinxveense maat." Bij de Wokkelactie van dit jaar kon er zowel wokkels gespaard worden voor de 13 goede doe len als voor een loterij met mooie prijzen. Voor beide acties is door de Waddinxveners flink gespaard: 310.000 wokkels in to taal. De uitslag van de Wokkel actie leverde Dierendal op als grote winnaar. Voorzitter Ellen van Helden ging naar huis met een cheque ter waarde van 1357 euro. Ook het christelijke regio- koor Adonai viel goed in de prij zen. Via de wokkelactie ontvin gen zij 314 euro, aangevuld met 500 euro van de Rabobank Ori- ginaliteitsprijs voor hun origine le actie waarbij ze zowel wok kels voor de actie als geld voor Haïti inzamelden. Ook de winnaars van de loterij waren uitgenodigd om ter plek ke hun prijs in ontvangst te ne men. Uit de verschillende centra WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I o Woensdag 21 april 2010 ff op. Zet op het formulier de naam van degene die u wilt opgeven voor het ontbijt, en vermeldt i ook duidelijk waarom u vindt dat hij of zij mag deelnemen aan het Ontbijt Voor Wad dinxveen. U ontvangt uiterlijk voor 24 april bericht of de persoon die u opgegeven heeft in aanmer king komt voor deze bijzonde- re happening De afhaaladressen voor de op- gavebonnen zijn: Alben Heijn - C1000 - Plus - Verhuurbedrijf Zuid-Holland - Partyservice van den Berg

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3