Leerlingen glansrijk geslaagd Sport Vijf heren Toos Turn Team naar NK Turnen <1 D Be Fair sluit seizoen succesvol af Definitieve beslissing kampioenschap I Ruime cijfers Cofely wint r ch F i Op dreef 4- WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN Startbewijs GOUDA/WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Het ETEC TOOS Turn Team uit Waddinxveen deed afgelopen weekend goede zaken in Volendam: liefst vijf turners verzekerden zich van een startbewijs voor de meerkampfinale. Tim Koolmees, Jelle Pina enjai- e JITAE Taekwondo Club hield afgelopen vrijdag dubexamens voor haar jongste wit- slaagden allen voor hun witte band met gele slip. Joey Dekker behaalde de groene slip en de blauwe slip ging naar Zoë West- plate, Martijn Huisman, Monique Marchand, Yend Verheul en de jarige Tom Post uit Zevenhuizen. Thijs Olieman, Nicole Blom, Jas- bewijs voor de play off. Hij zal zich daar moeten proberen te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap. Wessel van den Berg turnde in categorie Pupil 7, eerste divisie, zijn beste wedstrijd van dit sei- my Brands veroverden hun felbe geerde rode slip. Jeffrey van der Spek en Erwin Pina slaagden voor de zwarte slip. De gele band ging naar Sam Schaepman terwijl Thijs Litjens de 7e geup, de geel/ groene band behaalde met een prima examen. Bij de gevorder den ging de groen/blauwe band naar senior Richard van Dijk en wegen/Ron van Dijken/Nico Jacobs 6-413. Herman Ver waal Rob en Fred van Dijken 6- 12+; 4. Carin Versluis/Gerard Verschoor/Willem de Leeuw 5- 11+; 5. Elly Nieuwland/Nel Ou- dijk/Norbert Schifferling 4-6+; 6. Corrie Jacobs/Cock Verka- de/Wil Vons 4T-; 7. Annie en Toon van de Velde/Piet Fianen 4-12+; 8. Jos Verboom/Harm Maillé/AmoldJanssen 3-18- 9. Babs Allaard/Hans van Wou denberg/Jan Lapaer 2-29-; 10. Sjaak Konijn/Genie en Bert Hartog 2-65-, Yannick Verwey en Bas van Prooijen turnden in Volendam hun tweede kwartfinale in cate gorie Junior 1 - 6, tweede divisie. Bas kwam goed voor de dag met een 21e plaats en stroomt door naar de halve finales. Yan nick zal hem daar vergezellen; hij turnde een zeer goede wed strijd en eindigde als zesde. Ten slotte turnde TOOS turner Ri chard Nobel in categorie Senior r 4, tweede divisie. In zijn tweede kwartfinale was hij uitstekend op dreef en met een mooie vijftiende stek plaats te hij zich voor de halve finales. 3 echter ook niet en stond er bij rust een magere 27-15 ruststand op het bord. In het derde kwart werd de wed strijd met 22-3 echter beslist en pakte Heren 3 met 11-8 in een matig vierde kwart een 62-26 overwinning. Tops coorders: Coen Nuijten 23 punten en Stephan Roden burg 15. Voor Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen is de kop er af voor de interne competities. Af gelopen dinsdag viel de definitie ve beslissing voor het kam pioenschap tripletten. De koplo pers bleven ongeslagen en wer den dus de onbetwiste kampioe nen. Ook de tweede plek kwam niet in gevaar. Om plaats drie werd hevig gestreden en dat le verde toch nog een verrassende winnaar op. De eindstand: 1. Leen en Andries Roos/Wout Versluis 9-55+; 2. Alex van Of- de 8-jarige Bradley van Staaij- eren. Bij de vergevorderden be haalde Caitlin Steenwinkel uit Waddinxveen, Rowan en Tri stan Langeveld, Roeland Gie- lings hun felbegeerde blauwe band. Eline Rekveld, Lindi Kor- pelshoek en Menno Rekveld slaagden glansrijk voor hun blauw/rode en rode band. zetten. Visade is oppermach tig en wint met 25-12 en 25- 16 de sets. In de vierde set weet Be Fair echter het tij te keren door de gehele set het initiatief te houden met 3 tot 4 punten verschil. In een spannend slot weet Be Fair te winnen met 24-26. Visade heeft in de vijfde set beslist het beste van het spel en wint met 15-11. Het eerste herenteam eindigt in de eer ste klasse op een negende plek waardoor degradatie niet aan de orde is. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen speelde Co- fely-Nesselande tegen Sum ma Peelpush uit Meijel. De Zevenhuizense dames had den nog wat goed te maken en dat deden zij dan ook. Via de cijfers 25-17, 25-14, 20-25 en 25-20 won Cofely met 3-1 van Summa Peelpush. Trainer coach Willem Jan van Yperen begon met een gewijzigde opstelling. Julliet- te Mol nam de plaats in van Anouk Schouten. Verder stond in de basis Antoinette Posthuma, Elena Neve, Est her van Berkel, Lizzy Koole, Dineke van Dijken en libero Kimberley Hogervorst. Van af het begin liet Cofely-Nese- lande zien wat hun intenties waren. Er werd gelijk druk op de verdediging van Peel- push gezet. Bij 11-6 vluchtte de coach van Summa in een time-out. Dit had niet het ge wenste effect. Cofely was op stoom en ging verder met het bestoken van de verdediging van Peelpush. Wist Peelpush wel tot een aanval te komen dan hing er een sterk blok van Nesselan- de ervoor dit de scoringskans teniet deed. Met 25-17 werd deze set binnengehaald. In de tweede set ging het nog beter met Cofely-Nesselan- de. Esther van Berkel en An toinette Posthuma konden naar hartenlust scoren met hun aanval en Dineke van Dijken en Lizzy Koole ver zorgde de blokkering. Met de opslag van Elena Neve werd deze set uitgeserveerd 25-14. In de derde set hielden de beide teams elkaar lang in evenwicht en kon Summa wel,onder de druk uitkomen en zelf meer druk zetten met hun serve. Topscorer aan de. kant van Peelpush Floor Ber den wist deze set voor Peel- push binnen te slaan (20-25). In de vierde set herstelde Co- fely-Nesselande zich weer. Met Anouk Schouten binnen het veld, die in derde set Jul- liette Mol verving en bij 4-5 verving Elen Knip Antoinette Posthuma. De strijd ging gelijk op tot de 18 punten, waarbij Anouk Schouten aanvallend goed door kwam. Op het eind wist Ellen Knip met haar ser ve het beslissendegat te slaan die aan het eind door Dineke van Dijken werd ver zilverd bij 25-20. Na deze sterke 3-1 overwin ning werd door voorzitter Ben Steijsinger het publiek en sponsoren bedankt voor hun steun het afgelopen sei zoen en werd ook Kimberley Hogervorst in het zonnetje gezet. De libero die al zes seizoe nen op het hoogste niveau bij Dames 1 speelt, stopt met topvolleybal en gaat nu wer ken aan haar maatschappelij ke loopbaan. In categorie Instap 9, eerste divi sie, werd het ETEC TOOS Turn Team vertegenwoordigd door drie heren: Roeland Sleijpen, Nathan de Gelder en Niels van der Sluis. Roeland en Nathan moesten in dit sterke deelne mersveld genoegen nemen met een 33e en 30e plaats en zijn klaar met hun wedstrijdseizoen. Niels turnde een zeer sterke wedstrijd en veroverde met prachtige achtste plaats een start bewijs voor de finale. Michael Stam moest in catego rie Instap 10, tweede divisie, er kennen dat de concurrentie een maatje te groot was: met een 33e plaats mag hij gaan richten op het volgende wedstrijdsei zoen. Luc Verwijs werd 15e in categorie Instap 8, talentdivisie, en verdiende hiermee een start- zoen. Met zeer hoge scores op sprong, brug en rek kwam hij uit op een fraaie derde plaats en stroomt hij rechtstreeks door naar de meerkampfinale. In ca tegorie Jeugd 7, tweede divisie, kwamen vier heren uit voor het ETEC TOOS Turn Team: Pim Luiten, Erik Koppenaal, Jari van der Eijk en Laurens de Vries. In deze categorie is er geen play off wedstrijd en lagen er startbewij zen voor de finale klaar voor de beste veertien turners. Pim turnde een goede wedstrijd en mag zich met een mooie 1 le plaats gaan opmaken voor het NK. Ook Erik was prima in vorm en kwam uit op een vier de plaats en verdiende dus een startbewijs voor de finale. Jari mag met zijn twee teamge- nootjes mee, met een knappe zevende plaats. Voor Laurens waren de druiven zuur. Met zijn 15e plaats op 0.20 punten van de nummer veertien is zijn wed strijdseizoen helaas voorbij. Het ETEC TOOS Turn Team uit Waddinxveen deed afgelopen weekend goede zaken in Volendam: vijf turners verzekerden zich van een startbewijs voor de meerkampfinale. Foto: PR te band dragers en gevorderden. Gideon Hiwat, Alida den Uijl, Sam Koolmees, Abdullah Ahma di, Nick van der Velde, Rick van mijn Lefers, Dylan Beekman, de Klauw en Ralph Neeleman b n Volendam werden afge- I lopen weekend zowel hal- I ve finales als de laatste I kwartfinales van het Ne derlands Kampioenschap heren tumen georganiseerd. In de ver plichte oefenstoflagen er start bewijzen voor het NK te wach ten voor de acht beste turners. De nummers negen tot en met twintig zouden doorstromen naar de play off wedstrijd, waar nog eens zes finaleplaatsen te verdienen zullen zijn. De Waddinxveense volleyballers hebben afgelopen weekend een mooi seizoen afgesloten. Het eerste herenteam speelde don derdagavond al de laatste uit wedstrijd tegen Visade H4 uit Voorburg. In een wisselvallige wedstrijd begon Flam Haarden erg slecht. Op 12-5 achterstand begint het team pas te draaien en weet het Visade zo lastig te maken dat de eerste set met 22- 25 gewonnen wordt. In de twee de en derde set weet Flam Haar den dit goede spel niet voort te Flyers kende een prima vrijdag avond. Vier teams kwamen in actie en wonnen allemaal met ruime djfets. Hoogtepunt was het kampioenschap van Jongens Under 16, door met 90-43 van Jump te winnen.Heren 1 won van BC Utrecht met 75-49. Da mes 1 met 56-28 van Utrecht Bull’s 2 en Heren 3 was met 62- 26 te sterk voor Quick Runners uit Huizen. De Jongens Under 16 maakten tegen het bezoekende Jump uit Noordwijkerhout vanaf het be- ginsignaal duidelijk dat ze gin gen voor de winst en daarmee het kampioenschap en een re vanche voor de geleden uitne derlaag. Verdedigend sloot het prima en in een hoog tempo won Flyers het eerste kwart met 20-5 om dat vervolgens in het tweede kwart dunnetjes over te doen, rust 40-12. In feite was de wedstrijd daarmee gespeeld en helemaal toen het derde kwart gewonnen werd met 33-18. Ook het vierde kwart was voor Fly ers en daarmee de winst met 90- 43, waarna de kampioensme- dailles in ontvangst konden wor den genomen. Boudewijn Kop pen was topscoorder met 32 punten gevolgd door Ewoud Sp- ruijt met 22. De heren van Flyers moesten vrijdagavond in de Duikelaar winnen van het bezoekende BC Utrecht om in de race te blijven voor het kampioenschap. Flyers was duidelijk doordrongen van het belang van deze wedstrijd. De Utrechters werden direct on der druk gezet en pakte Flyers het eerste kwart met 24-12. Het tweede kwart bood een gelijk opgaande strijd, maar wist Fly ers de 12 punten voorsprong vast te houden. Rust 40-28. In het derde kwart hadden beide teams moeite met het benutten van de gecreëerde kansen. Fly ers deed dat iets beter dan BC Utrecht, 12-9. Het vierde kwart was weer duidelijk voor Flyers, al probeerden de bezoekers met veel fouten de wedstrijd te doen kantelen. Tevergeefs want met 23-12 pakte Flyers het vierde kwart en de winst met 75-49. Topscoorder was Niels Scheps met 16 punten. Omdat de koplopers de laatste weken wat steken lieten vallen blijft Flyers door de overwin ning op BC Utrecht in de race voor het kampioenschap. Dan moet zaterdag 24 april wel ge wonnen worden van medekop- loper Binnenland 4. Bij winst Van Flyers eindigen in het rayon 2e klasse D 3 teams met 14 pun ten op de eerste plaats. Dames 1 heeft het seizoen afge sloten met een ruime 56-28 overwinning op het bezoekende Utrecht Bull's 2. Hoewel het geen beste wedstrijd was kon den de bezoekster het Flyers niet moeilijk maken. Via 29-14 ruststand won Flyers met 56-28 met als topscoorster Nicole van Delft met 17 punten. Door deze overwinning eindigen de dames op een gedeelde tweede plaats en kan het team terugzien op een prima debuut in het rayon 2e klasse C. Heren 3 kreeg het onderaan staande Quick Runners 3 uit Huizen op bezoek. De bezoe kers waren dan wel niet snel, maar fysiek wel duidelijk aanwe zig. Daarbij waren ze het onder ling niet altijd eens, waar Heren 3 met snelle breaks nogal eens van kon profiteren. Echt over tuigend was het spel van Heren WEEKBLAD VOOR VWXDDINXVEEN/GOUWE KOERER I a*» Woensdag 21 april 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 43