Gemeente Nieuws f Greenport Regio Boskoop ONTWERP STRUCTUUR- VISIE EN PLANMER TER INZAGE VOOR INSPRAAK De colleges van B&W van Bo skoop, Reeuwijk, Rijnwoude en Waddinxveen bieden gelegen heid tot inspraak over de Ont werp Intetgemeentelijke Struc tuurvisie Greenport Regio Bo skoop en het bijbehorende mi- lieueffectrapport (planMER). De boomsierteeltsector is voor de Nederlandse economie van grote betekenis. Voor de Greenport Re gio Boskoop is door vier gemeen ten een ontwerp structuurvisie opgesteld. Deze structuurvisie vormt het kader voor de gemeen telijke plannen die richting geven aan de toekomstige ontwikkelin gen van de sierteeltsector voor wat betreft ruimtegebruik en in frastructuur. De planperiode be helst de periode tot 2020 en geeft een doorkijk voor de periode tot 2040. De ontwerp structuurvisie en het planMER liggen van maandag 19 april tot en met vrij dag 28 mei 2010 tijdens opening stijden ter inzage in de gemeente huizen van Boskoop, Reeuwijk, Rijnwoude en Waddinxveen. U kunt de ontwerp structuurvisie en het planMER vanaf maandag 19 april 2010 ook bekijken op de websites van de betrokken ge meenten. Tot maandag 31 mei 2010 kunt u uw zienswijze schrif telijk sturen naar één van de be trokken gemeenten t.a.v. het Col lege van B&W onder vermelding van ‘zienswijze ISV Greenport Regio Boskoop’. Degenen die mondeling willen reageren, kun nen dit doen op de inspraak avond op dinsdag 27 april van 19.00 tot 21.00 uur in de Brand weerkazerne Boskoop, Torenpad 29,2771 EP in Boskoop. Het eindverslag van de inspraak wordt toegezonden aan de indie ners van reacties. De zienswijzen worden betrokken bij de definitie ve structuurvisie, die naar ver- week Gemeentelijke regelingen Bouwzaken Taalcoach Rampen Contact Vergunningen loket Bezwaar Ruimtelijke ordening Provincie Zuid-Holland Op afspraak Bijzondere bijstand Waddinxveners geven wijk 7,5 Rubriek j Gemeentenieuws uit Waddinxveen VERLENGING ALCOHOLVERBOD BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAAG REGELS VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VOORNEMEN TOT VERLENEN ONTHEFFING 20100021 Nicolaas Beetslaan 2 t/m 80 en 162 t/m 240, het veranderen van twee woongebou wen HOORZITTING PROVINCIA LE STRUCTUURVISIE EN PROVINCIALE VERORDE NING RUIMTE DIGITAAL AANVRAGEN Iets voor u? Kijkt u dan eens op onze website. Onder de kop "di gitale balie” klikt u "formulie ren" aan. U vindt de formulieren “aanvraag bijzondere bijstand” onder het kopje "Inkomen en verstrekkingen (sociale zaken)”. U vindt de formulieren ook on deraan deze pagina. Voordat u het formulier kunt invullen moet u inloggen met uw DigiD code. Als u het formulier heeft ingevuld komt het aanvraagfor mulier digitaal bij ons binnen en gaan wij met uw aanvraag aan de slag. Wij beloven binnen zes C wachting na de zomer 2010 ter besluitvorming aan de gemeente raden wordt voorgelegd. Tegen het besluit van de gemeenteraden staat geen beroep open. 4418149, e-mail: statengriffie@pzh.nl. 08:30 uur tot 12:30 uur en op de donderdagavond van 17:00 uur en 21:00 uur. U kunt een af spraak maken voor de volgende producten: paspoort, identiteits kaart, rijbewijs, afhalen pas poort, rijbewijs of identiteitsbe wijs, GBA uittreksel, Burgerlijke stand (afschrift), verklaring om trent het gedrag, Gehandicaptenparkeerkaart, verhuizing en eerste inschrijving buitenland. loket. U hoeft dan niet te wach ten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw be zoek Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. In de gemeente is sinds 15 april 2009 het "Besluit Verbod Alcohol gebruik Openbare Weg 2009” van kracht. Sindsdien geldt een verbod op het nuttigen van alcoholhou dende drank in diverse door het college van B&W aangewezen ge bieden. Het alcoholverbod is inge steld n.a.v. constateringen van po litie Hollands-Midden en aanhou dende klachten van bewoners en ondernemers. Daaruit bleek dat vooral jongeren buitensporig veel alcohol gebruiken op de openbare weg en als gevolg daarvan over last veroorzaken en vernielingen plegen. Het alcoholverbod heeft in 2009 een belangrijke bijdrage gele verd aan het terugdringen van al coholgebruik en overlast op straat. Op diverse hangplekken heeft de politie door het alcoholverbod het gebruik van alcohol kunnen terug dringen (en daarmee een deel van de overlast). Het is van belang dat het instrument ook in 2010 van kracht blijft. De handhaving van overmatig alcoholgebruik in de openbare ruimte is een continu proces dat consequent moet wor den ingezet om effectief te kunnen zijn. Middels een nieuw "Besluit Verbod Alcoholgebruik Openbare Weg 2010”, dat met ingang van 15 april 2010 in werking is getreden, is het alcoholverbod verlengd voor de duur van een jaar. Naast de al eerder aangewezen gebieden waar het verbod van kracht is, zijn ook een aantal nieuwe gebieden aangewezen. Dit betreft enkele speelplaatsen en Sportpark de Sn- iep. Een afschrift van het besluit ligt ter inzage op het gemeente huis. De volgende bouwaanvraag is ontvangen op de tussen haalges vermelde datum: 20100069 Wilhelminakade 1, het gedeeltelijk veran deren van de bestaan de oostgevel (06-04- 2010). Uiteraard gelden er voor toe kenning van bijzondere bij stand diverse regels. Zo zal de gemeente beoordelen of u de kosten nergens ander ver goed kunt krijgen en of het echt wel ‘bijzondere’ kosten zijn. Immers kosten zoals De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: De Nederlandse taal, voor de meesten van ons is dit niet iets waar we bewust bij stilstaan. Het is normaal om Nederlands te spreken en te schrijven en je denkt er verder niet bij na. Hoe anders is dit voor een inburge- raar. Voor hem of haar is de Ne derlandse taal helemaal niet van zelfsprekend. Gelukkig zijn er dan taalcoaches om een koppel mee te vormen. Iedereen kan taalcoach worden. U kunt zich Er zijn dingen die u bij elke ramp kunt doen. Kort gezegd is een ramp of crisis een ernstig in cident dat veel maatschappelijke onrust tot gevolg heeft, al dan Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningen voeding, huur en energie moet u in principe uit uw eigen inko men betalen. Deze regels kun nen wij niet makkelijker maken. Wat wij wel makkelijker kun nen maken is de manier van aanvragen. Vanaf 1 september 2009 kunt u, ongeacht of u een uitkering van de gemeente heeft, een aanvraag voor bijzon dere bijstand digitaal indienen. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). weken een besluit te nemen op uw aanvraag. Lukt ons dat niet? Dan krijgt u van ons een ca deaubon van 5,00. 20100009 Hoogeveenseweg bij toegangspad naar mo delvliegclub, het plaat sen van twee tijdelijke projectborden (5 jaar) Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd, nadat ont heffing is verleend van de ter plaatse geldende bestemmings plannen als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke or dening. De conceptbesluiten met bijbehorende stukken lig gen m.i.v. donderdag 15 april t/m woensdag 26 mei 2010, tij dens openingstijden ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Mon deling is ook mogelijk op af spraak of telefonisch op werkda gen van 8.30 uur tot 12.30 uur via tel. 624 500. De provincie Zuid-Holland is bezig met de voorbereiding van de Provinciale Structuurvi sie en de Provinciale Verorde ning Ruimte. De structuurvisie geeft de hoofdlijnen van de ruimtelijke ontwikkeling weer en vermeldt de provinciale be langen. De verordening geeft aan met welke zaken gemeen ten in hun bestemmingsplan nen rekening moeten houden. Het ontwerp voor de Struc tuurvisie en de Verordening is van 23-11-2009 tot en met 17- 01-2010 ter inzage gelegd en kon iedereen zienswijzen indie nen. Provinciale Staten zijn van plan de Structuurvisie en de Verordening Ruimte vast te stel len in de Statenvergadering van 30 juni 2010. Voorafgaand geven zij u gelegenheid uw standpunt mondeling toe te lichten. Dit kan op de hoorzitting op 12 mei in het provinciehuis te Den Haag (eventuele uidoop 17 mei). Het inspreekrecht voor de ze onderwerpen vervalt voor de commissievergaderingen op 19 mei, 7 juni en 16 juni. U kunt zich tot uiterlijk 29 april 2010 aanmelden voor de hoorzitting. Het aanmeldingsformulier kunt u downloaden op www.zuid- holland.nl/hoorzittingpsv. U kunt zich ook schriftelijk aan melden (Provincie Zuid-Hol land, postbus 90602, 2509 LP Den Haag, t.a.v. de Statengriffie) of per e-mail statengriffie@pzh.nl, onder ver melding van uw naam, adres, te lefoonnummer en onderwerp. Aanmeldingen die na 29 april worden ontvangen, kunnen niet in behandeling worden geno men. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Statengriffie, telefoon 070- Het is mogelijk om via de ge meentelijke website een af spraak te maken met de Pu blieksbalie. Dit geldt voor ver schillende producten. Denk er aan: u moet per persoon én per product een afspraak maken. U kunt dus niet met een afspraak voor een uittreksel, meteen maar een nieuw paspoort aan vragen. Een afspraak maakt u minimaal één dag van te voren, maar u kunt ook tot maximaal twee maanden vooruit een af spraak plannen. Het is meteen te zien welke tijden er beschik baar zijn. De afspraak zorgt er voor dat u gegarandeerd binnen vijf minuten wordt geholpen. U kunt een afspraak maken binnen de openingstijden van Publieks- zaken, dus op werkdagen van 20100042 Koningin Wilhelmi- naplein 10, het ver nieuwen van diverse reclame borden (09- 04-2010); 20100055 Piasweg 37A, het ge heel vernieuwen van 4 silo’s en het herplaat sen van 2 silo’s (09-04- 2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank ‘s- Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbon den. opgeven op www.hetbegint- mettaal.nl of bij Stichting Vluch telingenwerk Daarna wordt u uitgenodigd voor een korte trai ning, waarbij verteld wordt hoe het allemaal in zijn werk gaat en wat er van u verwacht wordt. U kunt uw interesse voor iemand uit een bepaald land aangeven, of een voorkeur uitspreken voor een man of vrouw. Dan gaat de instantie een passende inburge- raar zoeken om te helpen en be geleiden. Een taalkoppel bent u voor een periode van een half jaar tot een jaar. Ook taalcoach worden of meer weten? Kijk dan op www.hetbe- gintmettaal.nl of stuur een mail aan Carla Melieste (c.melies- te@vwzhm.nl). niet met veel slachtoffers en/of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdien sten met de normale middelen en de normale organisatiestruc tuur het incident niet kunnen af handelen. Er moeten extra mid delen worden ingezet en voor de gecoördineerde aanpak wordt een speciale organisatie structuur opgezet. Op de website www.denkvoor- uit.nl vindt uil rampscenario's met daarbij uitleg over hoe u moet handelen bij een bepaalde ramp. De algemene rampenwij- zer vertelt u precies wat u moet doen bij welke ramp. Bewaar deze kaart op een makkelijke plek in huis, zoals de meterkast. De kaart staat in de gemeente- gids. Heeft u niet zo’n hoog inko men en moet u kosten beta len waar u niet omheen kunt? Bijvoorbeeld: u heeft een nieuwe bril nodig of nieuwe speciale schoenen; of de gepeperde nota van uw tandarts of advocaat valt bij u op de deurmat. Wellicht kan de gemeente u dan helpen met deze (onverwachte) ho ge kosten. Als u namelijk aan de voorwaarden voldoet, dan is een vergoeding in de vorm van bijzondere bijstand mo gelijk 11 In 2009 vroeg de gemeente Waddinxveen ruim 1300 inwo ners deel te nemen aan de derde leefbaarheidmonitor. Doel van dit onderzoek is een beeld te vormen hoe de bewoners het le ven in hun woonomgeving er varen. Intussen zijn de resulta ten samengevat in een rapport. Het totaaloordeel van de bewo ners van alle wijken is hoog over de leefbaarheid in hun wijk Gemiddeld geven de Wad dinxveners de leefbaarheid in hun wijk een 7,5. Waddinxveen scoort hoog op (het ontbreken van) 'overlast van activiteiten', zoals overlast van horeca, drugs handel en prostitutie. (8,2) Ook het veiligheidsgevoel krijgt door de respondenten uit bijna alle wijken een hoog cijfer toebe deeld (7,4). Laag in de meeste wijken scoort het aspect ‘verkeersoverlast' (6.0). Ook laag in de wijken scoort het aspect 'woonomge ving1 (6.3). Doel van dit onder zoek is om een beeld te vormen hoe de bewoners het leven in hun woonomgeving ervaren. In 2007 en 2008 is eenzelfde onder zoek gehouden. Dit waren re spectievelijk de nulmeting en de tussenmeting voor het project Leefbare Wijken. Het onder zoek waarover nu gerappor teerd wordt, is een derde en te vens eindmeting. Ten opzichte van de nulmeting in 2007 en de tussenmeting van 2008 zijn er in deze eindmeting geen grote verschillen. Positief is dat op zeven van de veertien as pecten de score met een tiende of meer gestegen is. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -! Woensdag 21 april 2010

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7